|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
20.12.2013 18:21:12   
zece
Inaku sega treba da pravam eho na stitnata zlezda me nemaat gledano odamna na eho pred tri godini koga posleden pat. me gledaa bese granicno golema prviot pat bese vo red vtoriot bese granicno golema. Ke odam zdravje boze po praznicite pa ke videme sto ke bide I doktorkata od skopje endokrinologot vi mnogu zahvalna zatoa edno golemo fala I od nea

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
20.12.2013 18:32:07   
vess
Možete li da mi pojasnite citološki nalaz:
" U analiziranom punktatu nalazi se inaktivni koloid, grupice pravilnih folikulskih ćelija i malobrojni makrofagi sa hemosiderinom."
Pozdrav

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
20.12.2013 20:07:32   
anaialeksa
Poštovani, imam 36. godina, i pre neki dan sam dobila rezultate hormona koje sam radila 2dc:
TSH 1,869 mlU/L (0,350-4,940)
T3 1,26 nmol/L (0,89-2,44)
T4 73,22 nmol/L (62,67-150,83)
E2 167,0 pmol/L (77-921)
Progesteron 0,70 nmol/L (0,32-0,95)
LH 6,44 mlU/mL (2,39-6,60)
FSH 7,50 mlU/mL (3,35-21,63)
Testosteron 1,00 nmol/L (0,45-3,74)
AMH 1,502 ng/ml
Inače, imam sina od 6,5 godina i već skoro 4 godine ne dolazi do druge trudnoće.

(odgovor članu vess)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
21.12.2013 16:20:09   
Ana RR
Poslata su pitanja, uskoro stižu odgovori!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu anaialeksa)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
23.12.2013 17:00:42   
daca77
Postovani,
ustanovljen mi je Hasimoto, zbog povisenih anti TPO od 690. Imunolog tvrdi da je porast ovih antitela uzrokovan usled intolerancije na mleko. Na svoju ruku sam uradila test intolerancije i on je zaista pokazao intoleranciju na mleko, mlecne proizvode i sve zitarice. Mene interesuje da li postoji neka povezanost izmedju stitne zlezde i ove intolerancije? I da li je potrebno iskljuciti ove namirnice iz ishrane, s obzirom da me za mesec dana ceka VTO?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.12.2013 9:20:58   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: beko

molim vas za odgovor,imala sam pegradicu u materici koja mi je uspesno otklonjena histeroskopijom,odmah nakon toga mi je ostvarena trudnoca inseminacijom,zanima me dali moze uspeti ins.opet iz prvog puta,,,,imamo preslatkog decaka od 2god.....unapred zahvalna


Poštovana, naravno da je moguće da uspe inseminacija ako je materica u redu.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:49:01 >

(odgovor članu beko)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.12.2013 9:22:25   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: isidora88


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: isidora88

Postovani zanima me vase misljenje kao i da li se slazete sa terapijom koja mi je data, jedan glukofaz od 500 dnevno uz rucak.(dr prvo nije htela da mi da terapiju jer smatra da je rezultat ok, pa je na moje insistiranje prepisala) inace imam predispozicijie za secernu bolest.
evo i mojih nalaza, pre jela, i posle 1 obicna kifla
glukoza 5,2 (3,9-6,1) naste
glukoza 6,4 posle jela
insulin pre jela 27 (3.0-25)
insulin posle 2 sata nakon dorucka 129



Poštovana, slažem se da je potreban metformin (Glucophage) jer imate povišen i bazalni insulin i prekomerno lučenje insulin u 120.min tj prisutna je insulinska rezistencija. Kada je doza leka u pitanju tu se uzimaju u obzir Vaša konstitucija i BMI, da li su prisutni policistični jajnici, kakav je odnos FSH/LH, da li postoji hiperandrogenemija, kolika je vrednost SHBG, Vaše navike u ishrani,...

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine iz specijalističke ordinacije Thyreo Medicus



hvala vam puno na odgovoruuser posted image
inace sam zaboravila da napomenem da imam hipotireozu i hasimoto(koristim eytirox od 100 vec 4 godine), nemam policisticne jajnike, ciklusi su mi uredni, odnos LH i FSH sam jednom radila pre nego sto sam utvdila problem sa stitnom, bila je prisutna blaga inverzija, fsh mi je bio oko 6, a lh oko 8 koliko se secam, ostali hormoni su bili u redu, na ultrazvuku nisu nijednom nadjene ciste niti bilo kakve nepravilnosti. Tsh mi je u redu, oko 0,50, jedino su mi antitela preko 1000. sto se tice ishrane i nije bas najbolja, trudim se da se hranim zdravo, ali ne mogu da izbacim slatkise potpuno... shbg nisam radila, nije mi niko predlagao.
sta vi mislite da li je moja terapija odgovarajuca? imam problem da smrsam jer sam se na pocetku terapije za stitnu ugojila 15 kg za 2 meseca i onda zatrudnela, u trudnoci sam dobila 24 kg, skinula sam sve trudnicke kile i deo od pre trudnoce, ali nekih 6,7 nikako ne mogu, pokusala sam sa raznim rezimima ishrane, izbacivala i ugljene hidrate i nista, jednostavno ne mogu da smrsam.
moja dr mi je rekla da retko ko smrsa ukoliko se ugoji od hormonske terapije( na pocetku sam pila letrox, posle sam presla na eytirox)
ne znam sta jos mogu da uradim da bih smrsala, pocela sam intenzivno da treniram pre mesec dana, pomaka u kilazi nema.
unapred hvalauser posted image


Poštovana, problemi sa regulacijom težine mogu da budu posledica hipotireoze i/ili insulinske rezistencije. Prema svemu što ste napisali, TSH je u redu i pretpostavljam da je doza Euthyroxa adekvatna. Za lečenje insulinske rezistencije neophoda je redovna fizička aktivnost (brza šetnja svaki dan 1h/dan), adekvatna ishrana (manji i češći obroci) i na trećem mestu je lek metformin. I svako može da smrša uz odgovarajuću dijetu i fizičku aktivnost. U Vašem slučaju bih verovatno menjala i dozu metformina.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:49:12 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.12.2013 9:24:02   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Poštovana, zanima me tumačenje sledeće analize:
TPO < 10
TSH 1,10
TT3 2,6
TT4 169
Na izveštaju sa uz piše da se vide blage promene.

Hvala


Poštovana, ovo su uredni rezultati hormona i antitela na štitastu žlezdu. Ne znam kakve su blage promene vidjene, potreban je precizniji nalaz.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:49:25 >

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.12.2013 9:25:37   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: vess

Možete li da mi pojasnite citološki nalaz:
" U analiziranom punktatu nalazi se inaktivni koloid, grupice pravilnih folikulskih ćelija i malobrojni makrofagi sa hemosiderinom."
Pozdrav


Poštovana, u uzorku tkiva štitaste žlezde, koji je dobijen aspiracionom biopsijom nisu nadjene maligne ćelije.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:49:33 >

(odgovor članu vess)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.12.2013 9:26:50   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: anaialeksa

Poštovani, imam 36. godina, i pre neki dan sam dobila rezultate hormona koje sam radila 2dc:
TSH 1,869 mlU/L (0,350-4,940)
T3 1,26 nmol/L (0,89-2,44)
T4 73,22 nmol/L (62,67-150,83)
E2 167,0 pmol/L (77-921)
Progesteron 0,70 nmol/L (0,32-0,95)
LH 6,44 mlU/mL (2,39-6,60)
FSH 7,50 mlU/mL (3,35-21,63)
Testosteron 1,00 nmol/L (0,45-3,74)
AMH 1,502 ng/ml
Inače, imam sina od 6,5 godina i već skoro 4 godine ne dolazi do druge trudnoće.



Poštovana, nalaz T4, na donjoj granici normale što znači da je rezerva hormona štitaste žlezde smanjena. Treba da uradite antiTPO i antiTG at. Ostali hormoni su uredni.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:50:51 >

(odgovor članu anaialeksa)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.12.2013 11:45:37   
isidora88
hvala vam punouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.12.2013 22:27:12   
zece
Pet pati bev snimena na magnetna rezonansa ne ednas cetirite pati ne pokaza oti ima adenom na hipofizata tuku samo lesna hiperplazija na adenohipofizata a petiot pat bese uredna hipofizata e sega neznam dali pak da se snimam na magnetna rezonansa ili ne.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
27.12.2013 10:08:07   
dunja RR
Dragi naši, pitajte, danas se šalju pitanja doktorki user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
27.12.2013 12:46:57   
Maccana
Poštovana.Ono što mene zanima je endometrijum u trudnoći.Do koje mere zadebljava i šta se dešava sa njim kako trudnoća napreduje?Hvala unapred.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
27.12.2013 15:44:40   
anchikita
Postovana,postavila sam vam pitaje ranije al mi ne uspeva da ga kopiram ovde.Uktatko,pripremamo se za prvu VTO.Zbog sumnje na PCOS,blage inverzije LH i FSH,te p
ovisenog AMH(10),savetovali ste me da uradim dodatne analize.Rezultati su sledeci:ANDROSTENEDION 2,6(0,8-3,2),SHBG 80,2(26,1-110),DHEAS 330(60,9-337).Rezultati OGTT s insulin. su 0min. glukoza5,8 (3,3-6,1) insulin 3,2(2,6-24,9),60 min.glukoza 7,9(<7,8) insulin 68,8;120 min. glukoza 3,2(3,3-6,1) insulin15,6.MOlim za tumacenje nalaza i kakvu biste eventualnu terapiju ukljucili.DA li granicno visoka vr.DHEAS moze uzrokovati probleme?Kod endokrinologa sam zakazana u januaru a uskoro ocekujem ulazak u proces VTO.Hvala!

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
27.12.2013 22:30:02   
g.a.g.a
Postovana,mene zanima od cega zavise promene u spermogramu,tacnije sta najvise utice da se promeni...da li namirnice,stres,i kako se poboljsava?Mom suprugu se poboljsao a ne znamo od cega,mislim da mozda utice sargarepa,koju jede svakog dana,nadam se da cete mi odgovoriti

_____________________________

nase zlato je na putu..nasa radost,nasa suza...nase sve ..volimo te mrvice nasa

(odgovor članu anchikita)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
27.12.2013 22:44:26   
Cvrčko
Ja bih da pitam za mm....

Njemu je pre dva mesece utvrđena hipotiroida... Međutim, ustanovljeno je da je on bolovao skoro 10 godina od tog poremećaja pre nego što su to dijagnostikovali... Ali pošto on nije imao simptome nije se ni obraćao lekaru. Tek u poslednjim mesecima počeo je da se oseća izuzetno loše-malaksalost, premor, slabost, suvoća kože, perut, rapav glas, nedostatak znojenja, opadanje kose... Kad je vadio krv utvrdili su da je izuzetno anemičan (a do pre godinu i po je bio dobrovoljni davalac krvi), da mu je holesterol iznad rizične granice, kao i trigliceridi... Kad su odradili analize TSH je bio preko 79mU/l (ne znamo tačno koliko jer laboratorija meri samo do te granice user posted image ) i ispisana mu je terapija Letrox 100.
Danas je ponovo vadio krv- krvna slika se potpuno stabilizovala, TSH 29.90mU/l, TPO 270.5lU/ml
Po ovome bi se moglo primetiti da terapija deluje, na kontrolu ide nakon praznika, ALI njemu i dalje nisu prošli simptomi....
Moje pitanje je- koliko vremena je potrebno da hidratacija i hormonski balans dovedu u neku "normalu" kako bi se simptomi počeli smanjivati ili povlačiti? Hvala

(odgovor članu g.a.g.a)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
28.12.2013 19:37:11   
PoisonEve
Hvala


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Poštovana, zanima me tumačenje sledeće analize:
TPO < 10
TSH 1,10
TT3 2,6
TT4 169
Na izveštaju sa uz piše da se vide blage promene.

Hvala


Poštovana, ovo su uredni rezultati hormona i antitela na štitastu žlezdu. Ne znam kakve su blage promene vidjene, potreban je precizniji nalaz.
dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine




< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:49:52 >


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
30.12.2013 9:58:43   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: daca77

Postovani,
ustanovljen mi je Hasimoto, zbog povisenih anti TPO od 690. Imunolog tvrdi da je porast ovih antitela uzrokovan usled intolerancije na mleko. Na svoju ruku sam uradila test intolerancije i on je zaista pokazao intoleranciju na mleko, mlecne proizvode i sve zitarice. Mene interesuje da li postoji neka povezanost izmedju stitne zlezde i ove intolerancije? I da li je potrebno iskljuciti ove namirnice iz ishrane, s obzirom da me za mesec dana ceka VTO?


Poštovana, autoimune manifestacije vrlo često mogu da budu udružene. Novi podaci ukazuju da smanjen unos , pa čak i potpuno ukidanje namirnica bogatih glutenom i mlečnih proizvoda može da dovede do smanjenja titra antitela na štitastu žlezdu. Treba da napravite izbalansiranu dijetu pred VTO, da unosite proteine kroz druge namirnice.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:50:00 >

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
30.12.2013 9:59:43   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: zece

Pet pati bev snimena na magnetna rezonansa ne ednas cetirite pati ne pokaza oti ima adenom na hipofizata tuku samo lesna hiperplazija na adenohipofizata a petiot pat bese uredna hipofizata e sega neznam dali pak da se snimam na magnetna rezonansa ili ne.


Poštovana, ako sam dobro razumela, poslednji peti put je snimak magnetnom rezonancom bio uredan. Dalje korake prepustite Vašem endokrinologu.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:50:11 >

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
30.12.2013 10:00:45   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Maccana

Poštovana.Ono što mene zanima je endometrijum u trudnoći.Do koje mere zadebljava i šta se dešava sa njim kako trudnoća napreduje?Hvala unapred.


Poštovana, ovo pitanje je više namenjeno ginekolozima i samo ću kratko reći da endometrijum učestvuje u izgradnji posteljice i ishrani i razvoju ploda.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:50:18 >

(odgovor članu Maccana)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
30.12.2013 10:01:53   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: anchikita

Postovana,postavila sam vam pitaje ranije al mi ne uspeva da ga kopiram ovde.Uktatko,pripremamo se za prvu VTO.Zbog sumnje na PCOS,blage inverzije LH i FSH,te p
ovisenog AMH(10),savetovali ste me da uradim dodatne analize.Rezultati su sledeci:ANDROSTENEDION 2,6(0,8-3,2),SHBG 80,2(26,1-110),DHEAS 330(60,9-337).Rezultati OGTT s insulin. su 0min. glukoza5,8 (3,3-6,1) insulin 3,2(2,6-24,9),60 min.glukoza 7,9(<7,8) insulin 68,8;120 min. glukoza 3,2(3,3-6,1) insulin15,6.MOlim za tumacenje nalaza i kakvu biste eventualnu terapiju ukljucili.DA li granicno visoka vr.DHEAS moze uzrokovati probleme?Kod endokrinologa sam zakazana u januaru a uskoro ocekujem ulazak u proces VTO.Hvala!



Poštovana, hormoni su u redu, mada DHEAS jeste na gornjoj granici normale. Ovde bi u proceni da li su u pitanju PCO presudna bila ultrazvučna slika jajnika 2. ili 3. dana MC. OGTT pokazuje graničnu glikemiju našte i potom reaktivnu hipoglikemiju u 120.min. Po ovome bih rekla da imate neurednu ishranu. Vaša terapija treba da obuhvati odgovarajuću dijetu, primena bilo kakvih lekova tek posle dobre procene jajnika.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 9.3.2017 10:50:27 >

(odgovor članu anchikita)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
30.12.2013 14:01:44   
zece
Da da posledniot pat bese vo red hipofizata. I mi kazaa oti nema potreba od drugo snimanje na magnetna rezonansa vo petok imameho na stitnata zlezda pa ke videme sto ke bide

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
1.1.2014 17:23:56   
ljuba.78
sve citam i zelim vam sve najbolje ali moj problem je veci ,devojka mi ima tumor stitne zlezde ali nece da mi kaze koliko je velik dal je maligni ili benigni ,uopste neki rezultat ,,samo mi veoma malo rekla o tome ,znam samo da treba na operaciju da ide za desetak dana pa me interesuje gde su najbolji strucnjaci po pitanju toga ali problem je kod nju sto je i secerni bolesnik pa dal nece ima to uticaj na tumor na organizam nesto,,,totalno sam neupucen,citam po internet razne stvari,iskustva ali za ovo u kombinaciji nisam nasao, zato vas molim ako neko ima neki podatak da me informise da mi javi ili u komentaru ili na mail. ljuba.78@gmail.com ako imate broj od nekog doktora koji je strucan na polju tumora stitne zlezde bio bih vam zahvalan mnogo

unapred HVALA

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
2.1.2014 12:53:09   
smeško
Poštovani imala bih i ja jedno pitanje.

2012. dijagnostikovano mi je hronično zapaljenje štitaste žlezde sa neznatno povećanim antitelima (atpo). Svi hormoni su bili u granicama referentnih vrednosti, uz je pokazao blago uvećanje na račun desnog lobusa. Stanje je kontrolisano bez terapije. Ove godine sam iznela trudnoću sa terapijom Euthyroksa od 25 od 6. meseca, koja je prekinuta pred porođaj carskim rezom. Porodila sam se 26.11.2013. Interesuje me kada se radi prva kontrola hormona, s obzirom da znam da se odgovor žlezde može promeniti posle porođaja pod uticajem podizanja autoimunih sistema organizma.

Hvala, unapred!

(odgovor članu ljuba.78)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here