|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 7:59:39   
mama Jo
I ja sam mislila da je to sok user posted image
Generalno mladjoj sam slabije davala kupovne pa nisam u toku, ali odlicna stvae posebno kad si van kuce.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1601
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 9:37:37   
Maraj
Ja sam L davala te kasice u kesici...
Al ja S isto dam voce za dorucak.
Jutros je jela krusku, jabuku, sljivu i bundevu. Skuvanu. Pa onda u toj vodi u kojoj su se kuvale ukuvala griz.
I onda oko 12 jede mesni rucak i za veceru nam je najcesce palenta. Zato ne znam sta cu joj za uzinu. Jel vi dajete slani dorucak?

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1602
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 10:03:49   
lesli
Kada ste pocele da dajete dorucak? Ja za sada dajem vocnu uzinu, rucak (nekad sa mesom, nekad bez jer mi se cini da kada jede meso da je bas dugo drzi sitom) i za veceru zitarice sa mlekom. Znaci “dorucak” joj je mleko, jedna “uzina” isto i pred spavanje dobije mleko od koga nekad bas malo popije. Inace nam je pedijatar rekao da u 2. polovini treba da pije tj. ima oko 600ml mleka na 24h. Ona uglavnom ima oko 450-480 kada sve saberem (i zitarice pravim sa mojim mlekom). Da li da joj izbacim vocnu uzinu za sada i dajem mleko i za taj obrok?Mada da joj ne ispumpavam mleko nema sanse da bih znala koliko ga popije... 🤔

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1603
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 10:11:29   
lesli
I jos jedno pitanje...Da li neka od vas pravi milupa ili humana bezmlecne zitarice sa svojim mlekom?Kada pomesam onu kolicinu mleka koja stoji u uputstvu sa zitaricama (probala sam cak i vagu da koristim za zitarice) ono bude skroz vodenasto 🤔 pa je veceru na kraju na cuclu jela.Onda sam par puta sipala odredjenu kolicinu zitarica i mleko dosipala polako do zeljene gustine, da bi se ono u toku hranjenja opet pretvorilo u vodicu i obrok opet zavrsio na cuclu (iako znam da nije preporucljivo) 🤔Ima li neko ideju zasto se to desava?Palo mi je na pamet da je zbog toga sto je mleko redje od formule, ali te iste zitarice su predvidjene i sa vodom (u istoj kolicini) da se prave...a i nije mi jasno kako nesto sto je bilo gusto inicijalno stajanjem postane vodenasto?! Za ocekivati mi je da se jos vise zgusne kad nabubre zitarice kako treba.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1604
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 10:18:25   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Maraj

Ja sam L davala te kasice u kesici...
Al ja S isto dam voce za dorucak.
Jutros je jela krusku, jabuku, sljivu i bundevu. Skuvanu. Pa onda u toj vodi u kojoj su se kuvale ukuvala griz.
I onda oko 12 jede mesni rucak i za veceru nam je najcesce palenta. Zato ne znam sta cu joj za uzinu. Jel vi dajete slani dorucak?


Maraj, ja sam deci uvela slani dorucak kad sam uvela sva tri obroka dorucak, rucak i Veceru. I onda sam taj sladak dorucak prebacila za uzinu. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1605
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 10:20:27   
vonavoj
Te milupa se razrede kad stoje..i sa ad ako se prave i sa vodom..i meni ta mera nikad nije tacna,ja to od oka..moj jede i po 200ml.Inace,probaj nutrino kasice,super su.imaju i bezmlecne..a lakse ti je da kupis mlecne..ima bas 7 zitarica mlecne,200 din 200g...Daj joj za dorucak voce sa zitaricama,nama je to bilo pre uvodjenja rucka.prvo uvedem dorucak..ako je pio mleko u 7,doruckovao je oko 10.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1606
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 10:23:10   
Rosita
Lesli, ja sam spremala sa svojim mlekom. Na 200 ml stavim 6-7 kašika, a ne 4- milupa npr. Ako se dobro sećam. Na početku baš zagustim. Posle se opusti ali sam znala da dodam još tokom jela. Zavisi. Mada je N to voleo i brzo jeo. Nije čekao da se razvodni. I nisam marila za uputstvo.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1607
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 12:04:18   
lesli
Hvala Rosi i Von.Znaci Von ti si prvo uvela dorucak, pa tek onda rucak?Nama su rekli prvo uvodimo povrce pa voce, tako da smo sa vocem krenuli pre 10tak dana, a povrce i meso pre toga. Krenuli smo sa kasicama kada je imala 5 meseci i par dana.
Problem sa doruckom je sto ona meni ima bas kasno prvi obrok. Pola 9-9, a uvece oko 21-21.30 poslednji. Znaci njoj je ok da ne jede skoro 12h.Tako da nema prostora da pije mleko pa da doruckuje, jer bi u tom slucaju doruckovala u podne 😅Znaci ili mleko da zamenim mlecnim zitaricama sa vocem ili da pricekam period da je mleko drzi 1-1.5h, pa da onda uvodim dorucak.
A rano mi je za 7 zitarica. Juce sam joj prvi put dala gluten. Sad par dana pauza pa opet. Mi smo ipak dosta mladji od svih vas. Ona ce sad tek 7. Tehnicki spamujem vam temu 😂😆


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1608
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 12:07:20   
lesli
Inace mogla bih tako von. Bas sam to razmisljala. Da izbacim vocnu uzinu i da dorucak budu zitarice, mleko i voce. Onda a bi obe uzine bile mleko. Mada ko zna koliko ce je onda drzati dorucak 😅150ml mleka je drzi po 3-3.5h

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1609
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 12:38:33   
Maraj
Lesli ja ne gledam na sat. I sama kazes, sta bi bilo da sisa....ne bi znala koju kolicinu je pojela...
Ja sam S sada prvi put dala kupovnu Hipp kasicj. Onu u tegli. Malo se mrstila al je pojela oko pola tegle. Moram da isprobam...planiramo da idemo na put pa bi mi bas znacilo kada bi ponekad pojela i nesto kupovno.
Inace davala sam joj te vocne instant. I Hipp i Naturino. Ma kakvi. Odmah krene kao da pkvraca cim uzme jednu kasikicu.
Mislila sam danas za uzinu da joj narendam svezu jabuku (nije do sad jela sveze voce) i u to da namrvim malo plazme

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1610
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 13:23:09   
Rosita
N hoće slatke kupovne. Par puta je hteo i slanu. Ne mogu sad da sudim jer nema poseban apetit. Ali što voli, to jede. Jutros je jeo ovsenu kašu sa šljivom i orahom, lepo. Jednom sam mu dala neku kupovnu jagnjeću. Svi u kući smo zapušavali nos od te kaše, on pojeo u slast :D



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1611
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 13:25:49   
veselicaa
Hahah Rosi secam se tih kupovnih koje mirisu haos user posted image user posted image Od banane su bas bezveze.
Nina nije jela kupovne,uzela sam joj jednu samo,vocna je bila,bili smo u gostima pa da proba.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1612
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 14:10:41   
pari
Ja T dajem za dorucak uglavnom ovsene pahuljice sa jogurtom posto i sebi to pravim. Iskreno mrzi me da smisljam svaki dan sta cu pogotovo sto za M moram da smisljam...
Bila sad do dm,nemaju one njihove male u kesecima vocne :(

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1613
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 14:19:42   
lesli
Ja sam probala sa kupovnim kada idemo negde. Slane prolaze katastrofa. Od proizvodjaca probala hipp i bebivitu. Bitno mi je da nemaju dodatu so i secer. Njoj je isto, pojede 1/4 max i krene da place i onda dam formulu. Probala i ja sta je to sto ona nece. Hipp je grozan ni ja ga ne bih jela (narocito tikvica-krompir) 😆 Bebivita mi je vec prihvatljiva, ali njoj ovigledno nije 😂Slatke kupovne smo isto probali u par navrata (tu iskljucivo hipp, bez dodatog secera)  one vec (ocekivano) bolje prolaze. 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1614
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 14:53:06   
Maraj
Pari jel joj samo u jogurt potopis ovsene i cekas da nabubre? Jel dodajes voce ili samo tako dajes?
Ja nisam skoro S davala jogurt/kis.mleko...valjalo bi da joj i to malo dam...mozda sa tim ovsenim...vise nemam ideje sta sa cime da miksam..

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1615
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 14:57:42   
pari
Ja kupujem one sitne ovsene pahuljice i samo prelijem jogurtom i bukvalno posle par min joj dam,one brzo smeksaju. U to mozes da dodas malo cimeta ili kakaa ili bananu izgnjecis...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1616
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 15:11:06   
vonavoj
Nisam uvela prvo voce,nego prvi obrok je bio dorucak,sve sro je prvo jela bilo je u vreme dorucka. Pa kad smo sve izredjali,prwsli na veceru,pa tek onda i rucak. I onda sam krenula sa pravim obrocima.Ja hipp ne kupujem,uglavnom,babylove,juvitana, frutek. Nutrino kasice...Po cemu su hipp bolje od ostalih?

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1617
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 15:14:47   
lesli
Juvitana koliko sam videla dodaje secer u poprilican broj svojih kasica (u sargarepu npr?!). A da probali smo i njihovu muskatnu tikvu (koja je bez secera) i one dm bio bundevu tj. sargarepu (isto bez secera). Ove dm su fuj, juvitanina je bila bas ukusna, ali je ona pljuvala.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1618
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 15:23:18   
mama Jo
Ja sam uvodila po istom principu kako je Von opisala.
A i mi smo uglavnom kupovali hipp, samo zato sto su bez secera, posle smo i juvitanu, hipp znaju da budu onako ,,suve" da tako kazem, a npr.juvitana bude onako lepse teksture, cini mi se da se u slanim juvitaninim dodaje luk, dok kod hipp ne (tako sam ja povezala).
Maraj, omeksaju te ovsene brzo, a probaj za prvi put i da joj izmiksas ako joj bude tesko za zvakanje

Ja sam kupovne uglavnom te slane davala. Voce sam nekako vrlo brzo pocela sveze da joj dajem.

< Poruku je uredio mama Jo -- 3.4.2019 15:24:14 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1619
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 15:28:33   
Rosita
Ja više ne pazim na so i šećer. Pogotovo so. Prestala sam da pazim već neko vreme. Naravno, ne dajem bogznakoliko. 



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1620
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 15:31:25   
mama Jo
I ja sam oko godinu dana prestala da strogo pazim na so i secer, isto so posebno, ali kada sam uvodila onda sam bas pazila.
Moja deca evo kad im se nesto svidi onda danima samo bi to jeli... ali verovatno tako kod svih, pa onda pokusavam da im podvalim nesto drugo u to sto hoce.
Maraj, pa ja mislim da ti vec komotno njoj mozes kiselo mleko ili pavlaku, kad ro uvedes dobices gomilu novih kombinacija

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1621
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 15:35:19   
vonavoj
Ja ne solim..ali ne citam po kasicama,ako pise za taj uzrast,tako dajem.. ne znam sta cu time postici,realno,kad tad ce jesti secer,so..nije otrov,i nisu to neke kolicine. Zato sam pre da se sve kod kuce sprema,tu nema dodataka. Realno,te kasice dajem samo kad negde idemo,a uglavnom i tad spremim i u taperware ciniji i super. Danas sam tako rucak ponela.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1622
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 15:37:39   
Sanidej
Hipp su suvise guste, lepe se za nepce, ima boljih a povoljnijih.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1623
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 15:48:52   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Ja ne solim..ali ne citam po kasicama,ako pise za taj uzrast,tako dajem.. ne znam sta cu time postici,realno,kad tad ce jesti secer,so..nije otrov,i nisu to neke kolicine. Zato sam pre da se sve kod kuce sprema,tu nema dodataka. Realno,te kasice dajem samo kad negde idemo,a uglavnom i tad spremim i u taperware ciniji i super. Danas sam tako rucak ponela.


I to povrce i voce kod kupujemo nismo sigurni kakvo je. Jedino ako imamo od koga da uzmemo ili iz nase baste.
Kad su bile bebe nista nisam solila i stavljala secer. Pred prvi rodjendan sam pocela sa kalijumovom soli.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1624
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci II deo
3.4.2019 16:00:22   
lesli
Problem sa solju je sto opterecuje bubrege, ako izuzmemo cinjenicu da je slano stvar navike.Secer je takodje besmislen u kasicama. Narocito tim koje su prirodno slatke - sargarepa npr.
Ps. Kolicina natrijuma koja je ok za bebu do dve godine je cini mi se 1 ili 2g dnevno. A sva hrana, ukljucujuci i majcino mleko sadrzi prirodno izvesne kolicine natrijuma, u manjoj ili vecoj meri. 


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here