|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nega koze ruku
14.10.2013 7:58:09   
Lu

IZVORNA PORUKA: little_one

...preko ljeta mi npr koza ruke super i pocinjem da povezujem to svoje stanje sa nedostatkom vitamina d u zimskim mjesecima...user posted image mada nista ne mora da znaci...preko ljeta se bas rijetko sjetim namazati ruke i iako su stalno pod vodom, bas cesto perem ruke a i sudopera me nije stedila (do skora) ali cim dodje jesen, krene problem. Kod mog dragog se pojavi bas ko ekcem izmedju prstiju na rukama, i bude jako suvo i puca i jaaaaaaako boli.



Kod mene isto ovako, ljeti ni ne mažem ruke a evo pred zimu ruke ali i usne mi se jako suše.
Ja inače radim puno fizičkih poslova i ruke su mi baš radničke sa zadebljanim zgloboimauser posted image
Mene isto zanima jel može to imati veze sa vitaminom D, da se bacim na njega?user posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Nega koze ruku
14.10.2013 8:32:58   
little_one
Lu, mislim da se moze provjeriti iz krvi nivo tj da li postoji deficit vitamina D...ja nisam, al citajuci nesto po forumu, s obzirom da imam pcos, cesto ga povezuju i sa manjkom d vitamina pa negdje i to ima svoje mozda...a i stitna kazu moze da pravi problem sa kozom....kako god okrenes dosta "vanjskih" problema dolazi upravo iznutra user posted image nazalost...



(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Nega koze ruku
14.10.2013 12:38:02   
nata11
Ja isto imam ogroman problem sa rukama. Izgledaju mi poprilicno staro. Probala sam skoro sve kreme, neutrogena mi je bljaks nemogu da je trpim na rukama. Sada sam nabavila neku kremu od nevena, pise porodicna krema na njoj i primecujem malo poboljsanje pa cemo videti. Inace ja vec uveliko nosim rukavice jer cim naidje malo vetra ruke su mi gotove.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Nega koze ruku
14.10.2013 21:53:52   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Štetica

Ovo mi je bila rak-rana do pre 5 godina. Suva ispucala koza i ekcemi. Za ekceme nema sta nisam probala,silne pare dala i dermatolozima i apotekama ali mi nista nije pomagalo na duze staze. Flogocid mast mi je pomogla po tom pitanju,ekcema vise nema,jedino mi se jos pojave ako operem sudove sa Mer deterdzentom(kod sveki).
A za suvu i ispucalu kozu mi je jedna baka odala tajnu,zena u 70 godina ima kozu kao da joj je 20.
Uvece namazem ruke najobicnijim jestivim uljem i uvaljam u kuhinjsku so. Uvijem ruke u kuhinjske ubruse i tako drzim 15-20 minuta,i operem vodom(bez sapuna,tecnosti...). Koza bude meka odmah,a posle 10-15dana su neki trajniji rezultati. Sad to radim 1-2× sedmicno i koza mi je super meka,a da i rukavice koristim jedino kad ribam kupatilo,ovako nikada jer nemam osecaj u njima. Ovo isto radim i sa petama i posle toga onaj nozic i kamen za pete.


Hvala na ovom savetu! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Nega koze ruku
14.10.2013 22:58:36   
ivaMark
Stetice, dobar recept... za ulje bi mi i palo na pet, jer i sama ponekad uljem za telo namazem i ruke.
A ima i ovo: pavlovicevom se namackaju ruke, pa u rukavice i tako se prespava.
Ne znam da li je neka probala parafinsko pakovanje za ruke... joooj, ono je super... budu extra nezne.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Nega koze ruku
16.10.2013 19:37:52   
lesica
Devojke imam i ja jedan savet da vam dam- pčelinji vosak onako jedan komad veličine manjeg jajeta, malo ugrejete koliko da omeksa, pa sa time uz pomoć štapnog miksera umiksati još: jednu supenu kašiku maslinovog ulja, i kašiku meda, i jednu kašiku glicerina. I time ne samo ručice, nego i sve ostalo možete da mackate, kao kremu.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Nega koze ruku
17.10.2013 9:25:12   
Torbica
Ja sam juce upakovala ruke u ulje i so, i cudila se kako su pulsirale, bukvalno, valjda kako su se ugrejale. I stvarno su lepe ruke posle, probacu da istrajem, pa da vidim nakon 15-tak dana.. Uvece namayem Sudocrem, i on je za povrsne ranice, mislim, nemam ja njih, imam samo suvu i pomalo popucalu koyu na kaziprstu i palcu desne ruke. (od kuhinje) Lesice, gde nabavljas pcelinji vosak, jel ima u zdravoj hrani?Pozdrav

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Nega koze ruku
17.10.2013 9:28:25   
Torbica
IZVORNA PORUKA: Štetica

Ovo mi je bila rak-rana do pre 5 godina. Suva ispucala koza i ekcemi. Za ekceme nema sta nisam probala,silne pare dala i dermatolozima i apotekama ali mi nista nije pomagalo na duze staze. Flogocid mast mi je pomogla po tom pitanju,ekcema vise nema,jedino mi se jos pojave ako operem sudove sa Mer deterdzentom(kod sveki).


Stetice, drugar moj ima taj neki ekcem, sa pucanjem, do krvi i ranica. Koliko puta dnevno si mazala Flogocid? 

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Nega koze ruku
17.10.2013 9:30:23   
lesica
Torbice, mm ima kolegu koji je pčelar, pa nam on donosi između ostalog i to pored svega ostalog. Pretpostavljam da ima u prodavnicama pčelarskih proizvoda, i u pčelarskim zadrugama. Mada, uvek može da posluži i saće iz tegle meda ( onda ne dodavati dodatno med)

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Nega koze ruku
17.10.2013 11:56:01   
Štetica
Torbice,2-3puta dnevno je dovoljno,mada te antibiotske masti treba da se mazu 4-5puta,ali ja nema sanse da sam to mogla da postignem sa rukama. E da i Flogocid samo onaj sto proizvodi Veterinarski zavod Zemun,jer je duplo jaca od Galenikinog. A inace je dobra i za opekotine i rane uopste.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Nega koze ruku
17.10.2013 12:14:19   
Torbica
Štetice, hvala ti, ja čak i imam Flogocid u kući, svojevremeno mi je pomogao kod trudničkih hemoroida, pre par godina. I baš je taj, od Vet Zavoda. Nije antibiotski, ma odlična mast, hvala ti puno, reći ću drugaru, pa ti javim. Ma jutros mi se jadao - žena ga optužuje da izbegava pranje sudova!!! user posted image  A on obe ruke katastrofa, videla sam ga jutros....

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Nega koze ruku
17.10.2013 12:15:08   
Torbica
I Lesici hvala!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Nega koze ruku
17.10.2013 12:35:47   
ivaMark
Torbice, imala sam problema sa tim pucanjem do rana... koristila Didermal (mislim da se tako zove, pre par godina je to bilo) i proslo je user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Nega koze ruku
17.10.2013 13:05:09   
Štetica
Torbi meni je veterinar rekao da taj u sebi ima neke antibiotike i da je zbog toga delotvoran kao sto jeste. Upravo sad citam sta pise na kutiji:Ublazava upalne procese na kozi i sluzokozi(čirevi,dekubitisi,akne,Ekcemi,bolno urastanje nokta,ojedi...).
A sastav je: kompleks enzima u puferskom rastvoru,borna kiselina,beli vazelin,metilparaben,bezvodni lanolin,holesterol,tecni parafin,ulje lavande,cvetni i miris svezeg bilja.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Nega koze ruku
17.10.2013 13:56:01   
Torbica
Stetice, vidis, nema tu antibiotika, imam ga i ja kuci, odmah sam ga nasla. Jedino sto ima konzervans paraben, koji kao i BPA nije pozeljan, ali dobro. Didermal je kombinacija antibiotika, kortikosteroida...a on je jadan posle svakog koriscenja kortiko imao isto to cim prestane, nazalost... Hvala ti Ivo.
Posavetovacu ga za flogocid, skroz mi je to ok i logicno, a nije kortiko. Ako prihvati i krene, javljam vam epilog. user posted image
A ja cu da se pakujem u ulje i so. user posted image  Dok ne legne plata, to mi je najbolja opcija trenutno.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Nega koze ruku
17.10.2013 15:31:21   
Štetica
Ma zato sam i uzela da vidim sta pise na kutiji,jer mi je veterinar rekao da je antibiotska,a ovo je ja mislim jedino sto koristim a da nisam procitala sastav. Ako uspes da izdrzis 15-ak dana na ulju i soliizbacices dermatoloske kreme sigurno.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Nega koze ruku
17.10.2013 22:02:17   
Torbica
user posted image user posted image user posted image  Stetice, puno ti hvala!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Nega koze ruku
17.12.2013 23:42:23   
Rosita
Evo da podelim sa vama, jako sam zadovoljna kremom oriflame delicacy, vrlo omeksa i odneguje ruke. Preporucujem.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Nega koze ruku
31.1.2014 16:52:37   
Didy
Moraću da se pozabavim negom ruku zimi. Ili prosto da počnem da nosim rukavice napolju kad je ovako hladno, mislim da je to jedan od uzroka. Nije tako kritično, ne puca mi koža, nemam ekcem, ali bude suva. Sto puta na dan namackam i opet se osuše, pogotovo kad je ovako hladno.
Zanimljivo zvuči ovo sa uljem i sollju. Je l bilo efekta?
Da li je iko probao da upakuje ruke u one specijalne rukavice noću? Ja ponekad uradim pedikir sama kod kuće, namažem kremu na stopala i obujem obične čarape, prespavam tako, ujutro stopala budu meka, meka. Pretpostavljam da bi se i u rukavicama noću ruke oporavile.

< Poruku je uredio Didy -- 31.1.2014 16:54:01 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Nega koze ruku
11.5.2014 12:24:12   
Misha i Ljisha
Citam sad ovu foru sa uljem i soli. Jel stvarno dobro? Meni su ruke katastrofa. uskoro imamo svadbu i mm me zeza da su mi ruke kao u babe i da nece takvu da me vodiuser posted image

Bolje da vam ne pricam kakve su mi ruke, od svezeg povrca i voca potamne, ispucale, najvise imam problem kad recimo skidam zaperke sa paradajza jer moja koza ocito ima problem sa listom paradajza. Imam i zuljeve al ajd sad to manje vise. Probala sam da perem ruke limunom, pa sam probala da oribam kupatilo sonom kiselinom, danas cu jos nesto na ruke da operem ali jedino su mi se nokti izbeleli ali tu gde mi je koza popucala i dalje je ostalo crnouser posted image . Mazem uvece ruke sa sudokremom dunjinim heheh..Kradem od deteta. ali nista to meni ne pomaze.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Nega koze ruku
11.5.2014 12:35:01   
little_one
A Misho sto za takve poslove ne uzmes one tanke jednokratne rukavice, to barem nije skupo a super ces da zastitis kozu od tih biljcica koje boje ruke.

Meni su se ruke oporavile otkad imamo masinu za sudje, jest da te rukavice mogu i za sudje al to bas nikad nisam mogla da tako perem sudje...nicim posebno ih ne mazem sada, i generalno mislim da je voda i zimski uslovi najveci krivac za losu kozu ruku. I naravno stitna user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Nega koze ruku
11.5.2014 12:40:13   
Misha i Ljisha
LO i mm me stalno kritikuje sto ne nosim rukavice, kupuje mi stalno rukavice a ja uvek bez njih. Kupio mi je i debele kozne zimi kad lozim vatru (vise ih ne nosim nego sto ih nosim, prosto zaboravim da ih stavim na ruke), kupio mi je i tanke gumene i tanke za bastu. Ali ja nemam osecaj sta radim kad imam rukavice na rukama. Znam da je stvar navike ali ja nikako da se naviknem. A iskreno bas me sramota kakve su mi ruke, bas kao u neke babe koja je uzgred jos i automehanicaruser posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Nega koze ruku
11.5.2014 12:58:49   
viktori
Jao Ljiso i moja mama tako sve rukama svake godine za Uskrs nas doceka sarena. Kaze nije navikla. A ja perem i sudove sa rukavicama, iskreno ne uvek al mi nista ne smeta sve radim sa njima, s tim sto su meni jako male sake trebaju mi one s pa ih je tesko uvek i pronaci...
ja imam odlicnu proverenu godinama isprobavanu foru za ruke koju sad sve moje drugarice primenjuju. Na mokre ruke namazes neku bas bas masnu kremu, stavis ruke u kese i preko uvijes peskir i drzi koliko god mozes posle skines i ta na na na superiska!

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Nega koze ruku
11.5.2014 14:58:05   
Torbica
Meni je donekle pomogao Manna puter iz Gane. Jedino sto se setim uvece da namazem, preko dana ne, sigurno bi bile jos lepse. Nemam bastu ali od kuvarenja mi stradaju najvise... I nerviraju me zanoktice, jednostavno zaboravim da mackam ono ulje za negu.. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Nega koze ruku
11.5.2014 23:08:42   
anci kv
meni se najbolje pokazala eucerin krema za ruke.

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NIVEA DNEVNA I NOĆNA NEGA PROTIV BORA
Inovativna nega protiv starenja sa čistim bakučiolom i dvostrukom hijaluronskom kiselinomdefiniše konture, učvršćuje kož...
MELA B3 revolucionarno rešenje protiv hipe...
photo
Ovaj revolucionarni proizvod, kreiran u saradnji s vodećim svetskim dermatolozima i stručnjacima za hiperpigmentaciju, d...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here