|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
6.2.2014 8:42:45   
sneza24
Hvala serpice. Sad mi je jasno. Videcu od ponedeljka onda da predam.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
6.2.2014 14:41:27   
Jole84

IZVORNA PORUKA: pache

Da li vracaju pdv i za stvari koje su kupljene pre bebinog rodjenja? Po zakonu bi morali da vrate, ali kakva je stvarna situacija?


Ovo i mene zanima? user posted image Ipak se pre rođenja kupuju najkrupnije stvari,krevetac i kolica,a baš mi drugarica reče da tek od bebinog rođenja računi postaju validni.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu pache)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
6.2.2014 14:45:22   
lesica
Jole, bilo je najava da ce to uvaziti... medjutim posto smo banana drzava, ja bih ti savetovala da te krupne stvari rezervisete pa kad ti odes u porodiste tm i vasi to odu plate i podignu.

prosto price su jedno, a to kako ce i da li uvaziti nesto sasvim drugo.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
6.2.2014 15:06:59   
Jole84
Imaš pravo Les,verovatno bi posle ispalo,pij puk i ne važi se.
Onda ću tako da ukombinujem s kuppvinom. 20% nije za bacanje.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
6.2.2014 15:11:02   
lesica
Pa ozbiljno, rezervišete sve, čak i babe/dede ako baš oni hoće nešto da kupe, a samu kupovinu oni odrade nakon što se ti porodiš.
Em se ne stresiraš oko dopremanja, nameštanja, em budeš sigurna da ćete moći da odradite povrat.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
6.2.2014 15:16:57   
dunja RR
Jole, ja sam pisala šta mi klijenti kažu - dosta roditelja rezerviše pa kupi nakon rođenja.

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Nisam gledala zakon, odmah se ograđujem, ali mi je jedan klijent (oprema za bebe), rekao da vraćaju PDV samo na stvari kupljene posle bebinog rođenja, te roditelji kod tog mog klijenta često rezervišu stvari a plate tek dan dva nakon rođenja, kako bi imali pravo na povraćaj PDV-a.

IZVORNA PORUKA: pache

Da li vracaju pdv i za stvari koje su kupljene pre bebinog rodjenja? Po zakonu bi morali da vrate, ali kakva je stvarna situacija?





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.2.2014 12:02:41   
Jole84
Dunjči verovatno radi sigurnosti. Za kolica mi je ok,pošto ću svakako da ih kupim tek kad se porodim,nema potrebe ranije,a za krevetac videću u Aksi,pretpostavljam da može da se rezerviše ranije.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.2.2014 12:07:54   
Klarita
Jolence, moze, moze sve u Aksi, bas su cool user posted image Ja tako u prvoj trudnoci stavila sve na reserve, pa onda shvatih da nisam bas toliko sujeverna, pa odoh i kupih sve...eee, a tada nije bilo povracaja PDV-a. A, sad imam sve od krupnih stvarcica.Moracu da iscitam dobro na sta se sve vraca PDV...jer recimo ja sam za K porucivala zalihe pelena, hrane, kasica, po neku flasicu nekad, cucle i svasta nesto iz Akse na kucnu adresu. Pa, mogla bih i sada Boze zdravlje...ionako ne placas postarinu za paket od preko 2000dinuser posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.2.2014 12:08:25   
anci kv
Jole može da se rezerviše do 2 meseca,ja sam tako ostavljala da mi se ne proda,dok skupim parice
Mislim dq može iako beba nije rođena,pre neki dan su na tv objašnjavsli da im je to bio propust u prethodnom periodu i da su validni svi računi od 1.1.2013.

< Poruku je uredio anci kv -- 7.2.2014 12:10:52 >

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.2.2014 12:11:37   
Jole84
Klarita,Anči tako sam i ja stekla utisak,da kod njih sve može user posted image user posted image
Vraća se na pelene,mleko,kašice ali čini mi se nešto manji procenat. Ionako imamo vremena na pretek,pa da proučimo ovu tematiku user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.2.2014 12:15:06   
anci kv
Jao jole ja kolica kupila u martu a dunda došla u avgustu..mrni to vreme nikako nije htelo da prođe,pa sam po aksi visila svaki vikend,nije ni čudo što sam sve opremila do njenog rođenja

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.2.2014 12:17:36   
Jole84
A ja mislila da sam poranila sa krečenjem hihihi user posted image user posted image
kupila bih i ja kolica verovatno ranije,ali pošto sveki čašćava onda insistira da bude posle porođaja,babske priče,al ajde ovog puta mi idu u prilog.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.2.2014 12:28:18   
anci kv
Ja nisam mogla da izdržim..do duše mene su pitali šta mi trbe tako da je baba dala parice za kolica,mama brže bolje komodu i posteljinu,ljuljašku..mislim da su one više bile nestrpljive. Tako kad je beba stigla sve je bilo tu,do poslednje sitnice.. a ko je kasnije davao parice jer su znalivda sve imamo.
Uostalom,najbliži uvek pitaju a ostali donesu po koju trenerku,igračku. A i ja sam bila namćor da sve to spremim da me ne boli glava kad izađem iz porodilišta,da sve ispeglam,prebrišem po 100 puta,pred kraj trudnoće sam uživala u tome

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
24.3.2014 16:44:54   
serpica
danas su me zvali iz poreske uprave da odem po resenje kojim mi je odobren povracaj pdv-a
i znate sta,lopovi... od mojih 50000 din koliko su iznosili fiskalni racuni vraceno mi je 5800din user posted image
jer 20% se vraca na krupnu opremu i pampers a 8% na mleko i kasice...eee drzavouser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
25.3.2014 0:02:26   
jovicaa
oko 5 i 800 i kod nas i to sve zajedno za obe ture. mislim da je manje nego sto treba.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
26.3.2014 9:25:34   
anci kv
Nama bi trebalo da vrate oko 8 hiljada, daj šta daš

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
26.3.2014 9:35:09   
MASHKA
nama vratili 5500 prošle nedelje!

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
26.3.2014 10:05:14   
Lepterija
PITANJE: da li se pdv vraća samo na krevetac ili tu spada i dušek? i KLAR, kad kupuješ u Aksi preko interneta da li ti pošalju i račun? I ja planiram da tako kupujem sve za bebe, jer mi je u mom gradu sve preskupo?

< Poruku je uredio Lepterija -- 26.3.2014 10:06:25 >

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
26.3.2014 11:00:00   
serpica
Lep,neces da dobijes fiskalni racun iz aksine internet prodavnice i ja sam kupovala par puta i dobila sam odsampan gotovinski racun koji mi nisu priznali u poreskoj,mozes na Aksinom sajtu da izaberes sta hoces pozoves ih u prodavnicu koja je najbliza tebi i dogovoris se sa njima mozes da platis i prilikom preuzimanja,ali ih obavezno nazovi.Vidim da si iz sokobanje nije nis mnogo daleko a oni vrse isporuku i do tebe to je sigurno,ako imas nekog posalji da ti kupi i uzme fiskalni a tebi ce da doteraju sve sto treba bez usluge transporta.I dusek ako kupis u isto vreme sa krevecem racunaju i to.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
26.3.2014 11:54:34   
vonavoj
sad sam i ja zvala moju poresku,kazu da su obradi zahtevi koji su predati do 5.2!juhu!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
26.3.2014 21:48:10   
jovicaa
nama legle pare danas...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
3.4.2014 22:31:40   
Noelia
Zna li neko za koliko meseci unazad od podnosenja zahteva se gleda kolika su mesecna primanja?

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
3.4.2014 22:35:35   
anci kv
Mislim da se gleda prosek zadnje tri plate

(odgovor članu Noelia)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
4.4.2014 6:31:40   
serpica
Meni nisu trazili nikakav prosek primanja bitno je da nemas nekretnine i ostalu imovinu u nekoj vrednosti ne secam se kojoj.Ja sam samp pupunila zahtev i predala sa kopijama racuna.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
4.4.2014 7:51:50   
vonavoj
gledaju zadnju godinu! znaci 2013. ne traze nista,oni imaju bazu!
meni jos ni resenje nije stiglo..kao rade!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here