|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
19.11.2015 21:52:53   
Rosita
Uff, Tash... sta on kaze?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1076
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
28.11.2015 17:45:26   
Christabel
Dajte mi, molim vas, neke ideje za veceru bez zitarica (za sad imamo 3 bezglutenske i jede ih nekad kroz nemlecne kutije, nekad skuvane prave, ali ja naprosto moram da testiram 7 dana hoce li se ekcem bez njih povuci. Dugo to vec odlazem jer beka obozava to za veceru). Dakle trebaju mi neke kombinacije povrca eventualno voca koje nece opteretiti probavu u toku noci. Rado bih u tako nesto dodala i svoje mleko. Zumance i mlecne proizvode jos nismo uveli

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1077
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
28.11.2015 19:21:07   
mama krava
Moj i danas za dorucak ili veceru jede i obozava griz od prosa na vodi kuvan ili bademovom mleku uz dodatak iseckane banane sa cimetom ili rogaceom u prahu i dodam chi semenke. A kad je bio bebac oooobozavao je budndevu i cveklu skuvanu sa amarantom.

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 1078
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
29.11.2015 12:28:55   
Christabel
Imam ja ideje za obroke sa zitaricama nego mi treba neka ideja za veceri bez ijedne zitarice. Tako bismo isle nekih 7 dana, mozda 10

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1079
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
29.11.2015 14:38:05   
mama krava
Ali sto bez zitarica?

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 1080
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
29.11.2015 21:40:01   
Christabel
Zato sto hocu da proverim da li ce se ekcemi smiriti ako ne bude jela kukuruz i rizu. Ne znam.da li ima veze ali kad se pojavio u to neko vreme je pocela redovno da vecera purincane, pitincano-kukuruzne pahuljice s mojim mlekom, tad negde smo uveli i piletinu, tad je dobila drugi pentaxim i posle toga 3x bila bolesna za malo jace od mesec dana. Sad vec im dva i po meseca od pojave tog ekcema ali vise nije jedan vec se uglavnom na prevoje ruku prosirilo i ima ih sad vise.

Ne znam da li je od hrane ali hocu zitarice da testiram (rizu pre svega, pa posto ne mogu svaku pojedinacno da izbacujem, izbacicu sve tri i u pravom obliku i pahuljice iz kutije. Gluten jos nismo uveli), prvenstveno zbog ekcema. Ja sam ocekivala da se to vec do sad povuce, doduse jos nisam koristila kortiko kreme al od svega ostalog slaba vajda.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1081
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
29.11.2015 22:31:40   
mama krava
Proso nema glutena a ni amarant. I mi imamo ekcem koji se posebno aktivira zimi...suv vazduh, nedovoljno sunca.... Nadam se da joj dajes D vitamin. Ja njemu nikada nisam koristila kortiko kreme. Pantenol i organski shea puter. Kupujem u zdravoj hrani. Ne nestaje od toga alu nije suv, ne peruta se i ne siri.

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 1082
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.11.2015 9:33:36   
Christabel
Probala sam vec sve i svasta - pantenol, flogocid, a dermu, eucerin atopic, od svega bude bolje prva dva tri dana i opet jos gore. Imam jos neke mazalice u planu. Ekcem koji ima je uvek pod odecom, ne znam da li tako suv vazduh deluje na njega. Pije d vitamin. Ne znam vise, plasim se da nije od hrane. Znam da proso nema gluten, ali nisam sigurna da li joj organizam tako reaguje na rizu i kukuruz. Amarant i kinou joj nisam uvodila, s tim cu svakako sacekati.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1083
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
7.12.2015 8:40:16   
Peace*
U avgustu sam bila kod zubara da popravljam zub. Kad sam primila anesteziju (koju primam već sigurno 5 god), osetila sam trnce kroz ruku, ali sam pomislila da sam se uplašila. Popravka protekla ok. Otišla sam kući, pokupila klince, otišili na fudbal. Bilo je uuuužasno toplo taj dan. Negde na pola treniga sam primetila da imam tačkice po obe ruke i stomaku. Nije svrbelo, već peckalo. Nazvala mamu, ona pogledala - može biti alergija, a ne mora, možda je od vrućine. Kako se pojavilo, tako i prošlo. Ali, to je bila faza alergija na korove i ja sam bila na terapiji antihistaminicima. Posle dva dana se opet pojavilo malo na rukama, i onda povuklo.
U septembru sam otišla kod alergologa privatno, i dr mi je rekla da se takve analize rade samo državno.
Zakazala sam državno konsultaciju za oktobar (prvi slobodan termin), a test su mi zakazali za 23.novembar. Donela sam 4 ampule anestetika, izvadili mi krv i rekli da se javim 3.12. za rezultate.
- ako su rezultati pozitivni - alergična sam i upisuje se u knjižicu.
- ako su rezultati negativni - rade se još 3 testa.
Moji rezultati su ispali pozitivni, u pitanju je neki PRIMACINE, zubarka mi je direktno rekla da ona koristi samo taj anestetik, tako da sad treba da menjam zubara. Onaj zub mi stoji otvoren još od avgusta meseca...

I sada razmišljam, ja sam celu trudnoću sa Markom popravljala zube uz tu anesteziju, da li je moguće da se moj organizam borio prtiv toga i da odatle Marku alergija? Da li je tako nešto uopšte moguće?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1084
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
7.12.2015 9:05:10   
milicicak
Tash, koliko ja trenutno znam nije moguce da se tako nesto desi ali vredi istraziti temu. Malo cu se baviti time pa cu pisati.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1085
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
22.1.2016 20:09:02   
mama krava
Ja sve danima gledam onaj GI puter i svuda piše bez proteina... i sad na ovom sniženju u DM kupim teglicu. Ne mogu još da mu dajem jer pije Aerius prepisao nam ORL. Ali kad prodje 10 ak dana, planiram da mu prvo macnem na kožu dva ili tri dana, pa ako bude ok da mu dam da proba da proguta....

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1086
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
23.1.2016 13:55:24   
Rosita
A sta mu je sastav, vredi li sta nutritivno?

Nama treba da jave to jest potvrde za test u drugoj nedelji februara... nesto su se premestali, krajem januara nije bilo u dnevnoj nego je gastro delom bio na ginekologiji, pojma nemam. Grrrr, uopste se ne nadam... ali moram , evo uskoro ce tri godine.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1087
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
24.1.2016 13:49:04   
mama krava
Rosi, bogat je masnocama zivotinjskog porekla. Preradjen puter bez surutke i kazeina, tj bez proteina.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1088
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
24.1.2016 14:04:47   
Rosita
Sad sam se setila da je jednom lo pisala o tome. Kakav je ukus? Pa ja bih uradila tako kako kazes, malcice , pa vidis.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1089
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
24.1.2016 17:58:11   
Valerie
sta se bebama sa ekcemom prvo daje i kada?
danas nam je 4 meseca, samo sisa.
starija je krenula sa pirincanim bez mleka milupa, sa 5 meseca i nedelju dana

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1090
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
28.1.2016 9:36:02   
milicicak
Valerie, ja bih krenula kao i sa starijom, tako negde oko 5-og meseca. Za pocetak mozda palenta sa tvojim mlekom posto pirinac ume da izazove reakciju.
A mozda da krenes i sa pecenom jabukom, sargarepom, krompirom.
Uglavnom, izbegavaj kasice sa AD mlekom, za pocetak kreni sa svojim pa ces vec videti.

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1091
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
28.1.2016 13:02:16   
Valerie
hvala milicicak, nisam znala za reakcije na pirinac... bas je mali izbor nemlecnih zitarica za male bebe na trzistu.
palenta mi nesto krupna za pocetak, milupa je bas glatka kasica
a svakako sam mojim mlekom, ad ni prvoj nikada nisam dala.
na srecu, koza joj je bolja, dobar je ovaj apotekarski emolijens.
vodu nesto nece, zgrozi se, morace valjda kad pocne kasice...
i necu odmah krompir, sargarepu, to povrce iz zemlje svasta nakupi... a i za organsko bog-te-pita kakvo je.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1092
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
4.3.2016 21:44:14   
mama krava
Ja sam otovrila onu teglicu sa onim GI Puterom i lepo mirise, onako bas bogato...ja ga probala...istog je ukusa kao obican puter...ali jo[ se nisam usudila da dam ovom usranku... Mislim bio je bolestan, pa sline, ali sam odlucila da cu sutra ujutru da ga macnem po ruci da vidim sta ce da se desi....

Nama su otkazali one alergo probe, dok ne prestane sa Singularom, pa da sacekamo jos mesec dana da prodje nakon prestanka pa da radimo probe. Opet me nacelnik u Dragise Misovic ubedjivao da ce garant da prodje alergijauser posted image


Rosi, kako vama ide?

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1093
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
5.3.2016 12:28:09   
mama krava
Danas sam ga namazala dooobro ovim puterom po butinici. Ništa se nije desilo. Nije se zacrvenelo. Sutra ću po licu negde...pa ako bude ok...daću mu da lizne.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1094
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
5.3.2016 12:47:16   
Rosita
Drzimo fige!
Sve je ok. Sve po malo jede. Jede i u vrticu. Ogromno olaksanjeuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1095
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
5.3.2016 15:30:20   
IvanaSK RR
MK, nadam se da ce biti sve kako treba!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1096
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
21.3.2016 23:03:38   
Christabel
Kako ste uvodile plavi patlidzan, da li ste kuvale, pekle? Cini mi se da sam negde nasla recept za namaz sa patlidzanom, ali bih ga prvo dala ovako

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1097
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
25.3.2016 18:26:55   
Christabel
Dobila sam odgovor za patlidzan na drugoj temi. Hvala...

Novo pitanje- kako da uvodim zunance? Da li 3 dana zaredom da dam po 1/4, naredne nedelje 3 dana po 1/2 itd.dok ne stignem do celog ili da dam 1 dan 1/4 pa 3 dana pauze pa opet 1/4 pa pauza 3 dana i onda 1/2 itd? Ne secam se kako sam J.uvodila...

A sutra bih krenula pomorandzu kroz sveze iscedjen sok. Da joj dam 2-3 kasicice pa da povecavam po malo?

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 1098
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
3.4.2016 22:48:00   
Christabel
Do kog meseca dajete d vitamin nakon godine? Da dajem jos april pa da pauziram do septembra?

Sa citrusima pravim pauzu vec nekoliko dana. Davala sam 3 dana zaredom, a u to neka vreme se ekcem prosirio, ponovo buknuo, krenuo i po stomaku. Onda jedan dan nisam sala pa je to naredno jutro bilo i nekih kao plikcica po stomaku i ne znam je li to iritacija na kremu od prethodne veceri ili je na citruse ali dan pre toga nije pila narandzu... Kako god, nisam joj vise davala, uvodila sam.nesto drugo i ovih dana planiram svinjetinu ako mi muz donese domacu a krajem nedelje zumance. Da li da dajem osminu 3 dana zaredom pa pauza ili osminu 2x nedeljno?

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 1099
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
4.4.2016 11:43:31   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Christabel

Do kog meseca dajete d vitamin nakon godine? Da dajem jos april pa da pauziram do septembra?




Kad je bio beba nisam davala po preporuci dr, sumnjalo se da reaguje i na njih.

Prošle zime (novembar 2014) smo menjali dr, i nova dr nam je rekla da vitamin D pomaže kod atopične dece da se prevaziđe alergija, a svakako ima pozitivan uticaj na kožu (kod ekcema), i da dete treba da pije po 1 kap u svim mesecima koji sadrže slovo R (od septembRa do apRila).
Tako da Marko sa 5,5 god pije Vigantol.


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here