|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
10.3.2015 23:05:10   
mila83
To je bitno, da hoce da saradjuje, kada im se na lep nacin ukaze na gresku, da se ne bi postideli.Kod moje cerke je bio problem samo sto je brzo pricala,brbljivica i ostala sadauser posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
10.3.2015 23:29:03   
Bibilib
user posted image user posted image user posted image user posted image na koga je Milauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
10.3.2015 23:35:34   
mila83
Hahahaha, pa na majku svoju dragu user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
10.3.2015 23:37:17   
Bibilib
Super si majke mi,pozitivnauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.8.2015 20:40:58   
Ivanka 75
jao ispisah posti odeeeeee u pm
Bili danas kod logopeda, Iva saradjivala, ja zadovoljna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.8.2015 21:13:32   
MAMAMAJ
Prošle nedelje sam cele nedelje vežbala sa M slovo L i počela je da ga izgovara, kada je u reči posle samoglasnika, a kada je na prvom mestu ili posle suglasnika, to je i dalje V. Ali, polako, napredujemo. Ostaje nam posle toga Š i R. user posted image
Gledaću da to savladamo same do Ng, pošto smo ionako obe prave brbljavice, a i u vrtiću će se sresti s logopedom, pa ćemo videti.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.8.2015 22:30:59   
Ivanka 75
Iva, u stvari ima problem damo sa R.
Ostale glasove izgovara ali ne cisto, to treba da uvezba.
R i ponekad LJ menja sa J.
Š, Č, Dž, Ž izgovara kad pazi sta govori ali uglavnom nesto smuva pa ih zbrza.
Z,C, S su intradentalni jer ih izgovara sa jezikom izmedju zuba, lakse joj, da se devojka ne muci prevuse.
Uglavnom, dr joj danas pokazala Š, u cetvrtak rade Ž, pa polako dalje.
Kaze, treba da se navikne da ih pravilno izgovara u svakoj reci a ne sporadicno i da ih ne zbrza.

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.8.2015 22:43:12   
MAMAMAJ
Moja puni 4god u oktobru, polako samo, uspećemo. user posted image
Brbljavice naše male. user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.8.2015 22:47:04   
Ivanka 75
I rekla mi da mora da vezba finu motoriku.
Da crta sto vise i sl.

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.8.2015 23:38:07   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Kod nas (U Montenegru jelte user posted image ) postoji obavezan sistematski pregled između 3. i 4. godine života djeteta, koji između ostalog uključuje i pregled kod logopeda. Naravno moj sinko razmaženko (koji je kasno i progovorio) je takoreći pao na tom ispitu user posted image (r, č,đ), pa nas je dr savjetovala da kupimo neku knjigu od Kreaativnog centra i da vježbamo govor, te da ako se stanje ne popravi ovaezno dođemo kad napuni 4godine da bi ona radila sa njim. Međutim, sinak nije uopšte bio zainteresovan i nije želio da sarađuje. Ipak, ispravio je neka slova sam od sebe (r), ali i dalje mu ne idu ta č, ć,ž slova....pa ćemo morati na korekciju sada (ima 4g i 2mj).
Paralelno sa ovim, ćerka se upisivala u školu, prvi razred-6 godina, kada takođe postoji pregled kod logopeda. I ja mogu samo reći da sam iznenađena brojem djece koja imaju velike probleme sa govorom user posted image na predškolskoj predstavi bar 30% njih nisi mogao da razumiješ? Zašto je to tako, ne znam. Ali sam mišljenja da se svakako treba dijete vodit kod logopeda, ne može da škodi, a što ne škodi znači da koristi user posted image


M je možda tri mjeseca nakon ovoga što sam pisala naučio sam da izgovara sva slova, tako da nismo na kraju išli kod logopeda.



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.8.2015 23:42:20   
Ivanka 75
Dr mi rece da bi Iva najverovatnije sve glasove savladala za koji mesec a i sama se ispravlja, ali ja cu i dalje da je vodim, nece joj skoditi da se dovede u red.
A i dosadilo mi vise da je teram da mi ponavlja 5x ono sto je rekla jer zbrza 200 na sat.
Da se ne mucimo i ona i mi.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
26.8.2015 0:15:40   
choopa choops
Ma normalno user posted image . I ja bih isto tako. Kod nas i jeste takvo pravilo, napisala sam već, da ukoliko dijete do 4-te godine ne nauči da izgovara sve glasove, već u četvrtoj godini se vodi kod dr da to lagano ispravlja. Ne znam uopšte zašto se pojedini roditelji sustežu od toga? user posted image Pa to je za dobro djece.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
26.8.2015 0:20:01   
Ivanka 75
Mnpgi misle da je,sramota voditi dete kodclogopeda.
Sveki misli da je bacanje para, ima logoped i u Domu zdravlja.
A posto niko nece da je vodi, tj niko nece tu obavezu da preuzme na sebe ja sam donela odluku i sprovela je u delo.
Svesna sam da Iva lrosle godine nije bila za logopeda, nije bila zrela, ja nisam imala vremena da je vodim, ali, ove godine cu naci vremena.
A pomocnici ce bogami da uskacu kad im kazem da treba.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
26.8.2015 0:28:08   
choopa choops
debili. A poslije im je đavo kriv kad dijete ne zna da priča, pa ga ismijavaju u školi. To je MM prošao, slali su ga tek sa 8-9 godina da ispravlja R, ali bilo je kasno. Čitav život ga je sramota zbog toga, još se kod njega ni ne primjećuje toliko, mogu da zamislim kako je onima koji baš slabo izgovaraju.

Ma to djeca kod logopeda isprave za 7-8 dana ako je manji problem u govoru. A ovo za finu motoriku, i nama su to rekli na tom sistematskom pregledu da mora da vježba, on čak nije znao ni da drži olovku kako valja user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
26.8.2015 0:33:09   
Ivanka 75
Ona ima cudnu motoriku, gde treba da je oblo njoj coskasto, gde treba sa uglovima ona ga zaobli.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
26.8.2015 1:42:45   
Azra_
A baš htedoh da te pitam kako ste prošli i sada čitam ovde. Bitno da sarađuje, pa polako!

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
26.8.2015 9:02:16   
Sanjalicaaa
Ja sam razmišljala da odvedem G. kod logopeda. Još je on mnogo mali znam, ali bih ja volela sa se posavetujem kako da ga pravilno podstičem na govor. On inače skoro da uopšte ne govori. Ne znam da nije glupo? user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
26.8.2015 9:10:20   
Buba Mira
Možeš da pitaš, što da ne. Ima dece koja do treće godine jedva vežu dva sloga, a posle protrtljaju odjednom. Ako tvoj mališan vezuje ono standardno ma-ma, ta-ta i t.d., to je ok, a uvek možeš da porazgovaraš s nekim o podstreku govora, to im je posao.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
26.8.2015 9:14:41   
branki*
nije sanjalice uopste glupo,slobodno ga odvedi.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
26.8.2015 10:38:57   
cockic
Juče vaspitača reče mužu da sin ne zna da kaže č,liči na č kad kaže čaša,ali deluje da je rekao ć.reče da radimo sa njim,a da će imati i od septembra te vežbe slova koja ne znaju i dolazice logoped.ja ako kažu da treba vodicu ga mada ona kaže da mi radimo sa njim na tom slovu.jer ostala zna,nisam sigurna i za lj.ja ga učila da kaže r,rekao sa četiri godine,a nisam znala da je č trebao do pete da nauči.on priča razumljivo,neguta slova.do skoro je svetlo bilo sveklo komšija košmija ali to sam im ispravila.Jer i cera je tako pričala čula od bate pogrešno.ja kad legnem sa njima u krevet pričamo reči tj.vežbamo slova koja ne znaju.on ima još dva č i lj.A cera isto lepo priča samo još ne zna neka slova.nju tek cu da proverim ovih dana da vidim koje ne zna.r još nije nije rekla.mada deluje mi da joj nekad izleti kad zove batu Petre.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
26.8.2015 10:45:43   
Ivanka 75
Cockic, vidi kako vam ide vezbanje kod kuce. Ja sa Ivom vezbam, a vezbacu sad jos i vise.
Logopedica rece da ona u sustini ne zna samo R, ostali su tu negde, samo da ih uvezba lepo.
Ono sto sam ja shvatila iz njene price i objasnjenja je da je bitno da dete zna koji glas je u reci, da mozak zna koji je to glas, a vremenom ce ga propricati kako treba.
To je bitno jer moja drugarica nije ni znala da joj cerka ima govorni poremecaj dok nije posla u skolu, jer niko nije shvatio da dete ne ume da preprica pricu, da isprica dozivljaj i sl.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
26.8.2015 12:35:39   
cockic
Ma da radicu sa njima kući pa cu videti kako napreduju.verujem da će sin brzo to ispraviti.jer kao što rekoh deluje mi da malo fali da ga lepo kaze.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
26.8.2015 15:20:46   
Sanjalicaaa
Ima li neko preporuku za logopeda u Beogradu?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
2.9.2015 7:49:58   
cockic
Ja bas kad sam pisala kako cera ne zna neka slova,ona dve vereri posle rece slovo R.Sad ispada da ona prica sva slova kao i bata samo sto je mladja od njega malo manje od dve godine.ostala im ista slova da nauce LJ i Č.Prešla sam celu azbuku sa njima da vidim koja slova ne znaju,znaju sve osim ova dva user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
2.9.2015 8:22:27   
Ivanka 75
Iva jecsinoc bila na 3 casu kod logopeda.
DDosad su radile č,dž,ž i š da ih utvrdi.
Sledeceg casa pocinju sa z,c,s jer ih tepa u prici. Kad pojedinacno izgovara reci sve je ok, ali, kad prica nesto malo duze oni deluju isto.
Logopedica je zadovoljna Ivom (ali mora da vezba motoriku), Iva je slusa i radi sve sto joj kaze.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here