|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Expres lonac
8.9.2018 22:25:13   
vonavoj
Torbice.bas si dobro opisala..to mi treba.da ne sedim u kuhinji ceo dan..a moje vole kuvano..ali ja sam streber,kad bi i recepti,tj.upitstvo za svako jelo bilo😁Gledam metalac,ali sad cu i delimano da pogledam..kad ga vec hvalite.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Expres lonac
8.9.2018 22:35:09   
vonavoj
Sanjice.koji ti imas..vidim delimano se ne prodaje vise kod nas..

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Expres lonac
8.9.2018 23:53:24   
Sanjica26 RR
Mi imamo metalac 5 l.  I to nam je veliko.  Kuvam sve sto moze u to, a moze sve. :D

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Expres lonac
18.9.2018 8:53:56   
vonavoj
Kupila sam metalac ekspres lonac,na akciji je sad,9400.Srela sam jos jednu devojku koja ima troje dece,kaze ni na more bez njega.Sad cu da iscitam kako se koristi.Ako neko ima recepte,neka pise😁

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Expres lonac
18.9.2018 10:46:41   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Torbica

Ja imam Delimano lonac od 5 l i uz njega manju serpu sa istim poklopcem. A od 9 l imam Berghofer. Sve ih koristim. I imam neki prvi od isto 5 l ali otkad imam Delimano, njega ne koristim.
Moja mama ne moze da se nacudi nedeljnoj pilecoj supici koja je gotova za 15-20 minuta, a pritom je bistra kao da se krckala ihaj. Sve zajedno stavim za supicu, odmah i meso i povrce.
Meso za glavno jelo uglavnom prvo prokrckam par minuta na maslinovom ulju za kuvanje, nalijem 2 dcl vode sa zacinima koje zelim i zatvorim na 15 minuta. Ohladim poklopac u sudoperi, izvadim meso, ubacim krompir a meso vratim odgore i dolijem jos malo vode, jer tu vec ima masnoce koju je meso pustilo. To zatvorim na 10 minuta i eto ga komplet rucak, kad mi se ne pali rerna. Kod nas najvise prolazi jagnjetina i piletina. Naravno i junetina ali vise deca vole jagnjetinu. Isto tako i kombinacija meso/pirinac. Sve corbice od povrca su za 15-20 minuta gotove.
Imam neki recept za cuftice od mesa u paradajz sosu, njima treba 7 minuta.
Vecina povrca kao sto su boranija, grasak, mrkva, krompir.. 15 minuta. Krompir ucelo 10 minuta.
Pasulj oko 40 minuta, ako sam ga prethodno vece namocila, 30 minuta.
Slatki kupus u pardajz soku kuvam pola sata, kiseli isto.
Sve kuvam u njemu, bukvalno, jedino ribu jos nisam. Ili on ili rerna!
I eto kako uvek moze i neki slatkis da se spremi kad ekspres ustedi bas dosta vremena. user posted image



Ova zene je stvarno lik.
Ja bre ovaj moj ex.lonac moram hitno da ubacim u upotrebu .

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Expres lonac
18.9.2018 11:34:21   
milicicak
Mm ne voli supu i pasulj iz ekspres lonca a kad bih skuvala gulas u njemu mislim da bi se smrtno razocarao 😂 ali zato u njemu dinstam junece snicle koje se bukvalno rastope za pola sata, kuvam boraniju, kukuruz u klipovima, povrce za rusku salatu... Koristim ga cesto ali bih bez njega i mogla. Narocito sto ja kuvam jednom, maksimum dva puta nedeljno vise ruckova odjednom. Mada kad nesto treba brzinski da spremim ujutru pre nego sto krenem na posao, stvarno je spas

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Expres lonac
18.9.2018 12:25:33   
vonavoj
Sto ne voli?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Expres lonac
18.9.2018 12:29:49   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Duškić


IZVORNA PORUKA: Torbica

Ja imam Delimano lonac od 5 l i uz njega manju serpu sa istim poklopcem. A od 9 l imam Berghofer. Sve ih koristim. I imam neki prvi od isto 5 l ali otkad imam Delimano, njega ne koristim.
Moja mama ne moze da se nacudi nedeljnoj pilecoj supici koja je gotova za 15-20 minuta, a pritom je bistra kao da se krckala ihaj. Sve zajedno stavim za supicu, odmah i meso i povrce.
Meso za glavno jelo uglavnom prvo prokrckam par minuta na maslinovom ulju za kuvanje, nalijem 2 dcl vode sa zacinima koje zelim i zatvorim na 15 minuta. Ohladim poklopac u sudoperi, izvadim meso, ubacim krompir a meso vratim odgore i dolijem jos malo vode, jer tu vec ima masnoce koju je meso pustilo. To zatvorim na 10 minuta i eto ga komplet rucak, kad mi se ne pali rerna. Kod nas najvise prolazi jagnjetina i piletina. Naravno i junetina ali vise deca vole jagnjetinu. Isto tako i kombinacija meso/pirinac. Sve corbice od povrca su za 15-20 minuta gotove.
Imam neki recept za cuftice od mesa u paradajz sosu, njima treba 7 minuta.
Vecina povrca kao sto su boranija, grasak, mrkva, krompir.. 15 minuta. Krompir ucelo 10 minuta.
Pasulj oko 40 minuta, ako sam ga prethodno vece namocila, 30 minuta.
Slatki kupus u pardajz soku kuvam pola sata, kiseli isto.
Sve kuvam u njemu, bukvalno, jedino ribu jos nisam. Ili on ili rerna!
I eto kako uvek moze i neki slatkis da se spremi kad ekspres ustedi bas dosta vremena. user posted image



Ova zene je stvarno lik.
Ja bre ovaj moj ex.lonac moram hitno da ubacim u upotrebu .


I mnogo je volimuser posted image user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Expres lonac
18.9.2018 12:30:51   
Sanjica26 RR
Moj muz je bio za to da ne bih provodila dosta vremena pored sporeta. Spas nam je. Stalno blagosiljam ekspres lonac. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Expres lonac
18.9.2018 12:41:17   
milicicak


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Sto ne voli?



Kaze da ima razlike u ukusu. Ja ne osecam ali on tacno moze da pogodi kad je iz ekspres lonca pa vise ni ne pokusavam. Grneralno, nema zamerke na moje kuvanje ali neke stvari (pasulj, supa, musaka od krompira, gulas) voli tacno na odredjen nacin pa mu udovoljavam posto zbog mini bube jede ono sto ne voli a ne spremam cesto neke stvari koje voli

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Expres lonac
18.9.2018 14:35:31   
Ana RR
Ja nemam expres lonac, nešto nikad nisam razmišljala o kuvanju u njemu. Znam da ga svekrva koristi za pasulj i kukuruz.

Nego, da li neko ima air fryer (kako bi to bilo na srpskom - parna friteza?)

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Expres lonac
18.9.2018 14:40:41   
emicaa
Ni ja ga nemam,a nisam nikad bi razmisljala o tome da nabavim.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Expres lonac
2.10.2018 9:48:52   
vonavoj
Maraj,nema nista komplikovano,kad prosisti smanjis na najmanje i kuvas jos,zavisi sta kuvas.I supa mi je u nedelju ispala odlicna i nema razlike u ukusu.tj.ima,jos bolja je😉

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Expres lonac
2.10.2018 10:18:53   
Maraj
Kako znas, kad prosisti, koliko jos treba da se kuva? Npr pasulj kao povrce.... kad stavis meso jel kad i pasulj?
Najgore kod lonca mi je pranje
Sad citam gornje postove...a zaprska za pasulj, sladak kupus...?

< Poruku je uredio Maraj -- 2.10.2018 10:23:05 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Expres lonac
2.10.2018 10:34:53   
nata11

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ja nemam expres lonac, nešto nikad nisam razmišljala o kuvanju u njemu. Znam da ga svekrva koristi za pasulj i kukuruz.

Nego, da li neko ima air fryer (kako bi to bilo na srpskom - parna friteza?)


Ja nemam ali to mi je velika zelja.
Vidim da je ima Fagor.
Volela bih da cujem utiske.

Expres lonac nemam niti imam zelju da ga nabavim.

_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Expres lonac
2.10.2018 10:55:33   
vonavoj
Pise na poklopcu.ima uputstvo.Zaprsku na kraju,kad otvoris.Kupus sa junetinom sam kuvala 25min.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Expres lonac
2.10.2018 11:18:00   
Ana RR
Nato, jedan tatin kolega mi je rekao da je odlično. Ali prilično je skupo a ako naručim iz inostranstva odraće me na carini. Isto tako piz**m jer je kitchen aid kod nas 100 hiljada a inače je oko 350 dolara (često bude na akciji).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Expres lonac
2.10.2018 17:04:33   
nata11
Ja to nasla na Pinteresru jos pre ne znam koliko godina. Nisam ni znala cemu sluzi 🤣 Znam da su cene paprene. 

_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Expres lonac
13.9.2019 13:59:43   
vonavoj
Ladno nisam ugasila ringlu gde sam kuvala boraniju,u ekspres loncu,u 12 sam teebala i sad da vidim da li treba zaprska i vidim upaljeno,na jedinici,ali 2h sam kuvala boraniju,u 12 je vec bila gotova..ziveo ekspres lonac,nije ni zagorelo,nista..


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Expres lonac
13.9.2019 14:39:10   
Duškić
Haha, ziveo. Aaaa zato sam ja pocela alarme sebi da ukljucujem.user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Expres lonac
13.9.2019 15:11:33   
vonavoj
Znaci gledala sam na sat,ali su se devojke nesto posvadjale i otisla misao..a u cosku mi je sporet,ne prolazim pored,a lampica mi ne radi..da vidim ds je upaljen.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Expres lonac
13.9.2019 15:22:30   
bebilule
Ja ga imam i baš koristim. I to uvijek za supu, pasulj, buraniju, kupus (i kiseli i slatki), geršlo.... i Za neku brzinsku varijantu meso i krompir bez mnogo vode. Ne znam kako bih bez njega.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Expres lonac
13.9.2019 19:24:42   
jane1
Za juneci gulas sjajan, bas bude mekano meso.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Expres lonac
21.11.2019 19:27:50   
mama ivane
Razmisljala sam da kupim ekspres lonac, pa me zanima sta vi mislite da li da ga kupim , mislim da li mi je neophodan u kuhinji, posto naravno kuvam sve i svasta


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Expres lonac
21.11.2019 20:08:47   
vonavoj
Daaaa..meni je zakon. Ali pazi velicinu,ja imam od 7.5l..za nas 5 je knap. Imam metalac.

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Rižoto sa blitvom
Ringerajin kuvar: 17 joka
Ružice sa sirom
Ringerajin kuvar: minnica



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here