|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
24.3.2020 21:04:05   
Natasa994


IZVORNA PORUKA: Natasa994

Postovana doktorka, ako mozete da mi date vase misljenje o nalazima hormona, da li postoji PCOS Sy. Imam 25 godina, menstruacije su mi uglavnom oduvek neredovne, 33-45 dana u proseku. Nisam imala problema sa kilazom. Radila sam OGTT sa insulinemijama rezultati su sledeci: 







Glu 0” 4,85 120” 3,8







Инсулин 0''''

4,9

2,6 – 24,9 




Инсулин 120''''

34,0






Rezultati hormona radjeni 4dc jer je bio vikend, pa nisam mogla 2/3dc.Estradiol senz. 33,6 (25-115 rana i srednja folik.faza)Progesteron 1.22 (0,31-1,52 folik.f)s-LH 9,7 ( 2,12-10,89 ff)s- FSH 6,50 (3,85- 8,75 ff) s- testosteron 0,38 ( 0,10-0,75)
Jasno mi je da postoji inverzija fsh-lh. Nacin ishrane sam korigivala, takodje i fizicku aktivnost bar 20-30min set__nje svaki dan. I da, na jajnicima je dr videla na UZ vise manjih folikula koji nisu pukli ni pred samu menstruaciju, znaci stalno su prisutni, mene interesuje da li postoji mogucnost da se nekako dovedu u red ovulacije, ja imam sve simptome svaki mesec ali njih izgleda nema, jer pokusavam da zatrudnim oko 6-7meseci i nista. 
Pozdrav 



(odgovor članu Natasa994)
Direktna veza do poruke: 1451
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
25.3.2020 22:56:54   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Postovana dr Jelena,Sta je neophodno uraditi od analiza da bi se utvrdilo da li neko ima urodjene ili stecene trombofilije?Unapred hvala.


PT, PTT, KKS, fibrinogen, PC, PS, AT, APCR, lupus antikoagulans, ACLA IgM i igG, antiB2GPI at IgM i IgG, PCR analiza za FII20210A

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1452
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
25.3.2020 22:57:26   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Hera H

Postovana,Juce mi je stigao rezultat analiza na trombofiliju. Rezultat je sledeci Molekularno-genetička analiza je pokazala prisustvo heterozigotne MTHFR677, Faktor VII G10976A, FGB G455A i PAI-1 5G/4G mutacije.Veoma bi mi znacilo vase misljenje. Unapred hvala


Heterozigotne mutacije u genu za MTHFR i PAI1 su genski polimorfizmi, nisu trombofilije i nije potrebna terapija. Heterozigotne mutacije u genu za faktor VII i fibrinogen-za sada se još uvek procenjuje njihov klinički značaj i potreba za određenom terapijom. Pitanje je zbog čega ste radili ove analize za FVII i FBG, spontanih pobačaja ili zbog neplodnosti? U zavisnosti od toga, u dogovoru sa nadležnim hematologom ove analize se mogu uzeti u obzir i prema tome planirati terapija.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Hera H)
Direktna veza do poruke: 1453
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
25.3.2020 22:58:03   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Hortenzija

Postovana, trenutno sam trudna 11+2, prva trudnoca (vto posto je suprug imao problem). Sto se tice analiza nisam nista radila pre FET. Ginekolog mi je dao da prekontrolisem d dimer i vrednost je trenutno 148,5 ng/ml (ref. Vrednost <250).Da li je dovoljna samo kontrola d dimera da bi se iskljucilo postojanje urodjenih i stecenih trombofilija? I da li urodjene i stecene trombofilije mogu da uticu na povecanje jos nekih parametara? Hvala. I jos jedno pitanje, da li su merodavni rezultati ako se ispituju urodjene i stecene trombofilije u trudnoci? Hvala!




Ovo je potpuno normalan nalaz d dimera za period trudnoće. U dogovoru sa nadležnim ginekologom tokom praćenja trudnoće, a prema njegovoj preporuci možete raditi kontrolu D dimera.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio Ringerajin doktor -- 25.3.2020 23:13:04 >

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 1454
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
25.3.2020 23:10:32   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Natasa994

Postovana doktorka, ako mozete da mi date vase misljenje o nalazima hormona, da li postoji PCOS Sy. Imam 25 godina, menstruacije su mi uglavnom oduvek neredovne, 33-45 dana u proseku. Nisam imala problema sa kilazom. Radila sam OGTT sa insulinemijama rezultati su sledeci:
глукоза 0''''''''

4,85

3,9 - 6,1

mmol/L

BH COBAS

с

глукоза 120''''''''

3,8

3,9 - 6,7 дијабет. ≤ 7,8

mmol/L

BH COBAS

ИНСУЛИНЕМИЈА

с

Инсулин 0''''''''

4,9

2,6 – 24,9

µIU/mL

ECLIA

с

Инсулин 120''''''''

34,0

/

µIU/mL

ECLIA



Rezultati hormona radjeni 4dc jer je bio vikend, pa nisam mogla 2/3dc.Estradiol senz. 33,6 (25-115 rana i srednja folik.faza)Progesteron 1.22 (0,31-1,52 folik.f)s-LH 9,7 ( 2,12-10,89 ff)s- FSH 6,50 (3,85- 8,75 ff) s- testosteron 0,38 ( 0,10-0,75)
Jasno mi je da postoji inverzija fsh-lh. Nacin ishrane sam korigivala, takodje i fizicku aktivnost bar 20-30min set___nje svaki dan. I da, na jajnicima je dr videla na UZ vise manjih folikula koji nisu pukli ni pred samu menstruaciju, znaci stalno su prisutni, mene interesuje da li postoji mogucnost da se nekako dovedu u red ovulacije, ja imam sve simptome svaki mesec ali njih izgleda nema, jer pokusavam da zatrudnim oko 6-7meseci i nista.
Pozdrav

 


OGTT je uredan prema ovome što ste poslali, ali se ne vide glikemije i insulinemije i u 30.i u 60.min (što bi bio potpun test). Inverzija FSH/LH nije jedini kriterijum za dg.PCOS, zato je potrebno da uradite i AMH, SHBG i UZ pregled jajnika 2.-3.dana ciklusa kada se može najbolje proceniti jajnička rezerva.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine


< Poruku je uredio Ringerajin doktor -- 25.3.2020 23:15:19 >

(odgovor članu Natasa994)
Direktna veza do poruke: 1455
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
25.3.2020 23:11:10   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Natasa994

Sad su gotovi i ovi hormoni: Tsh- 2,4 (0,3-5,5)fT4- 8,6 (7-18)Anti- TPO at 18,3 (0-130)
Prolaktin u 8h-  416 (59-619)
Prethodno sam zaboravila da napisem da sam od pocetka februara na th Glukofage XR 750, pijem samo jednu uvece. Od kada pijem glukofaž ne osecam napade gladi, a pre toga mi se desavalo da mi cesto padne secer na 2mmol, i cesto sam osecala iznenadne napade gladi.Pocela sam od ovog ciklusa da merim bazalnu temp. i po njoj mi se ovulacija poklapa sa mojim simptomima, ali nikako ne ostajem trudna.


Obavezno nastavite primenu leka, ali za efekat treba vremena minimum 3 meseca primene, Kontrolišite štitnu kad ostanete trudni.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Natasa994)
Direktna veza do poruke: 1456
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
26.3.2020 7:30:14   
Maruska15
Dobro jutro doktorka.  Molim vas da mi odgovorite na pitanja.  U 22 nedelji trudnoce morala sam da je prekinem zbog potpunog izostanka plodne vode koja je jednostavno nestala ne zna niko gde. U izveštaju sa patologije pise da je došlo do infarkta na posteljici.  Testirana sam dva puta na trombofilije,antifosfilipidni sindrom i sve je u redu.  Stitna zlezda u redu,šećer isto. Zanima me koji razlog moze da bude? I sta bih trebala da primenim od terapije u narednoj trudnoci? Doktorka mi je rekla da bi lek Trombyl bio dovoljan i da inekcije nisu potrebne jer nemam ustanovljenu trombofoliju.

Drugo pitanje. Nakon tog porodjaja ja svakog mesecau vreme ovulacije imam strahovite bolove u stomaku.  Bukvalno se paralizujem i valjam po podu od bolova. To prestane nakon 2 sata i 2 brufena. I ne uspeva mi da ostanem u drugom stanju i ako sam na ultrazvuku utvrdila prisustvo ovulacije koju redovno imam svaki mesec. Vidjena su dva folikula i imala sam te strašne bolove,ali do trudnoce nije došlo.  Mnogo vam hvala,ocekujem vas odgovor.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1457
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
26.3.2020 10:32:23   
Natasa994
Hvala Vam na odgovoru, samo jos imam pitanje, da li da radim kontrolu ogtt i insulinemija posle 3 meseca primene glukofaža, da prestanem da pijem lek nakon 3 meseca za kontrolu ili da popijem redovno uvece tabletu, a ujutru da vadim krv? U zavisnosti pd rezultata da li da nastavljam kasnije sa lekom ako bude bolji rezultat?Da li mora isto sa 75g glukoze da se radi? I za AMH i HSBG hormone da li se rade u odredjenom delu ciklusa ili moze bilo kada? 
Hvala puno jos jednom na odgovorima i na Vasem odvojenom vremenu za nas. Pozdrav!


(odgovor članu Natasa994)
Direktna veza do poruke: 1458
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
26.3.2020 10:32:28   
Natasa994
Hvala Vam na odgovoru, samo jos imam pitanje, da li da radim kontrolu ogtt i insulinemija posle 3 meseca primene glukofaža, da prestanem da pijem lek nakon 3 meseca za kontrolu ili da popijem redovno uvece tabletu, a ujutru da vadim krv? U zavisnosti pd rezultata da li da nastavljam kasnije sa lekom ako bude bolji rezultat?Da li mora isto sa 75g glukoze da se radi? I za AMH i HSBG hormone da li se rade u odredjenom delu ciklusa ili moze bilo kada? 
Hvala puno jos jednom na odgovorima i na Vasem odvojenom vremenu za nas. Pozdrav!


(odgovor članu Natasa994)
Direktna veza do poruke: 1459
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
11.4.2020 19:48:15   
Anoniman
Pozdrav, nova sam ovde, pa imala bih pitanje, dva... da prvo objasnim situaciju..

Spremamo se za vto (1 neuspesna prosle godine, inace to sve ide tako sporo, ispada jedna vto za godinu dana). Dobila sam menzis 3.marta i pocela sa terapijom-estrofem tablete 3x dnevno i Lenzeto sprej da prskam isto 3x dnevno. Zbog ovog vanrednog stanja, odlozena je vto i prestala sam da pijem i da prskam terapiju. Pa sam se prehladila i imala blagu upalu uha i vilicne kosti, dr je rekla da mazem triderm kremu i da pijem tablete za bolove i da par nedelja jedem mekanu hranu. Posto svaki put pre bilo kakve terapije vadim krv, ne bi li mozda dobili rezultat da smo trudni (jer nadamo se da cemo ostati prirodnim putem trudni), ipak beta je bila 1.2 tako nesto, znaci nema trudnoce i ja mazem terapiju, ali ne pijem tablete protiv bolova, jer nikada ne pijem nikakve lekove, osim hormona sad za vto. Oko prvog aprila sam trebala da dobijem menzis, medjutim jos uvek nisam dobila, a iskreno ne rade mi se testovi niti mi se vadi krv, e sad moje pitanje je: da li ova terapija, ti hormoni ili triderm mogu da uticu na ciklus??Hvala unapred

(odgovor članu Natasa994)
  Direktna veza do poruke: 1460
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
21.5.2020 11:50:02   
Milena18
Poštovana,
Proveravala sam kalcijum i vitamin D zbog bolova u kostima/mišićima, umora, čestih i naglih promena raspoloženja. Kalcijum je 2,47, ali vitamin D je nizak - 41.8nmol/l.
Lekar opšte prakse mi je savetovao da uzimam kapsule sa 400 IU vitamina D3 dnevno. Međutim, ja sam malo istraživala i u raznim studijama pronašla da bi kod insuficijencije dnevne doze trebalo da budu dosta veće. Kakvo je Vaše mišljenje o ovoj prepoučenoj dozi?
Unapred hvala na odgovoru.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1461
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
26.6.2020 7:52:08   
princezicaaa
Poštovani, dobar dan. Evo napisacu u kratkim crtama,imala sam prvu intervenciju 18.02.skidanje kondiloma i rađena je biopsija. 22.05 sam imala još jednu intervenciju, rađena je konizacija, rezultati su stigli pre par dana i sve je uredu. Interesuje me, da li trebam da čekam još neko vreme da bih radili na deci ili mogu odmah? Doktor koji mi je čitao rezultate patologije je rekao pošto je sve uredu, mozemo odmah da radimo na detetu. Počela sam da pijem PreMama duo, pijem ga već devet dana. I interesuje me, ako moze da mi se odgovori,posle koliko može žena da ostane trudna, posle konizacije? Hvala 


(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1462
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
25.7.2020 15:03:34   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Maruska15

Dobro jutro doktorka.  Molim vas da mi odgovorite na pitanja.  U 22 nedelji trudnoce morala sam da je prekinem zbog potpunog izostanka plodne vode koja je jednostavno nestala ne zna niko gde. U izveštaju sa patologije pise da je došlo do infarkta na posteljici.  Testirana sam dva puta na trombofilije,antifosfilipidni sindrom i sve je u redu.  Stitna zlezda u redu,šećer isto. Zanima me koji razlog moze da bude? I sta bih trebala da primenim od terapije u narednoj trudnoci? Doktorka mi je rekla da bi lek Trombyl bio dovoljan i da inekcije nisu potrebne jer nemam ustanovljenu trombofoliju.

Drugo pitanje. Nakon tog porodjaja ja svakog mesecau vreme ovulacije imam strahovite bolove u stomaku.  Bukvalno se paralizujem i valjam po podu od bolova. To prestane nakon 2 sata i 2 brufena. I ne uspeva mi da ostanem u drugom stanju i ako sam na ultrazvuku utvrdila prisustvo ovulacije koju redovno imam svaki mesec. Vidjena su dva folikula i imala sam te strašne bolove,ali do trudnoce nije došlo.  Mnogo vam hvala,ocekujem vas odgovor.



S obzirom da je patohistološki nalaz pokazao infarkt posteljice, u svakoj narednoj trudnoći bih savetovala primenu niskomolekularnog heparina bez obzira što nije utvrđeno postojanje urođene ili stečene trombofilije. Ako su svi nalazi koje ste naveli uredni, onda nema razloga za endokrinološki uzrok bolnih ovulacija.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Maruska15)
Direktna veza do poruke: 1463
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
25.7.2020 15:04:31   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Natasa994

Hvala Vam na odgovoru, samo jos imam pitanje, da li da radim kontrolu ogtt i insulinemija posle 3 meseca primene glukofaža, da prestanem da pijem lek nakon 3 meseca za kontrolu ili da popijem redovno uvece tabletu, a ujutru da vadim krv? U zavisnosti pd rezultata da li da nastavljam kasnije sa lekom ako bude bolji rezultat?Da li mora isto sa 75g glukoze da se radi? I za AMH i HSBG hormone da li se rade u odredjenom delu ciklusa ili moze bilo kada? 
Hvala puno jos jednom na odgovorima i na Vasem odvojenom vremenu za nas. Pozdrav!




Lek pijete dok god ne ostane trudni i potom do kraja 12.nedelje trudnoće. Kontrolni OGTT se radi u trudnoći. Navedeni hormoni se rade bilo kada u toku ciklusa.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Natasa994)
Direktna veza do poruke: 1464
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
25.7.2020 15:05:13   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Pozdrav, nova sam ovde, pa imala bih pitanje, dva... da prvo objasnim situaciju..

Spremamo se za vto (1 neuspesna prosle godine, inace to sve ide tako sporo, ispada jedna vto za godinu dana). Dobila sam menzis 3.marta i pocela sa terapijom-estrofem tablete 3x dnevno i Lenzeto sprej da prskam isto 3x dnevno. Zbog ovog vanrednog stanja, odlozena je vto i prestala sam da pijem i da prskam terapiju. Pa sam se prehladila i imala blagu upalu uha i vilicne kosti, dr je rekla da mazem triderm kremu i da pijem tablete za bolove i da par nedelja jedem mekanu hranu. Posto svaki put pre bilo kakve terapije vadim krv, ne bi li mozda dobili rezultat da smo trudni (jer nadamo se da cemo ostati prirodnim putem trudni), ipak beta je bila 1.2 tako nesto, znaci nema trudnoce i ja mazem terapiju, ali ne pijem tablete protiv bolova, jer nikada ne pijem nikakve lekove, osim hormona sad za vto. Oko prvog aprila sam trebala da dobijem menzis, medjutim jos uvek nisam dobila, a iskreno ne rade mi se testovi niti mi se vadi krv, e sad moje pitanje je: da li ova terapija, ti hormoni ili triderm mogu da uticu na ciklus??Hvala unapred


Lokalna terapija tridermom, koju ste koristili, nije mogla da utiče na ciklus.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1465
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
25.7.2020 15:06:22   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Milena18

Poštovana,
Proveravala sam kalcijum i vitamin D zbog bolova u kostima/mišićima, umora, čestih i naglih promena raspoloženja. Kalcijum je 2,47, ali vitamin D je nizak - 41.8nmol/l.
Lekar opšte prakse mi je savetovao da uzimam kapsule sa 400 IU vitamina D3 dnevno. Međutim, ja sam malo istraživala i u raznim studijama pronašla da bi kod insuficijencije dnevne doze trebalo da budu dosta veće. Kakvo je Vaše mišljenje o ovoj prepoučenoj dozi?
Unapred hvala na odgovoru.


Savetovala bih Vam 4000ij/dan posle jela naredna 3 meseca, pa pauza 3 nedelje i kontrola vitamina D u krvi.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1466
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
25.7.2020 17:08:57   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: princezicaaa

Poštovani, dobar dan. Evo napisacu u kratkim crtama,imala sam prvu intervenciju 18.02.skidanje kondiloma i rađena je biopsija. 22.05 sam imala još jednu intervenciju, rađena je konizacija, rezultati su stigli pre par dana i sve je uredu. Interesuje me, da li trebam da čekam još neko vreme da bih radili na deci ili mogu odmah? Doktor koji mi je čitao rezultate patologije je rekao pošto je sve uredu, mozemo odmah da radimo na detetu. Počela sam da pijem PreMama duo, pijem ga već devet dana. I interesuje me, ako moze da mi se odgovori,posle koliko može žena da ostane trudna, posle konizacije? Hvala 




Poštovana, ovo je pitanje za ginekologa.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu princezicaaa)
Direktna veza do poruke: 1467
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
27.7.2020 7:54:23   
Milena18

IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Milena18

Poštovana,
Proveravala sam kalcijum i vitamin D zbog bolova u kostima/mišićima, umora, čestih i naglih promena raspoloženja. Kalcijum je 2,47, ali vitamin D je nizak - 41.8nmol/l.
Lekar opšte prakse mi je savetovao da uzimam kapsule sa 400 IU vitamina D3 dnevno. Međutim, ja sam malo istraživala i u raznim studijama pronašla da bi kod insuficijencije dnevne doze trebalo da budu dosta veće. Kakvo je Vaše mišljenje o ovoj prepoučenoj dozi?
Unapred hvala na odgovoru.


Savetovala bih Vam 4000ij/dan posle jela naredna 3 meseca, pa pauza 3 nedelje i kontrola vitamina D u krvi.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine


Najlepše hvala na odgovoru!
Trenutno pijem 5000 ij/dan. Smanjiću onda na 4000, pa ću prekontrolisati kada bude vreme.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1468
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
31.7.2020 9:27:57   
VERA NADA
Postovana doktorko, vec tri godine imam problem sa neredovnim ciklusima, odlasci kod ginekologa su se zavrsavali tabletama za izazivanje i tad uspem da dobije, medjutim nakon toga nista. prepisan mi je primolut nor pila sam pet dana pred ciklus tri meseca i svaki put tako sam dobijala. nakon toga i te tablete vise nisu mogle da izazovu menstruaciju. zadnu sam dobila pre 6 meseci prirodno bez tableta. stalni odlasci kod ginekologa gde nije preduzeto nista sem price kako je sve na ultra zvuku u redu. na graju me poslala kog endoktinologa on je odmah uradio analize i smatrao je da je i ona trebala jos odavno TPO 12.5 AMH <0.01 FT4 16.39 TSH 0.995 PROGRESTERON < 0.050 UKUPAN ESTRADIOL 8.74 FSH 160.90 LH 84.44, PROLAKTIN JUTRANJI 141.40 TESTOSTERON 0.218. po ovome vidim da su jako losi nalazi ja imam 33 godine i nisam radjalai ovi rezultati su bili veliki sok za mene. Plasi me sto u ovom gradu gde zivim nema strucno lice koje moze da mi pomogne jer i na sve ovoe rezultate oni se samo zgledaju. Da li sam u menopauzi, ima li neke sanse i nade za trudnocu na bilo koji nacin ? Hvala puno unapred

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1469
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
31.7.2020 15:26:27   
ivaMark
Poštovani,na svoju ruku sam odradila TSH, T3 i T4, rezultati su sledeci: 
TSH 1.27 (0.27-4.20)
T3 4 (3.1-6.8 )
T4 12.9 (12-22.0)
Ima li potrebe javljati se doktoru?
Hvala unapred

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu VERA NADA)
Direktna veza do poruke: 1470
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
1.8.2020 0:40:10   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: VERA NADA

Postovana doktorko, vec tri godine imam problem sa neredovnim ciklusima, odlasci kod ginekologa su se zavrsavali tabletama za izazivanje i tad uspem da dobije, medjutim nakon toga nista. prepisan mi je primolut nor pila sam pet dana pred ciklus tri meseca i svaki put tako sam dobijala. nakon toga i te tablete vise nisu mogle da izazovu menstruaciju. zadnu sam dobila pre 6 meseci prirodno bez tableta. stalni odlasci kod ginekologa gde nije preduzeto nista sem price kako je sve na ultra zvuku u redu. na graju me poslala kog endoktinologa on je odmah uradio analize i smatrao je da je i ona trebala jos odavno TPO 12.5 AMH <0.01 FT4 16.39 TSH 0.995 PROGRESTERON < 0.050 UKUPAN ESTRADIOL 8.74 FSH 160.90 LH 84.44, PROLAKTIN JUTRANJI 141.40 TESTOSTERON 0.218. po ovome vidim da su jako losi nalazi ja imam 33 godine i nisam radjalai ovi rezultati su bili veliki sok za mene. Plasi me sto u ovom gradu gde zivim nema strucno lice koje moze da mi pomogne jer i na sve ovoe rezultate oni se samo zgledaju. Da li sam u menopauzi, ima li neke sanse i nade za trudnocu na bilo koji nacin ? Hvala puno unapred



Vaši rezultati ukazuju na prevremeni gubitak funkcije janika ili ranu menopauzu. To znači da jajnici više nisu sposobni da proizvedu estrogen i progesteron, niti jajnu ćeliju. Na žalost nije moguća trudnoća sa Vašim jajnim ćelija. U ranoj menopauzu se savetuje primena adekvatne hormonske nadoknade, a ostvarivanje trudnoće je moguće samo donacijom jajne ćelije.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu VERA NADA)
Direktna veza do poruke: 1471
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
1.8.2020 10:57:49   
VERA NADA
Hvala Vam na odgovori. Interesuje me jos nesto , cula sam za neku metodu podmladjivanja jajnika maticnim celijama , krvnom plazmom , da li se to radi kod nas i da li bi imalo efekta kod prevremene menopauze i gde se to radi ?Hvala puno jos jedmom 


(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1472
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
12.8.2020 21:23:33   
Natasa994
Pisala sam vam ranije, sada sam u 17.nedelji trudnoce, primecujem samo da du se povecala TPOAt ,ovo su kontrolni nalazi za štitnu žlezdu: TSH-1,8 (ref. 0,2-4,1), fT4-21,2 (11,5-23) , TPOAt 8,8 (0-12). Takodje, zbog prethodne trudnoce koja se zavrsila spontanim u 7.ned radila sam test na trombofilije, imam MTHFR heterozigotnu mutaciju i PAI 4g/4g homozigotnu.Sta mislite o tome? OGTT nisam jos radila, prestala sam sa primenom glukofaza u 12.ned, da li da radim i insulinemije, ili samo kontrola secera?Hvala puno na odgovoru.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1473
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
16.9.2020 8:32:04   
Milena18

IZVORNA PORUKA: Milena18


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Milena18

Poštovana,
Proveravala sam kalcijum i vitamin D zbog bolova u kostima/mišićima, umora, čestih i naglih promena raspoloženja. Kalcijum je 2,47, ali vitamin D je nizak - 41.8nmol/l.
Lekar opšte prakse mi je savetovao da uzimam kapsule sa 400 IU vitamina D3 dnevno. Međutim, ja sam malo istraživala i u raznim studijama pronašla da bi kod insuficijencije dnevne doze trebalo da budu dosta veće. Kakvo je Vaše mišljenje o ovoj prepoučenoj dozi?
Unapred hvala na odgovoru.


Savetovala bih Vam 4000ij/dan posle jela naredna 3 meseca, pa pauza 3 nedelje i kontrola vitamina D u krvi.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine


Najlepše hvala na odgovoru!
Trenutno pijem 5000 ij/dan. Smanjiću onda na 4000, pa ću prekontrolisati kada bude vreme.

Poštovana,
Proverila sam vitamin D nakon tri nedelje pauze u terapiji, sada je 100.2 nmol/l. S obzirom da je to optimalna koncentracija, treba li da sasvim prekinem sa uzimanjem Vigantola ili mi je potrebna neka doza održavanja?
Unapred hvala na odgovoru.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1474
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
20.9.2020 21:33:55   
Slatkica21
Pitanje za dr, radila sa ogtt test, evo rezultata:

Glukoza 0 min 5,430 min 11,060 min 9,490 min 7,2120 min 3,3Insulin ( ref vrednosti 2,6 -24,9)0 min 10,430 min 108,460 min 257,990 min 161,5120 min 24,4Godinama sam umorna, bez snage, problem sa kologramima koje skinem pa vratim, u poslednje vreme ne mogu da skinem. Ne jedem redovno, imsm potrebu za slatkišima. Molim vas za pomoć! Unapred hvala

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here