|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
6.12.2013 11:10:39   
Ana RR
Večeras šaljemo vaša pitanja doktorki, imate još vremena da postavite pitanje user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
9.12.2013 9:56:21   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: tiramisu


IZVORNA PORUKA: tiramisu

svi (gin.+ sav.za sterilitet n.front) mi kazu da je sve u redu a opet ne dolazi do trudnoce.molim Vas,da li ima nesto cudno u mojim hormonima.
3 dan ciklusa,34 god. 1.5 dana pokusavamo
T3 2.11 (1.3-3.1)
T4 130.8 (66.0-181.0)
TSH 0.98 (0.27-4.2)
Prolaktin 167,0 (102-496)
Estradiol 44.01 (12.5-166.0)
Progesteron 0.73 (0.2-1.5)
FSH 6.67 (3.5-12.5)
LH 6.80 (2.4-12.6)
Testosteron 0.28 (0.084-0.84)

Unapred hvala ovom sjajnom endokrinologu.

Eto uradila sam u subotu i OGTT,rezultati slede:
Glukoza: (ref: 3.33-6.10)
0'''' 4,77
30'''' 7.05
60'''' 5,00
90'''' 4,98
120'''' 2,7

Insulin: (ref: 6.0-27.0)
0'''' 5,3
30'''' 44,2
60'''' 40,8
90'''' 33,6
120'''' 15,3
Jedva cekam odgovor,divno se sto postoje ovakvi doktori.



Poštovana, OGTT pokazuje reaktivnu hipoglikemiju, uredno lučenje insulina. Preporuka-manji i češći obroci bogati proteinima i povrćem, izbegavati slatkiše.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:43:29 >

(odgovor članu tiramisu)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
9.12.2013 9:58:42   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: daca77

Imam jos jedno pitanje:
Da li cu ponovo biti na Fragminu, koji mi je uveo hematolog zbog mutacije na PAI genu 4G/4G i povisenih anti TPO, s obzirom da su mi tokom i posle prethodne VTO iz prirodnog ciklusa, oktobra meseca, trombociti pali na 145.000? I da li postoji odgovarajuca zamena za Fragmin?


Poštovana, to treba da proceni hematolog koji je uveo terapiju. Postoje adekvatne zamene za Fragmin.


dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:43:38 >

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
9.12.2013 10:00:36   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: anchikita

Hvala vam!!!Mozete li mi navesti koje tacno androgene hormone da uradim?



Poštovana, treba da uradite DHEAS, Androstendion i obavezno protein SHBG.


dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:43:48 >

(odgovor članu anchikita)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
9.12.2013 10:02:10   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: zece

Jas sakam da pitam dali moze da se pijat eutirox I aspirin za vreme na trudnoca I imav spontan pobacaj na1avgust trudnocata bese postignata so vto I posle vo oktomvri ispitav na13denfsh lh I estradiol I bea mnogu nizki od sto moze da e toa I kolku vreme treba da se sredat


Poštovana, euthyrox i aspirin se bezbedno piju u trudnoći prema uputstvu lekara koji Vas vodi. Kada će stići ciklus posle pobačaja zavisi od žene do žene, ne postoji pravilo. Zbog ovakvog gubitka obavezno uradite OGTT i testove na trombofilije, kao i antiTPO i antiTG at.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:44:00 >

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
9.12.2013 10:03:18   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: ksena

Imam jedno pitanje:
Uradila sam analizu krvi i T4 i TSH-3G kai i anti-tg su u granicama normale, ali je anti-tpo malo povisen (72,9 IU/ml). Sta se radi u ovom slucaju? Sta da ocekujem kad odem kod dr?


Poštovana, ništa strašno se neće desiti kod dr. Imate blago povišen titar antitela koji ukazuje na blagi oblik Hashimoto tireoiditsa. Dr će proceniti da li je potrebna supstituciona terapija ili ne.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:44:08 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
9.12.2013 10:05:15   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: madre

imam i ja jedno pitanjceuser posted image
na sta jos inverzija LH (12,53) i FSH (6,15) moze da ukazuje osim PCOSa? ostali hormoni su u redu. pored toga imam neredovne (izostaju i po ceo mesec i vise) cikluse. vise endokrinologa mi je reklo da je sve u redu, jer drugih pokazatelja nema, i nista osim terapije kontraceptivima koja nikada nista nije doprinela, nisam dobijala. rezultati ogtt testa govore da je na tom polju sve u redu.
da li postoji nesto sto mogu da uradim da moji ciklusi i ovulacije postanu redovni?
hvala unapred i veliki pozdrav!


Poštovana, tumačenje hormona je neophodno uz ultrazvučni nalaz na jajnicima 2.-3. dana MC. Sigurno postoji razlog neurednih menstruacija i treba tražiti druge terapijske mogućnosti ako kontraceptivi ne daju rezultate.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:44:17 >

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
9.12.2013 10:06:24   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: viking RR

Poštovani,

Uradila sam analize kao što ste preporučili i THS je 2,64 (ref. vred. 0,27 - 4,20) a FT4 je 11,52 (ref. vred. 12 - 22). Inače, THS vadim jednom mesečno od početka trudnoće i uvek je bio oko 2,5 a FT4 nisam vadila do sada.
Inače, "davljenja" su se prilično smanjila, i po intenzitetu i po učestalosti.
Da li je potrebno da se javim doktoru?

Mnogo Vam hvala na odgovoru!

IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: viking RR

Kad sam bila na pregledu kod endokrinologa, dr me pitala da li imam osećaj davljenja oko vrata. Rekla sam da nemam jer tada nisam imala (ili nisam znala da prepoznam) ali mi se to ubrzo javilo i osećam "davljenje" nekoliko puta dnevno. Šta je to?

Inače, ako to uopšte ima veze s ovim problemom, endokrinologa posećujem zato što sam u trudnoću ušla sa insulinskom rezistenicijom (insulin posle 120 min - 72) i do 12. nedelje pila Glukofaž.
OGTT rađen prošle nedelje pokazao je da mi je šećer našte 4, 4, posle 60 minuta 9,4 a posle 120 minuta je 8,3. Po savetu doktorke uradila sam HbA1C i rezultati su dobri.
Sada sam trudna 28 nedelja i 2 dana.


Poštovana, stezanje u vratu može biti jedan od simptoma oboljenja štitaste žlezde. Obavezno uradite kontrolu hormona TSH i FT4, posebno zato što ste trudnica. Vrednosti glikemija u 60. i 120.min su granične, tj dozvoljen je skok do 10 u 60.min i do 8,5 u 120.min. Preporuka bi bila dijeta uz fizičku aktivnost koliko trudnoća dozvoljava.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine




Poštovana, da li je potrebna supstituciona terapija neophodno je proceniti na osnovu anamneze i kliničkog pregleda , što treba prepustiti Vašem endokrinologu.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:47:51 >

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
9.12.2013 10:28:43   
zece
Doktore fala vi mnogu na odgovorot inaku dodeka bev trudna piev I bromergon endokrinologot vikase da gi pijam a toj sto mi pravese vto vikase ne kolku niv smeam da gi pijam vo trudnocata. utre ke treba da gi zemam rezultatite od 5ti den od fshlh estradiol glikoza insulin I lipiden status pa ke videme sto ke bide inaku antitpo I antitg nemam ispitano mnogu odamna togas bea vo red ogtt test nemam voopsto napraveno. A FAA ddimeri I lupus anticoagulant imam ispitano I bea vo red samo prototrombinskoto vreme malku otstapuvase od normalata I mi kazaa na transfuziona oti koga ke ostanam sega pak trudna da odam kaj niv da mi opredelat oni kolku aspirinda pijam

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
9.12.2013 10:38:20   
zece
Inaku za visokiot prolaktin bev snimena na magnetna rezonansa5pati I pokazuvase oti ima nekoe prosiruvanje na levata strana na hipofizata no posledniot pat pokaza oti se e vo red I endokrinolog vika oti nema potreba od poveke snimanje na Mr e sega pitanjeto mi e dali stvarno imapotreba ili nema pak da se snimam na mr dali stvarno ima p

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
9.12.2013 12:17:14   
Anoniman
Hvala na odgovoru!

(odgovor članu zece)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
10.12.2013 20:58:17   
dunja RR
Pitajte, pitajte, stručnjaci odgovaraju user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
10.12.2013 21:08:53   
Masato
Spremam se za vto, cekam ciklus da krenem sa mikroginonom, pa me zanima da li su mi hormoni radjeni 2dc u redu ili bih trebala da obratim paznju na neki:

FT-4 14,0 nmol/l ref.vr. 10-25
FT-3 7,8 pmol/l ref.vr. 4-8
TSH 2,7 mu/l ref.vr. 0.17-4.05
FSH 3,7 U/l ref.vr. 2-15
LH 3,1 U/l ref.vr. 1-10

Estradiol 314,0 pmol/L ref.vr. 105-1000
Progesteron 0,85 nmol/l ref.vr. 1-9,5
Testosteron 0,20 nmol/l ref.vr. 0,2-1,0
Prolaktin 257,0 mU/l ref.vr. 60-620

AMH 0,56 ng/mL ref.vr. 0,50-5,30

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
11.12.2013 16:28:03   
tiramisu
Eto uradila sam u subotu i OGTT,rezultati slede:
Glukoza: (ref: 3.33-6.10)
0'' 4,77
30'' 7.05
60'' 5,00
90'' 4,98
120'' 2,7

Insulin: (ref: 6.0-27.0)
0'' 5,3
30'' 44,2
60'' 40,8
90'' 33,6
120'' 15,3
Jedva cekam odgovor,divno se sto postoje ovakvi doktori.


Moje pitanje je u stvari da li imam IR ili ne?
Hvala

(odgovor članu Masato)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
11.12.2013 17:39:08   
isidora88
Postovani zanima me vase misljenje kao i da li se slazete sa terapijom koja mi je data, jedan glukofaz od 500 dnevno uz rucak.(dr prvo nije htela da mi da terapiju jer smatra da je rezultat ok, pa je na moje insistiranje prepisala) inace imam predispozicijie za secernu bolest.
evo i mojih nalaza, pre jela, i posle 1 obicna kifla
glukoza 5,2 (3,9-6,1) naste
glukoza 6,4 posle jela
insulin pre jela 27 (3.0-25)
insulin posle 2 sata nakon dorucka 129

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu tiramisu)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
13.12.2013 23:52:09   
beko
molim vas za odgovor,imala sam pegradicu u materici koja mi je uspesno otklonjena histeroskopijom,odmah nakon toga mi je ostvarena trudnoca inseminacijom,zanima me dali moze uspeti ins.opet iz prvog puta,,,,imamo preslatkog decaka od 2god.....unapred zahvalna

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
14.12.2013 23:06:23   
zece
Moze ima sansi zasto da ne na makedonskata ringeraja edna zena ostana trudna so prvata inseminacija I posle toa pravese pak inseminacija I ostana trudna so trojka

(odgovor članu beko)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
16.12.2013 9:57:22   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: zece

Doktore fala vi mnogu na odgovorot inaku dodeka bev trudna piev I bromergon endokrinologot vikase da gi pijam a toj sto mi pravese vto vikase ne kolku niv smeam da gi pijam vo trudnocata. utre ke treba da gi zemam rezultatite od 5ti den od fshlh estradiol glikoza insulin I lipiden status pa ke videme sto ke bide inaku antitpo I antitg nemam ispitano mnogu odamna togas bea vo red ogtt test nemam voopsto napraveno. A FAA ddimeri I lupus anticoagulant imam ispitano I bea vo red samo prototrombinskoto vreme malku otstapuvase od normalata I mi kazaa na transfuziona oti koga ke ostanam sega pak trudna da odam kaj niv da mi opredelat oni kolku aspirinda pijam



IZVORNA PORUKA: zece

Inaku za visokiot prolaktin bev snimena na magnetna rezonansa5pati I pokazuvase oti ima nekoe prosiruvanje na levata strana na hipofizata no posledniot pat pokaza oti se e vo red I endokrinolog vika oti nema potreba od poveke snimanje na Mr e sega pitanjeto mi e dali stvarno imapotreba ili nema pak da se snimam na mr dali stvarno ima p


Postovana, FSH, LH i estradiol treba da radite uvek 2. ili 3. dana menstrualnog ckilusa jer se tako mogu pravilno tumačiti. Hiperprolaktinemija može da bude razlog steriliteta i spontanih gubitaka ploda. Bromokriptin je lek koji sme da se daje i u trudnoći i dozira se do kraja 11.g.n. Ako je postojao adenom hipofize uvek mora da se uradi kontrolno snimanje magnetnom rezonancom i da se taj nalaz tumači zajedno sa rezultatom prolaktina iz krvi. Ako je bio produžen PT treba da ga ponovite, ne može se samo na osnovu jednog rezultata ove analize reći da li postoji problem.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:44:43 >

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
16.12.2013 9:59:18   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Masato

Spremam se za vto, cekam ciklus da krenem sa mikroginonom, pa me zanima da li su mi hormoni radjeni 2dc u redu ili bih trebala da obratim paznju na neki:

FT-4 14,0 nmol/l ref.vr. 10-25
FT-3 7,8 pmol/l ref.vr. 4-8
TSH 2,7 mu/l ref.vr. 0.17-4.05
FSH 3,7 U/l ref.vr. 2-15
LH 3,1 U/l ref.vr. 1-10

Estradiol 314,0 pmol/L ref.vr. 105-1000
Progesteron 0,85 nmol/l ref.vr. 1-9,5
Testosteron 0,20 nmol/l ref.vr. 0,2-1,0
Prolaktin 257,0 mU/l ref.vr. 60-620

AMH 0,56 ng/mL ref.vr. 0,50-5,30



Poštovana, obavezno obratite pažnju na TSH, ponovite ga još jednom i uradite antiTPo, antiTg at i UZ štitaste žlezde. Kada se žena sprema za trudnoću, TSH treba da bude manji od 2,5.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:44:53 >

(odgovor članu Masato)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
16.12.2013 10:00:50   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: tiramisu

Eto uradila sam u subotu i OGTT,rezultati slede:
Glukoza: (ref: 3.33-6.10)
0'''' 4,77
30'''' 7.05
60'''' 5,00
90'''' 4,98
120'''' 2,7

Insulin: (ref: 6.0-27.0)
0'''' 5,3
30'''' 44,2
60'''' 40,8
90'''' 33,6
120'''' 15,3
Jedva cekam odgovor,divno se sto postoje ovakvi doktori.


Moje pitanje je u stvari da li imam IR ili ne?
Hvala



Poštovana, ovo je potpuno normalan odgovor pankreasa na stimulaciju slatkim rastvorom. Nema insulinske rezistencije. Ali postoji reaktivna hipoglikemija.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:45:03 >

(odgovor članu tiramisu)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
16.12.2013 10:02:11   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: isidora88

Postovani zanima me vase misljenje kao i da li se slazete sa terapijom koja mi je data, jedan glukofaz od 500 dnevno uz rucak.(dr prvo nije htela da mi da terapiju jer smatra da je rezultat ok, pa je na moje insistiranje prepisala) inace imam predispozicijie za secernu bolest.
evo i mojih nalaza, pre jela, i posle 1 obicna kifla
glukoza 5,2 (3,9-6,1) naste
glukoza 6,4 posle jela
insulin pre jela 27 (3.0-25)
insulin posle 2 sata nakon dorucka 129



Poštovana, slažem se da je potreban metformin (Glucophage) jer imate povišen i bazalni insulin i prekomerno lučenje insulin u 120.min tj prisutna je insulinska rezistencija. Kada je doza leka u pitanju tu se uzimaju u obzir Vaša konstitucija i BMI, da li su prisutni policistični jajnici, kakav je odnos FSH/LH, da li postoji hiperandrogenemija, kolika je vrednost SHBG, Vaše navike u ishrani,...

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:45:14 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
19.12.2013 10:33:01   
Ana RR
DEvojke, sutra šaljemo pitanja doktorki, imate još vremena!!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
19.12.2013 13:33:31   
isidora88
IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: isidora88

Postovani zanima me vase misljenje kao i da li se slazete sa terapijom koja mi je data, jedan glukofaz od 500 dnevno uz rucak.(dr prvo nije htela da mi da terapiju jer smatra da je rezultat ok, pa je na moje insistiranje prepisala) inace imam predispozicijie za secernu bolest.
evo i mojih nalaza, pre jela, i posle 1 obicna kifla
glukoza 5,2 (3,9-6,1) naste
glukoza 6,4 posle jela
insulin pre jela 27 (3.0-25)
insulin posle 2 sata nakon dorucka 129



Poštovana, slažem se da je potreban metformin (Glucophage) jer imate povišen i bazalni insulin i prekomerno lučenje insulin u 120.min tj prisutna je insulinska rezistencija. Kada je doza leka u pitanju tu se uzimaju u obzir Vaša konstitucija i BMI, da li su prisutni policistični jajnici, kakav je odnos FSH/LH, da li postoji hiperandrogenemija, kolika je vrednost SHBG, Vaše navike u ishrani,...

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine



hvala vam puno na odgovoruuser posted image
inace sam zaboravila da napomenem da imam hipotireozu i hasimoto(koristim eytirox od 100 vec 4 godine), nemam policisticne jajnike, ciklusi su mi uredni, odnos LH i FSH sam jednom radila pre nego sto sam utvdila problem sa stitnom, bila je prisutna blaga inverzija, fsh mi je bio oko 6, a lh oko 8 koliko se secam, ostali hormoni su bili u redu, na ultrazvuku nisu nijednom nadjene ciste niti bilo kakve nepravilnosti. Tsh mi je u redu, oko 0,50, jedino su mi antitela preko 1000. sto se tice ishrane i nije bas najbolja, trudim se da se hranim zdravo, ali ne mogu da izbacim slatkise potpuno... shbg nisam radila, nije mi niko predlagao.
sta vi mislite da li je moja terapija odgovarajuca? imam problem da smrsam jer sam se na pocetku terapije za stitnu ugojila 15 kg za 2 meseca i onda zatrudnela, u trudnoci sam dobila 24 kg, skinula sam sve trudnicke kile i deo od pre trudnoce, ali nekih 6,7 nikako ne mogu, pokusala sam sa raznim rezimima ishrane, izbacivala i ugljene hidrate i nista, jednostavno ne mogu da smrsam.
moja dr mi je rekla da retko ko smrsa ukoliko se ugoji od hormonske terapije( na pocetku sam pila letrox, posle sam presla na eytirox)
ne znam sta jos mogu da uradim da bih smrsala, pocela sam intenzivno da treniram pre mesec dana, pomaka u kilazi nema.
unapred hvalauser posted image

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:48:24 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
19.12.2013 23:20:51   
PoisonEve
Poštovana, zanima me tumačenje sledeće analize:
TPO < 10
TSH 1,10
TT3 2,6
TT4 169
Na izveštaju sa uz piše da se vide blage promene.

Hvala

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
20.12.2013 18:15:34   
zece
Fala vi mnogu doktore

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je pravo vreme da uradite test za tru...
Da li da sačekate da vam izostane ciklus ili da ga uradite odmah? Evo nekoliko smernica koje mogu da vam pomognu.
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here