|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dobili smo naocare
1.3.2022 23:12:59   
Ivanka 75
Nisam danas uspela da pitam dr koja je progresija povecavanja dioptrije. Rekla bih da se kod Ive vid pogorsao od septembra.


Pa sad pitam vas 😊 Cisto da se upoznam sa cinjenicama i udjem u taj svet. Volim da znam. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Dobili smo naocare
1.3.2022 23:16:27   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Nisam danas uspela da pitam dr koja je progresija povecavanja dioptrije. Rekla bih da se kod Ive vid pogorsao od septembra.


Pa sad pitam vas 😊 Cisto da se upoznam sa cinjenicama i udjem u taj svet. Volim da znam. 



To niko ne može da ti kaže :) pitala ja na više mesta 😁
Bitno je da idete na redovne kontrole i pratite Ivu

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Dobili smo naocare
1.3.2022 23:34:11   
Ivanka 75
Hvala Mili 🥰

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Dobili smo naocare
5.3.2022 11:45:44   
Didy
Sofija je krenula sa -0,75, sad je na -1,75 posle 6-7 godina. Na tom oku ima i cilindar. Drugo oko je -0,5 i tu nema cilindar. To je dominantno oko, njega smo zatvarali flasterima i tek nedavno su joj i tu stavili dioptrijska stakla, kao da ne bude velika razlika u dioptrijama.



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Dobili smo naocare
5.3.2022 12:05:20   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Nisam danas uspela da pitam dr koja je progresija povecavanja dioptrije. Rekla bih da se kod Ive vid pogorsao od septembra.


Pa sad pitam vas 😊 Cisto da se upoznam sa cinjenicama i udjem u taj svet. Volim da znam. 



Da pogorsala se, jer krece pubertet. Tako je nama dr rekla za T kad smo se zapitali zasto je tako brzo porasla dioptrija. Ne može tacno da zna da li ce jos gore da ide dioptrija. 

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 5.3.2022 12:06:51 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Dobili smo naocare
5.3.2022 14:15:30   
Ivanka 75
Hvala Saniica, pretpostavila sam da je tako.


Nasle smo naocare i rezervisale ih. Ako joj u utorak potvrdi dr dioptriju uzimamo naocare. Dom zdravlja preko puta Delte, suoer blizu. 😊 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Dobili smo naocare
7.3.2022 13:38:25   
3littlebutterflies
Zdravo, mi smo sada u procesu ispitavanja dioptrije, mala polazi u skolu i na sistematskom smo otkrili da ima dioptriju +6😞 Meni je to cudno i iskreno nikad nismo posumnjali da ne vidi, ne mogu objasniti koliko krivim sebe. Sutra idemo da dr iz doma zdravlja kaze def sta i kako, a mi bismo je vodili i privatno. Da li imate preporuke za dobre decije oftalmologe ? Inace nismo iz Bga, ali tu bi je vodili da cujemo jos neko misljenje, ne bih fa joj sada pogrese dioptriju i zeznu za ceo zivot 😞

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Dobili smo naocare
7.3.2022 17:01:52   
jess021
Poliklina Miloš-Bg

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu 3littlebutterflies)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Dobili smo naocare
7.3.2022 23:00:41   
Didy
Mi smo odveli dete kod državne dr i posle kod privatne jer sam se bojala da neće u državnoj dobro odrediti, međutim privatnom dr sam posle pregleda dala nalaz dr iz državne i on je rekao da je to sve u redu, tako da smo nastavili u dz da idemo. Imala je i par kontrola kod dečjeg oftamologa na poliklinici u NS, zatim isto tamo kod druge dr za sočiva i niko nije našao zamerku dr iz dz kod koje idemo godinama. Nekako sam stekla poverenje u nju tokom svih ovih godina. 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Dobili smo naocare
8.3.2022 12:07:03   
Ivanka 75
Dioptrija je - 1,5 desno bez cilindra i levo - 0. 5 sa cilindrom. U petak po naočare 😊

Dete jedva čeka 😊

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Dobili smo naocare
8.3.2022 13:01:53   
IvanaSK RR
Ma bice joj super. Bitno da ste resili. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Dobili smo naocare
8.3.2022 13:30:48   
Didy
Evo sad gledam na sočivima piše da je dioptrija -1,25, a na naočarima -1,75. Baš ću pitati doktorku kad budemo išli na kontrolu zašto je različito. Sofija naočare gotovo da ni ne nosi, mislim da smo se sa sočivima svi preporodili, stavi ih ujutro, skine pre spavanja i ne razmišlja. I moram da je pohvalim kako ona to sve sama, stvarno je odgovorna.



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Dobili smo naocare
8.3.2022 14:19:43   
milicicak
Izvinjavam se, greška

< Poruku je uredio milicicak -- 8.3.2022 14:20:54 >

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Dobili smo naocare
8.3.2022 14:43:28   
Ivanka 75
Didi, koliko godina oma Sofija? 


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Dobili smo naocare
8.3.2022 14:44:08   
Ivanka 75
Posto je dr rekla, da proba, sa naocarima pa ako ne ide da predje na sociva. 


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Dobili smo naocare
8.3.2022 15:08:59   
Didy
Ima 10. Pred 10. rođendan smo uzeli sočiva.



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Dobili smo naocare
8.3.2022 16:26:24   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Didy

Ima 10. Pred 10. rođendan smo uzeli sočiva.





Pa super! Sjajno kad sve sama radi, ne plasi se. 

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Dobili smo naocare
8.3.2022 19:12:13   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Didy

Evo sad gledam na sočivima piše da je dioptrija -1,25, a na naočarima -1,75. Baš ću pitati doktorku kad budemo išli na kontrolu zašto je različito. Sofija naočare gotovo da ni ne nosi, mislim da smo se sa sočivima svi preporodili, stavi ih ujutro, skine pre spavanja i ne razmišlja. I moram da je pohvalim kako ona to sve sama, stvarno je odgovorna.





Didy, mm na sočivima ima -7,25 a na naočarima -9. Generalno, objašnjenje je da je prostor između naočara i oka veći i da je zbog toga potrebna veća dioptrija da bi vid bio normalan. Sočivo intimno naleže na oko, nema prostora između i onda je dioptrija shodno tome i manja

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Dobili smo naocare
8.3.2022 19:13:27   
milicicak


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Dioptrija je - 1,5 desno bez cilindra i levo - 0. 5 sa cilindrom. U petak po naočare 😊

Dete jedva čeka 😊



U zdravlju da nosite naočare 🙂 mini buba obožava svoje

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Dobili smo naocare
8.3.2022 20:33:21   
Ivanka 75
Hvala Mili, jedva ceka da, pocne da ih nosi! Mnigo je ponosna! Valjda joj deca neceu oropastiti osecqj


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Dobili smo naocare
8.3.2022 22:18:52   
Didy


IZVORNA PORUKA: milicicak

Didy, mm na sočivima ima -7,25 a na naočarima -9. Generalno, objašnjenje je da je prostor između naočara i oka veći i da je zbog toga potrebna veća dioptrija da bi vid bio normalan. Sočivo intimno naleže na oko, nema prostora između i onda je dioptrija shodno tome i manja



Vidiš  vrlo je logično. Nisam uopšte razmišljala o tome. Hvala. 😀

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Dobili smo naocare
11.3.2022 17:42:55   
Sanjica26 RR
Ivanka, jel ste uzeli naocare? 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Dobili smo naocare
11.3.2022 17:54:58   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Ivanka, jel ste uzeli naocare? 



Bice veceraaaaaas 😊

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Dobili smo naocare
11.3.2022 17:56:00   
Ivanka 75
Cekamo da dodje iz skole pa idemo, taman 0re treninga. 


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Dobili smo naocare
11.3.2022 21:52:31   
Ana RR
Super joj stoje naočare user posted image ali breeeee koliko je poraslaaaaaa user posted image kada odrastoše ova naša deca??

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here