|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.3.2018 13:44:45   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: mati

Ivana, tako je i Mita. Opet kazem kod Matije je sve nekako islo samo, sve sam i na vreme savladao. U vrticu, kad dodjemo po njega (godina i cetiri mes) sve objasni, sta je jeo, sta se igrao, u par reci ali objasni.
I ovaj mali je pricao, samo slabo i sklapao recenice. Bas kad sam pocela da brinem, on razvezao jezik i sad se ne zaustavlja, kao zena je...
Kopirajte mi post u temu o logopedu , promasila, sorry... user posted image



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.3.2018 13:46:29   
dunja RR
Ja moram da se ne složim. Mislim da je ključna uloga logopeda ako dete ne priča, jer je uloga logopeda da kod deteta stvori potrebu za komunikacijom. Ovde mislim samo na slučajeve gde je isključivo (ne)govor problem, ai ako su uz to uključeni i drugi poremećaji u razvoju, onda je ključan dečiji psihijatar u kombinaciji sa logopedom, somatopedom ...

Savke je imao par reči sa godinu i po, ali nije shvatao potrebu za komunikacijom. Krenuli smo kod logopeda, išli možda sve ukupno mesec i po-dva, sa pauzama, jer smo u međuvremenu putovali. On je nakon toga propričao, i nisam ga više vodila, to je bilo pre druge godine.

Tada mi je logopedica rekla da je najveći posao logopeda da kod deteta rodi potrebu za komunikacijom (kada dete ne priča), a ispravljanje glasova su finese, i tu logopedi imaju manje posla.


Ja sam bila na svakom času, m smo išli kod logopeda koji radi po principu floor time - učenje kroz igru na podu. I mi roditelji smo bili uključeni u igru. Učenje nije bilo po sistemu imenovanja stvari, to smo svakako i mi radili stalno, nego izgovaranje glasova kroz igru, hm,, ne znam ni kako da opišem. Ali urodilo je plodom. On je baš voleo da ide na časove.

IZVORNA PORUKA: jess021

Neka me neko ispravi ako gresim, ali mislim da logoped nije bas adekvatan izbor u slucaju kad dete ne prica tj. mozda je najbolja kombinacija sa psihologom..




< Poruku je uredio dunja RR -- 25.3.2018 13:56:36 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.3.2018 13:49:55   
dunja RR
Još nešto zaboravih - verovatno bi Sava propričao i bez logopeda mesec-dva ili godinu dana kasnije (tj moj muž je siguran, on je bio protiv logopeda, ali zarad mog mira nije se bunio), jer čim ne postoji neki drugi problem, deca kad tad shvate potrebu za komunikacijom. Ali je uvek, kao i u svemu, bolje rana intervencija, da bi se otklonile sumnje na neke druga probleme (ako postoje drugi problemi, svakako treba što ranije krenuti sa vežbama), a i da bi roditelji mirniji.

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.3.2018 13:52:30 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.3.2018 14:31:13   
jess021
Dunja, zato sam se odmah i ogradila da mozda nisam u pravu.


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.3.2018 14:46:13   
dunja RR
Znam daraga, zato i napisah, naše iskustvo user posted image
Naravno, najvažnije naći dobrog logopeda, koji će "leći" detetu.

Naš logoped je i kasnije, kada je S propričao, tražio da dolazimo, ja sam išla po svom osećaju i nismo ga više vodili. Dobro sam procenila jer je postao jedna velika pričalica. Ovo kažem zato što mislim da su logopedi razvili biznis i terba biti oprezan, ne verovati baš slepo svemu.
Možda ću ga u nekom trenutku odvesti zbog glasova nekih da popravi, ali ne žurim, jer on iako ne zna neke glasove lepo da izgovori, vrlo jasno priča, ljudi ga uvek sve razumeju i kažu kako razumljivo priča za njegov uzrast, ne šuška, ne tepa. Ali ne isključejm da ću ga odvesti možda, za R i L.

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.3.2018 14:51:47 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.3.2018 14:55:25   
IvanaSK RR
Verujem da hoce, ali u nekim trenucima mi nije svejedno. Naročito jer je Stefan bas rano govorio. Ona ima kontakt ocima, lepo se igra, obozava decu, društvo. U vrticu je super, i vaspitacica kaze da ona izvršava sta joj se kaze.. Komunicira na nekom njenom jeziku, "svadja" se sa nama, sve sa gestakulacijom rukuuser posted image
Ovo odgovorih na Milenin post..
Sto se tice psihologa, doktorka je dala i uput kod njega.

P. S. Stefan nije lepo izgovarao R, Č, Dž, Š, Lj.. Kod logopeda je isao par puta i naucio Č i Š, tad smo nesto slucajno napravili pauzu, a on je vrlo brzo i ostala slova sam lepo poceo izgovarati.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 25.3.2018 15:00:43 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.3.2018 14:58:44   
dunja RR
Ivana ja imam osećaj da ćete kad očepi moliti da prestane user posted image
Ovo ja iz iskustva, šteta što nemam ovde zvučnik, pa da čujete user posted image



< Poruku je uredio dunja RR -- 25.3.2018 14:59:22 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.3.2018 15:03:08   
Misha i Ljisha
Ivana i moja D je kasno propricala. Da ne kazem sa 15 meseci njen drugar recitovao pesmice i sve si ga razumeo a ona tad bila na svega do 10 reciuser posted image
Ako kaze mama tata baba o izvrsava sve sto joj se kaze. Mislim da nema mesta nekoj vecoj brizi ali sto kaze Dunja ako ce te to umiriti idite. Ja sam.moju ucila znakovni jezik od nekog 5tog meseca i mi smo tako komunicirale. Pa verujem da se stoga moja frajla nije ni zurila da proprica jer nije imaka frustraciju da je ne razumemuser posted image a sve je to urodilo da joj motorika evo i sad prednjaci u odnosu na govor. Prica kao navijena sad ali i dalje u govoru ima svasta da ispravi.
Ne kajem se zbog znakovnog jezjka i derana cu da naucim.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.3.2018 15:04:41   
Sanjica26 RR
Ivana, propricace ne brini. Svi mi uporedjujemo drugo dete sa prvim detetom. T je bila u svemu naprednija i od druge dece. Kad se Sofi rodila kao i svi roditelji uporedjivala sam ih. Malo sam se trgla jer nije svako dete isto.
Sofi obozava svog logopeda. Pre neki dan joj je poklonila crtez koji je kod kuce obojila. Bio joj je rodjendan. Dolaze na tretmane deca Sofinog godista. Tek tada vidim koliko je ona naprednija od njih. To kaze i logoped.
Oni ni olovku ne drze pravilno, a da ne pricam da ne znaju ni boje. Brojeve do 10 ,ne znaju. Ali majka ne bi bila mAjka koja trazi dlaku u jajetu. user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 25.3.2018 15:06:02 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.3.2018 15:08:19   
IvanaSK RR
U grupici ima devojcica sto je dva meseca mladja od Andree. Njena mama jedan dan kaze "a ti si Andrea? Moja Andjela stalno prica o tebi" kuku, a ja se smeskam.
Ja stvarno mislim da ako ima neki problem da je bolje sto ranije ga resavati. Ne znam da li Andrea ima problem. Mislim da nema, mislim da se malo stidi, ali neko drugi ce biti objektivniji. Ove nedelje cu opet videti sa vaspitacicom da porazgovara sa logopedom kad bude dolazila.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.3.2018 15:11:13   
Sanjica26 RR
Da, slazem se. Mnogi roditelji i ne vide da njihovo dete ima problem. Krenu deca u prvi razred i jos uvek ne izgovaraju pravilno glasove. Onda im kaze defektolog iz moje skole dovedite dete kod mene. Pritom nista ne naplacuje. Naravno da se niko ne odazove. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.3.2018 15:19:50   
IvanaSK RR
Nemam problem da mi neko ukaže na gresku ili na neki problem kod deteta.. Sa strane se uvek bolje i jasnije vidi. Uostalom, to je valjda i iz dobre namereuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.3.2018 16:27:26   
mati
Kao i trudnoce, deca su potpuno razlicita. I naravno da treba uvaziti tudje misljenje, ali pre toga selektovati, jer ima jako zavidnih ljudi koji ce namerno uzdizati svoje dete znajuci da recimo tvoje dete to ne moze.
Ja sam stvarno brinula za Mitu, a on je preko noci razvezao. Nadam se i iskreno zelim da tako bude i sa vama.

< Poruku je uredio mati -- 25.3.2018 16:28:14 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
25.3.2018 18:12:33   
IvanaSK RR
Da, mati, u pravu si. Svakakvih ljudi ima. I da, meni su trudnoće skroz razliciteuser posted image
Zadnjih dana najvise vice "mama". Samo ide po kuci i to vice. Pronasla je hemijsku malo pre i crtala sebi po ruci, stoji pored mene i ja spustim pogled, ona se smeska i krije ruku iza ledja. Pitam je sta je radila, da mi pokaze ruku. Ona mi pokaže. Rekoh, idi tati pokazi. Odlazi u dnevnu sobu i daje mu hemijsku, a ruku krijeuser posted image
Pre neki dan joj pricam za lutku da je to beba, ona kaze "beka". I ja kažem divno, maco, reci i tati to (nosim je u dnevnu kod muza), i ponavljam da mu kaze a ona saginje glavu na moje grudi, kao stidi se.
Evo sad se igra sa igrackama i prica na svom jeziku.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
26.3.2018 7:43:15   
Misha i Ljisha
user posted image Ivana bas me podsea tvoja mala na moju D. Mislim i nadam se da nemas razloga za brigu. Ali eto kao sto kazu zene odvedi je pa da si mirna. Divna je heheh i moja D se tako sarala, pa sedne na nosu i isara SKROZ noge user posted image jao oni su hit

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
26.3.2018 8:26:48   
IvanaSK RR
Ljiso, ova na nosi zavija i vristi user posted image Sinoc smo se igrale skrivanja, ja vicem "gde je moja beba, gde je Andrea" ona crkava od smeha i krije se rukama. U nekom trenutku je pitam "a gde je tvoja beba", ona ustaje, ide do spavaće sobe, ceka da joj otvorim vrata i skace na krevet po bebu kojy ljubi.
Eto tih par situacija, cisto da docaram koliko ona razume.
Hvala vam na podrsci i savetima😘😘

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
26.3.2018 8:47:26   
Sanjica26 RR
Razume sve. Stidi se. user posted image
Takva je i Sofija. Ona sada cesto to radi kada je pitaju nepoznati ljudi kako se zove ona se postidi. Ili krene da se mazi. Nije ni ona rano pocela da govori. Pricala je na kineskom. Tek od drugog rodjendana je krenula da prica.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 26.3.2018 9:43:06 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
26.3.2018 14:29:39   
vocicana
Sve ona razume, samo je pitanje dana kada ce da krene. Studljivica mila.
Kako bi je ja gnjavila. Hihihiiiiii, pa maca je prava.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
26.3.2018 18:56:58   
Duškić
Ma propricace, a da razumeju, razumeju. Ivana i moj ima skoro 19 mes. A samo po koju rec. A razume sve i zeza.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
30.3.2018 0:31:30   
Dragce86
Kad roditelji pocnu da se brinu, ja swm svakako za to da potraze svaku strucnu pomoc, bice im lakse svakako i znace sta dalje, nije vazno u kom momentu se to desi...

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
30.3.2018 8:41:20   
IvanaSK RR
Cula sam se sa logopedom iz vrtica. Njeni saveti su da maci pricamo kratke, proste recenice, ponavljamo reci i da se trudimo da nas gleda u usta dok pricamo.. Kaze da je dobro sto se ljuti kad je ne razumemo. Cucemo se za nekih mesec, dva, ako ne bude napredovanja da posetimo logopeda.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
30.3.2018 10:50:36   
Dragce86
U pravu si, Ivana, i menu si rekli da je dobro ponavljati kratke reci vise puta, kao i pokazivati zivotinje prstom i ponavljati reci onomatopeje - mau ( maca ), av av ( pas ) i slicno...najpre ce zapamtiti onomatopeju pa ce posle i reci usvajati :)

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
30.3.2018 10:56:06   
IvanaSK RR
Da, da, ali nju nikako ne interesuje ni av av, ni mjau, ni muuser posted image
Logoped je to rekla, takodje. Al džabe, maca me gleda kao da sam poludela😂😂

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
30.3.2018 11:01:49   
Dragce86
Divnoocaa user posted image user posted image user posted image Cini mi se da je i sa mojoj tako :P Al jos je mala, pa cemo videti kako sve ide vremenom..

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Logoped pre pete godine,da ili ne?
30.3.2018 11:49:56   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Da, da, ali nju nikako ne interesuje ni av av, ni mjau, ni muuser posted image
Logoped je to rekla, takodje. Al džabe, maca me gleda kao da sam poludela😂😂

user posted image deci su dosadne neke stvari. Imaj to na umu. Nekom je zanimljivo nekom nije.

Nego na baletu zezale moju D tamo starije drugarice kako ne zna da kaze slovo R, i D im odgovori opet "naucicu" i onako nije delovala da se nesto potresla, ali sad se ja vec brinem sto je zezaju. Tako da cu Ivana izgleda i ja uskroo da trazim da idem kod logopeda u vrtic na konsultaciju. Ali prvo cu da pitam smizlu da li zeli da ide da nauci da kaze slovo R. Ako zeli idemo ako ne zeli odlazemo pa cu je obradjivati za odlazak kasnije.

Inace kao sto rekoh moje dete nije imalo frustraciju sto je ne razumemo jer smo je razumeli, sve osnovne potrebe bez pogovora je izrazavala znakovnim jezikom. I batketa cemo isto uciti. A i brze skinu pelene.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here