|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
10.5.2013 22:18:04   
lenn
Mislim da mnogo zavisi i od vaspitacica,moj sin prvih dana nije hteo nista da jede.Posle 3 dana kaze meni jedna vaspitacica da ga je naterala da jede, kaze plakao je malo al jede, bolje i nekoliko zalogaja nego nikako.Međutim mislim da to druga vaspitacica ne radi, jer mi ona uvek kaze jeo je nesto malo.Znam da nisu one duzne da ih hrane al imam utisak da se jedna potrudi malo vise oko nove dece, a druga nece.Al imamo veci problem,on ne nosi pelene vise od pola godine, poslednjih meseci ne pamtim kad se upiskio, al jednu noc se otkrio,prehladio,upiskio se u vrticu 3 puta i one su mu stavile pelenu. Od tog dana svaki dan se upiski jednom kad dodje tek u vrtic i one mu stave pelenu. Ne bih ni saznala to za pelenu, vaspitacice mi nisu nista rekle nego mi on prica svaki dan.Pitala sam ih danas, kaze ova jedna jeste stavimo mu, moramo jednom se upiskio 3 puta.Bas mi je krivo, imam osecaj da on to namerno radi da bi nosio pelenu (da bude kao mala beba), valjda video od druge dece.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
11.5.2013 17:19:09   
cockic
vezano za jelo i ne jelo deteta,meni se sin razjede kad pije vitamine sa kompeksima B vitamina.sad sam uzela oligovit leni da bi koliko toliko povecala apetit.obicno im dajem do  marta aprila.ali  sad poceh zbog nejela da joj dajem.

ovo je malo omasena tema,ali i nije.ima veze sa nejelom dece u vrticima.sto ne probati user posted image

(odgovor članu lenn)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.5.2013 8:35:14   
jovicaa
nas brine sledeca stvar.
aleksandar je ove godine pripao mladjoj vrtickoj grupi od 3-5 godina.
a prosle godine su deca rodjena decembra pripadala jaslicama.
mislim nas brine zato sto je on realno tek sad na nivou dece iz jaslica. uopste ne znam kako ce se snaci medju toliko starijom decomuser posted image jako je nezreo.. tek sad je poceo da govori, ne jede sam, ne zna da pije iz case, ne znam ni da li cemo uspeti od pelena da ga odviknemo do septembra....
hajde pretpostavljam da cemo uspeti da ga naucimo da jede sam do tad, ali opet on je generalno nezreliji od vrsnjaka.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
15.5.2013 15:32:32   
peca
I mi da se upisemo medju onima koji idu u vrtic user posted image

Pocela je sedmog ovog meseca da ide, bilo je obavezno kao 5 dana na privkavanju koje njoj nije potrebno inace uopste :) Posto je meni noga bila u gipsu vodila je moja sestra, sad je vodi tata... Njoj je tamo super, i svaki put kad neko dodje po nju kazu da je bila super, ali isto tako svaki put kazu kako nista nije jela :( A nece ni kuci da jede, i ja ludim od toga...

_____________________________

....neko radi sve po Bozjoj volji a ipak je sirotinja, neko zna celu bibliju napamet a i dalje je zivotinja...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.5.2013 7:50:14   
Anck Su Nmaun
Do kad se ide u vrtic odnosno kad pocinje raspust ovde u NS ( jer dole u Srbiji sam skontala da je drugacije)?

Jeli do 21 Juna?

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.5.2013 8:13:44   
Torbica
Anck, do 12.6. Jedna mamica mi rece jer skupljamo novac za poklon sestricama u jaslicama, posto nam deca prelaze kod vaspitaca.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.5.2013 8:24:27   
Anck Su Nmaun
Mi smo taj poklon vec kupili, imamo roditeljski sledece nedelje za kraj, al nisam pitala do kad se ide

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.5.2013 8:59:12   
bea83
A kako to "do kad se ide"? Mislim šta se dešava posle tog datuma?user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.5.2013 10:26:24   
Anck Su Nmaun
Pa odna ide raspust, naravno ima i posle dezurstava celog leta za decu koja idu i dalje.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.5.2013 10:34:53   
Tiziana
Kakav raspust u obdanistu!?
Kod nas nema nikakvog raspusta. Tokom letnjih meseci kad deca idu na more spoje decu u jednu,dve grupe,u zavisnosti od toga koliko ih ima...ali obdaniste stalno i normalno radi..

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.5.2013 10:37:14   
bea83
Mislim da ni kod nas ne postoji raspust, nisam nikad do sad za to čula, samo počinje sezona odmora pa decu spajaju ili vaspitačice imaju zamene, ali sve vreme se ide normalno koliko ja shvatam, uostalom ko bi mi čuvao dete dva meseca?user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.5.2013 10:55:31   
Tiziana
Kod nas u obdanistu toga zasigurno nema. L je ovo treca godina kako ide i u toku letnjih meseci je isao sasvim normalno. Ni meni nema ko da ih cuva 2m tako da ne postoji druga opcija osim obdaniste.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.5.2013 12:24:48   
cockic
meni petar ide do kraja juna,tako nam rekli.do sad koliko sam razumela 1.jula se prelazilo. mozda ce ih i ranije prebaciti.prosle godine kad je iz pekijeve grupe preslo par dece rodjene do prvog marta,presli su 1.jula.meni mm kaze da ce to mozda biti i ranije.jer su petrove vaspitacie zavrsile sa generacijom 2010 i od septembra dobijaju nove bebironce lenino godise 2012.tako da ce lena mozda opet kod vaspitacica od svog bate user posted image mada svakako sledece godine u julu prelazi u vrtic.tako da ce opet menjati vaspitacice.bice kod njih od septembra do jula i prelazi u vrtic.

(odgovor članu lenn)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.5.2013 13:42:07   
Anck Su Nmaun
Ma sta vam je zene, naravno da ima, ali kazem dezurni su vaspitaci tu za decu koja idu i preko leta.
Kod nas se uvek pravio popis da se zna koja ce deca ici i preko leta, zbog spajanja grupa!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.5.2013 14:46:02   
Tiziana
Kod nas deca iz jasli prelaze u vrtic u septembru kad polaze i nove bebe,Do tad, bez obzira na godiste ili perioda godine u kome su rodjeni, ostaju u jaslama.
I nama je cerka upala kod sinovljevih vaspitacica i bice kod njih 2god. Ali zato nema sanse da upadne posle kod njegovih vaspitacica u vrtic jer su one sad sa njim do polaska u skolu.



(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.5.2013 18:56:33   
vukosava
Dete mi krece u vrtic 23. juna sa svoje 2.5 godine. Konacno smo dobili mesto, cekali smo od septembra. user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
31.5.2013 19:08:26   
Ana RR
Super user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.7.2013 13:38:54   
bea83
Da li je ujedanje "normalno" i uobičajno u ponašanju dece???
Ja sam ostala juče u šoku kad nam je vaspitačica javila da je Viktora ujelo neko dete, i to do krvi. Zato što je hteo da mu otme igračku a Viktor mu nije dao.Jbt ko da sam ga poslala u Zoološki vrtuser posted image  I još me je ubedjivala da je to sasvim normalno.
Da je moje dete u pitanju, još popodne bi imalo zakazano kod psihologa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.7.2013 13:47:53   
Moiraina
Moje dete je jednom došlo iz vrtića sa ujedom na ruci. Nije bilo do krvi, ali se jasno video trag zuba obe vilice user posted image Vaspitačica je rekla koje ga je dete ujelo (isto su se podžapali oko neke igračke) i da će skrenuti pažnju roditeljima. Nije se više ponovilo. Moj nije imao tu fazu da ujeda druge, ali koliko čujem, dosta dece prolazi kroz to...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.7.2013 13:55:10   
mati
Jao Bea u potpunosti te razumem. Kod nas u grupi(koja je oformljene pre 2 god) pocela da dolaze nova deca. I jedan Mihajlo im je svima trn u oku, grize, stipa, jase... Deca su masovno pocela da se zale roditeljima.E sad ne znam kakvo je to misljenje vaspitaca, kada jedna od njih kaze da ga je sad uhvatila takva faza i da jednostavno oni medjusobno to moraju da rese.user posted image
Moje dete je mirno u vrticu i za razliku od kuce, on se tamo ne brani i potpuna je suprotnost, bubica. Na tu vaspitacicinu konstataciju ja sam se iznervirala i rekla"Pa dobro, sta sad ja da radim kad moje dete to ne zna samo da resi, da ga pustim da trpi ili najbolje da nadjem njegovu mamu a ja to resim sa njom?" Ona se zacudila, u fazonu "boze pa nemojte tako'.
Ali roditelji su se pobunili i dosao je i psiholog i pricali su i sa roditeljima deteta. Uglavnom vise se ne zale...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.7.2013 13:59:47   
bea83
I naša je bila u fazonu, ma to je sve normalno, videćete i vaš će takouser posted image  Ja sam joj otvoreno rekla, ako do toga dodje ići će kod psihologa, a ona me pogledala ko da sam ja ludauser posted image
Mene nije sramota da potražim pomoć ako smatram da to treba mom detetu, ali da prihvatim da je ujedanje normalna stvar neću.
Moje dete je stvarno miroljubivo, gleda svoja posla, igra se, ako mu neko nešto otme pokuša da vrati ako ne ide okrene se na drugu stranu i nadje drugu zanimaciju. On je tamo najmladji, svi su stariji od njega najmanje pola godine pa i više, i ne očekujem da se sam brani, valjda i vaspitačice za nešto služe.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.7.2013 14:03:57   
Peace*
U svakom vrtiću ima neko dete koje se grize. Ne opravdavam, samo primećujem.

Ja sam moje odvikla od griženja još u bebećem periodu, obojica su dobili povratni ujed čim su pokušali da oštre zube na meni. Ali je Luka dobijao ujede od druge dece. Napravila sam scenu u vrtiću i to se nekako regulisalo.

Ja sam sad u fazonu da decu vaspitavam na sledeći način: "Ne diraj nikoga ali ako tebe diraju grizi, čupaj, grebi, šutaj, udaraj!" Činjenica je da mama ne može da reši taj problem (imali smo situaciju u dvorišu da je jedan mali maltretirao Luku godinu i po dana; ovaj je bežao i sakrivao se kod mene, i dok mu nije pala roletna, i dok nije složio malog na zemlju, to nije prestalo; Isto se desilo i pre par meseci u vrtiću kada je Luka izveo "Kesa-gatan" /valjda se tako piše user posted image , džudo poduhvat prebacivanja protivnika preko ramena/ na jednog malog, tek tad se taj mali smirio).

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.7.2013 14:12:32   
bea83
Ja takodje ću pokušati da naučim Viktora da se odbrani, da ne dira ali da vraća, ali to u ovom periodu zaista nije moguće, zato mislim da ipak neko treba da interveniše. Ako ne može vaspitačica onda ću ja. Mada ona kaže da je obavestila roditelje, videćemo kako će dalje biti.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.7.2013 14:19:40   
Peace*
Ja bih mu svejedno rekla da ako se to dogodi ponovo, da razvrne to dete najjače što može.

Ja sam imala taj problem sa Lukom, trebalo mu je vremena da shvati da MORA da vrati inače će ga maltretirati zauvek. Sa Markom nemam taj problem za sada, valjda jer ga Luka maltretira pa od malena zna da se brani. Nadam se da će to zadržati i kada krene u vrtić.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
24.7.2013 14:20:36   
Peace*
Joooj, sad gledam ticker, pa on nema ni 1,5 god. Ne znam šta da ti kažem, mali je, ne znam koliko bi te on razumeo.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







“Uzmi knjigu malo, jesi li učio danas?”
Domaći zadatak „u zadnji čas“, učenje nekoliko lekcija za dan i „borba sa gradivom“ za sutrašnji test? Ako ste prepoznal...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here