|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 59 [60] 61   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
20.9.2020 21:37:06   
Slatkica21


IZVORNA PORUKA: Slatkica21

Pitanje za dr, radila sa ogtt test, evo rezultata:

Glukoza 0 min 5,4 30 min 11,0 60 min 9,4 90 min 7,2 120 min 3,3, Insulin ( ref vrednosti 2,6 -24,9)0 min 10,4 30 min 108,4 60 min 257,9 90 min 161,5 120 min 24,4.Godinama sam umorna, bez snage, problem sa kologramima koje skinem pa vratim, u poslednje vreme ne mogu da skinem. Ne jedem redovno, imsm potrebu za slatkišima. Molim vas za pomoć! Unapred hvala



(odgovor članu Slatkica21)
Direktna veza do poruke: 1476
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
9.11.2020 16:15:44   
mama Jo
Postovanje,
zamolila bih Vas za tumacenje ove krvne slike i savet.
Hvala!

user posted image

user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Slatkica21)
Direktna veza do poruke: 1477
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
30.11.2020 17:55:52   
Nora332
Pitanje za doktorku - proverila bih hormone stitne zlezde u privatnoj laboratoriji pa zatim to odnela kod endokrinologa. Zanima me koji hormoni su bitni, posto ne znam razliku izmedju npr T3 i fT3? Imala sam hipotireozu pre 4 godine - rezultat THS je tada bio 5.4 (gornja granica 4.5) ali je doktorka tada rekla da nema potrebe za lekovima jer moze biti i trenutno od stresa, da rezultat nije visok i da je ok posto u tom periodu nisam planirala trudnocu. Nakon godinu dana rezultat je bio ok ali nakon toga nisam proveravala. Sada zelim, jer radim na tome da ostanem trudna a nista se ne desava. Brinem da nije povezano sa tim. Citala sam da je to stanje koje se leci celog zivota, ne znam puno o tome ni koliko je to istina pa mi je potreban savet. Veliko hvala! 


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1478
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
2.12.2020 21:01:12   
Uvek voljena
Pozdrav, radila sam polne hormone i LH mi je visi od FSH, jel moguce da su u pitanju policisticni jajnici a da mi niko od lekara nije rekao , pri tom imamo najboljeg ginekologa. Da napomenem da nemam ciste ni miome, bas zdrave jajnike i matericu. Molim vas za pomoc 

Estradiol 48,64Estradiol 178,5FSH 6,36LH 11,57Progesteron 0,44Testosteron 1,48. Sve radjeno treci dan ciklusa

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1479
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
8.2.2021 0:32:22   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Uvek voljena

Pozdrav, radila sam polne hormone i LH mi je visi od FSH, jel moguce da su u pitanju policisticni jajnici a da mi niko od lekara nije rekao , pri tom imamo najboljeg ginekologa. Da napomenem da nemam ciste ni miome, bas zdrave jajnike i matericu. Molim vas za pomoc 

Estradiol 48,64Estradiol 178,5FSH 6,36LH 11,57Progesteron 0,44Testosteron 1,48. Sve radjeno treci dan ciklusa



Prema nalazu hormona, ovo su verovatno policistični jajnici. Potrebno je da uradite UZ procenu ovarijalne rezerve 2.ili 3.dana ciklusa kod svog ginekologa i hormon AMH.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Uvek voljena)
Direktna veza do poruke: 1480
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
8.2.2021 0:33:28   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Nora332

Pitanje za doktorku - proverila bih hormone stitne zlezde u privatnoj laboratoriji pa zatim to odnela kod endokrinologa. Zanima me koji hormoni su bitni, posto ne znam razliku izmedju npr T3 i fT3? Imala sam hipotireozu pre 4 godine - rezultat THS je tada bio 5.4 (gornja granica 4.5) ali je doktorka tada rekla da nema potrebe za lekovima jer moze biti i trenutno od stresa, da rezultat nije visok i da je ok posto u tom periodu nisam planirala trudnocu. Nakon godinu dana rezultat je bio ok ali nakon toga nisam proveravala. Sada zelim, jer radim na tome da ostanem trudna a nista se ne desava. Brinem da nije povezano sa tim. Citala sam da je to stanje koje se leci celog zivota, ne znam puno o tome ni koliko je to istina pa mi je potreban savet. Veliko hvala! 




Rade se hormoni TSH i FT4, pred planiranje trudnoće TSH treba da je manji od 2.5 (najbolje 1-1.2).

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1481
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
8.2.2021 0:34:35   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: mama Jo

Postovanje,
zamolila bih Vas za tumacenje ove krvne slike i savet.
Hvala!

user posted image

user posted image


U pitanju je ozbiljna anemija, koja mora i da se leči i da se ispita uzrok. Obavezan pregled hematologa.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1482
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
8.2.2021 0:37:48   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Slatkica21



IZVORNA PORUKA: Slatkica21

Pitanje za dr, radila sa ogtt test, evo rezultata:

Glukoza 0 min 5,4 30 min 11,0 60 min 9,4 90 min 7,2 120 min 3,3, Insulin ( ref vrednosti 2,6 -24,9)0 min 10,4 30 min 108,4 60 min 257,9 90 min 161,5 120 min 24,4.Godinama sam umorna, bez snage, problem sa kologramima koje skinem pa vratim, u poslednje vreme ne mogu da skinem. Ne jedem redovno, imsm potrebu za slatkišima. Molim vas za pomoć! Unapred hvala





Imate problem i sa šećerom i sa insulinskom rezistencijom. Neophodni su fizička aktivnost, dijeta i obavezno primena leka metformin (ako su bubrezi uredne funkcije).

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Slatkica21)
Direktna veza do poruke: 1483
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
8.2.2021 0:39:02   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Milena18


IZVORNA PORUKA: Milena18


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Milena18

Poštovana,
Proveravala sam kalcijum i vitamin D zbog bolova u kostima/mišićima, umora, čestih i naglih promena raspoloženja. Kalcijum je 2,47, ali vitamin D je nizak - 41.8nmol/l.
Lekar opšte prakse mi je savetovao da uzimam kapsule sa 400 IU vitamina D3 dnevno. Međutim, ja sam malo istraživala i u raznim studijama pronašla da bi kod insuficijencije dnevne doze trebalo da budu dosta veće. Kakvo je Vaše mišljenje o ovoj prepoučenoj dozi?
Unapred hvala na odgovoru.


Savetovala bih Vam 4000ij/dan posle jela naredna 3 meseca, pa pauza 3 nedelje i kontrola vitamina D u krvi.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine


Najlepše hvala na odgovoru!
Trenutno pijem 5000 ij/dan. Smanjiću onda na 4000, pa ću prekontrolisati kada bude vreme.

Poštovana,
Proverila sam vitamin D nakon tri nedelje pauze u terapiji, sada je 100.2 nmol/l. S obzirom da je to optimalna koncentracija, treba li da sasvim prekinem sa uzimanjem Vigantola ili mi je potrebna neka doza održavanja?
Unapred hvala na odgovoru.


Odličan je vitamin D. Sada nastavite primenu vitamina D u manjoj dozi 2000ij/dan, tako da se ovaj nivo održava uvek. Samo tokom letnjih meseci možete napraviti pauzi ili smanjiti na 1000ij/dan ako ne boravite na suncu ili se redovno mažete kremom sa zaštitnim faktorom 25 i većim.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1484
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
8.2.2021 14:21:24   
Milena18

IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Milena18


IZVORNA PORUKA: Milena18


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Milena18

Poštovana,
Proveravala sam kalcijum i vitamin D zbog bolova u kostima/mišićima, umora, čestih i naglih promena raspoloženja. Kalcijum je 2,47, ali vitamin D je nizak - 41.8nmol/l.
Lekar opšte prakse mi je savetovao da uzimam kapsule sa 400 IU vitamina D3 dnevno. Međutim, ja sam malo istraživala i u raznim studijama pronašla da bi kod insuficijencije dnevne doze trebalo da budu dosta veće. Kakvo je Vaše mišljenje o ovoj prepoučenoj dozi?
Unapred hvala na odgovoru.


Savetovala bih Vam 4000ij/dan posle jela naredna 3 meseca, pa pauza 3 nedelje i kontrola vitamina D u krvi.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine


Najlepše hvala na odgovoru!
Trenutno pijem 5000 ij/dan. Smanjiću onda na 4000, pa ću prekontrolisati kada bude vreme.

Poštovana,
Proverila sam vitamin D nakon tri nedelje pauze u terapiji, sada je 100.2 nmol/l. S obzirom da je to optimalna koncentracija, treba li da sasvim prekinem sa uzimanjem Vigantola ili mi je potrebna neka doza održavanja?
Unapred hvala na odgovoru.


Odličan je vitamin D. Sada nastavite primenu vitamina D u manjoj dozi 2000ij/dan, tako da se ovaj nivo održava uvek. Samo tokom letnjih meseci možete napraviti pauzi ili smanjiti na 1000ij/dan ako ne boravite na suncu ili se redovno mažete kremom sa zaštitnim faktorom 25 i većim.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

Hvala mnogo!

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1485
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
8.3.2021 15:37:50   
Bicesuper
Poštovana dr, Uradila sam analize hormona i rezultati su sledeći:Estradiol: 246,67LH:8,64FSH:7,61Prolactin:229,95PG:1,69Testosteron:1,38AMH:7,80(0,03-7,15).Tsh:1,36.Na terapiji sam za štitnu zlezdu - eutirox 3puta nedeljno 50, 4 puta nedeljno 25 mg.Terapija za štitnu je uvedena jer je tsh bio 3 a planira se trudnoca...Imajući u vidu da smo naknadno saznali za problem steriliteta sa muške strane i da nas čeka put u inostranstvo na VTO moje pitanje je: 1. Na koliko da kontrolišem nivo tsh jer minje dr dao ovu terapiju bez naznake za nekom kontrolom2. Da li treba da radim OGTT test da vidim da li postoji IR i policisticni jajnici imajući u vidu da su LH i FSH u inverziji i neki savet vezan za to
Ne vidi se dobro napisano AMH je 7,8 a referentna je do 7,15

< Poruku je uredio Bicesuper -- 8.3.2021 15:50:01 >

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1486
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
15.3.2021 2:39:43   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Poštovana dr, Uradila sam analize hormona i rezultati su sledeći:Estradiol: 246,67LH:8,64FSH:7,61Prolactin:229,95PG:1,69Testosteron:1,38AMH:7,80(0,03-7,15).Tsh:1,36.Na terapiji sam za štitnu zlezdu - eutirox 3puta nedeljno 50, 4 puta nedeljno 25 mg.Terapija za štitnu je uvedena jer je tsh bio 3 a planira se trudnoca...Imajući u vidu da smo naknadno saznali za problem steriliteta sa muške strane i da nas čeka put u inostranstvo na VTO moje pitanje je: 1. Na koliko da kontrolišem nivo tsh jer minje dr dao ovu terapiju bez naznake za nekom kontrolom2. Da li treba da radim OGTT test da vidim da li postoji IR i policisticni jajnici imajući u vidu da su LH i FSH u inverziji i neki savet vezan za to
Ne vidi se dobro napisano AMH je 7,8 a referentna je do 7,15


Odličan je TSH, nastavite istu dozu. Kontrolišite TSH pred i tokom postupka. Obavezno uradite OGTT, prema hormonima se može reći da su policistični jajnici.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1487
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
31.3.2021 11:33:33   
Bicesuper
Postovana, uradila sam OGTT. Rezultati su sledeci Glukoza 0-4,83 30-8,25 60-7,54 90-6,49 120-6,33
referentna je do 6,1
Insulin 0-2,83 30-25 60-31 90-35,6 120-40,1 referentna do 27.
TSh mi je u medjuvremenu skocio na 2,4
Da li imam IR?
Da li na rezultat TSH utice da li je ujutro uzeta terapija i kako da se inace radi, kad se popije terapija ili ne?
Srdacan pozdrav i hvala

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1488
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
12.4.2021 11:45:40   
Milena18
Poštovana,
Molim za mišljenje.
Poslednjih 7 godina sam na supstitucionoj terapiji posle terapije J131. Pre trudnoće tsh 1.5, uz terapiju Euthyrox 125mcg pet dana + 100mcg dva dana nedeljno. Kada sam saznala da sam trudna, vođena iskustvom iz prve trudnoće, povećala sam dozu na 150 mcg dnevno. Nakon 4 nedelje tsh je bio 0.85, ft4 21,98. Endokrinolog mi je smanjio dozu na 150 mcg pet dana + 125mcg dva dana nedeljno. Nakon 5 nedelja ovakve terapije tsh je 6,51, ft4 17,69. Danas mi je endokrinolog vratio dozu na 150 mcg dnevno uz objašnjenje da mi ne može dati više zbog moje telesne težine (55 kg). Endokrinolog je mišljenja da će se za 4 nedelje tsh vratiti u normalu, ali kako su mi i u prvoj trudnoći bile potrebne velike doze da bih održala tsh na zadovoljavajućem nivou, ne očekujem da će do toga doći. Ima li smisla da proverim hormone za 2 nedelje kako bih videla ima li terapija efekta ili moram da sačekam 4 nedelje?
Unapred hvala na odgovoru!

< Poruku je uredio Milena18 -- 12.4.2021 11:53:00 >

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1489
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
26.5.2021 21:07:32   
besnaglista
Pitanje za doktortku: bila sam danas kod dr i malo mi je nejasno o cemu se radi. Imam PCOS i neredovne cikluse. Zadnji ciklus mi je trajao 38 dana. Danas mi je 11. dan ciklusa, na UZ pregledu mi je dr rekao da mi je zid materice tanak, kao da mi je juce stala menstruacija. Takodje mi je rekao da ta menstruacija koju sam imala zapravo nije bila menstruacija, vec neki drugi vid krvarenja. Dao mi je da pijem duphaston progesteron i da uradim hormonske nalaze kada dobijem menstruaciju koja ce doci nakon duphastona. Ovo mi se zapravo isto desilo pre 3 godine, kada nisam 2 meseca dobila menstruaciju, isti sam lek pila i odmah nakon toga ostala trudna, i ako sam pre toga bezuspesno pokusavala. Mene zanima jel to znaci da je taj lek prouzrokovao tad da ostanem trudna i takodje sta su uopste ta krvarenja koja imam a nisu menstruacije. I jel to sve to ima veze sa PCOS?

Unapred hvala!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1490
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
11.6.2021 11:41:23   
Anoniman
Postovani, 

Imam insulinsku rezistenciju i policisticne jajnike, insulin nakon 1 h skoci na 54 i posle 2h se vraca u normalu, pijem glukofagexr 750 i policistin, e sad proslog meseca tacnije 25og sam imala spontani u 8oj nedelji, krvarila sam do 8og juna, danas opet krece krvarenje, sta bi to moglo biti da li je menstruacija , mada mi deluje rano, ispada da je menstruacina 17og dana? Nije radjena kiretaza , sve je samo otislo, krv je onako tamnija braon

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 1491
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
16.6.2021 3:19:58   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Postovana, uradila sam OGTT. Rezultati su sledeci Glukoza 0-4,83 30-8,25 60-7,54 90-6,49 120-6,33
referentna je do 6,1
Insulin 0-2,83 30-25 60-31 90-35,6 120-40,1 referentna do 27.
TSh mi je u medjuvremenu skocio na 2,4
Da li imam IR?
Da li na rezultat TSH utice da li je ujutro uzeta terapija i kako da se inace radi, kad se popije terapija ili ne?
Srdacan pozdrav i hvala



Imate uredne glikemije, sa vrlo blagom insulinskom rezistencijom koja se najbolje rešava urednom ishranom i redovnom fizičkom aktivnošću. TSH je normalan. Kada radite kontrolu TSH, možete da popijete lek. Kada radite i TSH i FT4, ne uzimate jutarnju dozu leka.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1492
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
16.6.2021 3:20:37   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Milena18

Poštovana,
Molim za mišljenje.
Poslednjih 7 godina sam na supstitucionoj terapiji posle terapije J131. Pre trudnoće tsh 1.5, uz terapiju Euthyrox 125mcg pet dana + 100mcg dva dana nedeljno. Kada sam saznala da sam trudna, vođena iskustvom iz prve trudnoće, povećala sam dozu na 150 mcg dnevno. Nakon 4 nedelje tsh je bio 0.85, ft4 21,98. Endokrinolog mi je smanjio dozu na 150 mcg pet dana + 125mcg dva dana nedeljno. Nakon 5 nedelja ovakve terapije tsh je 6,51, ft4 17,69. Danas mi je endokrinolog vratio dozu na 150 mcg dnevno uz objašnjenje da mi ne može dati više zbog moje telesne težine (55 kg). Endokrinolog je mišljenja da će se za 4 nedelje tsh vratiti u normalu, ali kako su mi i u prvoj trudnoći bile potrebne velike doze da bih održala tsh na zadovoljavajućem nivou, ne očekujem da će do toga doći. Ima li smisla da proverim hormone za 2 nedelje kako bih videla ima li terapija efekta ili moram da sačekam 4 nedelje?
Unapred hvala na odgovoru!


Doza L-tiroksina je individualna. U Vašem slučaju posebno je poželjna viša doza jer ste trudni i nemate adekvatnu proizvodnju sopstvenih hormona. Slobodno kontrola TSH i FT4 (ujutru bez popijenog leka), za 2 nedelje.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1493
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
16.6.2021 3:21:13   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: besnaglista

Pitanje za doktortku: bila sam danas kod dr i malo mi je nejasno o cemu se radi. Imam PCOS i neredovne cikluse. Zadnji ciklus mi je trajao 38 dana. Danas mi je 11. dan ciklusa, na UZ pregledu mi je dr rekao da mi je zid materice tanak, kao da mi je juce stala menstruacija. Takodje mi je rekao da ta menstruacija koju sam imala zapravo nije bila menstruacija, vec neki drugi vid krvarenja. Dao mi je da pijem duphaston progesteron i da uradim hormonske nalaze kada dobijem menstruaciju koja ce doci nakon duphastona. Ovo mi se zapravo isto desilo pre 3 godine, kada nisam 2 meseca dobila menstruaciju, isti sam lek pila i odmah nakon toga ostala trudna, i ako sam pre toga bezuspesno pokusavala. Mene zanima jel to znaci da je taj lek prouzrokovao tad da ostanem trudna i takodje sta su uopste ta krvarenja koja imam a nisu menstruacije. I jel to sve to ima veze sa PCOS?

Unapred hvala!


U sklopu PCOS, moguće je da nemate adekvatnu ovulaciju i zato pojavu tzv.nefunkcionalnih krvarenja. Duphaston je preparat progesterona koji može da pomogne u ovakvim situacijama.


Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu besnaglista)
Direktna veza do poruke: 1494
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
16.6.2021 13:52:11   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Postovani, 

Imam insulinsku rezistenciju i policisticne jajnike, insulin nakon 1 h skoci na 54 i posle 2h se vraca u normalu, pijem glukofagexr 750 i policistin, e sad proslog meseca tacnije 25og sam imala spontani u 8oj nedelji, krvarila sam do 8og juna, danas opet krece krvarenje, sta bi to moglo biti da li je menstruacija , mada mi deluje rano, ispada da je menstruacina 17og dana? Nije radjena kiretaza , sve je samo otislo, krv je onako tamnija braon


Obavezno idite kod ginekologa.
Mora da se ponovi beta i da se uradi UZ.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1495
   Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
23.6.2021 18:04:35   
Anoniman

user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 23.6.2021 19:45:29 >

(odgovor članu Ringerajin doktor)
  Direktna veza do poruke: 1496
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
13.7.2021 21:01:52   
Miki29
Poštovani, 

Imala sam spontani pobačaj u 21. nedelji, interesuje me koje bi sve analize trebala da uradim pored briseva i TORCH-a? 

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1497
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
14.7.2021 11:26:53   
Mišurka
Postovani,

U cetvrtom sam mesecu trudnoće, na pregledu je bilo sve u redu osim sto imam miom na materici. Da li treba da me zabrine bol u donjem delu stomaka? Nije jak ali je konstantan. Pogotovo levi jajnik ume da zaboli...

(odgovor članu Miki29)
Direktna veza do poruke: 1498
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
3.8.2021 23:32:59   
smimba
Doktorka molim vas da mi pomognete oko tumačenja rezultata hormonskog ispitivanja.

Imam 35 godina, ciklusi dolaze redovno na 30 dana.
Ovo je rezultat ispitivanja radjenog 3.dc:
""

A ovo rezultat ispitivanja ranjenog 14. dc:

"user 
UZ pregled 14.dc:Endometrijum 9mmFolikul 22mm
Prethodni mesec sam radila 3 puta folikulometriju i to:
15.dc:Endometrijum 8.5mmFolikul 17mm18.dc:Endometrijum 8.5mmFolikul 20mm19.dc:Endometrijum 11mmFolikul 25mm i 33mm
OGGT odlican, pre 5 godina povišena antitela na stitnu, bez odstupanja u hormonima pri redovnim kontrolama.
Hvala💐


(odgovor članu Mišurka)
Direktna veza do poruke: 1499
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
3.8.2021 23:33:19   
smimba
Doktorka molim vas da mi pomognete oko tumačenja rezultata hormonskog ispitivanja.

Imam 35 godina, ciklusi dolaze redovno na 30 dana.
Ovo je rezultat ispitivanja radjenog 3.dc:
""

A ovo rezultat ispitivanja ranjenog 14. dc:

"user 
UZ pregled 14.dc:Endometrijum 9mmFolikul 22mm
Prethodni mesec sam radila 3 puta folikulometriju i to:
15.dc:Endometrijum 8.5mmFolikul 17mm18.dc:Endometrijum 8.5mmFolikul 20mm19.dc:Endometrijum 11mmFolikul 25mm i 33mm
OGGT odlican, pre 5 godina povišena antitela na stitnu, bez odstupanja u hormonima pri redovnim kontrolama.
Hvala💐


(odgovor članu smimba)
Direktna veza do poruke: 1500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  57 58 59 [60] 61   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 59 [60] 61   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here