|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mame jednog deteta
1.11.2013 21:34:59   
Janncica
Ja sam trece dete i cesto sam bila cusnuta od ovih dvoje starijih. I bas sam htela da mama rodi jos jedno,da imam ja sa kim da se igram.
Meni bude zao kad vidim da J stoji sa strane i gleda decu koja su je oterala iz igre jer je mladja. A ona trci za njima kao luda. Oni bre to brze prebole od nas.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 9.10.2016 17:05:15 >


_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 21:39:48   
Torbica
Jao meni je to frka da se neko ne oseti cusnuto, sto kazes. No, moji su svi blizu, pa se nadam da toga nece biti. Koliko je do mene...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 21:45:02   
Anck Su Nmaun
BNM svaka ti je zlatna!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 21:50:34   
Janncica

IZVORNA PORUKA: Torbica

Jao meni je to frka da se neko ne oseti cusnuto, sto kazes. No, moji su svi blizu, pa se nadam da toga nece biti. Koliko je do mene...


Sad smo svo troje najbolji drugari. Nabacim im ponekad sto su me mustrali i terali iz sobe,pa se siti ismejemo. Mama kaze da nije tako bilo i da ja izmisljam... user posted image user posted image


_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 21:55:43   
Brand new mama



u decija posla se necu mesati, mora nauciti da se izbori za sebe, ali ovo...mislim da cu noge lomiti...ja mazim, pazim, cuvam, a onda se pojavi neki deran i slomi joj srce...ne smem ni da razmisljam o ovome.

Pusti tatu :)

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 21:55:49   
Torbica
Sta sad, svesno smo usli u sve to i dacemo sve od sebe, pa kako bude!user posted image Nadam se najboljem, naravno!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 21:59:25   
Janncica

IZVORNA PORUKA: Brand new mama




u decija posla se necu mesati, mora nauciti da se izbori za sebe, ali ovo...mislim da cu noge lomiti...ja mazim, pazim, cuvam, a onda se pojavi neki deran i slomi joj srce...ne smem ni da razmisljam o ovome.

Pusti tatu :)



user posted image user posted image


_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 22:05:06   
Tiziana
Biti roditelj nije lako. ALl kao za sve u zivotu treba naci neku sredinu i u vaspitavanju dece i u brizi o njima kako bi smo im dali priliku da fomiraju svoje malene licnosti,da sami nauce da ustanu nekad kad padnu,da sami nauce da prebole neuspehe, da nauce da misle za sebe, a da pri tom nikad ne zaborave da smo mi uvek tu za njih da ih podrzimo.
Ovo pri tom nema nikakve veze sa tim da li je neko mama jednog ili desetoro dece,da li ga je dobila lako ili tesko, jer sve mi podjednako volimo svoju decu i nije nasa ljubav manje vredna ako nismo imali poteskoca da ih zacnemo.


(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 22:08:40   
Misha i Ljisha
Ja eto imam samo Dunju i ne razmisljam jos o drugom detetu i ne znam ni da li mogu drugo da rodim jer su mi ionako rekli da ne mogu da imam decuuser posted image (ma lekari svasta pricaju), ali ja stvarno smatram da roditelj favorizuje nesvesno jedno dete. Moja mama cak i svesno. Znaci uvek se za rucak pravilo sta je moj brat hteo da jede (jer je on probirljiv a meni je bilo svejedno), uvek je on bio dobrica i savrsen a ja sam uvek bila crna ovca jer se ne uklapam u sliku koju su oni smislili. Medjutim ja se sa bratom super slazem i cak smo se odlicno slagali kad smo bili i klincii. Uvek nam je bilo zao naseg komsije koji nema ni brata ni sestru. Uvek smo se pitali kako se on igra, i zvali ga da se igra sa nama, bilo nam je zao sto je on morao sve kucne poslove sam da obavlja a brat i ja smo se uvek podelili ko ce sta da radi samo sto pre da zavrsimo posao pa da se igramo. Okrutno je to sto je Olga rekla ali je to ipak donekle surova istina. Uvek i babe i dede kao i roditelji imaju svog mezimca. Jedno dete je ili veca maza ili prosto prvo dete pa mu se pruzila prva i najveca ljubav ma ima tu svega. Jedno dete je pokorno drugo je prkosno i td. Ja samo mislim da mi ne treba nigde da se mesamo medju klincima. Oni ce se posvadjati i pomiriti i sutra ce biti najbolji drugari. A mi smo rekli svasta a kad odrastao kaze nesto to se ipak ne zaboravlja tako lako. Nek oni sami vode svoju borbu i svoje brige. Sa mnom niko nije hteo da se druzi od devojcica u vrticu (obozavala sam beli luk pa sam ga jela za dorucak svako jutro mozda sam im smrdelauser posted image ) pa sam se ja druzila sa decacima. U skoli sam bila zesca placipiuser posted image plakala sam za svasta. Ma za sitnice. mila majko kad se samo set_im, a kasnije u zivotu mi je cak i moja mama rekla kako imam tvrdo srce i nikad ne placem. Ma sve to ojaca decu i neka ih, shvatice oni ko su te persone i mozda ce se u zivotu vise potruditi da im dokazu svoju snagu, volju, znanje da im dokazu da su oni nule. Bar sam ja tako,

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 1.11.2013 22:10:48 >

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 22:11:48   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


IZVORNA PORUKA: pocahontas


u decija posla se necu mesati, mora nauciti da se izbori za sebe, ali ovo...mislim da cu noge lomiti...ja mazim, pazim, cuvam, a onda se pojavi neki deran i slomi joj srce...ne smem ni da razmisljam o ovome.

user posted image sorry morala sam da se nasmejem

Meni samo jedan slomio. Mnogo sam mala bila, ali sam zato rekla sebi da mi ni jedan više neće lomiti ništa. Tako je i bilo.
Tebi nije ni jedan slomio srce??


jeste, jedan u osnovnoj skoli, moja mama zamalo da mu noge slomi user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 22:18:00   
Janncica
Sad sam se setila user posted image U vrticu je moja mama rekla jednom decaku da ne sme da me cupa i gura,inace ce ona njega rascerupati. Kasnije(mnoooogo kasnije) smo nas dvoje bili u vezi i stalno me je zezao zbog toga.user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 22:23:45   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: Janncica

Sad sam se setila user posted image U vrticu je moja mama rekla jednom decaku da ne sme da me cupa i gura,inace ce ona njega rascerupati. Kasnije(mnoooogo kasnije) smo nas dvoje bili u vezi i stalno me je zezao zbog toga.user posted image

A šta je tvoja majka rekla kada ste bili u veziuser posted image Da mu nije rekla ...nisam zaboravila šta sam rekla,rasčerupaću te ja user posted image ako je povrediš.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 22:25:48   
Torbica
Misho, ovo sto kazes da je neko veca maza, to je fakat. Evo bas juce, sam pricala cerki dok sam mazila srednjeg sina jer on je veeeliki meca dobric i maza... Duso, sve vas isto volim, nikoga manje ili vise, ali mi prija sto je on tako mazan. To ne znaci da njega volim vise a tebe manje, to samo znaci da njega vise mazim jer on to trazi, bukvalno. Vise puta na dan, ...da me mazis.... Pa je i ona pored njega pocela tako, odlicno, ne ljutim se, naprotiv. I jesam meksa na njega, ne poricem, ali mislim da nikad necu reci - tebe volim vise a tebe manje. Pa kako bi meni bilo. Samo treba neki komplex neko da zapati...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 22:39:42   
Misha i Ljisha
Torbice tako i treba da se majka ponasa i govoriuser posted image . Vidis ne mislim ja da mene moja mama ne voli, nego je ona jednostavno prosta zena (ne vredjam je ovim vec kazem istinu akad mislim prosta ne mislim da psuje user posted image ) i ona nikad nije mogla da razluci u sebi tako nesto. Brat je veca maza, kenjkav je bio, prvo dete, uvek bio bolesljiv i td, a ja harambasa i nikad mi niko nije trebao sve sam uvek mogla sama i ljutila se ako se neko petlja da mi objasni, nikad bolesna, i sta ti ja znam pa mi je ona valjda manje ljubavi davala jer mi kao nije trebala i ona to tako shvata kao da brata vise voli. Ona njemu i dan danas pere cipele i pegla ves iako se on ozeniouser posted image . Mislim sta reci.

Torbice ti si ucena zena, odlicno informisana i trudis se maksimalno oko svojih troje celjadi i zato i pazis da se neko ne oseti manje voljenim a opet ih svo troje volis na razlicite nacine na nacine na kojima to njima prija i to je za svaku pohvaluuser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 22:49:59   
Torbica
Jeste Misho, tako je... Moja mama je imala sestru (upokojila se 1996) i strasno mi je to sto mi je mama pricala kako je njihova mama uvek sestru vise volela i to isticala...A moja mama kaze kao i ti, pa dobro, to je moja sestra i ja je volim, pa je ti voli vise od mene, sta me briga. Svaka cast i tebi za tu ljubav prema bratu, a i majci. Ja stvarno ne bih volela da mi bilo ko ikada prebaci na tu temu. Eto Djoletu si ovo a meni nisi, juju... Trudim se, moram, i cerkla mi je posebna ptica, sto bi rekli. Savetr psihologa je i bio da njoj treba najvise da se posvetim, jer je to njoj potrebno, kao hrana. Zasad mi nije tesko jer su obojica jos mali, ali videcemo kako cemo plivati dalje, mozda ce i kod nje neke stvari leci.... Ali, da mi nije psihologa, ja bih totalno promasila temu. Ja svoje dete uopste nisam razumela, nikako, mislila sam da me namerno iritira i provocira. Ma stvarno bih mogla debelo da se zapitam sta bi bilo sa nas dve i nasom komunikacijom koja je bila vrlo kriticna... Temperament sa svim stavkama (9 komada) treba svako za svoje dete/decu da prouci i da vidi gde su slicnosti a gde razlike i da se poradi na razumevanju razlika. I nema zime. Eto to je. E da, i psihologica mi je rekla - ona je takva -stalno ti salje poruku Bavi se sa mnom, i bila bi ista, i da je sama i da ih je petoro... Javni se Misho kad budes u gradu, pa da popijemo kaficu user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: mame jednog deteta
1.11.2013 23:06:38   
tijatija
Ja licno mislim da je meni lakse sa cetvoro nego nekom sa jedim detetom. Moja deca dele sve ( ne samo medjusobno) vec i u drustvu , ja mislim da je zbog toga sto su kuci navikli.Nikad ne otvaram 4 cokolade vec jednu i mogu da ja je stavim na sto bez problema da ce ih same podeliti na ravne casti. Isto tako i za igracke, samo sto mi nikad kad idemo negde ( igraliste, setnja ili bilo gde) ne nosimo nista iz kuce( lutke, kolica torbe i ostalo) tudje ne diraju, dok ne pitaju. Ja jedino tako mogu sa njih cetvoro i oni su tako od malena nauceni i nikakvih problema nemamo. Igraju se medjusobno pa ne traze moju paznju ( jedino kad radimo nesto zajedno) NE necu da kazem da su moja deca savrsena ,samo sam htela da uporedim koliko je meni lakse nego majkama koje imaju jedno dete. A sto se tice ljubavi ( koga vise volis koga manje) svako dete volim na svoj nacin, nema privilegije ni kod jednog( barem za sad ) pr. svako je krenulo u vrtic sa godine ( i kao nisam morala mozda svako da saljem) ali nisam htela da odvajam. Trudim se ravnopravno da posvetim paznju svakom. Ucim ih da vrate istom merom ako ih neko udari ali nikad ne prvi. Nemesam se u njihove decije svadje, necu da izigravam policajca, jer necu ih moci uvek kontrolisati ( kad malo porastu) pa neka se nauce sami da se brane`. Jako sam kratko bila mama jednog deteta ( godinu dana) mada mislim da sam ostala na samo tom jednom druga bi prica bila...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: mame jednog deteta
2.11.2013 15:04:00   
Anoniman
tijo, vidis i to zavisi. moja zaova ima 4 deteta, a da vidis kako "mogu" zajedno. Najstarija stalno nesto izmislja (a ima 17 godina), nece da bude u istoj kuci sa bratom (onim malim sto ima autizam), pa je on do nedavno spavao i ziveo kod babe. E, onda ne moze sa svojim ocem pa je odlucila da ona ode kod babe, a da brata presele kuci. I svi rade kako ona svira. Najmladja tacno pokazuje da ne umeju da dele stvari. Kad dodje kod nas sama, ponasa se normalno. Kad dodju svi zajedno i otvorimo cips, cokoladu ili bilo sta - znas kako se grabi? plasi se da ce joj sve pojesti!
ali, uostalom, ovde ne pricamo o vise dece, pricamo o jednom. Olga, sta tm kaze na tu situaciju u vrticu?

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: mame jednog deteta
2.11.2013 15:12:04   
Ana RR
Marko je nedavno ušao fazu kada ne želi da deli igračke. Doduše, ima dece sa kojom deli ali recimo sa kumićem nikako ne želi da podeli apsolutno ništa. Mislim da je to zato što ga oduvek kumić "maltretira", čim ga vidi pokušava da ga poljubi (širom otvorenih usta pa ga u stvari ubalavi), pomazi po glavi, zagrli, ali to uvek na kraju ispadne grubo jer Mare ne voli da ga tako neko smara pa se sklanja a kumić je uporan, uporan i kada vidi da ne ide onda gurne Marka, počupa (dok je Mare imao dugu kosu), sad je počeo i da ga grize, gura prste u oči, uši... Mene to baš užasava ali trudim se da ne reagujem već ga puštam da se izbori (ali on uvek pobegne kod mene). Što se igračaka tiče, ako se otimaju ja uvek uzmem igračku od mog deteta i dam drugom.. Marku kažem da uzme nešto drugo. Ne znam da li grešim ali ne znam ni kako drugačije da se postavim.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: mame jednog deteta
8.10.2016 13:40:14   
wivern
M je sada usao u fazu "moje" .
Ima u dnevnoj sobi svoju kucicu u kojoj mu stoje igracke i ja pre neki dan usla da proberem i sklonim one sa kojima se vise ne igra, za mnom usao i pas, kad eto ti njega vuce nas napolje i vice "MOJEEEE" user posted image
Generalno hoce da deli, samo u pocetku mora da da do znanja da je njegovo user posted image


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Mame jednog deteta
8.10.2016 14:13:19   
eca89
IZVORNA PORUKA: wivern RR

M je sada usao u fazu "moje" .
Ima u dnevnoj sobi svoju kucicu u kojoj mu stoje igracke i ja pre neki dan usla da proberem i sklonim one sa kojima se vise ne igra, za mnom usao i pas, kad eto ti njega vuce nas napolje i vice "MOJEEEE" user posted image
Generalno hoce da deli, samo u pocetku mora da da do znanja da je njegovo user posted image



Isto WIv, još se ona igra sa nama, otimanja jastuka i tako neceg, pa ona samo govori moj jakuta user posted image i sve je njeno!

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 9.10.2016 17:05:42 >

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 95
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here