|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama III...
8.6.2013 14:10:32   
Olga75
Predhodna tema KLIK je stigla na 100 str pa otvaramo treci deo
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
10.6.2013 6:13:50   
milicicak
probali smo bananu :) pojela je pola bez ikakvih problema, nije pljuvala, nije pravila izraze gadjenja :)
nikakve reakcije nema,stolica skroz normalna :) ja presrecna :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
10.6.2013 8:47:10   
Peace*
Ja ustvari nemam pojma kada smo uveli sojino brašno jer uopšte nisam planirala. Jednostavno sam u jednom momentu na papirnoj kesi hleba koji povremeno kupujem videla alergen info. E, kada sam to videla, onda sam uvela i posnu plazmu, to je bilo u martu.

Što se kontrola tiče... Nakon hospitalizacije koja je bila sa njegovih 4,5 meseca, kontrole su zakazivane na 3 do 6 meseci, kako kada.

Inače, nedavno sam pitala dr da u avgustu ponovimo PRICK jer u septembru planiram da ga dam u vrtić. Rekla je da neće da mu ponovi jer, s obzirom da je imao anafilaktičku reakciju, nema teorije da je to prošlo za kraće od 1,5 god. Dakle, možda se smanjilo, ali nije sigurno prošlo. Ona bi volela da se PRICK ponavlja sledeće godine u aprilu (kada će biti 2 god od prethodnog PRICK-a), a moja ideja je da to bude pred kraj ove godine. Videćemo.

Razmišljam da posle more, u julu, pokušam da uvedem junetinu, teletinu, govodinu, no, videćemo dal ću biti dovoljno hrabra.

Ovih dana sam uvela vegetu i Tomatino sok od paradajza.

Bravo za bananu! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.6.2013 13:16:18   
vesic
nama su stigli rezultati stolice,sve je u redu,sto znaci da je takva kaka od jogurta...user posted image user posted image user posted image bravo milicicak za bananuuser posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.6.2013 13:22:07   
Peace*
Ma daj ne budi tužna!
Pa tvoja beba još nije prošla ni prvi imunološki odgovor organizma kada se alergije prerastaju, a ima ih tri: sa godinu, sa tri i sa 7.
Na tvom mestu, ja bih mlečno i soju izbacila na 3-6 meseci sigurno. Ne bih ni pokušala da dam. Veruj mi da je to sve trip u glavi. ne treba ti. Sve što se sprema sa mlekom, možeš spremiti sa vodom, a oni nemaju pojma jer su mali i misle da tako treba.
Smiri se, prihvati problem (to je pola rešenja), i nastavi da živiš kao da je sve ok. user posted image Veruj mi da je to samo stil života.

Nedavno sam objavila neki spisak GMO proizvoda na fb, i drugarica komentariše Neskvik (koji je na spisku). kažem joj "Pa možeš kupiti GMO Nesvik ili čoko mleko sa alfatoksinom. Napokon eto neke vajde od Markove alergije". Pokušaj takve stvari da prebaciš na šalu. Pokušaj da bebu ne gledaš sa sažaljenjem zbog toga. Pokušaj bebi da pružiš normalno odrastanje do momenta prerastanja alergije.

Inače, sledeći put uradi eozonofile iz stolice.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
16.6.2013 1:54:35   
vesic
pa potpuno si u pravu Tash,ko zna zasto je to dobro!zivot ide dalje!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
16.6.2013 15:59:37   
milicicak
Hvala na cestitkama drage moje user posted image
ja trenutno razmisljam da joj nekad sledece nedelje ponudim blitvu ili spanac...
a sto se kontrola tice, nama su rekli sa punih 12 meseci, sa punih 18 meseci i sa 3 godine. Nisam je vodila na PRICK testove, isli smo na IMD na test opterecenja pa su nam tamo napravili takav plan testiranja...

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
17.6.2013 9:05:10   
Peace*
Dala sam Marku dva zalogaja kajgane u subotu ujutru. Ne bi mu ništa. Ja tako imam ispade ludila po nekada. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
17.6.2013 18:47:35   
vesic
moja beba je danas kakila tamno zeleno,pomesano sa braon.da li je neko imao slican problem.malo me uplasilo,ona nema t ,normalno se ponasa!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
17.6.2013 18:49:41   
Ana RR
Mislim da tamno zelena kaka nije problem user posted image verovatno je od neke hrane, je l jela nešto zeleno?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
17.6.2013 21:56:44   
vesic
juce nije,ali je  prethodnog dana jela tikvice zaa rucak,ali ono sto je zanimljivo je da u kaki ima susama koji je juce zgrabila (uzela je kiflicu na kojoj je bilo susama i pojela deo),pa je to tako iskakila.nije vise kakila 2 kake za ceo dan.muce je i zubi,izbijaju dvojkeuser posted image zene  jos nesto,jel vasa deca trljaju usi,moja beba se mnogo znoji,a serum iz usiju joj bas curi,pa pretpostavljam da je svrbi,nije placljiva ,nema t,da bih povezala da je boli uvo.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
18.6.2013 11:35:34   
Peace*
Macaki je pisala da je njena mala čačkala uši i da joj je alergolog to povezivao sa alergijom. Ne sećam se više, nađi je pa pitaj.

Što se tiče tamno zelene kake, teško to od tikvica. Ko zna šta je. Mom je bila zelena od Alfare ad mleka, i bude od spanaća, blitve, brokolija.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
9.7.2013 14:11:16   
MaryJane
Trljanje usiju je zbog nicanja zuba, ja sam moju Milicu zbog toga vodila kod lekara. Dokle kod istice cerumen, dobro je, bitno je da se ne zapusi.
Ja spremam prvi rodjendan i skoro pa sam odlucila da cu sluziti samo ono sto Milica sme da jede. Opremila sam se mlekom i margarinima i receptima i samo da krenem!!!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
9.7.2013 14:49:11   
MaryJane
Ono cime se ja sada bavim i cime sam okupirana je ukljucivanje deteta sa alergijom u kolektiv. Naime, Milica u septembru krece u jasle, i ja cu morati da joj nosim hranu, jer predskolske ustanove ne obezbedjuju hranu deci sa alergijom.
Ali, tu su grickalice, rodjendani, bananice...
Malo strepim, ali opet ne mogu da je drzim pod staklenim zvonom.
Idu li vasa deca u jasle?

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
9.7.2013 21:24:16   
milicicak
MaryJane, iste nas brige muce user posted image i Tara krece u septembru u vrtic user posted image ja imam neki generalni dogovor sa vaspitacicama da mogu da kombinujem njihovu hranu i ono sto donosim u zavisnosti od toga sta je tog dana planirano u jelovniku. Ostaje mi samo da iz centralne kuhinje nabavim spisak sastojaka koji idu u svako pojedinacno jelo, pa da znam sta zaista sme a sta ne sme da jede...
a sto se grickalica tice, vec polako uci da prepoznaje po ambalazi sta sme a sta ne sme da jede (a osim bonzite i wellnes keksa ne moze nista)... u parku je ucimo da ne moze da jede ono sto druga deca grickaju, ponekad mi bas bude tesko kad se onako tuzno okrene i kaze Ne moze, ali zna da kad kazemo ne moze onda zaista ne moze i da tu nema rasprave.
Poznanici imaju decaka koji je alergican na pkm, krenuo je u jaslice sa godinu dana, nikad nikakvih problema ni neprijatnih situacija sa hranom nisu imali sto mi daje nadu da vaspitacice bas vode racuna o deci sa alergijama...

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
10.7.2013 14:13:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Peace*
Macaki je pisala da je njena mala čačkala uši i da joj je alergolog to povezivao sa alergijom. Ne sećam se više, nađi je pa pitaj.



ne secam se. user posted image tj. negde mi je u malom mozgu da je K mozda nekada cesala usi, ali nemam pojma da smo ijednog dr pitali u vezi toga, niti da je to bilo povezivano sa alergijom.
ili sam se ja sve sto se tice tog perioda trudila da sto pre zaboravim.. user posted image mozak je cudo!

< Poruku je uredio Macaki -- 10.7.2013 14:21:55 >

(odgovor članu Peace*)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
11.7.2013 13:00:02   
Tanja011
Moja mladja cerka je prosle godine krenula u jaslice sa 12 meseci, a ima alergije na sve i svasta - gluten, jaja, paradajz, grasak, citrusi, lesnik, kikiriki,orah, cokolada, med... Vaspitacice znaju da ne smeju nista da joj daju sto nisam odobrila i strogo vode racuna o tome ( posto joj je reakcija alergijsko gusenje). Svako jutro donesem kesu sa hranom za taj dan. Jednom nedeljno dobijam mail sa jelovnikom za decu sa nutritivnim alergijama od nutricioniste iz centralne kuhinje . To nije bas detaljno imaju nazivi jela i u zagradi napise ako ima neki alergen, tipa, brasno, jaja, mleko i sl, a onda ja pozovem telefonom da pitam za jelo za koje procenim po nazivu da bi mogla Jeca da jede i pitam sta tacno stavljaju u to jelo. Jer npr za gluten samo napisu gde dodaju brasno u jelo, a nije naglaseno da ga ima u rezancima, testenini ( kao i jaja), soja sosu... Desavalo mi se i da dobijam odgovore od nutricioniste 'Ali mi stavimo samo malo na tako velike kolicine' - ocigledno ne razume sta je alergija i sta moze da se desi user posted image . Jako je tesko, za organizaciju, treba svaki dan pripremiti, tesko je kad razmisljam sta ako uzme npr smoki na proslavi nekog rodjendana u vrticu ( ali se nadam da vaspitacice strogo vode racuna ) i tesko mi je kad me pita za nesto sto bi pojela mama, jel smem ja ovo a ja joj kazem ne smes zato sto si alergicna user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.7.2013 12:45:49   
vesic
maryjane hvala na odgovoru i potpuno si u pravu.izbijaju nam zubi,tako da je sve to povezano,milicicak a koji welnes keks dajes bebi i koju bonzitu.mi jedeno i zlatni pek keks,a smoki cmok(kukuruz,so i biljno ulje)topi se u ustima.nista vise od kupovnih proizvoda.e sad kako da dam belance bebi misli
m koliko se dugo uvodi?

(odgovor članu Tanja011)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
12.7.2013 21:13:26   
milicicak
Vesic, Tari dajem obican wellnes i wellnes sa kakaom, planiram da probam i onaj sa lesnikom ovih dana. I bonzitu jede wellnes onu sa jabukom i medom, probala je i premia sa kajsijom ali je nju odmah pljunula pa nisam insistirala...
Belance sam uvela u obliku cimet keksica (imas recept na ringerajinoj kuhinji) i to tako sto sam joj prvi dan dala pola keksa a sledeci ceo keks.
Dala sam joj i malinu i dinju, nista od toga, lizne i okrene glavu, sacekacu par nedelja pa cu ponovo probati...

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
16.7.2013 9:13:35   
Peace*
KLIKNI Macaki



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
22.7.2013 14:38:22   
Peace*
Trenutno uvodim Carnex paštetu sa šunkom.
Dopisivala sam se nekom ženom iz Carnexa, mleka nema, ali ima soje. Meso u jetrenoj, sa šunkom i sa povrćem je samo svinjsko. Za sada nema reakcije, danas će biti treći dan.

Obratite pažnju jer sam u pašteti od AD Bačka pročitala da ima mlečnih proteina.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
27.7.2013 23:40:42   
Yula
Jao Boze, kada cemo mi napustiti ovu temu user posted image

Drage moje, ja ne uvodim detetu cvrstu hranu, ali uskroro ocekujem novu bebicu i iz mera predostroznosti odmah bih krenula na dijetu bez mleka i jaja, znaci ni u tragovima. Posto znam da je velika vecina vas prosla kroz to, molim za preporuke sta bih mogla da jedem u cemu nema tih namirnica. Svekrva mi uskoro dolazi iz SRB, pa bih to narucila da mi donese, da imam za to neko prvo vreme, pogotovo za porodiliste gde bas necu moci da izmisljam, pa da ne crknem od gladi.

Svaka ideja je dobrodosla! user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
29.7.2013 9:04:38   
Peace*
Micki, a na šta misliš? Na keksove i sl? Teško ćeš naći posni keks koji ne sadrži soju.

Možda one pirinčane galete?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
29.7.2013 9:54:46   
Snelle
Yula, bolje ti je da praviš sama sve. Ja više apsolutno ništa ne kupujem, zbog one zle Ovsene kaše (a piše da je posna!) Sad sam još rigoroznija nego sa prvim detetom.
Ja sam izbacila i sve potencijalne alergene, tj. paradajz, maline, orašaste plodove, citruse, a od danas i jaja.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
29.7.2013 10:05:47   
Peace*
Od jutros razmišljam šta sam htela da ti kažem, i evo sad se setih. Snelle, imaš spisak osnovne palete alergena, ono na šta prvo testiraju dete?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here