|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana dece u vrticima
2.10.2013 16:52:04   
nela79
Kod mojih je dorucak u 8, oko 10:30 uzina, onda idu na spavanje pa oko 13 imaju rucak. Uz rucak uvijek dobiju i voce. Ona prva uzina je neki kolac tipa mafina, lisnato tijesto... Kad ustanu onda je rucak, cin i mi se oko pola 2.

Meni je to OK, jer ako su u vrticu rucali dobro onda ja  njima nemam problema do vecere.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ishrana dece u vrticima
3.10.2013 21:46:21   
lesica
Eh da, zaboravila sam da ispišem kako ide raspored klopanja:
8.30 doručak
10.15 ili 10.30 voće
11 užina (kolač, koh, pita, proja, puding, griz, nešto-nešto)
od 11.30 do 13.30 spavanje
14 ručak ( u jaslicama je ručak u 13.45, a spavanje od 11.15 do 13.15)

I uvek se odvoji po sobi/grupi jedna činija voća i užine za decu koja ostaju duže.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ishrana dece u vrticima
3.10.2013 23:10:28   
lesica
Inače, još jednu inovaciju po pitanju klopanja imamo u vrtiću, a to je samoposluživanje.
Naime, dečica sama prilaze kolicima sa hranom uzimaju tanjire i kada im se sipa sama nose za sto, sami uzimaju hleb, sami sipaju vodu... Padne po koje polivanje, ali šta sad... sve u cilju što boljeg osamostaljivanja.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ishrana dece u vrticima
4.10.2013 8:55:10   
lanajelena
Kod nas oni sami rasklanjaju,ustvari ko prvi sve pojede on je dezuran i raznosi,deca obozavaju da budu dezurna user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ishrana dece u vrticima
4.10.2013 9:30:09   
lesica
LJ, pa vole klinci da budu korisni, u suštini meni je to sjajno, i treba da se uče da sami obavljaju sve od reda.

Današnji meni je ovakav:

Doručak: krem sir, pečenica, hleb i kakao
užina: banana, kosovska pita sa makom i limunada
ručak: boranija sa mesom, pavlaka, bio kaks

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ishrana dece u vrticima
4.10.2013 9:42:21   
Torbica

IZVORNA PORUKA: bea83

Torbice mnogo je lakše kad možeš da ih uzmeš tako rano. Kod nas ostaju do šest user posted image  Meni Viktor i pored dve užine,doručka i ručka u pet bude mrtav gladan, jedva dočeka da uleti u kola i čapa hleb u kolima dok ne dodjemo do kuće user posted image


Slazem se skroz. Ali kad se u Beogradu vecinom radi do 17h sto kod nas jos uvek nije, hvala Bogu. Ja i kad radim, mm izlazi u 14 i 45 i opet kupi decu u 15h. Sreca velika. I opet mi se cini da smo malo zajedno.... Ne volim sto imaju te industrijske proizvode ali iskreno kuci ne prave pitanje, jedu sta god im dam. Mislim na domace pastetice i te stvari. Cak vise vole domace, Tasa npr ovoga leta stalno govori - mama, ti pravis lepsi sladoled nego sto je u prodavnici, ja sam prvi put sela dole, kad mi je to rekla. U domace namaze stavim i bademe, semenke, avokado, ma svasta i sve im je lepo. jako su zahvalni za jelo. user posted image Samo daj! Ne pitaju sta.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ishrana dece u vrticima
14.10.2013 10:33:44   
lesica
Lenkin današnji meni je ovakav:

Doručak: namaz tunjevina, jaje i krem sir, i kakao ( to mi je malo smešno no dobro)
užina1: grožđe
užina2: štrudla sa makom i limunada
ručak: juneća čorba, makarone sa sirom i jogurt

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ishrana dece u vrticima
2.3.2015 23:25:20   
mila83
Kod mog bate je ovako : dorucak u 8h,rucak u 11h,uzina u 13.30h....Hrana je ok,od prosle godine su usvojili predlog Saveta roditelja i korigovali ishranu,izbacili gotove namaze,virsle,salame i grickalice.Ja sam zadovoljna.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ishrana dece u vrticima
2.3.2015 23:39:27   
Bibilib
Kod nas je dorucak u 8:30, rucak u 12h i uzina u 14h...Inace imaju dosta kuvanih jela za rucak ali za dorucak bude i nesto za mazati u smislu meda,pastete,nekad budu i virsle,ali dobijaju i projicu....a za uzinu kad-kad bude i neki kolacic user posted image

< Poruku je uredio Bibilib -- 2.3.2015 23:41:50 >


_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ishrana dece u vrticima
3.3.2015 6:45:18   
serpica
Nasa P.U. ima svoju kuhinju i snabdeva svih 23 vrtica u gradu. Hrana je kvalitetna i raznovrsna,pogotovo sto se rucka tice,svih 5 dana u nedelji je razlicito kuvano jelo sa mesom i obavezna sezonska salata,za uzinu 1 nedeljno puding,1 nedeljno kolac i 3 puta nedeljno sezonsko voce. Dorucak namaz,kuvano jaje,sunka,virsla,pica,pecivo iobavezno napitak: caj,cokoladno/obicno mleko,jogurt ili sok.
ja sam zadovoljna ishranom. Deca sa posebnim potrebama u ishrani imaju i poseban rezim ishrane i za njih posebno stizu obroci.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ishrana dece u vrticima
3.3.2015 7:00:52   
branki*
i kod nas u vrticima je ovako kao sto kaze serpi isto i sve je ukusni,bar ono sto sam ja probala.ne znam kako ide kod dece koja su alergicari,da li im donose roditelji od kuce ili nekako se to regulise sa vrticem.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ishrana dece u vrticima
3.3.2015 7:05:31   
serpica
Branki kod nas u vrticima roditelji donese od lekara prepisanu dijetu i dokaz na sta je dete alergicno,na osnovu toga nutricionista u ustanovi pravi poseban rezim ishrane za tu decu. Meni je mnogo zao,kod Tare dok je isla u vrtic bila je devojcica koja je 3 godien jela samo jabuku za uzinu jer je alergicna na jaje i mleko. Naravno da su mogli i za nju da naprave kolac ali eto uvek je jela jabuku i nikad tortu kad su deca slavila rodjendan u vrticu.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ishrana dece u vrticima
3.3.2015 7:09:26   
daca77
Serpi, a Zorica koja radi u PU-znas je, nam bas pre par dana pricala kako je hrana jako slaba, nema mesa i samo neki krompir i grasak spremaju.user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ishrana dece u vrticima
3.3.2015 7:12:57   
serpica
Daco moja Tara ne ide vec 7 meseci u vrtic,sad je u predskolskom,ako se nesto proenilo od tada,ja kad sam radila i vodila dete bilo je sve stavrno super. Mada sam cula da je ustanova u nekim problemima pa ko zna,sve je moguce.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ishrana dece u vrticima
3.3.2015 9:08:57   
milicicak

IZVORNA PORUKA: branki RR
ne znam kako ide kod dece koja su alergicari,da li im donose roditelji od kuce ili nekako se to regulise sa vrticem.

Branki, ima tema o ishrani dece s alergijama u vrticima klik

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ishrana dece u vrticima
3.3.2015 10:24:07   
branki*
jeste,milicicak,zaboravila sam na tu temuuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ishrana dece u vrticima
11.10.2016 8:50:55   
Mala Elena
Jel sam jedina mama koja ujutru pred polazak u jasle hrani dete?user posted image
Zamolili nas da je nahranimo, jer odbija dorucak, nekad nece rucak (kupus, paprika, kelj...)ili uzinu a pokupimo je u 16.30 i bas bude gladna.
Ja ne znam kako.da je privolim da pocne da jede kao sva deca...nekad sam i tuzna i besna i premlatila bih je, a posle mi bude zao. Definitivno cu joj od danas zabraniti slatkise, sokove , nesquick...bar kad muz nije tu user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ishrana dece u vrticima
11.10.2016 10:15:05   
Sanjalicaaa
I G doručakuje pre vrtića. Ustaje rano i bude gladan, a doručak je oko devet.
Ne znam koliko Elena ide u vrtić, ali G je u početku odbijao ručak. Posle mesec, dva je počeo sve normalno da jede.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ishrana dece u vrticima
20.12.2016 1:58:41   
Anck Su Nmaun
Kod nas u vrricu jee ok hrana rekla bih.
Imaju nekih cudnih kombinacija user posted image ali ok je.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ishrana dece u vrticima
20.12.2016 2:06:28   
Mala Elena
Od skoro vidim ispod tabele nedeljnog jelovnika potpisi nutricionista i broj kalorija kako za jaslice, tako i za vrtic.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ishrana dece u vrticima
20.12.2016 2:44:03   
Anck Su Nmaun
Da, tako je i kod nas.
Inace izbacene i pastete i virsle. Svaka cast!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ishrana dece u vrticima
8.6.2017 22:45:53   
Sanjica26 RR
Malo da podignem temu.
Da li ste zadovoljni obrocima u vrticu?
Kod nas je dorucak u 8, uzina u 11 i u pola 1 rucak.
Danas je npr bio sendvic sa praskom sunkom i krem sirom, jogurt.
Za uzinu tresnje. Za rucak juneca corba,.musaka od karfiola sa.junecim mesom i kupus salata.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ishrana dece u vrticima
8.6.2017 22:49:32   
Sandricak
vreme obroka je i kod Marka priblizno isto... 8, 11 i 13h... U globalu sam zadovoljna, jedino sto mi se nesvidja je to sto svaki dan imaju pavlaku, jogurt,pavlaku jogurt pa testo sa sirom... ali svaki dan je pavlaka jogurt za dorucak... tome dodaju jedan dan slaninu, jedan dan prasku sunku, pa pahuljice, pa palentu...

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ishrana dece u vrticima
5.7.2017 4:06:46   
Duškić
Pa priblizno vreme ishrane je u svim vrticima. Mi ne doruckujemo kuci, vec u vrticu, lep im je meni. Vockice, kolaci...ona fino jede.

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ishrana dece u vrticima
21.2.2018 21:33:11   
mama Jo
U mom okruzenju svi nesto govore kako deca pocnu super da im jedu kad krenu u vrtic

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here