|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.5.2013 0:12:44   
Cvrčko

IZVORNA PORUKA: Snelle

Ma znam da je super, nego sve kapiram dečak je, pa treba više da napreduje od devojčica, tj. više nego što mu je sestra dobila prvi mesec user posted image Nikad majci ugoditi user posted image

E vidiš, i meni devojčica bolje napreduje nego što je dečak.... Ja se stalno iznenadim kolicno pojede, a kad stanemo na vagu-opla!!! Kaže mm da je kao mala sremica-mala a debela user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.5.2013 6:28:02   
Misha i Ljisha
jao zene bila sam ocajna prosle nedelje kad smo bile na merenju. Nepunih sto grama se ugojila za tri nedelje.user posted image Doduse imala je proliv dva dana a posle joj je bio zapusen nosic pa je verovatno kalirala i manje jela.

Doduse i dalje je buca, ima 6,5 kg za 4 meseca ali sam ja ocekivala da ima preko 7 posto je sa tri meseca imala 6,4 kg. Ma strasno. Doktorka rekla da joj uvedem dohranu. Ja joj dala a ona povratila. Mislim ona meni lepo spava nocu, budi se jednom oko 3 ili se nekad ni ne probudi do 4 a sve mislim da bi plakala ako je gladna. Dobra je i vesela. I dalje ona ima pufnaste nogice i doktorka je zove debela ali nema vise stomacicuser posted image

Mislim vise se ona i "krece" stalno je aktivna i mlatara rukicama i nogama, igra se "ustaje" ali svejedno 100 grama je bas malouser posted image

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.5.2013 7:44:21   
pocahontas
zove je debela, a savetuje uvodjenje dohrane...svasta covek od njih moze da ocekuje...zadovoljna i sita beba spava i jede, ne treba da se sekiras, mislim da ne treba da joj dajes dohranu, nakon treceg meseca bebe manje dobijaju na tezini, moja je imala 6.5kg sa 5 meseci (izasle smo iz betanije sa 3070gr), samo sam dojila. a da je gladna, plakala bi sigurno i ne bi tako lepo spavala.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.5.2013 9:21:49   
Snelle
MiLj, nije ona dobila samo 100gr. Pitanje je koliko je pre toga izgubila pa onda to izgubljeno povratila i plus dodala na staru kilažu. Slažem se sa pocahontas da joj ne daješ dohranu.

< Poruku je uredio Snelle -- 21.5.2013 9:22:14 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.5.2013 9:54:08   
Misha i Ljisha
od petka od kad smo bili kod doktorke dala sam joj svega dva puta dohranu. I bljuckala je posle toga. Vidim da je ok, ako sam pomislila da je gladna pre isteka njenih tri sata (posto je uglavnom ko svajcarac jede na tri sata)ja joj dam da sisa i resena stvar. I meni bezveze dohrana. Ma doktorka je zove debela a kaze da joj uvedem dohranu jer je ipak malo dobila na kilazi

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.5.2013 10:23:36   
tanjicak79
Evo da vidite kako je moja Petra napredovala.
Rođena je sa 3100 g
sa mesec dana 3880 g
sa dva meseca 4650 g
sa tri meseca 5300 g
sa nepunih pet 5900 g
sa osam i po 6700 g

Baš je usporila na dobijanju kako smo počeli da uvodimo čvrstu hranu. A imala je i varičele i dva puta je bila prehlađena (samo je curio nosić i tada je slabije jela). Kad se preračuna, ispada da je dobijala poslednja tri meseca u proseku oko 200 g mesečno. I još uvek zna da brljavi sa jelom, pogotovo sad kad joj izbijaju zubići. A još uvek i sisa.
Ovim tempom, imaće 8 kg sa godinu dana, možda ni toliko. Ali u svemu drugom napreduje kao zmaj i ne smiruje se ni sekunde.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.5.2013 18:17:19   
Mali_miš

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

jao zene bila sam ocajna prosle nedelje kad smo bile na merenju. Nepunih sto grama se ugojila za tri nedelje.user posted image Doduse imala je proliv dva dana a posle joj je bio zapusen nosic pa je verovatno kalirala i manje jela.

Doduse i dalje je buca, ima 6,5 kg za 4 meseca ali sam ja ocekivala da ima preko 7 posto je sa tri meseca imala 6,4 kg. Ma strasno. Doktorka rekla da joj uvedem dohranu. Ja joj dala a ona povratila. Mislim ona meni lepo spava nocu, budi se jednom oko 3 ili se nekad ni ne probudi do 4 a sve mislim da bi plakala ako je gladna. Dobra je i vesela. I dalje ona ima pufnaste nogice i doktorka je zove debela ali nema vise stomacicuser posted image

Mislim vise se ona i "krece" stalno je aktivna i mlatara rukicama i nogama, igra se "ustaje" ali svejedno 100 grama je bas malouser posted image

Mislim da zaista ne treba da brineš. Oni nekada slabo dobijaju na kilaži, ali dosta narastu. Meni je sin uz dohranu jedan mesec dobio samo 10gr i dr nije rekla ništa, jer se tada bio baš izdužio. Samo ti ostani na podojima, batali dohranu. Videćeš da će već sledeći mesec mnogo više nabaciti.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
22.5.2013 9:00:28   
Misha i Ljisha
ne dajem joj dohranu prosto vidim da joj je sisa dovoljna. Nekad cak i ne izvuce svo mleko iz dojki. Ja stisnem a ono prska na sve strane pa kad ne dovrsi zasto bih joj davala dohranu. Nemam pojma videcemo sad sedmog juna da li se ugojila vise

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
22.5.2013 11:23:00   
lady_b
Kada se javljaju skokovi u razvoju? Moja beba ima 5 nedelja i evo već tri dana jede veću količinu nego inače. Kada sisa puno više traži a kada mu dajem dohranu onda pojede 120ml a inače jede 90ml, i nekada povrati ali ipak traži opet nema neki određeni razmak između obroka user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
22.5.2013 12:04:26   
adulence
pa kao u 6.nedelji ali naravno kod svake bebe je drugacije,zat mu stalno daj da siki navuci ce vecu kolicinu mleka,zapravo onu koja mu je potrebna

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
22.5.2013 14:27:09   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Rosita

D, rodjen sa 3400, 51, otpusten sa 3200, na prvoj kontroli 4200g, 53 cm. Ishrana/ samo dojenje. Kako vam se cini? Ovi cm izgledaju mi malo? Da li je moguce da nacini merenja u porodilistu i savetovalistu nisu u skladu? Kg su nadam se ok user posted image


Edit> Danas D ima punih 9 nedelja, 2 meseca i 3 dana, ima 5400 kg, dobio je 1200g od zadnje kontrole, a 300 g u zadnjih 10 dana od kada ima velike probleme sa grcevima i gasovima pa i sisanjem, tako da sam prezadovoljna user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
22.5.2013 15:13:28   
Maslacak15
Znala sam Rositauser posted image Vidis da je sve okuser posted image Procice i tegobe jos malo...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
22.5.2013 15:32:33   
Rosita
Maslacak, user posted image .

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
29.5.2013 9:32:38   
Zemunka85
Mi smo bili juce na kontroli, posle dva meseca. Sledeca tek za pet :-).
Mislim da joj d (cooooovece, kad uzinu nije dobro izmerila, jer vizuelno je baaas dugacka, a po cm ne. Ispade da je porasla jedan cm za dva meseca.

Dakle, 9m 1d pre :-)) - 9,450kg 74cm

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
29.5.2013 13:32:20   
Janncica
Danas bili na kontroli i dobili pentaksim... Znaci punih 5m i 1d ima 8.600kg i dugacak 68cm... user posted image user posted image bumbar mamin...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
29.5.2013 13:42:25   
adulence
janncice saka vam cast....daj neku slicicu da vidimo bucu...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
29.5.2013 13:56:04   
Zemunka85
Auuuu Jancice, stvarno svaka cast.

aaahahaha ja tek sad vidim sta sam ja napisala. Pokusala sam da restauriram post, ali ne umem :-). kucam sa tableta, pa em preskace, em guta. tuga.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
30.5.2013 10:49:00   
jole82
Evo i nas opet user posted image ...bili na kontroli pre neki dan i primili drugu dozu pentaxima
T rodjena sa 3350g, 51cm...otpusteni sa 3220g
Nepun IV mesec: 7125g ... 66 cm
Mi cemo jos da sacekamo sa uvodjenjem kasicauser posted image



_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
1.6.2013 14:17:00   
ivaMark
Evo i nase prve kontrole user posted image

J. rodjena sa 4kg i 56cm, og. 33cm, izasli smo sa 3,800kg
posle mesec dana tacno: 4,400kg, og. 37,5cm meni je to nesto mnogo user posted image duzina nije merena jer idemo u sredu ponovo, dr nam nije bila tu

(odgovor članu salle)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
2.6.2013 4:59:28   
Rosita
Nama niko ni ne meri og. Bitno je da dete izgleda srazmerno, pusti brojke :)

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
2.6.2013 7:45:56   
adulence
Nama mere ali to je sve ok...mi idemo za 5dana na kontrolu jedva cekamo...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
2.6.2013 21:49:12   
Cvrčko
Adulence, jancice, jole user posted image moje tromesecarke! user posted image

Mi smo za dva dana 6 meseci (ala vreme leti) i evo imamo 7100gr i 65cm (rođena 3200gr i 49cm). Nakon dužeg perioda velikih skokova u kilaži malo smo usporili user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
2.6.2013 21:56:17   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Janncica

Danas bili na kontroli i dobili pentaksim... Znaci punih 5m i 1d ima 8.600kg i dugacak 68cm... user posted image user posted image bumbar mamin...


Janncice, svaka cast user posted image
moje dete ima 8600g i 75cm sa 14 meseci user posted image

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
3.6.2013 8:11:18   
adulence
nina bravo za Natasu,divnooooo....leti,vreme evo i iva za 6 dana 6 meseci da neveruje covek...
IZVORNA PORUKA: Cvrčko

Adulence, jancice, jole user posted image moje tromesecarke! user posted image

Mi smo za dva dana 6 meseci (ala vreme leti) i evo imamo 7100gr i 65cm (rođena 3200gr i 49cm). Nakon dužeg perioda velikih skokova u kilaži malo smo usporili user posted image



_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Cvrčko)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
5.6.2013 17:07:56   
Anoniman
Bili smo danas u savetovalistu. Sa dva meseca i mesec dana Filip ima 5950g i 59cm,za 17 dana je dobio 550g i 2 cm narastio,meni to nesto malo. Dr kaze da je to super da ce sa 3 meseca udvostruciti tezinu od rodjenja sto prosecna beba treba sa 5 meseci.

(odgovor članu adulence)
  Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here