|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pismo inspekciji rada
10.8.2009 15:12:48   
sneza24
Treba da napisem pismo inspekciji posto je inspektor za nasu opstinu na G.O.
Pismo treba da bude u ime vise nas koje cemo se na kraju potpisati.Nijedna od nas koje smo na bolovanju nismi dobile nista od januara.Neke su se vec porodile,ja sam usla u deveti mesec.
Kako da to napisem a da izgleda lepo?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pismo inspekciji rada
10.8.2009 15:27:44   
Anoniman
KLIK tu ima svašta nešto. user posted image

Probaj sa:


Poštovani Gospodine/Gospođo,
 
Obracam Vam se sa molbom da ... iz razloga što...
 
Unapred zahvalne,
...

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pismo inspekciji rada
10.8.2009 15:35:47   
sneza24
Hvala Tasho.Nemogu da pisem postovani Gospodine/Gospodjo jer neznam kome ce pismo stici.
Pisem uopsteno inspekciji.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pismo inspekciji rada
10.8.2009 15:38:25   
Anoniman
Onda pišeš samo

Poštovani,
...

Moraš nekako pismo početi.

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pismo inspekciji rada
10.8.2009 15:41:18   
sneza24
Znam da moram nekako zato i pitam kako da ne bi ispalo aj vi dodjite da vidite hocu li ja nekad dobiti pare.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pismo inspekciji rada
10.8.2009 15:42:27   
Anoniman
Pa zato ti kažem, piši Poštovani, to je varijanta HEJ TI, KO GOD DA SI, POŠTUJEM TE MAJKE MI, AJ SADA MI POMOZI! user posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pismo inspekciji rada
10.8.2009 15:52:59   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Pa zato ti kažem, piši Poštovani, to je varijanta HEJ TI, KO GOD DA SI, POŠTUJEM TE MAJKE MI, AJ SADA MI POMOZI! user posted image

user posted image user posted image user posted image
Moram sto pre da smislim tekst pa da posaljem to pismo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pismo inspekciji rada
10.8.2009 17:05:28   
kathy
Otprilike:

Postovani,

Obracamo vam se sa molbom da, u skladu sa svojim nadleznostima i ovlascenjima, ispitate rad ________ (tog i tog, iz mesta toga i toga, adresa ta i ta). Mi, dole potpisani radnici preduzeca _______ (tog i tog) smatramo da su nam bitno povredjena prava (_______ ta i ta) jer poslodavac (taj i taj ) nije postupio u skladu sa Zakonom i nije nam (to i to __________ isplatio, omogucio, obezbedio....) u periodu od _______tad i tad do ________tad i tad, o cemu imamo dokumentaciju _______tu i tu.

U nadi da cete brzo i adekvatno odgovoriti na nasu molbu,
Unapred zahvalni

_______-ti i ti.

Potpisi, sa brojevima lk i maticnim brojevima

user posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pismo inspekciji rada
10.8.2009 17:06:37   
guppy RR
jako lepo napisano!
bravo, kathy!

(odgovor članu kathy)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pismo inspekciji rada
10.8.2009 17:09:50   
kathy
user posted image
Hvala!
Nadam se da ce pomoci!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pismo inspekciji rada
10.8.2009 17:12:29   
sneza24
Bas ti hvala.Malo cu ga preurediti.

(odgovor članu kathy)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pismo inspekciji rada
10.8.2009 17:12:45   
MERYEN
Ako ti nije kasno veceras cu ja da ti napisem i pustim pp,meni je to posao,samo ako ne zuris,moram Jovana da vodim napolje sad.

(odgovor članu kathy)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pismo inspekciji rada
10.8.2009 17:19:28   
guppy RR
mery, ajde ga pusti na forum,... možda još nekom dobro dođe.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pismo inspekciji rada
10.8.2009 17:21:11   
MERYEN
Ok,veceras.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pismo inspekciji rada
10.8.2009 23:07:43   
MERYEN
Kao prvo za takve stvari se ne pise pismo.
Pises "tuzbu",ja ne znam gde ste vi zaposlene,dali vi radite u gradskoj opstini ili negde drugo npr kod privatnog poslodavca,bolovanje samo po sebi kasni mesec do dva,ja sam imala isti problem imam i sad sa porodiljskim,moj poslodavac se sluzi mojom platom koju drzava redovno uplacuje na njihov zr,ja sam primorana da podnesem prijavi ili ti tuzbu.

Ovako ja cu da ti dam teze na osnovu kojih vi mozete da sastavite to pismo i predate ga.

Ti kao fizicko lice moras da navedes ime prezime,zanimanje i mesto stanovanja,da se obracas u ime dole navedenih- koje ces da navedes na kraju sa potpisom i maticnim brojem
2.Moras da navedes kratko izlaganje zbog cega se obracas,-pises pismo-tuzbu,odnosno povredjeno pravo ili neposredni licni interes zasnovan na zakonu.
3.Izlaganje cinjenica je slobodno,moras navesti pravne propise koji su vam povredjeni.


Krenes sa,

ime prezime.....

postovani,


Obracam vam se u svoje ime i ime mojih koleginica pismom-molbom ili ako ih tuzite tuzbom(e sad tuziti ih moze imati posledice po vas,npr da ostanete bez posla)..sad navodis kratko izlaganje problema......
prilazes dokumentaciju,kao dokaz ako je posedujete
Na kraju kazes..Nadam se da ce te razmotriti moju molbu-pismo -ako nije tuzba-,i izici nam u susret unapred zahvalni
dole imena i potpisi sa maticnim brojem.

Ukratko ovako,ako ti nesto nije jasno pitaj me.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pismo inspekciji rada
11.8.2009 10:59:10   
sneza24
Hvala ti Meryen.Nemem nikakvu dokumentaciju.Ja znam da privatnici tako rade sa bolovanjem koje drzava uplacuje ali mi od januara nismo nista dobili.Videcu da jos danas napisem pismo pa da ga sutra posaljem.A za posledice me bas briga.Nacicu neki drugi posao jer mi se onde vise ne vraca.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pismo inspekciji rada
11.8.2009 11:01:43   
guppy RR
I ispisak iz banke iz kog se vide tvoja primanja i MANJAK primanja, je dokaz.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pismo inspekciji rada
11.8.2009 11:31:02   
marince1
Ja bih ti samo rekla da ides do kraja i da nikako ne dizes ruke!
Moja drugarica je pisala inspekciji rada i isla kod njih,doduse za nesto drugo i oni su je iskulirali.Ja bi to isterala da kraja po svaku cenu!!!
Zamislite sta senjoj desilo...Radila je kao prof u srednjoj skoli,predavala strucni prednem iz oblasti kozmetike i estetike.
Jednog dana je samo dobila pismo da je ponovo BIO raspisan konkurs (ona to nije znala)i da niko nije zadovoljavao u slove konkursa ,ali da su primili drugu osobu.
Moja drugarica ima zavrsenu visu skolu iz te struke u bg,a devojka koja je zamenila je zavrsila 3 stepen srednje skole,odnosno ima isti nivo znanja kao njeni buduci ucenici,s tim sto je izgubila 1 godine,tj ponavljala!!!!!Zamislite to!Ali je imala dobre veze i dobila je posao!grrrr
I nakraju se sve zataskalo i tako ide dalje.Ja sam strasno osetljiva na nepravdu!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pismo inspekciji rada
11.8.2009 11:43:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sneza24

Treba da napisem pismo inspekciji posto je inspektor za nasu opstinu na G.O.
Pismo treba da bude u ime vise nas koje cemo se na kraju potpisati.Nijedna od nas koje smo na bolovanju nismi dobile nista od januara.Neke su se vec porodile,ja sam usla u deveti mesec.
Kako da to napisem a da izgleda lepo?


to "pismo" odnesi lično na protokol inspekcije, znači da dobiješ prezentat, sa datumom da je zaprimljeno, i tu kopiju uz jedan propratni akt uputi svojoj firmi , ili prije toga obavijesti pismeno svoju firmu da ćeš se obratiti inspekciji



(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pismo inspekciji rada
11.8.2009 11:59:40   
sneza24
Nemam nameru da ih obavestavam jer ako im dodje inspekcija volela bih da su nepripremljeni.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pismo inspekciji rada
11.8.2009 13:42:58   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: sneza24

Hvala ti Meryen.Nemem nikakvu dokumentaciju.Ja znam da privatnici tako rade sa bolovanjem koje drzava uplacuje ali mi od januara nismo nista dobili.Videcu da jos danas napisem pismo pa da ga sutra posaljem.A za posledice me bas briga.Nacicu neki drugi posao jer mi se onde vise ne vraca.


Stvar je u tome sto knjigovodja koji je zaduzen da odradi papire,i preda u socijalno,gde se naplacuje porodiljsko,ne odradi  na vreme(a poslodavac ti uplacuje penziono i zdravstveno osiguranje pa verovatno nema sredstava da plati da bi se papiri predali na vreme u socijalno) a onda oni u sluzbi njihovoj malo to odugovlace ili nekad odrade i na vreme,zavisi koliko su azurni,kod nas odes opomenes ih i oni stvarno urade odmah,i vec ujutru kad predaju u toku dana leze novac.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pismo inspekciji rada
4.12.2009 14:26:14   
*iva*
i ja imam problem, gazda mi ne daje platu, gde su pare ne znam, znam da ima poseban racun gde mu se uplacuju naknade za bolovanja, i rekao mi je da ga tuzim, potpuno samouveren! idem u ponedeljak u inspekciju. Zanima me- da li ima vajde od inspekcije? Nemoguce da tolerisu sto privatnici uzimaju novac od porodilja?

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pismo inspekciji rada
4.12.2009 14:46:15   
gina
Iva, ima vajde otići u inspekciju rada i prijaviti ga. Narediće mu da ti isplati sve zarade u nekom roku, i kao najgore, poslaće ga kod sudije za prekršaje gde će dobiti abnormalnu kaznu, oko 300.000 za firmu i 150.000 za vlasnika tj. direktora. Nije zezanje!!!

(odgovor članu *iva*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pismo inspekciji rada
4.12.2009 14:54:37   
Jeca*
a meni je nedavno drugarica rekla da je po zakonu sef duzan da ti plati samo za prva tri meseca porodiljskog. Posle toga ne mora da ti placa zakon ga stiti. Zna li neko jel to tacno?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pismo inspekciji rada
4.12.2009 15:01:56   
buhla
vidim da se ovde postavljaju razna pitanja vezana sa trudničko i doprinose... pa evo i ja jedno da pitam... da li poslodavac može da ti isplaćuje veći iznos za porodiljsko nego što socijalno odobri, tj odredi osnovicu?
primer, ako bi se računala (po novom što će da uvedu) osnovica, prosečna zarada u poslednjih godinu dana i ona bude 25.000 neto, a firma ti uplaćuje i plaća doprinose dok si na porodiljskom na 30,000 neto.
da li firma snosi neke posledice i da li sme uopšte to da radi?

< Poruku je uredio buhla -- 4.12.2009 15:03:15 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here