|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  88 89 [90] 91 92   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.3.2018 14:31:00   
mama Jo
Obavezno ponesi puno vode ili soka.
Ja sam ponela samo 0,5l vode, tako sam spakovala pa kao dokupicu... medjutim nisam, i onda sam jeeeesva ustajala i sipala tu cesmusu u flasu i pila, posto sam se uvece porodila... bila sam jako zedna, a i oni ti svakako kazu, kad te odvedu na odeljenje, da pijes sto vise tecnosti.

I neke suve kekse- plazma, welnes, sta volis... ok je hrana, ali ja sam bila non-stop gladna i zedna i samo sam pila i jela 😊 i recimo vecera je oko 18h i do ujutru do 8h kad je dorucak meni je bilo puno da izdrzim da nista ne pojedem.

< Poruku je uredio mama Jo -- 19.3.2018 14:32:47 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2226
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.3.2018 15:00:51   
Maraj
Jao u Frontu posle cr koliko se secam 2-3 dana samo na supi. Jbt jedva preziveh. Zvala sam moje da mi donesu plazmu. Ja koja nikad ne jedem taj keks, davila sam se u njemu koliko sam bila gladna. Verujem da to praktikuju zbog anestezije, ali aman...pa kako mleko.i da krene kad gladujes prvih par dana. Al zato caj....daju bokal caja za 1 sobu. Ja sam se davila u tom caju. Bas mi je prijao. E a zato dorucak 5.dan od cr....slikala sam ga...stavicu sliku kasnije samo daje nadjem

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2227
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.3.2018 15:07:47   
Maraj
user posted image

Evo nadjoh. Dakle ovo je jutro pred izlazak. Do tad cini mi se samo supica. Tako da moj savet , nosite hranu u porodiliste ili nek vam svercuju user posted image
Voda se podrazumeva
I evo moja casa za vodu. Nju sam i zaboravila da sam nosila. Vodu ako kupujete , od 0,5 da biste lakse pile posle porodjaja. Ove od 1,5L morate u casu da sipate.... a kako smo smele samo po gutalj lakse mi je bilo da pijem direkt iz 0,5L nego iz case...

< Poruku je uredio Maraj -- 19.3.2018 15:08:30 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2228
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.3.2018 15:08:02   
mama Jo
Hajde, bas me zanima kakav je dorucak 😁
Ja sam zato i napisala ok hrana, da ne ispadne da hejtujem samo... ali salamu koju smo dobijali za dorucak i veceru zaista nemam reci da opisem. Znaci, sto bi rekli - podrigusa prve klase 😂😂
Nijednom je nisam probala, da mi mm nije donosio keksice ne znam kako bih izdrzala glad. Rucak je bio pristojan...

E, da, Ljisho, ja sam rekla puno vode i kekse za prirodan porodjaj, ne znam kako je za cr. Ljisho, jel ti ides na cr ili ne?

< Poruku je uredio mama Jo -- 19.3.2018 15:09:09 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2229
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.3.2018 18:00:14   
mama Jo
IZVORNA PORUKA: Maraj

user posted image

Evo nadjoh. Dakle ovo je jutro pred izlazak. Do tad cini mi se samo supica. Tako da moj savet , nosite hranu u porodiliste ili nek vam svercuju [sm=smiley36.gif]
Voda se podrazumeva
I evo moja casa za vodu. Nju sam i zaboravila da sam nosila. Vodu ako kupujete , od 0,5 da biste lakse pile posle porodjaja. Ove od 1,5L morate u casu da sipate.... a kako smo smele samo po gutalj lakse mi je bilo da pijem direkt iz 0,5L nego iz case...


Dorucak - ☹☹ nemam drugi opis ☹
Mm mi je svercovao cokoladice... posto je zabranjeno da se donosi slatko. Jednom su mu pregledali kesu i nisu dali da mi se donese wellness sa cokoladom user posted image
Samo jednom su pregledali kesu.

Kako prosvercovati malo slatkog? Dupla plazma, otvori se i izmedju se stavi cokolada, zatvori se onako duplom trakom 😂😂


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2230
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.3.2018 21:48:26   
Misha i Ljisha
haha kako sverati cokoladu. Neverovatno. Dobra ideja. Mada mislim da necu to raditi user posted image

Meni je hrana u Betaniji bila ok, a ponela sam bila i plazmu i vode. nisam nosila casu.


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2231
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.3.2018 23:34:54   
mama Jo
Meni to apsolutno nije palo na pamet dok me cimerka nije jedan dan ponudila Milkom 😀
Kad sam je pitala odakle joj rekla mi je to 😁
Onda mi je mm jednom tako poslao 😁


< Poruku je uredio mama Jo -- 19.3.2018 23:35:27 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2232
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.3.2018 8:16:25   
jess021
Da. U Betaniji je bas dugo od vecere do dorucka, a od hrane mozes poneti sta hoces, niko te ne kontrolise.
Ljiso, obavezno dvoje papuca. One gumene za tusiranje i jedne sobne.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2233
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.3.2018 8:27:53   
IvanaSK RR
Ja sam nosila japanke za tusiranje.
U Gradskoj nisu kontrolisali kese. Slatkisi su mogli, mada ih ja nesto nisam ni jela. Čokoladu sam dala sestri koja mi je merila pritisak. Jedino su cimerke rekle da ne daju tresnje, jagode. Mada sam ja jela tresnjeuser posted image
Odece za bebe je bilo dovoljno. Jedino sam ja trazila tetra pelene, njih sam stavljala i na grudi. Mada smo mi bili dosta dugo u porodilistu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2234
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.3.2018 8:41:30   
mama Jo
Da, sve zavisi i koliko ostanete... ja prvi put 6 dana, pa mi je mm donosio svega stalno, drugi put 3 dana...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2235
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.3.2018 9:52:13   
Maraj
Ja sam se u Frontu "očešala'' za papuce. U tus kabinama ima njihovih gumenih papuca pa sam njih koristila.
Ovaj put mozda i kupim neke gumene tipa rider, koje cu moci kasnije i za plazu da koristim. (Odoh ja vec i na more user posted image )

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2236
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.3.2018 10:16:23   
mama Jo
Ne zaboravite i jednu od vaznijih stvari - fascikla sa dokumentacijom o trudnoci 😁

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2237
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.3.2018 10:37:18   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Maraj

Ja sam se u Frontu "očešala'' za papuce. U tus kabinama ima njihovih gumenih papuca pa sam njih koristila.
Ovaj put mozda i kupim neke gumene tipa rider, koje cu moci kasnije i za plazu da koristim. (Odoh ja vec i na more user posted image )

user posted image i ja sam bas to mislila od jutros da uzmem neke vauuu hahaah iste smo.

Mama jo sutra idem po dokumentaciju i da uradim kks i urin i zuticu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2238
   RE: Kamperski vodič za porodilište
29.3.2018 10:02:48   
Dragce86
Joj, meni je bilo muka od svakod obroka tamo :( Ja sam se snabdela plazmom i flasiranom vodom i vocnim sokicima u tetrapaku, a kad mi je bila frka sa dojkama, mm mi je prokrijumcario i par listova kupusa :) U principu, moze svasta da se unese nakon porodjaja, a pre toga, nama su u Misovicu gledali da unesemo sto manje, tipa dokumentaciju, telefon, pidzamu i papuce...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2239
   RE: Kamperski vodič za porodilište
28.5.2018 20:13:45   
Maraj
Ja pocela da pisem spisak, sta sve treba da kupim.
Na vreme. Da nesto ne zaboravim.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 2240
   RE: Kamperski vodič za porodilište
27.6.2018 12:01:03   
mirana1
spisak napravljen i kod mene.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2241
   RE: Kamperski vodič za porodilište
27.6.2018 12:41:50   
Maraj
E ja se polako pakujem
Spakovala sam pelene vlazne m.i pavlovicevu za bebu
Za mene spavacicu peskire mrez.uloske mrez.gace wc papir i cetkicu i pastu za zube. E da i snalu za kosu.
To je za sad
Kad se setim jbacim jos nesto

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 2242
   RE: Kamperski vodič za porodilište
27.6.2018 13:06:19   
IvanaSK RR
Alkohol neki za dezinfekcijuuser posted image cetku za kosu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2243
   RE: Kamperski vodič za porodilište
27.6.2018 13:53:18   
Maraj
E spakovala sam onaj papir sto se stavlja na wc solju. A da ubacicu asepsol u spreju

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2244
   RE: Kamperski vodič za porodilište
29.10.2018 1:18:39   
dunja RR
Da li neku topliju spavaćicu, tj. dve da ponesem, s obzirom da je porođaj krajem februara, ili nema potrebe ako greju ok?
Pidžama mi ne deluje praktično?


< Poruku je uredio dunja RR -- 29.10.2018 1:19:28 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2245
   RE: Kamperski vodič za porodilište
29.10.2018 7:55:56   
IvanaSK RR
Suzi, dve spavacice. Grejanje je bilo ok kad sam ja bila. Bila sam par dana u bolnici i tokom trudnoće.
Naravno i bade mantil ne zaboravi.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2246
   RE: Kamperski vodič za porodilište
29.10.2018 8:33:20   
Duškić
Da spavacice na raskopcavanje gore kod grudi i da bade mantil ali tanji,
Kad sam ja bila hteli smo da se skuvamo koliko je jako grejanjeuser posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2247
   RE: Kamperski vodič za porodilište
29.10.2018 8:38:50   
Maraj
Suzi spavacice. Eventualno bade mantil ako ti bide hladnije mada mogu ti i tvoji doneti. Ne znam u kojem porodilistu planiras ali Front sada ima katastrofa spavacice za porodilje. Jako je mali onaj otvor kod grudi ne mozes bebu dojiti nikako. Ja sam kupila bas za dojenje u onom butiku u Piramidi, i sada je nosim. Cini mi se da sam platila 1500 din. To jedino sto sam kupila u trudnoci i i dan danas je nosim. Jako je prakticna za dojenje.

Nece ti prijati pidzama zbog rane od cr...

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 2248
   RE: Kamperski vodič za porodilište
29.10.2018 8:52:23   
IvanaSK RR
Mislim da ce Suzi u Gradskoj?
Tamo su i govorili "ajde bade mantile oblacite, imate posete" user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2249
   RE: Kamperski vodič za porodilište
29.10.2018 10:05:04   
Maraj
user posted image eto vidis.... u Frontu ne daju da poseta dodje u deo gde su sobe. Vec malo dalje na hodniku gde su zene koje odrzavaju trudnocu. Pri tom baby friendly program je....sto znaci da kad poseta dodje ti treba da izadjes iz sobe i odes niz hodnik jedno 30-ak metara pa i vise, a bebu da ostavis samu u sobi. Skroz bezveze....

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  88 89 [90] 91 92   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  88 89 [90] 91 92   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image
Click Here