|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
21.10.2014 23:49:00   
milicicak
U tom slucaju se raspitaj koliko kod drugih logopeda kosta pregled pa stavi u kovertu, mislim da ces je tako najmanje uvrediti...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
21.10.2014 23:53:46   
Klarita
Nadam se da ce se javiti neka mama koja zna okvirne ceneuser posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
22.10.2014 0:07:08   
choopa choops
Kod nas (U Montenegru jelte user posted image ) postoji obavezan sistematski pregled između 3. i 4. godine života djeteta, koji između ostalog uključuje i pregled kod logopeda. Naravno moj sinko razmaženko (koji je kasno i progovorio) je takoreći pao na tom ispitu user posted image (r, č,đ), pa nas je dr savjetovala da kupimo neku knjigu od Kreaativnog centra i da vježbamo govor, te da ako se stanje ne popravi ovaezno dođemo kad napuni 4godine da bi ona radila sa njim. Međutim, sinak nije uopšte bio zainteresovan i nije želio da sarađuje. Ipak, ispravio je neka slova sam od sebe (r), ali i dalje mu ne idu ta č, ć,ž slova....pa ćemo morati na korekciju sada (ima 4g i 2mj).
Paralelno sa ovim, ćerka se upisivala u školu, prvi razred-6 godina, kada takođe postoji pregled kod logopeda. I ja mogu samo reći da sam iznenađena brojem djece koja imaju velike probleme sa govorom user posted image na predškolskoj predstavi bar 30% njih nisi mogao da razumiješ? Zašto je to tako, ne znam. Ali sam mišljenja da se svakako treba dijete vodit kod logopeda, ne može da škodi, a što ne škodi znači da koristi user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
22.10.2014 0:10:22   
milicicak
I mi smo na sistematskom sad sa 2,5 godine dobili uput za logopeda i zubara, ni jedno ni drugo nisam uspela da zakazem... Javljam utiske posle pregleda...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
22.10.2014 7:20:59   
big mum
IZVORNA PORUKA: Unina mama

Ne znam da li moze da utice ili ne, ali ja sa U bas radim, i dosta joj se prica , ma mislim da ne cutimo od kako se rodila. Jos dok je bila beba svi smo joj samo pricali, pricali i pricali, bez tepanja, samo pravilno, za njen uzrast ima bogat vokabular.



Neka i treba da radiš,pričaš pokazuješ,trubiš.Sve oni to gomilaju u svojim glavicama a rezultati dolaze kasnije.Sa sofijom sam takođe dosta radila + vrtić.Imala sam više vremena i živaca.Sa Strahinjom je druga priča ,nemam ni približno toliko vremena a ni živaca kao sa njom.Još neide u vrtić .I užasno mi je žao zbog tog.
Ali trudim se da svaki slobodan trenutak provedemo na kvalitetan način.Jedino na čemu baš radim sa njim je čitanje slikovnica i jako puno razgovaram sa njim.

IZVORNA PORUKA: Klarita

No, nije htela da mi naplati, ali ja tako ne volim i necu. Drugog logopeda nemam u gradu, a i ona je najbolja, dolaze iz le kod nje jer dole radi u specijalnoj skoli pa je svi znaju kao dobrog strucnjaka.
Sta mislite, koliko da joj dam para a, da je ne uvredim? Nisam pametna...user posted image


Bravo za Klaruuser posted image ,rekla sam ti da to nije ništa strašno,uz malo vježbe prevazićete i taj problem.
Kod nas takođe ima samo jedan logoped i kod nje su privatni časovi 12,5 eur.S tim da čas traje 30 min i da je dijete samo.Znači posveti mu se maksimalno.Takođe je jako dobar stručnjak sa 25 god radnog iskustva.
Tako je kod nas u RS,sad neznam koliko je kod vas.

< Poruku je uredio big mum -- 22.10.2014 7:22:40 >


_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
22.10.2014 7:38:04   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Unina mama


Ne znam da li moze da utice ili ne, ali ja sa U bas radim, i dosta joj se prica , ma mislim da ne cutimo od kako se rodila. Jos dok je bila beba svi smo joj samo pricali, pricali i pricali, bez tepanja, samo pravilno, za njen uzrast ima bogat vokabular.

I dota je tecno govorila dok nije posla u vrtic,e tu je bila pocela da se mazi, ali sam i to ispravila, puno lliterature na fakultetu sam o tome procitala, pa su nam i neke vezbice pomogle u tome.


Emi je R ostalo poslednje ali smo ga savladali. takodje joj mnogo pricamo i citamo i ima uzasno bogat recnik, vrlo sam ponosna na to.
e sad, druzi se sa devojcicom koja je samo mesec dana mladja od nje i koja govori kao E kada je imala 18 meseci, ne znam da i jednu rec pravilno izgovori. i sada je moje divno dete mnogo stvari pokupilo od nje i pocinje da je kopira... izludjuje me ali je samo ispravim i uglavnom se pravim luda. par puta sam joj rekla da je ona velika devojcica i da treba pravilno da prica, bas da bi ta devojcica naucila od nje.. ne pali...
ne znam sta da radim...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
22.10.2014 7:58:10   
big mum
IZVORNA PORUKA: bubulence

...izludjuje me ali je samo ispravim i uglavnom se pravim luda. par puta sam joj rekla da je ona velika devojcica i da treba pravilno da prica, bas da bi ta devojcica naucila od nje.. ne pali...
ne znam sta da radim...



Ništa nastavi i dalje da pričaš sa njom kao i dosad i kad počne da priča kao ta mala reci joj da to nije baš lijepo.Da tako pričaju male bebe,a ona nije beba već velika djevojčica koja zna svašta.Malo je uzdiži to im imponujeuser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
22.10.2014 8:07:04   
bubulence
da da, bas to i radim.
za sada pali jedino kada kazem da nam stize beba koju ce ona uciti da prica pa je onda sva bitna i srecna i lepo prica ali kratko traje...
pusticu je jos mesec-dva pa cemo videti... svakako izbegavamo druzenje sa tom devojcicom, pa mozda i E pocne opet normalno da govori

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
15.11.2014 18:32:40   
cockic
meni je sin slovo R rekao posle cetvrtog rodjendana i ako sam mu ko papagaj stalno pricala recenice sa r.pa i cuvena riba ribi,grize rep user posted image savladano R.da bi pre neki dan uspeo i NJ.ostalo je jos LJ.a deluje mi da ce i to uskoro.on je kasnije i propricao,seka sa godinu i po dana je vec pricala krace recenice.on je tek sa dve progovorio po koju rec.
cera sad samo melje,ali jos ne zna R,LJ,NJ,DJ,DZ,Č...i ako pored bate i ona slusa,jos nije naucila da pravilno kaze.mada nema jos tri godine po bati koji je r rekao sa cetiri.ona bi trebala za par meseci.jer je u prici mnogo naprednija od njega.odavno prica recenice sa po 5-6 reci.
najvaznije je sa decom pravilno pricatii bez nekog njanjanja i kineskih reciuser posted image
dete npr. kaze nklmp,i ti mu to ponovis.a vidjam mame tako na ulici dete prica na svom jeziku i kaze tako neku rec i mama mu ponovi user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
16.11.2014 7:40:34   
zivka
Mi smo bili ovde: http://www.logo-centar.com/kontakt.html i bas su super a prvi pregled je besplatan. Mislim da je posle 10eura


< Poruku je uredio zivka -- 16.11.2014 7:42:25 >

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
16.11.2014 9:11:36   
vikiveki
Kod nas u vrtiću imamo logopeda koji još od treće godine prati decu i radi sa decom kojima je pomoć potrebna,naravno ona dođe u grupu i u razgovoru sa nama vaspitačima i decom ustanovi kome je pomoć potrebna i zatim jednom ili više puta u toku godine dolazi i radi sa tom decom

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
11.2.2015 8:42:20   
veselicaa
Ja mislim da ne treba logoped pre 5 godine jer je moja A.posla u predskolsko a da nije znala dosta slova lepo da izgovari.Iako smo mi kuci stalno sa njom lepo pricali i citali joj bas dosta,ipak je imala problema sa s i sh,r,ch i da ne nabrajam vise.Sve do jedno je naucila u predskolskom i to za kratko vreme.Jedino smo neke vezbice radili kuci za slovo l i vrlo brzo je i to naucila.Stasa isto ne ume pravilno da izgovori 5,6 slova ali nemam namere da je vodim osim ako mi kazu kada je vodim na sistematski pre upis u predskolsko.Opominjem je,vidim da ume da izgoovori kada hoce tako da mislim da je to samo faza i da ce proci.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
11.2.2015 8:51:18   
Klarita
Veselice, mislim da gresisuser posted image Ja vodim k kod logopeda, jer mi je paralo usi pricanje bebecim glasovima, iako mi nikad nismo tako s njom razgovarali. Posle jednog casa K je pocela da izgovara prednjenepcane suglasnike, jedino sam morala par dana da je "vracam" i opominjem. Onda nismo isli dugo. Pa smo krenule proslog ponedeljka jer nije izgovarala Lj i R (znam da je rano za R i sam logoped mi rekla, ali kad smo vec krenuli, hajde), a inace nisam ni primetila da ne izgovara Lj, isto je proslog ponedeljka sa dve vezbe na casu od pola sata pravilno izgovorila i sad koristi. Bas mi se zena zalila kako je guzva i kako svi dovode decu sad pred testiranje za Skolu, pa ocekuju od nje cudo, a nisu se javili na vreme. Razmisli...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
11.2.2015 9:04:34   
veselicaa
Klarita na moj stav je uticalo i to da u mestu gde zivim nema logopeda,tj.ima ali dolaze jednom mesecno u mestu koje je udaljeno je od mene sat vremena kolima.Nije ni to problem otisla bih ja,ali nisam zadovoljna logopedom koji dolazi.Da ima privatnog logopeda verovatno bih ih i ja vodila,pogotovo sad Stasu jer mi njeno suskanje bas upada u usi,ali nema.Ako bas primetim da joj se izgovor ne poboljsava vodicu je kada budemo leti u Nis,a dotad se nadam da ce kao i A. brzo nauciti sa vaspitacicom u vrticu koja se bas posveti svakom detetu koje ima neki problem sa izgovorom.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
11.2.2015 9:08:30   
Ivanka 75
Iva jos ne zna, š, đ,č,ć,ž i r.
Sporadicno ih "ubode" tu i tamo, ako ih ne savlada do kraja leta, mm i ja odlucili da cemo je voditi kod logopeda, tada ce imati punih 5 godiba.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
11.2.2015 9:44:50   
choopa choops
Ja još nisam vodila sina (4 i po god.) na korekciju slova c,č,š, iako nam je rečeno da dođemo na jesen. Jednostavno nisam stigla zbog trudnoće i ležanja, a MM ima previše obaveza. Sad čim se porodim to će biti prvo što ću da mu zakažem...

A imam drugi problem...vidim bubu je pisala slično, ali njena je ćera mlađa. Naime, L (6,5g) koja odlično priča još od malena, se igra sa rodicom majki i ćerki i onda počne da priča taj mazni, bebeći jezik i tako joj ostane i često počne i u društvu tako, pa čak i u školi user posted image Ja dobijam nervni slom kad je čujem user posted image , opomenem je da priča lijepo jer je ništ ne razumijem. I ona se ispravi, ali čim joj se ukaže prilika, opet počne. Užas! A onda i on nekad uz nju, a i ovako ne zna dobro da priča. Izluđuju me...user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
11.2.2015 10:56:53   
branki*
ko je pitao za cene privatnih logopeda...cena je 1500 do 2000 po casu.cas je oko sat vremena.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
11.2.2015 12:34:39   
lanajelena
Nama je jos ostalo r ,rekli su nam da vezbamo tipa mr,dr,br,tr ali to jos uvek zvuci ml,dl,bl,tl user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
11.2.2015 12:39:53   
Klarita

IZVORNA PORUKA: branki RR

ko je pitao za cene privatnih logopeda...cena je 1500 do 2000 po casu.cas je oko sat vremena.

Ja pitalauser posted image nas cas je pola satauser posted image sad bar znam koliko cu da je pocastim. prosle nedelje (kad smo bili prvi put posle duze pauze) taj dan joj bio rodjendan te smo joj odnele Nivein set, onaj sto sadrzi sve i svasta, kosta oko 1500dinara i ona se odusevila sto smo je iznenadile jer smo saznale da joj je rodjendanuser posted image Danas imamo opet cas, pa cu na kraju sracunati (bez onog poklona, to je bila nasa dobra volja) i stavicu u kovertuuser posted image

LJ, nasa vezba je TRŽ, pri čemu tokom izgovora isplazi jezik i onda ga brzo uvuče i stavi na breg, tj na nepce i sve to saputanjem da se ne bi izazvalo grleno R ili ti francusko.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
11.2.2015 14:18:43   
Sanjica26 RR
Mi od sledece srede krecemo kod logopeda. Koleginica koja je logoped i koja vodi inkluziju a gde i ja predajem mi je rekla da dovedem Teodoru da vezba sa njom slovo R. Rekla mi je da bolje da pocnemo na vreme nego da lose nauci. Posle se tesko ispravlja.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
4.3.2015 20:09:29   
mila83
Moja Mima je sa 5 godina krenula kod logopeda na vezbe u okviru vrtica.In ce je velika pricalica i kada je propricala vrlo brzo je pricala, pa je zato neke glasove nepravilno izgovarala.Kada bi joj ukazala na to, ona bi se ispravila u tom trenutku, ali posto je navikla brzo da prica,opet bi se vracala na to kako joj je lakse. Cim je pocela kod logopeda, za nepuna dva meseca je potpuno uklonila svoje problemcice.Cesto je j i l mesala u govoru, i prilicno necisto izgovarala č,ć lj...kazem, brzo je to popravila. Imala je svesku sa nekim pesmicama i pricicama koje smo mi kod kuce vezbali sa njom, tu je i crtala i resavala neke zadatke, tako da joj se to svidelo. Imala je jednom nedeljno po pola sata termin u vrticu.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
4.3.2015 20:27:20   
jabudic
Nemanja priča savršeno.
J ima problem sa Č, Ć, DŽ, Đ, LJ, NJ, pa to zvuci kao C, C, (DŽ i Đ zvuče kao zz u pizza), LJ je J i NJ je N.
Š i Č potrefi ponekad, ali to zvuči užasno smiješno. I Nemanja je imao isti problem, ali je oko 4g počeo pravilno da izgovara.
Inače brblja bez prestanka, i ima jako bogat rečnik, da mu pozavide i djeca školskog uzrasta.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
4.3.2015 20:58:09   
veselicaa
Mi dobili uput,sada kada smo isli kod orl zbog prehlade,dao nam uput jer je primetio da ne ume dobro da izgovori neka slova.Videcemo sta ce nam reci,nadam se da cemo srediti to pre predskolskog

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
10.3.2015 22:58:51   
mila83
Moj sin puni ovog leta 5 godina i mislim da ce ici kod logopeda u okviru vrtica,bas kao i seka.Uglavnom glasove r i l mesa.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
10.3.2015 23:03:13   
Ivanka 75
Ivka je u poslednje vreme počela da izgovara ć i č, ne čisto ali se čuju u rečima. Ostalo joj je ž, r, đ, dž.
Ja ću sebi dati u zadatak da je na leto vodim kod logopeda, na raspustu, u okt puni 5 god i sad vidim da hoće, da se trudi i samu sebe ispravlja kad ne uspe da izgovori glas.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here