|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Matematika u osnovnoj školi
3.6.2014 6:01:53   
Misha i Ljisha
Jao Viki ja sam sinoc sva uslogirana pisala tu poruku jer sam samo na blic pre spavanja usla na rr user posted image . Evo ako ti nesto znaci mozda je bolje ovako postaviti posto mislim da ona jos nije ucila prebacivanje s leve na desnu stranu

znaci X nam je ograda- 1/6X=400m

i onda imas 6/6X (prosiri se X da bi dobili zajednicki imenilac)-1/6X=400

znaci da je 5/6X=400

odnosno X=400:5/6
X=400*6/5
skrati se 400 sa 5 i to je 80*6=480

Znaci ukupna ograda je 480m sto bi znacilo ako mu je ostalo 400 da je ofarbao samo 80 metara.

Slazem se da crtanjem najlakse ide da skapiraju. Nacrtas liniju i podelis na 6 delova, kazes samo je prvi ofarbao koliko nam je ostalo neofarbanih i onda sa crteza moze odmah da se vidi da je pet delova ostalo i moze odmah da se napise da je tih pet delova ustvari 400 metara odnosno 5/6X=400

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Matematika u osnovnoj školi
3.6.2014 7:59:39   
Torbica
Lele Ljisho user posted image , sreca pa je mm elektro struke, ja sam totalni duduk za matematiku user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Matematika u osnovnoj školi
3.6.2014 8:02:57   
Misha i Ljisha
Torbice ne brini lepo ces se sve setiti kad krenes redovno da radis sa njimauser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Matematika u osnovnoj školi
3.6.2014 8:06:47   
Torbica
Vidi, necu da radim ni sa kim, nek svako radi svoje. Uopste ne mislim da deca treba da imaju sve petice, nisam nija imala pa sta mi fali. Ici ce u celodnevni, pa ce tamo raditi domaci. Mm inace svim komsijama pomaze oko matematike i fizike user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Matematika u osnovnoj školi
3.6.2014 8:13:03   
vikiveki
M i Lj upravu si ,i za mene je matematika bila bauk,ali sada od kako redovno sa ćerom radim i pomažem joj da neke stvari nauči, i sama učim i shvatam koliko je matem. laka i zanimljiva pod uslovom da sve redom učiš i vežbaš.Ali dođe tako neki zadatak sa * koji mi zablokira mozak,a ja želim njoj da sve objasnim i da zna da matem. nije neka strašna nauka, kako su meni roditelji i učitelj stvorili averziju.
Hvala M i Lj još jednom sada mi je jasnouser posted image sada ću da probudim uspavanu lepoticu i da joj objasnim taj zadatak, pa trk na posaouser posted image još samo fali da dobijem nadimak ,,vaspitačica koja juri"

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Matematika u osnovnoj školi
3.6.2014 8:15:37   
lanajelena
Ljiso samo se ti hvali,znam gde zivis,donosicu ti domaci user posted image user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Matematika u osnovnoj školi
3.6.2014 8:17:42   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Ljiso samo se ti hvali,znam gde zivis,donosicu ti domaci user posted image user posted image

user posted image user posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Matematika u osnovnoj školi
3.6.2014 8:19:23   
Torbica
user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Matematika u osnovnoj školi
3.6.2014 8:32:51   
Peace*
user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Matematika u osnovnoj školi
3.6.2014 12:46:18   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Ljiso samo se ti hvali,znam gde zivis,donosicu ti domaci user posted image user posted image


heheh pa i Peci sam par puta preko telefona pomagala. I njegovoj drugarici iz razreda.

Nego Torbice to da li ces ucestvovati u domacim zadacima ili ne strogo zavisi od deteta da znas. Nego dete ce pitati za pomoc a neko nece. Npr moj brat je vecito hteo pomoc a ja nikad. Par puta sam nesto pitala tatu jer je tata bio dobar matematicar a on me pita "Jesi li prvo procitala knjigu?" i ja kazem "nisam" tek on "e pa prvo idi procitaj pa ako ti i dalje nije jasno onda dodji" I tako dok ja procitam meni sve jasno i nikad mi pomoc niko nije pruzio.user posted image user posted image Salim se to je ustvari sjajna stvar.Isto je bilo i za nepoznate pojmove, tata samo kaze "Pogledaj u Vujakliju" i cao nema tu kod njega cile mile hehehe...

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Matematika u osnovnoj školi
3.6.2014 13:22:24   
Torbica
Pametan covek! Meni je jedared bilo dosta skole, nek se bore kako umeju. Ja cu da im kazem - ajte vi onda na moj posao! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Matematika u osnovnoj školi
25.9.2014 8:14:35   
Peace*
HELP HELP!!!

Koleginica ima ćerku u 5 OŠ.

Da li je tačan izraz: skup D je podskup D?
Znači, da li je skup sam sebi podskup?

Na Wikipedii sam našla "Svaki skup je podskup samog sebe, ali nije pravi podskup samog sebe."

I sad ja bih rekla da je izraz tačan, ali i s druge strane zašto bi bio? user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Matematika u osnovnoj školi
25.9.2014 8:20:12   
serpica
user posted image mi smo u 4.razredu nismo stigli do toga,ali verujem da je tacno iako nema smisla,sam skup je prazan kako moze da bude podskup samog sebe,ne znam.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Matematika u osnovnoj školi
25.9.2014 8:24:09   
Peace*
Nije prazan. Ima neke elemente.

Baš sad pričam sa koleginicom, kaže da je šokirana, kod učiteljice je bila neka mata koju je ona sama hendlovala, a sada mora da čita i prati, jer je počela ozbiljna mata, i to tako BUM, bez najave. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Matematika u osnovnoj školi
25.9.2014 8:59:28   
Peace*
I imam još jedan zadatak.

Napiši pravilo za niz: 1,2,3,5,8,13.

Znači 1+2=3, 2+3=5,3+5=8....

Znači, tatko se to piše ono x∈N... kako se piše? Kako određujem pravilo?

da li kažem da x,y,z∈N I x+y=z... ali šta za dalje?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Matematika u osnovnoj školi
25.9.2014 9:38:52   
malik

Da li je tačan izraz: skup D je podskup D?
Znači, da li je skup sam sebi podskup?

Jeste.


Na Wikipedii sam našla "Svaki skup je podskup samog sebe, ali nije pravi podskup samog sebe."


Kreni od toga sta znaci skup A je podskup skupa B: ako neki element pripada skupu A, onda on pripada i skupu B. Ako umesto A i B stavis D, dobices tacno tvrdjenje (znaci skup D je podskup D).
Istom logikom zakljucujes zasto D nije pravi podskup samog sebe.

_____________________________

"Mama pava. ............... Kako to?"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Matematika u osnovnoj školi
25.9.2014 9:43:12   
Peace*
Da, tako sam i mislila, samo nisam bila sigurna. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu malik)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Matematika u osnovnoj školi
25.9.2014 11:34:51   
Misha i Ljisha
da jeste podskup.

a ovo nastavi niz mislim da ne moraju uopstenu formulu za niz da daju jer se nizovi kao takvi rade u srednjoj skoli. jeste x+y=z ali nisi naglasila da je y=x-1 i td

znaci to ne traze od dece

sve ok. Izes ga Peace nisam dosla na vreme

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Matematika u osnovnoj školi
25.9.2014 11:40:58   
Peace*
Ma na vreme si. Nego, ne treba da nastave niz već da daju uopštenu formulu, da tako kažem, za taj niz.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Matematika u osnovnoj školi
25.9.2014 12:14:15   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

ali nisi naglasila da je y=x-1 i td




Ako je x=1, y=2, kako je 2=1-1

Nešto nisi dobro.

Hajde mi izdaj komandu, na osnovu koje bi skup bio baš ovaj niz: 1,2,3,5,8,13.

user posted image


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Matematika u osnovnoj školi
25.9.2014 12:18:20   
Misha i Ljisha
e ja to na brzaka obratila paznju nisam na dalje ahhhaha ne mozes x+y=z da kazes osim recima nrp ako su dva uzastopna clana niza x i y onda je naredni clan niza z takav da je x+y=z

to je na nivou osnovne sklole


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Matematika u osnovnoj školi
25.9.2014 14:37:41   
Peace*
hvalaaaaa

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Matematika u osnovnoj školi
26.9.2014 0:00:35   
mati
Nisam znala gde ovo da postavim... Neverovatan trik za mnozenje.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Matematika u osnovnoj školi
26.9.2014 6:06:16   
Misha i Ljisha
e videla sam ovaj trik i svake godine hocu to da naucim decu pa zaboravim ahhaha takodje ima i trik mnozenje na prste tj ruke. Sjajno nesto.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Matematika u osnovnoj školi
22.10.2014 10:03:57   
Peace*
Učili su sabiranje sa prelaskom desetice. Naučili smo da potpisujemo, jupi jeee!

I onda zadatak: 37+x=52, a nisu učili oduzimanje preko desetice! user posted image

Onda sam ja kod kuće učila dete da oduzima preko desetice, i mislim da sam napravila sr*nje jer sam ga zbunila, a danas ima kontrolni!

Mislim, zašto to rade pobogu!? Zašto daju zadatke za domaći za koje neophodno znanje koje još nemaju!? user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here