|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Stalni zubi
24.12.2015 11:55:56   
veselicaa
S sinoc ispala donja petica levo.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Stalni zubi
27.12.2015 21:14:45   
veselicaa
Sinoc nam ispala gornja dvojka desno.
Sva mi je slatka i smesna,ima jedinice stalne a pored nijedne dvojke nema user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Stalni zubi
28.12.2015 15:17:31   
Figaro88
Andrea ima sedam stalnih zubica-dve jedinice,dve dvojke i tri sestice.Kada joj je nicala ova sestica poslenja bas je bilo uzasno,bolelo ju je,tekla joj je i krv.Jedna joj je nikla sa malim kvarom,a svi zubici su joj zdravi,tako da cekamo da skroz izadje iz desnih pa da je popravimo i zalijemo.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Stalni zubi
7.1.2016 7:37:52   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Luka ima 6 godina.
Pre koji dan, grize sendvič, i suze krokodilske, pogleda mm, kaže "Ma uvukla ti se korica među zube", uzme čačkalicu i pogleda... i čudo!
Iza mlečnih zuba su mu izrasli donji stalni kečevi. Sad je kao ajkula sa dva reda zuba. user posted image Klimaju mu se mlečni, sad ću da zovem zubarku da pitam šta sada.


Dođoh da ispišem moju muku i prvi post u temi isti slučaj!!!

Ana mi jutros pokazuje, iza donje jedinice mlečne, izrasla joj stalna jedinica!! Svakako ću danas pozvati zubarku.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Stalni zubi
29.1.2016 19:24:16   
IvanaSK RR
Sinu nikako da ispadnu zubi, samo je promenio donje jedinice (drugi je razred).
Ima i nekih pokvarenih tako da ce nam biti bas veselo.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Stalni zubi
30.1.2016 7:22:43   
isidora88
Mateji je juce ispao zubic, donji desni kec, nije ni skontao, vaspitacica primetila pa trazila zub po sobiuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Stalni zubi
2.3.2016 20:43:32   
IvanaSK RR
Vidim da sam gore napisala da je izmenio samo jedinice, izmenio je i donje dvojke.
Vec neko vreme mu se oba gornja keca baaas klimaju, a nikako da ispadnu.
U ponedeljak je bio kod zubara i ima dva zuba koje mora hirurg da mu vadi. Bio je bas hrabar i svima se hvalio kako je vadio zub.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Stalni zubi
3.6.2016 8:05:13   
Anck Su Nmaun
Juce T jede jabuku i zali se da je bole zubici, kad donje jedinice se baaas rasklimale.
Sad ne znam jel dobro da ih jos vise rasklimava ili da pustimo da sami ispadnu?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Stalni zubi
3.6.2016 14:45:07   
Anarunika
MOja A je čačkao sa jezikom i čačkao i čačkao dok nije ispalo. A drugi mu je tata izvadio koncem. Mislim da im ništa neće biti i da je još bolje da ga rasklimava da joj što pre ispadne, da je ne smara i da joj ne smeta.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Stalni zubi
3.6.2016 22:42:53   
mila83

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Juce T jede jabuku i zali se da je bole zubici, kad donje jedinice se baaas rasklimale.
Sad ne znam jel dobro da ih jos vise rasklimava ili da pustimo da sami ispadnu?


Anck,slobodno neka ih jos rasklimava,lakse ce ispasti. A mozes je i odvesti stomatologu da ih izvadi..Mojoj M su samo dva zuba sama ispala,sve ostalo je zubarka izvadila,krenuli smo sa 6 godina da ih vadimo,ali ona se i ne plasi da ide.
Imali smo situaciju kao Trca sto je pisala u januaru..sve su joj mlecni zubici ispadali na vreme,osim donjih dvojki,iza mlecnih izasli stalni..a ovi mlecni kao da ih je neko zacementirao,ni makac.

I onda joj je zubarka izvadila te zube,ali sada nosi protezu, da se dvojke isprave na pravo mesto. A nosi i gornju protezu,jer ima prilicno siroke zube i nema mesta za sve stalne zube u vilici..Vec se vidi efekat,stvarno ih redovno nosi,evo 4.mesec..

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Stalni zubi
7.10.2016 22:29:37   
lesica
Da se zapljunemo!

Iščupali smo prvi mlečni zub, iza njega je gotovo do pola izbio stalni, a ovaj ni makac. I uglavnom danas je konačno palo vadjenje, a uskoro će na isti način i druga jedinica da leti.

Inače sve šestice su joj izbile, zalili smo ih i to je to.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Stalni zubi
20.10.2016 11:17:15   
Anck Su Nmaun
Donje jedinice ispale letos a gornje se bas mrdale.

I juce T iz vrtica kad mi pokazuje da je jedna gornja skroz rasklimana vidi se da je izasla vec malo. I jadnica ciitav dan juce se mucila da je izvuce, ne da se. Cak joj je mm vezao koncic . Toliko se jadna namucila da je pred spavanje vec vikala vadite mi ovo ali stvarno ni ja nisam mogla koliko se drzao samo za nit.
Jutros kaze bole je vec desno, upalile se .
Sigurno je vec isapao zubic u vrticu, ocekujem danas kad odem po nju da ga je izvadila.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Stalni zubi
20.10.2016 13:13:15   
gagana83
Uni se samo jedna donja jedinica promenila. A punih sedam godina.
Druga jedinica se klati, ali ne puno a stalna je vec uzasla vise od pola. Kad joj spomenem vadjenje place, strah je. Pojma nemam sta cu.
Kad se setim onih muka kad je vadila krv kad smo je dvoje drzali ne bi li joj izvadili krv, muka mi je.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Stalni zubi
21.10.2016 13:36:30   
Anck Su Nmaun
I ispala ta cuvena gornja jedinica. Bas se dooobro drzala.
Donje jedinice je sama izvadila kao od sale, i sva bila puna utisaka.
Misleci da ce i sad biti tako medjutim bas je namucio.

Pre dva dana je visio ali se drzao , i ona se jadna mucila i mucila da ga izvadi , uvece joj se vec i desni upalile. Ja mislil a sad ce to u vrticu ispasti kad nista, a on sve po malo krvario. Ja je nagovaram da joj mi izvadimo, bolece sekundicu al ce biti lakse... ne
Dosla kuci jadna zali se.. i mm poludeo koliko se pati i nagovori je (jeedva) da joj on iscupa, i pusti ga ona, svaaa uplaka jadnicak. I posle kaze mama bila si u pravu...dusa moja mala user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Stalni zubi
21.10.2016 16:00:57   
isidora88
Mateja ima 2 donje jedinice, klima se i gornja od skoro. 2 sestice izrasle, njih smo zalili.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Stalni zubi
21.10.2016 16:10:38   
gagana83
Uni su kasno izasli i mlecni zubi. Dva dana pred rodjendan joj izasao prvi. I stalni su krenuli kasno. Sestice jos nemamo.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Stalni zubi
21.10.2016 16:40:11   
Anck Su Nmaun
T su izasle sve cetiri sestice, jos nismo bili da ih zalivamo.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Stalni zubi
27.10.2016 10:18:19   
Anck Su Nmaun
T su melcni zubici bili razdvojeni, jedinice gore. I rece mi jedna zubarka da odemo da nam iseku onu malu resicu imedju zuba da joj stalni ne bi bili razdvojeni user posted image jel radio to neko?
Malo mi bzvz da je seckaju tamo radi estetike tako malu user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Stalni zubi
2.11.2016 15:34:03   
dejana007
Evo i nas na ovoj temi. Nikola ima 5,5 godina i jutros u vrticu dok jeo hleb zaboleo ga zub, donji desno. Kad da vidim on se klati. Necu kod zubara, cenim da ce sam ispasti. Samo da mu ne bude nezgodno dok jede isl.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Stalni zubi
3.11.2016 14:35:20   
Divnica
Moja I puni 6 godina krajem meseca i sest zuba su joj se promenila user posted image

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Stalni zubi
3.11.2016 16:46:44   
mati
Matija je promenio obe donje dvojke za sad. Tek posle sestog rodjendana.
Zanima me jel neko izlivao sestice? Njemu su obe donje izasle i cula sam da treba odma da se izliju.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Divnica)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Stalni zubi
4.11.2016 10:38:38   
dejana007
Mati i ja cula da treba izlivanje kad ceo nikne i izliva se gornji deo zuba tj nagrizni ali ne sa strane. Ima kod nas i drzavno, verujem da se ne placa. Tj to je zubar pri vrticu. bas gledam sinu zub. Jos uvek se klati ali ne mnogo. Ali iza je nabubrelo i vidi se ispod koze novi zub. Planiram od ponedeljka da ga vodim do zubara da vidi dal treba ona da pripomogne ili sta vec.

< Poruku je uredio dejana007 -- 4.11.2016 10:39:19 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Stalni zubi
4.11.2016 15:18:30   
isidora88
Mi smo Mateji zalili jednu sesticu jer je samo jedna cela izrasla, sad koliko ce zastiti videcemo vremenom. Za sad su mu svi zubi zdraviuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Stalni zubi
8.11.2016 16:59:22   
SunFlower

IZVORNA PORUKA: Trcosava


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Luka ima 6 godina.
Pre koji dan, grize sendvič, i suze krokodilske, pogleda mm, kaže "Ma uvukla ti se korica među zube", uzme čačkalicu i pogleda... i čudo!
Iza mlečnih zuba su mu izrasli donji stalni kečevi. Sad je kao ajkula sa dva reda zuba. user posted image Klimaju mu se mlečni, sad ću da zovem zubarku da pitam šta sada.


Dođoh da ispišem moju muku i prvi post u temi isti slučaj!!!

Ana mi jutros pokazuje, iza donje jedinice mlečne, izrasla joj stalna jedinica!! Svakako ću danas pozvati zubarku.


Isti slucajuser posted image Kaze mi malopre sin, mama meni ovde nesto raste, kad ja tamo, a ono medjutimuser posted image Iza donje jedinice izasao mu stalni zub, a taj mlecni dole jak kao stena, ne mrda uopste. Odmah sam zakazala kod zubara, jel ce to morati da se vadi?

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Stalni zubi
9.11.2016 7:24:24   
dejana007
I mi smi juce izvadili prvi zub. Zdrav zub ali izbio zubic iza i morao je da se vadi. Naravno poceo je da se klati :)

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here