|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Postporodjajna depresija
10.12.2010 22:53:12   
Maya21

IZVORNA PORUKA: Tash

Mene je prošla ova depresija.

MM promenio neke stavove preko noći user posted image , ja uspela da namestim frizuru i da se lepo obučem!


user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Postporodjajna depresija
10.12.2010 22:53:17   
Anoniman
Mani se ćorava posla! user posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 252
   RE: Postporodjajna depresija
10.12.2010 22:55:03   
Podrum Š.
Vidimo se.
user posted image
Odoh da uspavam ovo zverče.


_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 8:58:45   
Anoniman
Evo mene opet ovde...iskreno, osecam se krivom jer bi trebalo da budem srecna sto imam jedno zdravo dete, koliko li je samo majki i ljudi uopste cija je to jedina zelja. Osecam se krivom jer mi fali moj stari zivot,a najgore od svega je sto sam mislila ,ma bila ubedjena, da sam spremna za ulogu majke.

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 254
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 9:02:50   
minavb
MAgi, i mene je to isto mucilo. Izgubila sam se totalno, a onda su poceli realno problemi sa detetom i onda sam skontala kakva sam kokos bila sto nisam uzivala dok je sve bilo ok. Samo je zdravlje bitno, nista vise. Uzivaj za nas koji to nismo mogli!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 9:10:50   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: minavb

MAgi, i mene je to isto mucilo. Izgubila sam se totalno, a onda su poceli realno problemi sa detetom i onda sam skontala kakva sam kokos bila sto nisam uzivala dok je sve bilo ok. Samo je zdravlje bitno, nista vise. Uzivaj za nas koji to nismo mogli!

Mislim da smo predugo cekali i planirali dete,trebalo je odmah da ostanem u drugom stanju pa da ne znam sta me je snaslo,ovako...nije bas kako sam zamisljalauser posted image Mrs Control Freak user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 256
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 9:14:53   
Snelle
Magi, nekako mi je lakše kad pročitam da nisam jedina user posted image   Ja sam juče ridala, dok me je dete začuđeno gledalo!  Strašno sam umorna, neispavana....9 meseci nisam spavala duže od dva sata u kontinuitetu, a ne duže od 5-6 sati tokom noći. Poslednnjih par noći vrištanje i histerisanje, preko dana traži konstantnu pažnju.....onda sam pozvala mamu i plačući joj u slušalicu rekla da mi je potreban odmor od sopstvenog deteta. Došla je, uzela je na dva sata, a mene je užasno grizla savest što sam se tako osećala i što sam rekla da mi treba odmor od deteta. Onda sam je sinoć dugo držala u rukama, grlila, mazila a ona je spavala. I tako se ja svaki Božiji dan borim sa sobom user posted image   Najgore od svega, tj. najbolje što je ona stvarno milo dete, ne možeš da je ne voliš, pa i da nisi roditelj, kod svakog hoće, jako je pitoma, stalno se smeje, vesela je, velika maza....ali to njeno nespavanje me psihički potpuno dokrajči!

< Poruku je uredio Snelle -- 17.2.2011 9:17:40 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 9:16:01   
minavb
"Tako ti je to sa bebama, nista ne ispadne kako si planirala.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 9:18:13   
Panicarka
Macko nista nije bas kako zamisljas, koliko sam puta pomislila sta mi je ovo trebalo!!!
A onda kad mi se sin nasmeje ili kad ga vidim onako divnog i mirnog dok spava zaboravim sve (uvek ostaje onaj deo zasto sam se udala pa sad moram da perem, peglam, kuvam... ) Ja cesce imam postbracnu nego postporodjajnu depresiju user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 9:19:50   
ivaj
U pravu ste,ali ako stalno potenciramo zdravlje osecacemo se jos gore.
Znaci,pored prisutne depresije majka ce jos sebi nabijati osecaj krivice zasto ne ceni to sto ima zdravo dete.

Naravno da je najvaznije i hvala Bogu da je sve kako treba,ali to nema veze sa onim kako se zena oseca.
Postoji onaj uobicajeni,monotoni zivot u kome ne mozemo svaki dan skakati do plafona zato sto smo zdravi,sto imamo krov na d glavom,sto imamo sta da pojedemo,...
Valjalo bi da stvari posmatramo tako ali ne mozemo-bar ne uvek.To je jace od nas.

Znam dobro sta znaci osecati se loseuser posted image
Mene bukvalno vredja kad mi neko kaze u fazonu ajde cuti,sta ti fali,imas ovo,imas ono,da imam ali ja se opet osecam tako kako se osecam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 9:23:16   
minavb
Ma ja sam na svom primeru shvatila da sam dramila bezveze, zalila samu sebe a dete mi bilo divno. Kad su poceli problemi i prava muka, doslo mi da samu sebe istucem zbog drame koju sam pravila za nista. Znate li vi kakav je osecaj kad ne mozete da nahranite svoje dete nikako??? Uzasan, najuzasniji!!!!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 9:24:09   
ivaj
IZVORNA PORUKA: Snelle

Magi, nekako mi je lakše kad pročitam da nisam jedina user posted image   Ja sam juče ridala, dok me je dete začuđeno gledalo!  Strašno sam umorna, neispavana....9 meseci nisam spavala duže od dva sata u kontinuitetu, a ne duže od 5-6 sati tokom noći. Poslednnjih par noći vrištanje i histerisanje, preko dana traži konstantnu pažnju.....onda sam pozvala mamu i plačući joj u slušalicu rekla da mi je potreban odmor od sopstvenog deteta. Došla je, uzela je na dva sata, a mene je užasno grizla savest što sam se tako osećala i što sam rekla da mi treba odmor od deteta. Onda sam je sinoć dugo držala u rukama, grlila, mazila a ona je spavala. I tako se ja svaki Božiji dan borim sa sobom user posted image   Najgore od svega, tj. najbolje što je ona stvarno milo dete, ne možeš da je ne voliš, pa i da nisi roditelj, kod svakog hoće, jako je pitoma, stalno se smeje, vesela je, velika maza....ali to njeno nespavanje me psihički potpuno dokrajči!


Snelle,pre neki dan sam gledala cd na kome je Jana od rodjenja pa do druge godine.Znaci snimkom zabelezeno sve.I pitala se kako sam samo mogla pored tako slatkog deteta da budem tako nesrecna?!
A onda se prisetim svih njenih fazona,faza i fazica i opravdam sebeuser posted image
Nije bilo lako.
Nekad,Boze me oprosti,pomislim kako su se moja deca rodila da bi me unistila!
Ali sve se nadam bice lakse kad jos samo malo odrastu.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 9:24:10   
Snelle
IZVORNA PORUKA: ivaj

U pravu ste,ali ako stalno potenciramo zdravlje osecacemo se jos gore.
Znaci,pored prisutne depresije majka ce jos sebi nabijati osecaj krivice zasto ne ceni to sto ima zdravo dete.



Upravo tako! Zato ja upadam u još veći haos, jer se zamislim i kažem sebi: "Ma šta hoćeš, imaš zdravo dete (ako izuzmemo alergiju) koje je jako milo i veselo, šta hoćeš više?!" I onda navala krivice...i tako u krug!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 9:24:32   
Panicarka
IZVORNA PORUKA: ivaj

U pravu ste,ali ako stalno potenciramo zdravlje osecacemo se jos gore.
Znaci,pored prisutne depresije majka ce jos sebi nabijati osecaj krivice zasto ne ceni to sto ima zdravo dete.

Naravno da je najvaznije i hvala Bogu da je sve kako treba,ali to nema veze sa onim kako se zena oseca.
Postoji onaj uobicajeni,monotoni zivot u kome ne mozemo svaki dan skakati do plafona zato sto smo zdravi,sto imamo krov na d glavom,sto imamo sta da pojedemo,...
Valjalo bi da stvari posmatramo tako ali ne mozemo-bar ne uvek.To je jace od nas.

Znam dobro sta znaci osecati se loseuser posted image
Mene bukvalno vredja kad mi neko kaze u fazonu ajde cuti,sta ti fali,imas ovo,imas ono,da imam ali ja se opet osecam tako kako se osecam.



Imas sve, nemas SLOBODU.
Toga smo do nekle bile svesne kad smo se odlucile za ulogu majke, ali svima treba neki izduvni ventil.
Nije lako promeniti zivot iz korena u par meseci.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 9:25:40   
Anoniman
Snelle,Mina,Panicarka, Ivaj...HVALA VAM!Verujte, da imam dovoljno novca za takve egzibicije,platila bih nekome da bude uz njega nocu.Kad moze Andjelina,sto ne bih i ja user posted image ...jednom su mi rekli da je najgore mucenje za coveka ne dati mu da spava,tako i jeste!user posted image

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 265
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 9:26:07   
Panicarka
IZVORNA PORUKA: minavb

Ma ja sam na svom primeru shvatila da sam dramila bezveze, zalila samu sebe a dete mi bilo divno. Kad su poceli problemi i prava muka, doslo mi da samu sebe istucem zbog drame koju sam pravila za nista. Znate li vi kakav je osecaj kad ne mozete da nahranite svoje dete nikako??? Uzasan, najuzasniji!!!!


user posted image
Sta se desilo?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 9:26:54   
ivaj
IZVORNA PORUKA: minavb

Znate li vi kakav je osecaj kad ne mozete da nahranite svoje dete nikako??? Uzasan, najuzasniji!!!!


Znas da znamuser posted image

Ali veruj mi,ja se zbog toga osecam jos gore.
I ne pomisljam da sam pre dramila bez veze,jer imam tu neku 'ludu srecu' da mi ni jedno dete ne jede kako treba.
Jos je Jana dete zvano histerija ziva.
Muke!

Ali naravno da uvek kazem samo neka su zive i zdrave a ja cu se vec nekako snaciuser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 9:29:22   
ivaj
IZVORNA PORUKA: magiNS

Snelle,Mina,Panicarka, Ivaj...HVALA VAM!Verujte, da imam dovoljno novca za takve egzibicije,platila bih nekome da bude uz njega nocu.Kad moze Andjelina,sto ne bih i ja user posted image ...jednom su mi rekli da je najgore mucenje za coveka ne dati mu da spava,tako i jeste!user posted image



Ja priznajem-najsrecnija majka bih bila kada bih bila pored svoje dece a da mi ih neko drugi cuva!
Pre neki dan slusam Jelenu Karleusu kako kaze da je uloga majke najlepsa na svetu-pa kako njoj nece biti kad ih cuvaju drugi,kuvaju im drugi a ona moze samo da se poigra sa njima i da gleda kako ih drugi nosaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 9:29:51   
Anoniman
Mene je sramota da se pozalim majci jer ce ona tu pricu odgore (nemoj da se zalis jer nemas razloga) odmah da pokrene...i onda mislim,opet, da li me je ona vaspitala pogresno i od mene napravila egoistu kad nisam kao ona koja stvari vidi drugacije ? user posted image
I da,ta krivica u krug u kug u krug, zavrte mi se u glavi...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 269
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 9:31:29   
minavb
Htedoh reci, ne spavam od kako su muke pocele, ludela sam od brige i nemoci, ali ne zalim se. Samo da on poraste normalan, spavacu, bice lakse. Evo npr nocas, bio je budan od 1:30 do 3:30 a onda sam vrebala da mu uvalim mleko dok spava. To nije islo, pa sam mu uvaljivala 10 po 10ml narednih 40 minuta. Jedva popio 60ml. Zasala oko 4 i nesto, ustala u 7. Ovako je svaki drugi dan, a kad je noc dobra, onda sam budna od 2 do 3 zbog uvaljivanja mleka. Ne zalim se, procic e i to.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 9:32:18   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: ivaj

IZVORNA PORUKA: magiNS

Snelle,Mina,Panicarka, Ivaj...HVALA VAM!Verujte, da imam dovoljno novca za takve egzibicije,platila bih nekome da bude uz njega nocu.Kad moze Andjelina,sto ne bih i ja user posted image ...jednom su mi rekli da je najgore mucenje za coveka ne dati mu da spava,tako i jeste!user posted image



Ja priznajem-najsrecnija majka bih bila kada bih bila pored svoje dece a da mi ih neko drugi cuva!
Pre neki dan slusam Jelenu Karleusu kako kaze da je uloga majke najlepsa na svetu-pa kako njoj nece biti kad ih cuvaju drugi,kuvaju im drugi a ona moze samo da se poigra sa njima i da gleda kako ih drugi nosaju.


To kaze i mm. user posted image

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 271
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 9:33:45   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: minavb

Htedoh reci, ne spavam od kako su muke pocele, ludela sam od brige i nemoci, ali ne zalim se. Samo da on poraste normalan, spavacu, bice lakse. Evo npr nocas, bio je budan od 1:30 do 3:30 a onda sam vrebala da mu uvalim mleko dok spava. To nije islo, pa sam mu uvaljivala 10 po 10ml narednih 40 minuta. Jedva popio 60ml. Zasala oko 4 i nesto, ustala u 7. Ovako je svaki drugi dan, a kad je noc dobra, onda sam budna od 2 do 3 zbog uvaljivanja mleka. Ne zalim se, procic e i to.

Joj Mina...user posted image user posted image svaka tebi cast kad si tako prisebna! JA da sam normalna -poludela bih user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 272
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 9:35:30   
Panicarka
Jeste li probale da stavite decu pored vas u krevet, bar na jedno vece?
Samo da se lepo naspavate. Dusan spava izmedju mene i mm od kad se rodio i bas retko imamo problema sa spavanjem. Zaspi u 9, probudi se u 5, popije malo mleka i nastavi jos sat ipo dva.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 9:37:09   
ivaj
IZVORNA PORUKA: magiNS

Mene je sramota da se pozalim majci jer ce ona tu pricu odgore (nemoj da se zalis jer nemas razloga) odmah da pokrene...i onda mislim,opet, da li me je ona vaspitala pogresno i od mene napravila egoistu kad nisam kao ona koja stvari vidi drugacije ? user posted image
I da,ta krivica u krug u kug u krug, zavrte mi se u glavi...user posted image


Nije ona nista napravila-rodise se kao egoistauser posted image

Evo mene,zivi primer,ja toliko ludim sto vise nemam vremena za sebe,sto ne mogu posle rucka,onako punog stomaka da se izvrnem na krevet i sto ne mogu po pola dana da 'visim' ovdeuser posted image
I onda su mi deca kriva.Ali sta cu,to je jace od mene.

Pre neki dan sam tako plakala i jos mi moj brat kaze:"Aman,tolike zene su podigle decu ni jednu nisam cuo da se zali,a ti ne prestajes"
user posted image user posted image user posted image
Tako sam se osecala lose,lose,lose,...
Plakala sam celo posle podne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Postporodjajna depresija
17.2.2011 9:38:44   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Panicarka

Jeste li probale da stavite decu pored vas u krevet, bar na jedno vece?



Kod nas ovo ne deluje! Tada pobesni još više, jer je konformista, pa ne može lepo da se raširi user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Panicarka)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here