|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Insulinska rezistencija
21.4.2013 15:58:22   
Nađolina
Drage moje curicee, kako ste miii :) Hocu da vam javimm, imamo osam nedjelja i tri dana :) Isli smo na uzv sa sedam nedelja i srdasce kucka li kucka, nevjerovatan osjecaj :) Mucnine ne osjecam, pazim sta jedem, pijem, nemam nekih posebnih zelja (osim spavanja ) :D KAko ste mi vi, gdje su moje trudilice i moje trudnice?? Devojke, ne odustajte, NEMOGUCE POSTAJE MOGUCE - AKO SE DOVOLJNO ŽELI <3

_____________________________

" Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono ALI svaki put kad kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš... "

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Insulinska rezistencija
21.4.2013 16:38:57   
milenatea
Nadjolina divno user posted image

(odgovor članu Nađolina)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Insulinska rezistencija
21.4.2013 16:50:15   
glukica
Nadjolina super!!! Kako lepo user posted image . Ja se trudim bec par nedelja da promenim ishranu i da smrsam... Sa ishranom sam ok, bas sam se odvikla od slatkisa(koji su mi najveci porok) ali nikako da smrsam user posted image inace imam pcos i prosli mesec nisam dobila, pijem nwke cajeve i ocekujem za nedelju dana ciklus... Uzas, naduvena sam i nervozna, moguce da zato i ne mrsavim... user posted image puno vas pozdravljam svee

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Insulinska rezistencija
23.4.2013 18:49:36   
blau
Drage devojke, potrebno mi je vase misljenje u vezi IR. Dakle test sa 75gr.glukoze i rezultati su:
Glukoza
0 -5.2
60-5.5
120-5.1
Insulin
0-6.9
60-44
120-71
Nemam policisticne jajnike.

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Insulinska rezistencija
23.4.2013 19:07:15   
viking
Blau, tebi je rezultat skoro isti kao meni (pisala sam u temi Ogtt), ja sutra idem kod doktora da mi pročita rezultate, ako ne dobiješ odgovor do tada, javiću ja šta mi je rekla.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu blau)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Insulinska rezistencija
23.4.2013 20:48:25   
Anoniman
ja sutra idem na kontrolu kod endokrinologa. moja dr smatra da ce mi samo reci da ogtt ovog puta odradim ranije, do 20. nedelje. a ja planiram da je pitam kako da se hranim sada, jer sam zatrudnela sa 44,200 kg, kanda sam previse pazila sta jedem. sad sam se ubedacila sto mi je dr dala tothema ampule zbog anemije, 2x na dan, a one u sebi imaju samu glukozu i sta onda sto ja pazim sta jedem, do 20. nedelje ima opet da mi budu haos rezultati. ferum ima aspartman, mislim sta reci.. nije mi uopste jasno zasto trpaju zasladjivace u lekove, zasto lek ne bi mogao da bude gorak. a kako sam krenula sa anemijom od prvog dana, dr smatra da cu piti lekove tokom cele trudnoce.
javicu sta mi je rekla, idem sutra ranom zorom!

< Poruku je uredio Macaki -- 23.4.2013 20:50:40 >

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Insulinska rezistencija
24.4.2013 10:07:42   
Anoniman
bila sam kod dr. rekla je da uradim za mesec dana ogtt u domu zdravlja, i hormone stitaste zlezde. pitala sam zasto u domu zdravlja, a ne kod njih na internoj klinici, jer u domu zdravlja ne rade insulinemije, kaze ne trebaju vama sada insulinemije. user posted image zakazala sam ogtt za 17.maj, jer 22. idem kod nje na kontrolu, a 27. kod moje dr.. za hormone st. zlezde mi nisu zakazali, kaze za trudnice se ne zakazuje, nego samo da dodjem posle praznika, oko 13,14..
pitala sam kako da se hranim, kaze hranite se zdravo, sto vise povrca i voca, zitarice od punog zrna i nemasna mesa.. za tothemu kaze pijte ako ginekolog kaze da morate da pijete, nece da vam smeta jer ste ionako mrsavi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Insulinska rezistencija
24.4.2013 20:29:38   
Suncicabg
Macaki imas 44 kg user posted image ti si bas mrsavica
Kod mene je situacija sledeca, za mesec dana bez slatkisa i belog hleba (par puta da zaboravimo user posted image ) smrsala sam 4 kg, i to je to - nece vise user posted image a ja bih jos 5-6 kkg.
Inace, kako se proverava sta se desava sa IR? Meni je dr rekla da dodjem tipa za par meseci, a do tada da pijem Tefor user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Insulinska rezistencija
25.4.2013 18:29:12   
blau
Viking da li si posetila endokrinologa, sta ti je rekla?

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Insulinska rezistencija
25.4.2013 20:39:44   
viking
Blau, jesam, pisala sam u temi Ogtt i insulin, rekla mi je da imam isnulinsku rezistenciju ali da to nije toliko strašno visoka vrednost i da bi inače to poušala da reši ishranom i fizičkom aktivnosšću, ali zbog zatrudnjivanja i VTO dala mi je dva puta dnevno po 500 mg Glucophage tabletica.
Odmah sam javila ginekologu novo stanje stvari, pitala sam da li utiče na ceo plan, rekla je da ne, samo da pijem te tabletice i da ne brinem. Realno, imam više od mesec dana do planiranog embriotransfera, valjda je to dovoljno vremena da se nivo insulina spusti.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu blau)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Insulinska rezistencija
25.4.2013 20:58:36   
blau
OK i mene su uputili da krenem sa Sioforom od 850mg , a ja nesto danas se uznemirila oko toga. Sada mi je lakse kada znam da si i ti dobila priblizno istu terapiju. Hvala puno na informaciji.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Insulinska rezistencija
25.4.2013 21:03:03   
viking
Nema na čemu, draga, pitaj sve što te zanima. I ne brini!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu blau)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Insulinska rezistencija
28.4.2013 10:00:36   
daca77
Po preporuci dr Jelene uzimala nedelju dana glukophage 500, a onda 1000 uvece. Medjutim, par dana uzimam tako i glukoza mi se ujutru bas srozala-krece se oko 3,8~3,9. Ja mislim da je ovo nisko...user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Insulinska rezistencija
28.4.2013 11:54:44   
blau
Daco, mislim da je najvaznje kako se ti osecas? da li imas vrtoglavice, mucnine i sl.? Da li uzimas lek uz dorucak ili posle njega?

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Insulinska rezistencija
28.4.2013 12:02:46   
daca77
Blau, imam vrtoglavice, malaksalost...a uzimam u toku vecere.
Dok sam bila na glukophage 500, jutarnja glukoza se kretala oko 5 j.

(odgovor članu blau)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Insulinska rezistencija
28.4.2013 12:11:34   
blau
Meni su rekli da mi se organizam mora navici na lek, da se ne brinem ako osetim mucninu, vrtoglavicu da je to uobicajno tako. Ne bi bilo lose da pozoves kliniku da se konsultujes, svakako ce ti njihov savet znaciti. Jako je vazno unositi dosta tecnosti-ja pijem Rosu zbog minerala.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Insulinska rezistencija
28.4.2013 19:27:03   
glukica
Pozdrav svima,pisala sam i ranije ali evo da ponovim moj problem i da pitam za savet. Imam pcos,pila sam siofor jedno 5-6 godina i u pocetku mi je dosta pomogao.Imala sam redovne cikluse i sve je bilo ok..pre dve godine sam se preselila u Nemacku i siofor je jednostavno prestao da mi deluje,nisam imala ciklus 6 meseci i prestala sam sanjim.isla sam kod jednog naseg lekara ovde (ginekologa) koji mi je dao kontraceptivne tablete i rekao da kad budem zelela bebu da ce mi davati lekove za stimulaciju ovulacije...pila sam ih godinu dana i od ne mogu da kazem da su mi bas prijale. Pre 3 meseca ,kada sam bila u Beogradu,isla sam na akupunkturu kod jedne dr kineske medicine,i prestala sam sa kontracepcijom.Dobila sam jednom,zatim na njenu preporuku pila kineske cajeve evo ovo mi je sad drugi mesec,i ne dobijam :(( nervozna sam,razdrazljiva i prosto vise ne znam sta da radim. isla bih ovde kod nekog doktora,ali mi muka vise od lekova,tableta,kljukanja i svega... Mislila sam da ce mi uspeti ako probam na prirodnoj osnovi nesto,da sredim siklus ali izgleda da nema kraja ovim mukama... Izvinite,ako sam udavila,ali svaki savet bi mi bio od koristi.Sta mislite,da se javim nekom endokrinologu? Kakve analize da trazim.s obzirom da zelim i bebu?

(odgovor članu blau)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Insulinska rezistencija
28.4.2013 21:05:06   
Kugla12
Ako imas IR, onda obavezno da se javis endokrinologu, po mogucnosti reproduktivnom..

_____________________________

Jednom kad doneseš odluku, čitav svemir se udruži da bi se ostvarila.

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Insulinska rezistencija
29.4.2013 17:43:33   
blau
Glukice, izostanak ciklusa svakako ima veze sa hormonima i misljenja sam da moras sve sto je bilo ostaviti po strani, javiti se endokrinologu. Zasto da gubis vreme, hvala Bogu danas ima lekica za sve, kreni ti odmah od sutra, svi hvale izvesnu dr.Spremovic, koja je endokrinolog-ginekolog.

(odgovor članu Kugla12)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Insulinska rezistencija
2.5.2013 19:04:32   
glukica
Zdravo svima, dobila sam termin kod endokrinologa za 13.ti jun user posted image verovatno cu jos jedan mesec pokusati sa cajevima, taman do termina cu videti da li ce mu pomoci nesto... Sta cu, dva meseca nisam dobila i ne pitajte me nista kako sam nervozna...user posted image

(odgovor članu blau)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Insulinska rezistencija
25.5.2013 17:08:31   
pozitivna
IZVORNA PORUKA: Nađolina

Drage moje, ja sam za samo dva i po mjeseca koristenja i malo discipline uz Siofor uspjela da skinem punih 7 kilograma i insulin 120 min sa 58 spustila na 10, a ciklusi koji od su od samog pocetka bili neuredni, neredovni, su postali tacni kao sat, cak sam i utvrdila ovulaciju ovaj mjesec pomocu LH testova za kucnu upotrebu i to na sredini ciklusa  . Samo treba biti uporan, disciplinovan i optimista :) Ubrzo ocekujem svoje user posted image , nadam im se vec dvije godine :D I vama svima isto zelim! user posted image user posted image  Ljubići!

Nadjolina treba mi ta tvoja dieta / Kako i sta molim te kontaktiraj me

(odgovor članu Nađolina)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Insulinska rezistencija
11.10.2013 9:54:14   
little_one
Da i ovdje prijavim, da i pored INZULINSKE REZISTENCIJE uz terapiju i korigovanje ishrane, po drugi put sam trudna. Trenutno 13+4 nedjelja trudnoce i ubrzo prestajem sa terapijom. user posted image

(odgovor članu pozitivna)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Insulinska rezistencija
24.10.2013 21:01:52   
majeno
samo da malo podignem temu: ja sam bila na onoj drugoj temi ogtt i Ir, i tamo sam baš aktivna, razlog je što sam slučajno prvo vidjela tu temu kad sam se registrovala, i dobila fantastičnu podršku od cura, da sad ne nabrajam, mnoge su na ovoj temi takođe aktivne. Ukratko: primarni sterilitet, dugogodišnje ''liječenje'' kontraceptivima navodnog pcos,samo uz kontraceptive su menstruacije bile redovne, prošle godine-histeroskopija, jajnici non-stop ok izgleda,bez cista, lh i fsh bez inverzije, ali pretilost, hirzutizam, i pored redovnih i bezbolnih menstruacija poslije histeroskopskog odstranjenja polipa, neuspjela inseminacija, prijedlog:vto, i kao jedini nalaz: insulinemija na 0' i 120'. Šok: 12,20, natašte, a postprandijalno 76,60. Sad: Siofor 500 2x1, i mikroginon u postupku vto. Stroga dijeta. E, pa, danas sam se sjetila jednog starog dijetalnog recepta, pa da vam ga prijavim, jer mislim da je super, danas mi je to bio ručak, i večera: 1 glavica crvenog luka, očišćena, isječena na režnjeve, 3 mala krastavčića svježa, malkice soli, 1-2 kašike mladog sira, 1 kašika kiselog vrhnja, sve isjeći, pomiješati, i ostaviti malo u frižideru. Preukusno je. Uz to sam pojela po malo parče ( veličine pola dlana) raženog hljeba. Zasitno je, a mislim da je ok za naš problem.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Insulinska rezistencija
24.10.2013 21:41:11   
glukica
majeno,evo ovde da ti odgovorim.Kod mene dobro ide,naravno da i ja imam krize to je normlano.Ali sto duze izdrzim,sve se vise navikavas i lakse ti je.KOd mene je najgore sto ja tako se lepo hranim npr mesec-dva i onda pogresim nesto jedan dan,i onda drugi dan nastavim i tako ni ne primetim da se vratim na stari nezdravi nacin od koga se na prvom mestu gojim,a onda i sve sto vuce za tim..Hocu da kazem najteze je istrajati duze(kod mene)..I ja sam se jednostavno pomirila sa tim da nema dijete,nego zdrav nacin ishrane!!!I to zauvek!!! To mi je i lakse nego da racunam koliko sam dugo na dijeti,koliko cu biti itd..Naravno da nismo masine,i da nam se nekad bas jede nesto slatko,samo sto sada biram uvek zdravije stvari,a drugo gledam i gledacu da to bude bas retko.Danas sam vde kucala nacin ishrane koji sam obecala,a dr endokrinolog mi je dala.Kucala sam pola sata i na kraju sve slucajno izbrisem,izgubi mi se nekako post.Poludela sam :( nisam imala vremena da kucam opet,ali cim ugrabim vreme ovih dana ,stavljam to! Meni je dr rekla da nikako ne smem da budem na dijeti ispod 1000 kalorija dnevno i da ne smem da gladujem,jer kad smo gladni nas isnulin skace..tako da ni to nije dobro,izgladnjivanje i dijete! Samo nacin ishrane i zivota,i gledati da se sve to prilagodi samom sebi,jer svi smo razliciti! E sad ja pametujem i drugima a u stvari i sebi user posted image puno pozdrava majeno i drugima naravno user posted image

(odgovor članu majeno)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Insulinska rezistencija
24.10.2013 21:49:01   
degu
Drage moje zadnje 2 nedelje sam na promenjenoj ishrani i samo želim da vam kažem da ne morate ni u čemu da oskudevate, da je najvažnije izbaciti šećer i brašno a to uopšte nije tako teško kad skontate da i neke slatkiše možete praviti bez toga. Malo proučite ovaj blog KLIK , ova ishrana je baš za nas sa IR a najvažnije je da ne gladujemo i ne oskudevamo ni u čemu. Meni za sad izuzetno prija, iako radim svaki dan uspevam da se organizujem i spremim sebi obroke. Sve se može kad se hoće user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here