|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
4.4.2014 14:53:02   
Noelia
Znam da ne traze da se nosi prosek primanja nego da oni preko JMBG-a koji dajemo proveravaju sve sto im treba, a jedan od njima vaznih podataka jeste i taj prosek primanja.

Pitam se sta uzimaju kao validno ukoliko se u toku godine taj prosek menjao pa nekad bio manji a nekad veci od granicnog za povracaj PDV-a...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
4.4.2014 22:02:01   
moja ciklama
Devojke, treba mi info..drugarica se porađa u julu, ja u junu. Ja nemam pravo na taj povraćaj..ali bih želela da račune ustupim njoj. Ja ću kupovati sve novo, a ona ima opremu. Pa me zanima, jel će joj uvažiti te račune iz maja/juna, ako se njen bebac rodi u julu?


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Noelia)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
4.4.2014 22:03:51   
serpica
A zasto nemas pravo na povracaj? Mislim da ce moci da koristi te racune valjda su usvojili da moze i pre rodjenja bebe da se kupi.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
4.4.2014 22:07:25   
degu
Čitala sam ja danas da može. I mene je zanimalo jer ćemo ranije uzimati krevetac i kolica. user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
5.4.2014 22:03:26   
Mali zeka
Pozdrav buducim mamama, meni je termin u maju, pa smo mislili da ranije kupimo svu opremu, pa me isto zanimao taj Pdv da li se vraca na unapred kupljenu opremu, posto mi neko kaze da vracaju, neko kaze da ne vracaju, ja sam otisla licno u Poresku upravu za taj Pdv i rekli su da se vraca Pdv za ranije kupljenu opremu, tako da ne brinete, a i mozete ih pozvati telefonom da Vam potvrde:)

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
5.4.2014 22:26:00   
beci037
Vracaju PDV i na ranije kupljenu opremu, ali od skoro. Mislim da pre dve godine to nije bila praksa, pa su prosle promenili. Naravno, verovatno nece prihvatiti racun od pre tri godine, ali nesto pre bebinog rodjenja hoce. Mi smo autosediste uzeli ranije i nije bilo problema.

(odgovor članu Mali zeka)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.4.2014 10:22:06   
MASHKA
drugarice kada je sledeći rok za povraćaj?

(odgovor članu beci037)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.4.2014 10:52:11   
Mali zeka
MASHKA, cini mi se da su meni u Poreskoj rekli da je sledeci rok za predaju dokumenata od 01.07.2014-15.07.2014., ali za svaki slucaj proveriuser posted image

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.4.2014 11:41:54   
beci037
prosle godine je bilo tako nesto...jula. Bude objavljeno par dana ranije. I ovde na RR bude vest. Bar je sad za ovo u februaru bila.

(odgovor članu Mali zeka)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.4.2014 12:23:09   
mati
A ja nikako da se opametim i sklonim racune na stranu... Svi su baceni.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu beci037)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
7.4.2014 12:51:22   
Mali zeka
Mi za koji dan idemo u Aksu da kupujemo opremu, nama treba bas sve od opreme, tako da vredi cuvati racuneuser posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
3.7.2014 13:47:20   
MASHKA
Znam da je rok od 1-15. jula ali me intresuje za račune iz kog perioda? da li samo do 1.jula i li može i neki iz jula da prođe?

(odgovor članu Mali zeka)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
3.7.2014 13:50:48   
vonavoj
Samo do 1.7.u februaru od 1.7. do 31.12

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
3.7.2014 13:58:42   
tillia
ja sam nesto pazarila u Aksi,krajem juna 25.-26.,jer to znaci da mi nece prihvatiti u februaru,to bi sada trebala?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
3.7.2014 14:00:41   
vonavoj
ne,ne..ti ces u februaru,jer bebe jos nisu rodjene..ovo vazi samo za rodjene bebe..

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
11.7.2014 18:27:32   
Jole84
Juuu nisam znala da se predaje najkasnije do 15.7 user posted image e pa baš sam debil user posted image Šta sve treba od papirologije,možda i stignem?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
11.7.2014 18:33:40   
daca77
Jole, koliko sam ja shvatila, sem fisk.racuna, druga dokumentacija se ne podnosi. Popunjavas samo zahtev koji predajes Poreskoj upravi, ali javice se iskusnije cure.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
12.7.2014 11:05:29   
bubulence
koliko sam shvatila pravo na povrat pdv-a nemaju roditelji cija primanja premasuju 920 000 din na godisnjem nivou, glupost!!!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
13.7.2014 18:38:11   
degu

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Samo do 1.7.u februaru od 1.7. do 31.12


Hm ovo nisam znala, to je baš korisna informacija, e sad šta pišemo za period za koji se traži refundacija, datum od prvog do zadnjeg računa ili nešto drugo?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
13.7.2014 18:43:10   
daca77
Degu, ovde je sve pojasnjeno- http://www.bebac.com/tekst/kako-da-vratite-pdv-na-bebi-opremu
Nadam se da me nece grditi moderatoriuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
13.7.2014 19:07:26   
degu
Hvala Daco user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
13.7.2014 19:39:45   
vonavoj
Degu,nigde ti ne traze da pises datum racuna..samo da ih kopiras,ispises brojeve racuna,i prilozis original. i popunis njihov obrazac!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
13.7.2014 20:54:37   
degu
Mislila sam šta pišem za period refundacije, ovo što mi traže od do ako me kapiraš user posted image jel tu onda pišem od 1.2.-1.7. ili šta tu tačno pišem? E jesam smotana a i obrazac im je kao da je sastavljao osnovac user posted image pa sve može biti a ne mora user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
27.7.2014 13:19:27   
iliana4
Evo vam poreskog inspektora koji radi na refundaciji PDV-a na bebi opremu, pa pitajte sve sto vas zanima?
user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
27.7.2014 13:53:39   
bubulence

IZVORNA PORUKA: bubulence

koliko sam shvatila pravo na povrat pdv-a nemaju roditelji cija primanja premasuju 920 000 din na godisnjem nivou, glupost!!!


mene zanima da li je ovo stvarno istina?

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here