|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 10:42:34   
little_one
ja sam prosle godine za novaka bila poprilicno puna alkohola...ebg bilo mi se skupilo sve, bebe nema pa nema...ja na sioforu, tad ostala i trudna al sam tu novu godinu bas onako bila vesela...nista mi nije bilo...to ne znaci da treba piti i da je ovaj moj primjer dobar....nece ti biti nista da povremeno nesto popijes ali nemoj previse i nemoj uz isti obrok da pijes kad pijes i siofor...sta znam...

(odgovor članu cicibanns)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 11:11:53   
milenatea
ja sam za Novu god pila dve case rose vina, i jos dva puta posle toga tako da se ni meni nista nije desilo. ne mozemo da zivimo pod staklenim zvonom, zato sto su me moji tako cuvali sada sam kao svilena buba, osetljiva na sve i nema sta mi ne fali user posted image
ako mi Bog bude dao dete sigurno ga necu cuvati u sterilnim uslovima kao sto sam ja zivela. ok nema veze alkohol sa ovim sta sam napisala, al valjda me razumeteuser posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 11:20:00   
jess021
Ma ja kontam da je i pozeljno malo alkohola da se opustimo, mislim da se Siofor i belo vino bas lepo slazuuser posted image .
Salu na stranu, ne treba preterivati, ali ponekad i malo ne moze da skodi!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 11:20:16   
glukica
Ja sam isto pila siofor 6 god i pila alhohol. Mislim ne svaki dan i ne stalno, ali tada sam bila i mladja i izlazila sam i pila nije mi nikad nista bilo user posted image p.s. Nisam ni ja alkos, mada sad sam vec udata zena ( cutava 3 meseca) i doviljno mi je ponekad casa vina ili dve user posted image

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 13:50:37   
Suncicabg
Imam par pitanja, sad sam citala ovaj blog. Sta se podrazumeva pod zitarice? Ja jedem ovsene pahuljice svako jutro npr.... kakv hleb treba da jedemo? Sta je fruktuzni sirup? Koja hrana ima gluten? Izvinjavam se, ali ja sam totalno nova u ovom... Sta ima omega 3?

< Poruku je uredio Suncicabg -- 27.3.2013 13:52:46 >

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 14:17:50   
little_one
IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Imam par pitanja, sad sam citala ovaj blog. Sta se podrazumeva pod zitarice? Ja jedem ovsene pahuljice svako jutro npr.... kakv hleb treba da jedemo? Sta je fruktuzni sirup? Koja hrana ima gluten? Izvinjavam se, ali ja sam totalno nova u ovom... Sta ima omega 3?


ZItarice ti podrazumijevaju sve sto inace smatras zitaricama, ovas, jecam, psenica, kukuruz, pirinac...itd itd...i ja jedem ovsene pahuljice za dorucak u kombinaciji sa muslijem...i volim to i to je moj nacin da unesem zitarice jer hljeb ne jedem. Hljeb bi bilo dobro da uopste ne jedes, a ako jedes najbolje je onaj crni, sa puno zitarica cijelog zrna, heljdin isto nije los...

Fruktozni sirup ti je jednostavno receno kukuruzni sirup...dodaje se u sve moguce napitke koje mozes naci na policama...i jedan je cescih krivaca za dijabetes i prekomjernu debljinu...

Gluten ti se sadrzi u velikom broju zitarica izuzev u kukuruzu, pirincu, prosu, heljdi i nisam sigurna u cemu ga jos nema...te su najcesce. U svim ostalim "popularnim" zitaricama se nalazi gluten. Nekad sticem utisak da ljudi misle da je gluten neka hemija, to je sasvim prirodan sastojak, ali vec polako ucimo da sve sto je prirodno ne mora nuzno da znaci da je i zdravo...

I nemoj da se izvinjavas...svi mi ovdje ucimo a i tu smo da podijelimo nova saznanja...

< Poruku je uredio little_one -- 27.3.2013 14:18:42 >

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 14:31:53   
glukica
Ja sam htela da vas pitam kako spremate hranu? Posto smo spominjale rafinisana ulja? Jel ima neko koje je dobro za spremanje hrane? Ja koristim npr maslinovo kad spremam ribu i u salate ga stavljam.. A obicno ulje koristim sto mmanje mogu ali ipak je neizbezno user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 14:34:44   
little_one
World bi ti savjetovala svinjsku mast...ja nemam gdje da je nabavim a i nesto je ne volim....uvijek je tu maslinovo ali imas i mnooooga druga dobra ulja....maslinovo ti moze biti ok...a posto ces uglavnom jesti kuvano ne treba ti skoro uopste....mada sam ja za sve umjereno...ja bez malo ulja ne znam izdinstati luk za corbicu. user posted image

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 14:39:42   
Suncicabg
Hvala LO :) ne znam kako cu ja, bas mi sve deluje jako tesko :'(

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 14:40:14   
glukica
E pa to malo ulja i ja koristim za kuvana jela a maslinovo za sve ostalo gde moze user posted image sad sam uzela neko omega 3 valjda je bolje od bas obicnog user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 14:41:36   
glukica
Suncice ne brini mnogo nije tako tesko user posted image a kakav ti problem imas?

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 15:44:27   
World
IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Ne bih da zvucim kao alkoholicar :)) ali da li uz ove nase metformine sme da se popije malo alkohola? Na mom Teforu pise da ne sme, ali to pise na svim lekovima. Pitam samo informativno.


ja sam popila nekoliko puta casu-dvije vina dok sam bila na sioforu... nije mi nista bilo... jednom sam popila 3 case pa sam zavrsila u wc-u... user posted image

glukice, ne znam za koji si se rezim ishrane odlucila pa da ti savjetujem...
ja koristim mast za przenje, ponekad maslac ili maslinovo ulje (hladno cijedjeno) ako nesto dinstam... u hranu stavljam uglavnom maslac ili opet mast, zavisi sta je, a maslinovo za salate... mozes i kokosovo za salate, ako ga volis, meni je malo previse intenzivnog mirisa..

rafinisana ulja su jako stetna (nema veze omega ili ne omega...), ja sam skroz izbacila iz upotrebe... i margarin naravno, niposto... user posted image

< Poruku je uredio World -- 27.3.2013 15:46:15 >


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 16:10:03   
Anoniman
ja koristim maslinovo hladno cedjeno i za kuvanje. stavim malo maslinovog, malo voce, pa na to bacim praziluk.. pa onda redom povrce. kada nesto przim koristim svinjsku mast (mada sada ne, jer postim), ali mi je jedini problem sto ne mogu naci domacu.
za salatu obavezno maslinovo i limunov sok. balsamiko ima u sebi grozdjani sok, pa kontam da to ne bi trebalo.. sta vi mislite?
ja nikako da napravim lchf brasno..mada inace retko ista spremam. ranije sam bas cesto mesila, spremala kolace... sada je to proslost. sad recimo 1-2x mesecno nesto spremim, ako nam dolaze gosti. ja cisto probam da vidim kako je ispalo, pa im ostatak posaljem da nose. user posted image
sto se zitarica tice, ja kupim taj hleb od 70% razenog i 30% psenicnog brasna i traje nam nedelju dana. sad poslednji put nismo ni stigli da ga pojedemo, trecina nam se ubudjala pa sam bacila. ali recimo volim da kupim projice.. tonus sam probala, ali mi nesto kod njega smeta, izaziva mi alergiju. user posted image trebalo bi da same spremamo beskvasni hleb, jer ni kvasac nije dobar za insulin. ja probala jednom, dvaput.. ispao mi bzvz i odustala sam.

pitanje za world (posto se ona hrani po lchf-u, moze i za ostale, ako znate): smeju li ovsene mekinje ili pahuljice da se jedu uvece? i sme li uvece da se koristi lchf brasno, recimo za przenje palacinki isl?

< Poruku je uredio Macaki -- 27.3.2013 16:14:38 >

(odgovor članu glukica)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 16:24:47   
Anoniman
zene, zaboravih da vam kazem nesto jako bitno - ako ne pijete obavezno kupite neki omega-3 preparat! jako poboljsava IR! i jos kupite laneno seme, sameljite ga, stavite u tamnu teglicu i drzite u frizideru. svako jutro u dorucak ubacite po 1 supenu kasiku. laneno ima ALA, a kapsule omega 3 imaju EPA i DHA. bitno je da se ovako kompletiraju sve omega-3. user posted image

citala sam negde da je i hrom jako bitan za IR, ali preparati koje sam ja gledala sam imali u sebi vestacke zasladjivace, pa sam ipak odlucila da to ne uzimam, da ne bi bilo vise stete, nego koristi.

evo za suncicu
http://www.vitkigurman.com/2012/10/31/fruktozni-kukuruzni-sirup/

< Poruku je uredio Macaki -- 27.3.2013 16:28:42 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 17:21:42   
Suncicabg
Glukice i ja imam IR :( a sta mislite o Hrono ishrani, koliko sam videla i ona je dobra za ''nas''? Koji omega 3 preparat preporucujete i kako se koristi?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 17:28:22   
World

IZVORNA PORUKA: Macaki



pitanje za world (posto se ona hrani po lchf-u, moze i za ostale, ako znate): smeju li ovsene mekinje ili pahuljice da se jedu uvece? i sme li uvece da se koristi lchf brasno, recimo za przenje palacinki isl?


pa znas kako, ja ti to nisam nesto razdvajala ujutru i uvece, kad mi jede nesto jela sam kad god... fora kod ove ishrane je bas to sto mozes da jedes koliko hoces ovih dozvoljenih namirnica... ja sam se hranila po ovoj 'opustenoj' varijanti lchf-a, a ipak sam smrsala, s tim sto meni nije cilj bio da smrsam, nego da popravim insulin.. ali eto, to mi je bila nuspojava.. user posted image

mislim da sam bila tamo nasla neki recept za snicle za nekim mekinjama, ne mogu ti se sad sjetiti koje su bile i kupila sam ih i htjela da pravim, medjutim nikad ne napravih, tako da ne znam...

suma sumarum, jedi slobodno palacinke kad hoces, sto se tice IR...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 17:47:41   
World
iskucah kilometar posta i nesta mi sve...uh...

ajd skraceno... nesto nisam za te suplemente omega 3, vjerovatno opet ima neki otrovni dodatak za koji ni ne znamo... user posted image

mislim da je nekako bolje unositi ih kroz namirnice tipa meso, jaja, riba, povrce.. ali ako je moguce naci iz domaceg uzgoja jer npr. ona 'kupovna' jaja od koka iz kaveza nemaju dovoljno nicega zbog nacina ishrane koka... znaci kokice koje trckaraju po dvoristu su ok... user posted image




_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 18:48:18   
Anoniman
ja koristim ovaj
http://www.max-medica.com/omega3-max.html
to je samo omega-3 iz ribljeg ulja, nicega vise tu nema.
inace, u tim ostalim namirnicama nema ribljeg ulja, samo u morskoj ribi. zato ako ne zelite da pijete tablete obavezno vecerajte skusu sa teflona, uz to puno salate.. ona je puna omega-3.

hvala ti world.. ja trenutno postim, pa ne koristim toliko namirnica zivotinjskog porekla, koje se po lchf-u preporucuju. videcu da ovih dana napravim brasno, a kada prodje post i one ovsene lepinjice..

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 18:56:11   
Anoniman
kako stojite sa kikirikijem? koliko uopste dnevno smemo toga da pojedemo?
ja sam pocela da se prezdrevam, vec je pocelo da mi bude muka. definitivno izaziva zavisnost, cim pocnem da jedem, ne mogu da stanem. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 20:29:37   
Suncicabg
Smemo kikiriki? Mmmmmuser posted image
Niste mi rekle sta mislite o hrono ishrani, jel dobra za nas?
Gledala sam u Lily-u ima bas dosta vrsta Omega 3, pa nisam znala koje da kupim...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Insulinska rezistencija
27.3.2013 22:53:28   
World
ne znam za kikiriki. ja ga ne jedem... ali ako se moze praviti kikiriki maslac, onda valjda moze.. znam da se ne smije jesti ako ste na antikandida dijeti...

a hrono, pa ne znam, vidim da je tu fora uzimati tacno vremenski odredjene stvari, a hljeb se jede... mozda i pomaze, nisam isprobala... mislim da svako treba sebi da nadje nesto sto mu odgovara, svi smo mi razliciti... ja sam tako probavala, pa otkrila sta mi stima....

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Insulinska rezistencija
28.3.2013 23:42:50   
Suncicabg
Danas sam pojela jaje na oko user posted image

Jel to mnogo strasno?

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Insulinska rezistencija
28.3.2013 23:57:48   
World
pa suncice draga sto bi bilo strasno? ja tamanim jaja redovno u svakom obliku... user posted image

slobodno jedi jaja, samo bez hljeba.. user posted image


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Insulinska rezistencija
29.3.2013 9:29:58   
Suncicabg
E dobro je :) ja pojedem jedno do dva parceta onog mesano razanog tost hleba. On je stvarno tanko isecen :)

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Insulinska rezistencija
29.3.2013 14:11:05   
Anoniman
ja napravila pre neki dan lchf brasno, ali ne bas po receptu, malo sam improvizovala. stavila sam oko 200 gr suncokretovog semena, 200 gr bundevinog, 100 gr badema, 100 gr kokosovog brasna i 100 gr lanenog semena. naravno, nisam uspela da ga bas usitnim, da bude kao brasno, malo je krupnije. probala sam da isprzim palacinku od toga (samo pomesala sa vodom, jaja trenutno ne jedem), ali se sve raspalo. onda sam napravila pogacice i prelepe su, jedem ih vec dva dana. stavila sam malo raznog brasna, ovsenih mekinja, ovo moje brasno, malo maslinovog ulja i 1 prasak za pecivo. sad razmisljam da probam da od ovakve smese napravim galete...

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here