|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mastitis
4.1.2011 20:15:11   
Iwana87
ljudi pomagajte,uzasno me boli/pece leva dojka.ne osecam grudvice,sisa non stop,cak i vise na toj pa mislim da je od toga.Neko je negde pisao o nekoj infekciji a ne mogu da nadjem post.Dojka mi je sa unutarnje strane modra,ljubicasta sa ispucalim kapilarima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Mastitis
4.1.2011 20:33:00   
Brana
Inekcije koliko ja znam su ti za zaustavljanje mleka,probaj da mazes Happy mama ulje,liske od kupusa,obloge natopljene pola alkoholom pola vodom to je meni previjala patronozna sestra kada sam imala pocetni oblik mastitisa,i popij Paracetamol on ublazava bolove i sprecava temperaturu,i izmlazaj se stalno i meni su bile crvene natecene tvrde dojke i ovim tretmanom sam se izvukla!

< Poruku je uredio Brana -- 4.1.2011 20:34:37 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Mastitis
4.1.2011 20:39:28   
Iwana87
ne inekcija,infekcija nisi lepo procitala.Nemam ja mastitis,bar ja tako mislim,jer nemam grudvice.T imam ali mislim da je od virusa,nije visoka ,dojka mi je ljubicaste boje,sa ispucalim kapilarima po njoj i boli.

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Mastitis
4.1.2011 20:43:33   
Brana
Izvini ne videh da si napisala infekcija,ja sam ti rekla da sam ja imala iste takve simptome i kasnije kada nije bio mastitis to sam i ranije pisala,ali da ne ispadne da pametujem bolje neka neko kaze jos neki savet ja sam imala jezivih problema sa dojkama pa zato zelim da pomognem koliko znam.
Ako je infekcija moze biti Candida ili neka druga bakterija i onda se mora ici na davanje uzorka mleka da se utvrdi sta je u pitanju jer ako ima bakterije beba ne sme da siki.
Poz

< Poruku je uredio Brana -- 4.1.2011 20:44:33 >

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Mastitis
4.1.2011 22:21:42   
SUPER MAMA
Iwana meni ovo sto si opisala lici na mastitis.Posto temperatura nisi mogla skinuti i samo tinje premam mom iskustvu sa mastitisom a druzili smo se verojatno imas.
nemoras da imas cvorice dovoljno da te boli gruda na dodir.
A ja da bi pojasnala ispriccu da sma sem na pocetku sto sma dobila mastitis, dobila sam ga jos jednom dok sma dojila a to je bila tacno rodjendanu moje male.
Posto kao sto znate goste vamo tamo preskocila sma jedan podoj i nisam mogla ni zamisliti da moze se stvoriti mastitis nakon godinu dana dojenja, samo jednu dojku kod mene je bila problem desna jer Monika posle 7 meseca nesto nije volela da siki na nju a ja sma vise stavljala na levu.
I ja sma mislila da je virus ali nije bilo toga krv i mokraca bili su uredni jedino mi je palo na pamet da je mastitis i stavila sam svez kupus temperatura je spala i izmuzavala se.

Nadam se da gresim ali nemoj se zezati s tim.Nemoj svatati to tako olako.
nemoj me svatiti pogresno samo bi zelela da pomognem.user posted image

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Mastitis
4.1.2011 22:26:09   
Olga75
Iwana i meni lici na mastitis , neka siki iz te dojke ,stavljaj kupus ili krem sir , on lepo hladi i fino se moze rasporediti i ujutru ako i dalje bude modro pravo kod dr da pogleda .

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Mastitis
4.1.2011 22:28:30   
SUPER MAMA
Ja sma sem kupusa kod mastitisa stavljala mazala Flogocid mast i mnooogo pomaze naravno po preporuci lekara.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Mastitis
4.1.2011 22:56:37   
Iwana87
sad su mi obe modre sa unutarnje strane.za desnu bih posumnjala na mastitis za levu ne verujem bas iz razloga sto je non stop na njoj.Ne boli posebno na dodir,mozda ali vrlo malo.kupus sam stavila i odmah skinula jer uzasno pece.pece me i posle sisanja,ja sve mislim da je neka bakterija,na to mi lici.Jbg,juce sam pokazala i rece zena nije nista,bas me nervira,idem sutra kod dr.
e i to da pitam kod kog da idem za grudi?mozda glupo pitanje
hvala vam zene puno,probacu opet sa kupusom do ujutru

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Mastitis
4.1.2011 23:01:35   
IVA 11
Ivana, znas kakvi su doktori svuda, pa osluskuj sebe, to ti je jedino sigurno! Meni lici na mastitis, ja sam sa njim pakao prosla. Ja sam stavljala zamrznute listove rastana i svinjsku mast...Nadam se da ce ti biti bolje! user posted image

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Mastitis
7.1.2011 21:57:01   
jovicaa
ja iznad desne bradavice imam kao neku plocu malu, ali nema nikakvih klikera niti cvorova na njoj, kao neka skupina zlezda, ali ne boli me i imam stalno to. kada beba posisa smanji se, a kada mleko nadodje kao da se poveca. ja sam to masirala i masirala, ali stoji tako. stalno to napipavam, ne znam da li je to cvor?

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Mastitis
7.1.2011 22:06:10   
madre
zar je moguce da se mastitis pojavi skoro 8 meseci posle porodjajauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Mastitis
7.1.2011 22:24:56   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: madre

zar je moguce da se mastitis pojavi skoro 8 meseci posle porodjajauser posted image

Moguce.Meni licno nakon godinu dana dojenja tacno posle rodjendana moje male, ponovo sam zaradila mastitis i to smao zato sto sam preskocila 2 podoja za njen rodjendan, zbog gostiju...
I to je bio pracen temperaturom koja se kretala od 37,7 do 38 stepeni problem je bila desna dojka koja se pocela crveneti da bude malo tvrdja da ima cvorice kao grozdje ali ja na vreme sam krenula da se izmuzavam licno mazala flogocidom i stavljala sves kupus i tako 5 dana i sve je bilo uredu.
Mislila sam da ce mi biti problem kad je budem bila odbila ali hvala bogu bez ikakvih problema.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Mastitis
7.1.2011 22:54:47   
Brana
I meni se pojavljivao na svaka dva meseca u pocetku a kasnije sam dobila upalu pre 3 meseca,a Super Mama koliko je beba imala kada si prekinula dojenje?

< Poruku je uredio Brana -- 7.1.2011 23:01:49 >

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Mastitis
7.1.2011 23:00:09   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: jovicaa

ja iznad desne bradavice imam kao neku plocu malu, ali nema nikakvih klikera niti cvorova na njoj, kao neka skupina zlezda, ali ne boli me i imam stalno to. kada beba posisa smanji se, a kada mleko nadodje kao da se poveca. ja sam to masirala i masirala, ali stoji tako. stalno to napipavam, ne znam da li je to cvor?

da li je moguce da je to normalno? mislim da su zlezde obicne u pitanju?
molim vas da mi neko odgovori, istripovala sam se  da je to neki tumor.. vec su pisali o tome

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Mastitis
7.1.2011 23:00:56   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: Brana

I meni se pojavljivao na svaka dva meseca u pocetku a kasnije sam dobila upalu pre 3 meseca,a Super Mama koliko je beba imala kada si prekinuli dojenje?

mastitis ti se pojavljivao na svaka dva mesecauser posted image

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Mastitis
7.1.2011 23:05:08   
Brana
jesam u pocetku jer sam imala previse mleka i zbog toga mi se dojka cesto palila,i ja sam imala te cvorice Jovice ne brini to je normalno zbog mlecnih zlezda koje se pune mlekom a kada se isprazne i ti cvorici splasnu,meni je sada u jednoj dojci stalo mleko i nemam vise nijedan cvoric koji sam imala kada sam imala mleka u toj dojci!

< Poruku je uredio Brana -- 7.1.2011 23:11:13 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Mastitis
7.1.2011 23:08:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jovicaa

IZVORNA PORUKA: jovicaa

ja iznad desne bradavice imam kao neku plocu malu, ali nema nikakvih klikera niti cvorova na njoj, kao neka skupina zlezda, ali ne boli me i imam stalno to. kada beba posisa smanji se, a kada mleko nadodje kao da se poveca. ja sam to masirala i masirala, ali stoji tako. stalno to napipavam, ne znam da li je to cvor?

da li je moguce da je to normalno? mislim da su zlezde obicne u pitanju?
molim vas da mi neko odgovori, istripovala sam se  da je to neki tumor.. vec su pisali o tome


Nije tumor! To sam ti ja rekla da KADA PRESTANEŠ DA DOJIŠ da odeš kod dr da vidiš da nije možda nešto ostalo kao posledica tog čvora.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Mastitis
7.1.2011 23:11:20   
jovicaa
jooj ti si se bas namucila, svaka cast na istrajnostiuser posted image
ja jos nisam imala mastitis, da kucnem u drvo, samo mi se prave cvorovi ponekad, ali sad mi se izgleda konacno stabilizovalo sve, grudi mi budu bas nabrekle pred podoj  ali ne osecam nikakvu napetost, kao pre, beba lepo posisa i posle budu super

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Mastitis
7.1.2011 23:12:55   
jovicaa
ali ja uopste ne znam da li je to cvor, nemam tu nikakve klikere i gluposti

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Mastitis
7.1.2011 23:15:03   
Brana
IZVORNA PORUKA: jovicaa

jooj ti si se bas namucila, svaka cast na istrajnostiuser posted image
ja jos nisam imala mastitis, da kucnem u drvo, samo mi se prave cvorovi ponekad, ali sad mi se izgleda konacno stabilizovalo sve, grudi mi budu bas nabrekle pred podoj  ali ne osecam nikakvu napetost, kao pre, beba lepo posisa i posle budu super


hvala mila!user posted image sada je bolje,planiram da izdrzim do lakijevih godinu ipo i da prekinem.
super bas mi je drago da je sada sve dobro kod tebe!user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Mastitis
7.1.2011 23:15:34   
Anoniman
Lepo si rekla, imaš ploču. 

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Mastitis
7.1.2011 23:16:34   
Brana
ma to su samo mlecni kanali i zlezde koje ti se cine kao cvorici, tako je i meni bilo kada se napune dojke,a kada se isprazne to nestane i smanji se!

< Poruku je uredio Brana -- 7.1.2011 23:18:10 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Mastitis
7.1.2011 23:16:59   
Anoniman
I uopšte ne mora da znači da ćeš imati bilo kakvih problema zbog toga. Ja sam samo navela svoj primer, ja sam jedna u milion koja je prošla tako bez veze. Ne sekiraj se.
Ako će ti biti lakše, nazovi patronažnu sestru, neka dođe i pogleda. Ona će znati. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Mastitis
7.1.2011 23:20:28   
jovicaa
ma ja sam malo ponekad hipohondar... ali bas sam se prepala. mada kontam ako se smanji kada posisa i ne boli..valjda je normalno. pitacu ginekologa kada odem za mesec dana na kontrolu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Mastitis
7.1.2011 23:22:40   
Anoniman
Žao mi je što sam te uplašila, uošte nisam to želela. IZVINI! Nekada ne razmišljam, samo ti je još trebalo o tome da misliš. 

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here