|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koksaki virus kod dece
28.9.2014 22:06:34   
New Mom
Lesice user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Koksaki virus kod dece
28.9.2014 22:07:53   
doktorkakristal
LESI ne mora da znaci da ce i tebe zakaciti sto vec Olga rece,ali ako mozes odradi titar anititela da bi bila mirna,ne verujem kako se namesti odes na odmor i nagrabusis user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Koksaki virus kod dece
30.10.2014 18:49:24   
Anoniman
beba i ja smo bile u bolnici zbog ovog virusa. izasle smo u utorak uvece, bile smo 5 dana. poslednjeg dana pijenja AB je dobila T 39, uvece je poceo osip, koji se sutradan pogorsao, pa smo mi zahvaljujuci mojoj panici zavrsili u hitnoj, pa na decijem, odeljenju. inace, posle smo saznali da je ovde prava ekspanzija ove bolesti, svako drugo dete je ima. u bolnici sam treceg dana ja dobila visoku T koju 24h nisam mogla da spustim. a u posetu mi je dosla starija devojcica i cim sam je videla bilo mi je jasno. i ona i ja smo se zarazile. mada kazu da je ovo decija bolest, ali eto desava se.. beba mi je sad potpuno zdrava, juce smo bili na kontroli i ne treba nista vise, samo krema za negu koze. starijoj takodje prolazi, mada ga je ona u najblazoj formi imala. ja sam trenutno najgora. ali posto vidim da kaskam dan za starijom cerkicom, tesim se da ce sutra vec biti puno bolje. dva dana nisam znala sta cu od svraba i peckanja, nisam bukvalno mogla po kuci da hodam. rekli su nam da je potpuno bezopasno. samo ne znam da li se kod odraslih ista forma kao kod dece, da prolazi bez posledica..

(odgovor članu doktorkakristal)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Koksaki virus kod dece
30.10.2014 18:57:41   
bubulence
macakiiiiiiiii user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , po jedan za tebe i tvoje devojke!
najgore je proslo, ljubim vas

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Koksaki virus kod dece
30.10.2014 19:11:25   
Ana RR
Macaki, draga user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Koksaki virus kod dece
30.10.2014 21:25:51   
NadaR
Jooooj Macaki user posted image

Milos se tek oporavio a meni je danas cetvrti dan . Drzi se ! Ovi plikovi na tabanima su skroz prosli pa sam prohodala .

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Koksaki virus kod dece
30.10.2014 21:29:59   
Modessty
mogu samo da vam šaljem jedan grljot user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Koksaki virus kod dece
30.10.2014 22:23:10   
doktorkakristal
MACAKI nema te zeno sto godina user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Koksaki virus kod dece
31.10.2014 6:25:37   
dijana1*
Macaki bitno je da prolazi i da su decica sada dobrouser posted image user posted image
Da i tebi bude sto pre boljeuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Koksaki virus kod dece
31.10.2014 16:37:36   
Anoniman
zene user posted image
bubi user posted image cestitam!

devojke su se potpuno oporavile, ja cu sutra biti dobro. jos uvek imam po tabanima i dlanovima te tackice ali vise ne svrbe i ne peckaju tako neidrzivo. i grlo mi je bolje.
nije ovaj virus tako strasan, jedino ta jako visoka T koju smo tesko spustali. inace prolazi za par dana, kazu bez posledica.

nego sad svi beze od nas kad cuju da smo imali koksaki. user posted image
ima i onih koji su odmah otrcali u dom zdravlja po vakcinu. user posted image protiv sezonskog gripa. user posted image

< Poruku je uredio Macaki -- 31.10.2014 16:38:20 >

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Koksaki virus kod dece
31.10.2014 16:40:13   
Anoniman
nado, i ti si ga dobila? kazu da se najcesce javlja kod dece, ali eto ima znaci jos slucajeva da ga odrasla osoba dobije. meni je verovatno oslabio imuni sistem jer su one vec mesec dana bile bolesne naizmenicno, bronhitisi, inhalacije, nespavanja.. pa nisam vise izdrzala.
koju terapiju ste koristili?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Koksaki virus kod dece
15.11.2015 12:33:25   
eca89
Evo i da se mi upišemo, imamo ovu bolest. Dobila ga je od dječaka sa kojim se družimo, a nismo ga vidjeli 20 dana otkad je imao, ali eto. Dr nravni nije ništa dala, jer nema temp.to će kao samo proćiuser posted image !
Pa, kako nas ništa ne zaobilaz, jadnice sva je ošamućena, spava na meni, ako je spustim odma se budi, ima plikove po rukicama i tabanima, po licu nema još.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Koksaki virus kod dece
15.11.2015 12:52:21   
Zemunka85
Uzas .. tako ej tuzno kada ima nije dobro, da vas sto pre prodje.

Cekajte, bolest "usta stopala i saka" ili kako vec je isto sto i koksaki?
Moja L je imala neke tackice oko usta 2, 3 .. ali to su je izujedali komarci, secam se (ja nzm ali to dete je konstantno izujedano, ako ima jedan komarac .. u gradu .. docice njoj, cudo jedno, jos je alergicna na to, pa bukna pa rascese raskrvari pa krasta .. uzas). I jedan dan kada je mama dosla po nju u vrtic vaspitacica je pitala sta joj je to oko usta, zaista kao sugava ej bila, mama objasni. Onda ona kaze da ej prava epidemija tog virusa i da su deca u vrticu puna, da su njoj pregledali stopala i da ima jednu tacnu i da obratimo paznju. Kada smo dosli kuci aj je pregledala zaista bila jedna tacka, ali brt .. otkud znam .. mozda ej cipela nazuljala .. sta god. Nije imala nikakve druge simptome, pa sam samo pratila. Medjutim to na nozi je proslo a ovo oko usta kazem, znala sam da su ujedi. Ali cujem da su decu vracali kuci zbog istih simptoma .. nzm .. samo znam da je to kod nas u vrticu pre 2 nedelje bila masovna pojava, svi su bili istackani, ali niko nije imao temp, pa nzm pricamo li o istoj stvari ....

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Koksaki virus kod dece
15.11.2015 13:16:08   
vonavoj
eco,da li vas moze nesto zaobici??user posted image

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Koksaki virus kod dece
15.11.2015 13:33:05   
Sanjica26 RR
Uh Eco. Bas si pisala da ima temperaturu.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Koksaki virus kod dece
15.11.2015 15:02:08   
eca89

IZVORNA PORUKA: vonavoj

eco,da li vas moze nesto zaobici??user posted image


Ne, Von nas ništa ne zaobilazi, sad nema temeper., kud joj zubi ponovo niču gornje dvije dvice, evo i sad spava na meni ne znam šta je ovo višeuser posted image !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Koksaki virus kod dece
16.11.2015 10:56:25   
branki*
Joj,eco,bas mi je zaouser posted image user posted image samo se nadam da ce uskoro proci i sto bezbolnije.jaoj,namuciste se obe,grlim vas puuuno!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Koksaki virus kod dece
16.11.2015 12:19:53   
vonavoj
Da sto bezbolnije prodje!Bas mi je zao!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Koksaki virus kod dece
22.8.2016 16:29:32   
Trcosava
Izgleda da je Luka zapatio bolest ruku, nogu i usta.

Prekjuče je imao T, 38. Posle ništa. Juče kad sam došla sa posla vidim tačkice po rukama.
Danas ceo dan mm i ja razmišljamo od čega je i šta mu je (nervozan je i neće da spava, kukala sam tamo u chatu) da mi danas dok smo jeli sine ova bolest.

Čitam simptome - sve isto. On koji jede kao ala, sad sve odbija. Ne spava, imao je dan pre temperaturu i dijareju (ok nije dijareja, ali jedna retka stolica) i naravno tačkice po rukama (najviše), malo po nogicama i dve tačke oko usta. Mada to oko usta... izlazi mu četvorka donja.

Nego mene sada zanima da li mi možemo napolje, tj mislila sam sutra da spičimo do mora. Makar da se prošetamo.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Koksaki virus kod dece
22.8.2016 17:09:54   
Zemunka85
Mi smo upravo izasli iz njega ...

Sto se temperature tice, bilo je lakse nego u bilo kom drugom virusu. Jedan dan 39,2 i to je to.
Nama je na rukama i nogama bilo samo po dve tackice, ali tipicne, skolske za ovaj BRNU virus.
Ali uuustaaaaauser posted image puna puna puna, nepce i unutrasnjost obraza. Jeeedva je jela. Plakala na svaki zalogaj. I bogami trajalo je 7 dana to user posted image .
Ja stalno imam afte i znam koliko boli to ...

A za more, bas nzm .. ja je nigde nisam slala, jer je za jelo tesko, sve sam joj pasirala. Ona lepo saradjuje pa sam uspela, ali bilo joj je jako bolno.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Koksaki virus kod dece
22.8.2016 19:57:43   
Trcosava
Zemunka, ma lakše mi kad znam koji mu klinac. Jbg samo se nadam da neće biti neki grozan obik. Za usta ne vidim kako je unutra. Čini mi se kao da na jeziku ima. On je ovako preko dana super, nije ultra nervozan, smeje se, igra se... Sv kul.
Jedino eto neće da jede.
Počinju sad tačkice male i po tabanima.

Ne znam ni da li da ga vodim kod lekara. Nema t... videću kako prođe noć i dan sutra...

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Koksaki virus kod dece
22.8.2016 20:42:47   
Zemunka85
Ja L nisam vodila kod lekara. Nisam se ni setila tog BRNU virusa (iako ga sada svako drugo dete ima), nego sam tripovala samo afte u ustima. Jer ih ja bas cesto imam i rekoh na mene ...
I sasvim slucajno pogledam sake i stopala, da nisam namenski gledala ne bih ni videla - samo po dva plikcica na sakama i stopalima. Ali bas skolski primer, kada guglam, kao aftice po ustima, samo ovo na sakama i stopalima, ali kazem ti tooliko neprimetno da ne bih izvalila da nisam trazila. Sa druge strane - u ustima nisu bile klasicne afte, vise crvene bubuljice. Na nepcu nepregledna skupina, formirana u jedno. Po unutrasnjosti obraza isto. Oko usta nije imala.
Ja verujem da je to u ustima jako bolno, ako je kao afta, to je uzas. Ja znam koliko je to uzas. Na tecnost cak najvise boli. Tako da sam srecna bila sto toliko saradjuje pa uspemo da odradimo sva tri obroka, ali ih ispasiram kao za bebu. Prskala sam joj apis golu, ali nije pomagala, to mora da izgura svoje od 3 do 10 dana i cao. Onda sam joj pred svaki obrok davala sladoled, da utrne sve to. I na sladoled je plakala dok jede, ali i trpela :D. Onda posle toga uz muku ide obrok. Sve je tesko islo i hrana i pice.
Temperatura je tu jedini dobar jeo. Ona uvek ima visoke tesko oborive temperature. Trajale su i po 5, 6 dana.
Sada je bilo ovako - jedan dan 37,5 drugi 39.2 - odmah posle Brufena je pala, nikad lakse. Tu noc isto 39,2 - posle brufena odmah pade. I sledeci dan do 37.3. Tako da je nisam vodila kod DR, jer posle toga, nista sem ranica u ustima nije ostalo. Da se temp nastavila ili da je pocela da kaslje i sl vodila bih je ...
Ovako smo se vukli sa tim u ustima predugih 7dana i od juce je sve po starom ....

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Koksaki virus kod dece
23.8.2016 7:37:53   
Trcosava
Noćas je celu noć spavao!!!! Evo ga još spava miš moj.

Prave mu se one vodene polako na nogicama, u ustima ne vidim ništa, vidim jednu na jeziku.

I dalje neće da jede. Sinoć je doduše smazao poveći voćni jogurt sa žitaricama (kupovni neki). Mleko mu ne grejem.
Sad sam guglala, a i juče se čula sa Lesi. Na sunce ne sme, tako da more defintivno otpada. A kao za baksuz vreme nikad lepše.

Sad samo razmišljam ggde je pokupio????
Koliko traje inkubacija? Jel mogao to da pokupi kod ove što ga čuva? Ili je jednostavno pokupio sa nekog kamena? Taj stavlja sve živo u usta, kamenje naviše voli user posted image

Temperaturu nema od subote.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Koksaki virus kod dece
23.8.2016 7:41:15   
Sanjica26 RR
Trco nek prodje sto bezbolnije. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Koksaki virus kod dece
24.8.2016 8:46:30   
Anck Su Nmaun
A ja se taman ponadala da je taj virus utihnuo , sad pred polazak u vrtic, jer se secam da je bar kod nas u NS pos=celo jos proletos user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here