|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontracepcija
1.7.2018 15:26:58   
IvanaSK RR
Ja ih preporucujem. Godinama sam ih koristila i opet cuuser posted image
Uradi transaminaze jetre pre toga. Nije velika cena privatno.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Kontracepcija
1.7.2018 21:32:11   
Maraj

IZVORNA PORUKA: jess021

Zene, kakva su vam iskustva sa pilulama?
Nesto razmisljam o njima sto zbog kontracepcije sto zbog ciklusa koji se bas skratio. Dobijam menstruaciju na 22-23 dana, bas me nervira.

Jess ti jos dojis. I meni je takav ciklus bio dok sam dojila. Posle sam opet zatfudnela tako da ne znam sta sa ti kazem user posted image
Sto se pilula tice ja sam koristila ja mislim janin. Nisam bas 100% sigurna
Imala sam laparoskopsku operaciju kao devojka pa su mi dali 6 meseci da pijem ne bi li odmorila jajnike. Joj covece ja sam sa njima smrsala. Kao kostur sam bila. Cak mi se desavalo mozda 2 puta da imam mucnine i povracam

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Kontracepcija
1.7.2018 22:02:01   
Misha i Ljisha
ja dobila na 23 dana. Odlepicu ako bude tako. Juce sam pricala sa svojim dr mogu da stavim hormonsku spiralu i dok dojim to je samo progesteron i lokalno je, tako da ce uz sledecu menstruaciju da dodje i spirala da se ja ne sekiramuser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Kontracepcija
1.7.2018 23:51:33   
Rosita
Meni su dobra iskustva sa diane35. Davno je bilo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Kontracepcija
2.7.2018 0:00:11   
jess021
Maraj, da jos dojim. Mozda da sacekam da vidim kako ce biti kad prestanemo, jednog danauser posted image
Ljiso, meni je Novakovka rekla da sacekam sa Mirenom dok dojim.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Kontracepcija
2.7.2018 5:51:21   
Misha i Ljisha
nema ona pojma user posted image tokom dojenja cak mozes da pijes progesteron. Evo Maslacak se mozda javi pa potvrdi. Ja verujem svom dr,izuzetno je strucan. i ja mislila da ne moze hormonska ali evo dr mi je bas pre neki dan potvrdio da moze slobodno

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 2.7.2018 5:53:09 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Kontracepcija
2.7.2018 8:03:08   
Maraj
Jess ja kad sam prestala da dojim ciklus mi se skratio na 20-ak dana. I tak9 je bilo neka 4 meseca. Posle sam "neplanski" zatrudnela user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Kontracepcija
2.7.2018 8:06:50   
mama Jo
Ja sam pila jazz, oko 4 godine sigurno. Menst.mi jentrajala 3-4 dana i nije bila jako obimna, simptome pms gotovo da nisam imala, lice mi se jako procistilo, i, isto sam smrsala sa njima.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Kontracepcija
2.7.2018 8:08:42   
jess021
Ljiso, ko ti je dr?
Novakovka je za mene pocetak i krajuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Kontracepcija
2.7.2018 8:09:43   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: jess021

Ljiso, ko ti je dr?
Novakovka je za mene pocetak i krajuser posted image

dr Vuleta on je ginekolog a subspecijalnost mu je endokrinologija tako da sto se tice hormona on je numero uno user posted image a kao za tebe Novakovka tako za mene on

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Kontracepcija
22.11.2018 16:12:16   
pari
Da pitam i ovde...šta može od pilula uz dojenje?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Kontracepcija
22.11.2018 18:36:22   
vonavoj
Mislim nista..jedino spiralu..

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Kontracepcija
25.11.2018 13:35:58   
Mariya
I meni je dr onomad rekao da ne daje pilule dok se doji i predlagao mi spiralu.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Kontracepcija
25.11.2018 13:37:03   
pari
Meni se nešto spirala ne stavlja. Ići ću uskoro kod dr pa ću pitati

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Kontracepcija
25.11.2018 13:40:18   
Mariya
Ni meni, nikako. Užasava me pomisao stranog tela u matericiuser posted image user posted image user posted image fuuuj
Iz istog razloga ne koristim ni tampone, a pomisao da godinama nosiš ono u sebi, pa končić koji viri, bljaks.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Kontracepcija
23.2.2019 22:58:41   
Sanidej
Pa kondom, cemu pilule i spirale..

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Kontracepcija
24.2.2019 7:34:58   
vocicana
Sanidej, kondom je nesto na sta se ljudi naviknu ili ne. Muskarcima uglavnom nije taj feeling, tako da postoji milion opcija. Ja nosim spiralu, jako sam zadovoljna, sledece godine u novembru zdravlja boze menjam, stavicu hormonsku, ne Mirenu vec jednog belgijskog proizvodjaca, jer ono sto mi smeta kod bakarne spirale je preobilno krvarenje, koje mi je vise puta donelo neprijatnost, ali mi je ovako jedna lepa sigurnost. E sada izuzeci, ima zena kojima je telo prosto odbilo to strano telo.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Kontracepcija
24.2.2019 13:17:19   
Sanidej
Ne dajte se draga Voci, to je musko foliranje i sebicluk..

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Kontracepcija
24.2.2019 13:22:35   
bubulence


IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Sanidej, kondom je nesto na sta se ljudi naviknu ili ne. Muskarcima uglavnom nije taj feeling, tako da postoji milion opcija. 



Oni ne mogu kondom a mi mozemo spiralu!?!? Mm se za kondom bunio 2,3 puta ali je prihvatio da je to jedini nacin da ima sex😂. Niti hocu da pijem tablete, niti da stavljam spiralu. Naravno, posle par puta se navikao i sada kaze da mu i nema razlike sa i bez kondoma... I eto, od kada smo u braku (a ne pravimo decu), smo spavali mozda 4, 5 puta bez kondoma i ja zatrudnim 😏. 

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Kontracepcija
24.2.2019 17:43:54   
Sanidej
Napisala sam prethodni post najvise da neki omladinci tj. omladinke (mozda i oni citaju rr ha) ne pomisle da je ok trpati u sebe sve i svašta, jer gospodi "nije to to sa kondomom". Ne osuđujem tuđe izbore, samo iznosim svoj stav..čuvajte se žene kako najbolje znate ☺

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Kontracepcija
24.2.2019 17:49:00   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: bubulence



I eto, od kada smo u braku (a ne pravimo decu), smo spavali mozda 4, 5 puta bez kondoma i ja zatrudnim 😏. 

Mi S iz prvog puta,a i Ninu user posted image Ja verujem mm,razlika medju decom mi je velika i sva su planirana.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Kontracepcija
24.2.2019 17:51:45   
bubulence
Nase trece nije planirano. Lepo kazem da mu damo ime Nenad, jer mu se nismo nadali ali se niko ne slaze 😂.

P. S. Nismo mu se nadali ali smo ga potajno mnogo zeleli

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Kontracepcija
24.2.2019 17:53:58   
vocicana
O hvala Sanidej, ja licno nemam nista protiv za izbore. Meni je ovo fino, ne znam sta sam lose rekla, cuvamo se mi zene naravno, svaka kako najbolje izabere, po sebe, izbora je mnogo.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Kontracepcija
24.2.2019 17:57:30   
mikica88
Koristila pilule , nisam ni protiv spirale.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Kontracepcija
24.2.2019 17:58:18   
Maslacak15
Zbog tog stava o kondomima imamo stratosferske cifre raznoraznih polnih bolesti. Posto kondomi jedini zadovoljavaju i tu vrlo bitnu zastitnu funkciju u odnosu na druge vrste kontracepcije, zastita od STD ija. Ali kad niko nece da ih koristi.... Znam ovde su uglavnom udate zene ili u stabilnim vezama pa se svi snebivaju, i nebih nista da spocitavam ali realnost je takva kakva jeste: onda u nekim drugim temama diskutujemo ranicama na grlicu, kondilomima itd itd. A 1+1= 2 uvek bilo i ostaceuser posted image .

I na zapadu se pogorsava problem otkako sida vise nije bauk ljudi su se opustili pa misle pilula/ spiprala su dovoljni ( ovde su zene mahom na piluli). E pa nisu. user posted image


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here