|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 17:37:19   
Olga75
ja sam M vaspitavala da se ne sme otimati i da se mora deliti , pisala sam svugde
ne sme da tuce nikoga , ako nju tuku neka se skloni ili neka kaze vaspitacici
desavalo se na igralistu da nece da da bicikl ili trotinet pa sam ja davala , moras da pozajmis , vratice ti
ali otimanje i guranje n e m o z e ni ona nekoga ni nju neko
i ona prvi put kad je upotrebila silu ispala je neadaptirana , pa sad vec mislim da je to nesto protiv nje
i sad cu da se borim i da pricam i lajem i vredjam i koristim sve sto mogu


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 17:37:43   
Figaro88
Ja sam od skoro pocela da ucim A da ode i da uzme,da se brani i ako treba da bude bezobrazna.I to samo zato sto gledam drugu decu,i to kako je iskoriscavaju zato sto hoce da deli,da pomogne,da da njeno,da sa svima bude drugar.Krivo mi je jako kada to vidim,i plasim se kako ce biti kada krene u skolu.I ja mislim da to otimanje nema veze sa tim da li je neko jedinac,samo sa vaspitanjem...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 17:38:27   
Trcosava
Bre žene jel ja nisam normalna?

Sve je to ok što vi govorite, ali DECA nisu ta kojima to treba da kažete. Moja poruka se odnosila samo na to da je to rečeno detetu. Pa bre ljudi i ja sam jedinica i moje dete je jedinica.
I već sam pisala, nekad možda nije ni do roditelja (slučaj sa mojom drugaricom i njenom ćerkom) već je jednostavno dete takvo. Evo i moju je najbolji drug mlatio kašikom a ona neće da mu vrati jer će on da plače. I šta sad? Da ja idem njemu da govorim kako je to ružno? Ne pada mi na pamet, nije moje da ja tuđe dete vaspitavam. Kad je bilo problema sa jednim, skrenula sam pažnju vaspitačici, da to nije urodilo plodom, išla bi kod majke. Sad je u drugoj grupi čini mi se i vidim da i vaspitačice i majka imaju problema sa njim.
Samo kako god, nije na mestu da se detetu govori kako majka voli jedno više, a jedno manje i da moraju da se bore za roditeljsku ljubav. To je ono što meni bode oči.

Neću više ulaziti u ovu raspravu


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 17:39:58   
Torbica
Nezgodno pitanje.... Zavisi od slucaja do slucaja, mada najcesce ostavim da otplace. I kazem joj da ne moze sve i uvek kad ona hoce... Bas na RR kafici, drugarica joj uzela neke kljuceve i ona u vrisku. Ja sam je uredno sela pored nas i pustila je da otuguje i idemo dalje. Ne mogu ja da bijem njene bitke. Jedino kad je neko fizicki ugrozen onda je neophodno mesanje. Uvek kazem, nek se poigra, vratice ti posle ili se igrajte zajedno. A da ja od nekoga uzimam i njoj vracam, to nema sanse....

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 17:41:45   
Olga75
Trco , pa kazacu ja sutra i mami samo da je vidim i drugoj vaspitacici i upravnici
naravno da hocu
a posle svega sto je M dozivela i kako se ona nosi sa svim , ona je heroj , ona se nista eksplicitno ne zali
pa zasto samo ona da trpi ?


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 17:52:11   
Ivanka 75
Pazite, Olga je odreagovala kao i svaka majka lavica - branila svoje dete onako kako je mislila da je najbolje u tom trenutku. a vrlo je verovatno da vaspitacice pustaju te trojke da rade sta hoce i kako hoce.
Mozda si samo malo zustrije i zesce odreagovala ali sad, sta je tu je, sutra isteraj stvar na cistac da tvojw detr ne bi opet ispalo lose adaptirano.
A u stvari, roditelji jednog deteta cine sve da pripreme dete na ono sto ih ceka napolju a mislim da mnoga deca koja imaju bracu i sestre nisu naucena na to, jer ona nauce samo ono sto je u kuci i odnos sa svojom bracom i sestrama pa samim tim ne znaju kako da se ponasaju sa drugom decom.
Eto, rekla sam svoje dugogodisnje misljenje koje je proizaslo iz licnog iskustva i detinjstva.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 18:11:00   
Torbica
Ivanka, mozda oni koji ne idu u vrtic, moji svi idu, itekako se uce odnosu sa drugom decom.... I kako ih naucimo kao male - takvi ce i biti. To nam je glavni zadatak, bar ja to tako dozivljavam.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 18:14:20   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Torbica

Ivanka, mozda oni koji ne idu u vrtic, moji svi idu, itekako se uce odnosu sa drugom decom.... I kako ih naucimo kao male - takvi ce i biti. To nam je glavni zadatak, bar ja to tako dozivljavam.

Verujem ti, nije lako odgajati vise dece i pri tom ih naucii da budu dobri ljudi, cast tebi i tebi slicnim ali opet, ima ih raznih.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 18:48:33   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Torbica

Uvek kazem, nek se poigra, vratice ti posle ili se igrajte zajedno. A da ja od nekoga uzimam i njoj vracam, to nema sanse....


Mislim da me nisi razumela. Kad god je neko pita da li može da uzme njenu igračku učim je da da, ali ako joj otme ne pada mi na pamet da kažem nek se poigra pa će ti vratiti, jer i nju učim da ako nešto želi pita da li to može da uzme a ne da otima.
Ivanka, ne slažem se da su male, jer vidim da druga deca itekako znaju da se izbore za svoje a njeni su vršnjaci. Mislim da je problem što ne ide u vrtić, jer tamo nema mame, tate, tamo si prepušten sam sebi ili vaspitačicama, koje su neutralne, tj nisu ni na čijoj strani ili bar tako trebalo da bude.
Takođe, Olga, mislim da jako grešiš što M učiš da se skloni ako je neko udari. Ja svoje dete učim da udari i vrati istom merom, ali naravno da prva NIKADA ne sme da krene. Možda je to ružno ali ako se sklanja, to dete koje ju je udarilo će znati da ako to opet udari ona mu se neće suprostaviti i tretiraće je kao vreću za udaranje.

< Poruku je uredio Snelle -- 30.10.2013 18:51:32 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 19:07:58   
Torbica
[/quote]

Mislim da me nisi razumela.
Ja svoje dete učim da udari i vrati istom merom, ali naravno da prva NIKADA ne sme da krene. Možda je to ružno ali ako se sklanja, to dete koje ju je udarilo će znati da ako to opet udari ona mu se neće suprostaviti i tretiraće je kao vreću za udaranje.
[/quote]
Snelle, ako si mislila sta uradim kad joj neko uzme igracku, pa, nista, ostane bez te igracke. E, to se desilo dva tri puta do sada i onda kad gospodjica trazi novu igracku, ja joj lepo kazem da ne zna da cuva i zasto da joj kupujem?!! I plus, kad krenemo na igraliste, kazem, bolje nemoj nositi, neka te saceka u autu... i uglavnom tako i bude pa taj problem izbegnemo. Ako ipak ponese - sama je odgovorna za to. Ja joj kazem uvek, imam vas vise i razmisljam o sto drugih stvari, od preobuka do hrane, pica, ne mogu se jos i sa tvojim igrackama boriti. One su tvoja briga i o njima ti vodi racuna. I nemamo problema. Dakle, ili ne nosi ili sama vodi racuna. I skroz je ok.
Ovo za silu - identicno je mm uci, i da znate da je niko ne dira.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 19:29:25   
Snelle
Ok, sad smo se skontale user posted image
IZVORNA PORUKA: Torbica

Ovo za silu - identicno je mm uci, i da znate da je niko ne dira.


A ovo, da, isto i mm i plus je uči već sada i kako da se brani i kako da vrati, a da napomenem da je trener ninđucua, tako da teško onome ko je pipne user posted image user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: mame jednog deteta
30.10.2013 21:56:05   
Tiziana
Ja se slazem sa Trcom da nije bilo potrebe da se tako nesto govori deci! Ja razumem i ljutnju i majku lavicu i sve,ali deca nisu kriva.Na kraju krajeva ko zna sta stoji iza toga,neka njihova bezazlena prepirka od ranije,ma ko zna. Sve u svemu, ni ono sto si ti njima rekla nema apsolutno nikakve veze sa onim sto su oni tvojoj cerki rekli. A ta deca ce sad itekako razmisljati o tome da nekoga od njih mama mozda manje voli,da je neko gori,a neko bolji.
JA se u te decije stvari ne mesam.Niti znam ko je kome sta radio ili rekao u obdanistu. Moj sin ima jednog decka u obdanistu sa kojim se ne slaze bas preterano,ali od sina cujem da se ipak igraju. njegova majka mi se cak jednom i izvinjavala sto je njen sin udario ili gurnuo ili sta vec mog sina,a meni moj sin to nije ni spomenuo. Ja ih pustam da se sami za sebe bore. I ovo dvoje mojih,ako vidim da se otimaju oko necega,a da nije bas panicna situacija, pustim ih da sami to rese...moraju da nauce da se bore sami za sebe, necemo mi uvek biti tu da ih stitimo.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: mame jednog deteta
31.10.2013 8:43:13   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Snelle


Takođe, Olga, mislim da jako grešiš što M učiš da se skloni ako je neko udari. Ja svoje dete učim da udari i vrati istom merom, ali naravno da prva NIKADA ne sme da krene. Možda je to ružno ali ako se sklanja, to dete koje ju je udarilo će znati da ako to opet udari ona mu se neće suprostaviti i tretiraće je kao vreću za udaranje.


Za ovo se potpuno slazem, batali onu : "Ko tebe kamenom ti njega hlebom", jer ces tako nakupimti mnooooogo kamenja , ali stvarno! Znam i po svom iskustvu. Kad sam bila mala staaalno me je tukla sestra od strica, a ja jadna stanem pa placem i idem kod mame da se zalim. Ali mama je samo govorila pa vrati joj, brani seeee, a meni je dugo trebalo da pocnem da se branim ali se i to desilo. E od onda corak, vise nikad nisam imala problema sa tim stvarima.

Treba da se brane naravno ali to sa tucom i otimanjem stvari ja ne povezujem sa tim koliko ko ima dece!
To su sve normalne stvari koje se desavaju i mojoj i tudjoj deci.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: mame jednog deteta
31.10.2013 8:43:44   
Misha i Ljisha
Moram da se nadovezem na to "vaspitavanje" druge dece i prepirke roditelja. Ja ne planiram iskreno da se mesam nigde niti su se moji roditelji mesali. A iskustvo iz skole kao nastavnika mi to jos jasnije govori da roditelji ne treba da se mesaju u decije prepirke. Pogotovo da se roditelji dece medjusobno svadjaju, mame jednog i mame drugog deteta.Ta ista deca ce se sutra igrati zajedno a medju njihovim roditeljima ce pasti teske reci i roditelji vise nikad nece ni pricati, a to nije ok. Ja sam svoje bitke vodila sama i tako cu da ucim i Dunju. Eto mala je, ima svega devet meseci ali kad je odvedem kod njenih vrsnjaka bebaca oni joj otimaju igracke. Sta oni znaju. Ja bas gledam njenu reakciju, flegma od deteta nijednom se nije naljutila i uvek je uzela drugu igracku i to svoju ne njihovu. A oni kad prestanu da se igraju sa njenom igrackom ona je uzme nazad i igra se. Znaci nije ljutko, i nije otimacica. Nadam se da ce tako i ostati jer joj je to ocigledno prirodna narav, dok je njima narav da otimaju jer je tudje zanimljivije. U svakom slucaju roditelji dece ne treba da se medjusobno svadjaju zbog njih

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 17:11:44   
Žapkić
Ja Olgu potpuno razumem, pošto sam milion puta bila u sličnoj situaciji, da gledam kako om detetu druga deca otimaju igračke iz ruku, guraju je, ne daju joj da se igra , jer zaboga, ona nije ničija sestra od njih...user posted image
Navešću samo jedan primer: Letos, u parku, T. se igra sa decom; dolaze brat i sestra (devojčica 1. razred, dečak uzrasta moje kćerke). T. se igra sa tim dečakom, prileće sestra, odgurne T. i kaže joj:"Beži, to je moj brat, nije tvoj! Idi se igraj sa tvojim bratom!", T. pogleda i kaže:"Tina nema batu i seku." Da bi joj mala rekla:"Pa, neka ti rodi majka!" I kako sad ja da objsanim detetu , koj je tada imalo 3,5 god, da je majka i nju jedva rodila i da ona ne može da ima ni brata ni sestru...user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 18:29:52   
Brand new mama
IZVORNA PORUKA: Olga RR

ja sam M vaspitavala da se ne sme otimati i da se mora deliti , pisala sam svugde
ne sme da tuce nikoga , ako nju tuku neka se skloni ili neka kaze vaspitacici
desavalo se na igralistu da nece da da bicikl ili trotinet pa sam ja davala , moras da pozajmis , vratice ti
ali otimanje i guranje n e m o z e ni ona nekoga ni nju neko
i ona prvi put kad je upotrebila silu ispala je neadaptirana , pa sad vec mislim da je to nesto protiv nje
i sad cu da se borim i da pricam i lajem i vredjam i koristim sve sto mogu


Uf,O,ne znam kako da kazem,ali spusti i ti malo loptu. Ne verujem da vaspitacice imaju nesto protiv tvog deteta i nemoj slucajno da govoris tako nesto pred njom.Ne znam sta se desilo ranije,ali u svakom slucaju resi to mimo deteta i dece,jer to su stvarno sve decje stvari,u kojim,sem da nije doslo do tuce i stvarnog povredjivanja deteta,ne treba previse arbitrirati. OK,Marija je jedinica i sta sad? Nije ni na koji nacin "osakacena",ali ako je budes suvise stitila,ona ce se mozda razviti u nesamostalnu osobu. Na zalost, moja drugarica iz detinjstva je jedinica i njoj se nista nije smelo reci jer je odmah kretala frka,nju su u 22 h dovodili kod mene jer to ona zeli jer eto nema sa kim da se igra,kad je ona meni odrala ledja sa stolicom,svi njeni su se naljutili na moju mamu jer joj je rekla da ide kuci(jer je mene vodila kod doktora,koliko mi je liptala krv)...I ona je uvek bila ostecena jer nema brata ili sestru,a u stvari-niko je nikad nije od dece odbacivao i sl.
Ne verujem da iko odbacuje bilo koje dete jer je jedince,bar se jaa nisam nikad susrela sa tim.I mog I. u vrticu nekad odbavce iz drustva jer je mladji,ili jer ne zna da igraa fudbal ili iz nekog treceg razloga,a sutra su najbolji prijatelji... A na konto teskog dobijanja dece-pa niko ih nije dobio tako sto je kinuo.Sta je sa nasom Alex koja je dobila trojke posle godina lecenja? Njena borba za potomstvo je manja nego od nekog ko je dobio 1? Moja prijateljica je trebala da dobije 3(VTO) ali je prvo jednom embrionu prestalo da kuca srce,i teskom mukom je dobila dvojke....Dajte,cure,nemojte se bez veze ljutiti..mozda vam ne izgleda uvek tako,ali sve mame vole svoju decu najvise na svetu,bez obzira 1 ili 5,i mislim da mi sve zelimo da budu dobri ljudi.A eto,da i ja kazem mojim da se moraju voleti najvise na svetu,''bem ga-kazem,a to uglavnom kad se potuku i pocupaju oko neke gluposti. Uvek jedan bude ostecen i uvek je neko u krivu,cesto to bude i mama

< Poruku je uredio Brand new mama -- 1.11.2013 18:38:17 >


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 18:30:11   
Anoniman
MiLJ, to bebece otimanje nije toliko pitanje naravi, nego jedna od cuvenih faza. M je jedno vreme uzimala igracke druge dece, nije htela da im vrati, a nije htela ni svoje da da. To smo resili tako sto svaki put kad pocne tako da se ponasa na igralistu, ja je bez reci pokupim i odemo. I prestala je, sad cak i deli.
Svakako mislim da te bebece stvari do 2 ili 3 godine, ne mogu da se mere sa udaranjem starije dece koja ipak razumeju neke stvari ili bi trebalo.

(odgovor članu Žapkić)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 18:40:41   
Olga75
BNM , naopako da to kazem pred njom , zato sam i pisala da ne bih lajala user posted image
ona se povremeno oseca uskracenom ali se uglavnom dobro nosi sa tim
ja sam rekla sta sam videla , vaspitacice su rekla da on to radi cesto i da cereci mami da mu skrene paznju
a to ko koga vise voli i da li mame vise vole jedno dete
pa ajde sad realno , ja sam X puta pomislila kako mama vise voli brata
a pogledajte postove , njemu - njoj mama i tata su sve dali a ja sam se borila , svekrva vise voli devera - zaovu nego mog muze
nisam ja klincu nista rekla sto vecina ne misli
i eto procesljajete postove
ja sam samo klincu rekla ono sto odrasli misle user posted image
i iskreno , juce nisam videla da sam ga nesto povredila

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 18:42:49   
Olga75
i da , ja sam bila jedinica osam godina a igrala sam se sa nekim sestrama , njih je bilo cetiri i one su bile time toliko isfrustrirane da su htele da se igraju samnom samo ako im dam , poklonim , donesem user posted image
eto ja se toga i dan danas secam a spucala sam u straznjicu skoro 40 user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 20:45:24   
Brand new mama
Ma O,nema to neke veze sa koliko dece imaa,ja nisam bila jedinica,pa je meni jos u secanju(a i ja stucah 33) kako sam se igrala sa nekim sestrama koje su hvatale svaku priliku da mi pokupe sve igracke :) A ja sam kao tvoja Marija jurila da se igram sa njima,mada su bas bile bezobrazne prema meni.Ali kod njih su i crvljive tresnje bile sladje nego ista kuci(o njihovom lebu sa masti da ne pricamo :)) Vidis,ja sam nesto bila okruzena sa jedinicama koje su bile poprilicno razmazene(ona iz prethodne price ima dete od 11 g,ali joj baba svako jutro putuje 5 km da njoj napravi dorucak). I svi mi nekad mislimo da mama voli neko dete vise od drugog,ali kad covek odraste,vidi stvari dosta drugacije-mozda jednom sinu vise pomaze jer vidi da on nije toliko sposoban kao drugi...ili jednom vise oprastaju greske,jer jednostavno onaj drugi ne pravi takve greske u zivotu.. Nista nije bas skroz lako za objasniti user posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 20:50:49   
Olga75
ma to je BNM , kako joj objasniti , nikako izgleda dok sama ne pokapira
zans koliko je meni ovaj period stresan , jako
kad dodje i kaze mi : L je moja drugarica ali rekla da mi nece biti drugarica jer sam D zvala na rodjendan
i eto to sam iskulirala
mora sama da nauci
al kad je neko na moje oci gurne da padne i kad se ona rasplace , pa ne mogu bre , pa nisam ja od kamena da precutim kad mi neko muci dete user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 21:12:28   
Brand new mama
Joj,odusevljavas me:) Ovako-jesmo li mi prezivjele?Jesmo.I ona ce,kao i moji decki,necije cure i u krug. Daj Olga,sigurno je stresno,ali mora nauciti sama da bira i prijatelje,kao i sta ce je boleti,a sta ce preboleti.Sta cemo raditi kad budu imali prve ljubavi,simpatije?Hocemo ici tuci one negativce koji nasim milim bebama slome srce? Sve je to odrastanje.Ja sam nosila naocare,imala govornu manu i bila izbjeglica te "velegradjanka" pa opet prognano lice...imala sam prijateljice koje su me iskoristavale,imam prijatelje za koje bih u vatru...Nisam iskompleksirana i nikom ne uzimam za zlo sto su me zezali,nekad caak i previse,ali sta ces sem da osnaziz svoju kcerku i kazes joj:"Pa sta,ako nece da se druzi sa tobom zbog gluposti,nisi ti na gubitku,ona je" I da je naucis da se nikog ne boji,ali da mora biti pravedna:)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 21:18:05   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Joj,odusevljavas me:) Ovako-jesmo li mi prezivjele?Jesmo.I ona ce,kao i moji decki,necije cure i u krug. Daj Olga,sigurno je stresno,ali mora nauciti sama da bira i prijatelje,kao i sta ce je boleti,a sta ce preboleti.Sta cemo raditi kad budu imali prve ljubavi,simpatije?Hocemo ici tuci one negativce koji nasim milim bebama slome srce? Sve je to odrastanje.Ja sam nosila naocare,imala govornu manu i bila izbjeglica te "velegradjanka" pa opet prognano lice...imala sam prijateljice koje su me iskoristavale,imam prijatelje za koje bih u vatru...Nisam iskompleksirana i nikom ne uzimam za zlo sto su me zezali,nekad caak i previse,ali sta ces sem da osnaziz svoju kcerku i kazes joj:"Pa sta,ako nece da se druzi sa tobom zbog gluposti,nisi ti na gubitku,ona je" I da je naucis da se nikog ne boji,ali da mora biti pravedna:)


u decija posla se necu mesati, mora nauciti da se izbori za sebe, ali ovo...mislim da cu noge lomiti...ja mazim, pazim, cuvam, a onda se pojavi neki deran i slomi joj srce...ne smem ni da razmisljam o ovome.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 21:23:32   
Torbica
Razumem ja ovo jako dobro, jer jako boli kad ti neko povredi dete, a ovo su jos uvek deciji nestasluci. A kome ce prvo ako ne mami... Ma nek neko kaze da ne razume bolje svoje roditelje kad i sam postane roditelj. Mrzim samu sebe kad peti put kazem obuj se, ali moram...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 21:32:06   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: pocahontas


u decija posla se necu mesati, mora nauciti da se izbori za sebe, ali ovo...mislim da cu noge lomiti...ja mazim, pazim, cuvam, a onda se pojavi neki deran i slomi joj srce...ne smem ni da razmisljam o ovome.

user posted image sorry morala sam da se nasmejem

Meni samo jedan slomio. Mnogo sam mala bila, ali sam zato rekla sebi da mi ni jedan više neće lomiti ništa. Tako je i bilo.
Tebi nije ni jedan slomio srce??

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here