|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
9.10.2009 21:58:59   
NadaR
Pokusacu i to! Nadam se najboljem!

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
9.10.2009 22:00:17   
simke
Drzim ti figeuser posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
9.10.2009 22:01:57   
NadaR
hvala!
Kaze moja mama > Ma nije to nista, tek 15 dana ! Ti 2 godine uopste nisi spavala!
Jaaaoooj meni!user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
9.10.2009 22:12:33   
sephora
mi imamo minijaturni stan pa su deca kako god okreneš sa nekim u sobi, beba sa nama a Hana sa mojom mamom...
ali beba spava u svom krevetiću (malo smo imali krizu posle sela jer je tamo morao sa nama u krevetu)...
ja ih dok su bebe ne bih baš odvajala u posebnu sobu, ne znam, nešto mi žao, pa i mačići se sklupčaju uz mamu mačku, sve bebe bi želele društvo, nisu mi za njih mrak, samoća,...
ali krevetac je za bebu a ne roditeljski krevet, pre svega iz higijenskih razloga- ja ne volim kada celu noć malom dišem u lice...
sve u svemu, mislim da se kada dođe pravo vreme oni osamostaljuju bez problema...

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
9.10.2009 22:14:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sephora

mislim da se kada dođe pravo vreme oni osamostaljuju bez problema...



user posted image To sam ovde na RR već od nekoga čula i dopalo mi se. Od onda se ne trudim da Luku osamostalim u tom smislu.

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
3.2.2010 13:02:58   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: bebuska

Pomozite mi da razrjesim dilemu...
Nasa spavaca soba je mala jedva da bi mogli da ubacimo krevetac a sa druge strane imamo jos jednu sobicu koja je zasad prazna i za koju od uvjek planiram da bude djecija tako da ja mastam da mu namjestim kompletnu sobicu sa tapetama, krevtecom,orman. komodica za presvlacenje.... Onakao htjela bi da mu tu sobicu sredim tip top a s obzirom da tesko da cu moc prvih dana da ga odvojim od sebe mislila sam i da u spavacu ubacim jednu malu koljevkicu pa da bude s nama nocu za tih prvih par mjeseci dok je ne preraste...Posle kontam bice mu bolje u svojoj sobici, cistiji zrak itd. al me mnogi kad im to spomenem gledaju poprjeko kao u fazonu jesil ti luda? Odvojices malu bebu od sebe??? Kao, treba da je uz majku dok god koristi krevetac?!
???


IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Koliko ja znam, preporučuje se da beba spava u drugoj sobi od roditelja. Možda ne u prvih mesec-dva, kada će i tebi biti lakše da je beba sa tobom u sobi, ali posle toga svakako. Bolje spavaju i beba i roditelji, roditelji se ne cimaju na svaki bebin šum, što i ne treba. Da imam tu drugu sobu,, već bi Andrej uveliko bio u njoj.



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
3.2.2010 13:11:10   
bebuska
Alexx i ja kontam da je bolje za njega pa ja bi volila i na grudima da mi spava al to naravno nije dobro za njeg. Mislim ako vec imam tu sobu zasto da je ne iskoristim, i zasto da spava u zagusljivom (svi mi ujutru kad ustanemo vidimo koliko je zagusljiva soba u kojoj smo spavali) a u svoj sobici mu je cistiji zrak a ako sta treba cucu ga pa samo je dva koraka udaljena soba od nase.

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
3.2.2010 13:17:33   
Anoniman
Naravno. U krajnjoj liniji ćeš kupiti baby alarm. user posted image

(odgovor članu bebuska)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
3.2.2010 14:51:21   
Lu
Bebuška moj je u svojoj sobi od petog mjeseca starosti,tj.odkako ne jede po noći jer mi je bilo lakše da ga nahranim kod sebe.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
14.2.2010 23:07:51   
Didy
Da me je neko ovo pitao pre dve godine, rekla bih što kasnije. Sada kažem da treba odmah. Nažalost, trenutno nemamo uslova da spavamo u odvojenim sobama (maleni nam je stan), ali se na jesen selimo u našu kuću, pa će već biti bolje. Mislim da svi budimo jedni druge. Stefan se u toku noći sto puta prevrne i svaki put ispusti neki zvuk, ali se ne probudi. Dovoljno da nas probudi. Nastavimo mi opet spavati, ali nam je san iscepkan tim njegovim meškoljenjima. Ujutro ga mm najčešće probudi kad ustaje da se sprema za posao, a vikendom se ne budi u to vreme, već kasnije.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
15.2.2010 7:42:13   
Anoniman
Mi imamo spremnu sobu za nas dvoje, da se prebacimo, ali Nesa jos nije spreman da spava sam. Tj, ja nisam spremna, jer se budi po 3-4 puta nocu, i zavrsi kod nas u krevetu kad vise nemam snage da ga zabavljam ili uspavljujem. Jos da sam u drugoj sobi, mozda bih samo iskljucila alarm i nastavila da spavam, u svom tom umoru.Za par meseci, mislim da ce tad biti ok.

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
1.3.2010 10:48:02   
Anoniman
Nesa je, konacno, usao u fazu spavanja, ne budi se nocu, ili mu samo dam flasicu u krevetac pa zaspi. Mislim da je sad pravo vreme.
Mi smo sad u sobi koja ce ostati njegova, bas je velika, i krevet ostaje tu, ako treba da spavam pored njega. Samo da premestimo jedan mali sto, i soba je spremna. Nasa, mala, takodje. Malo mi je frka, ali valjda cu uspetiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
1.3.2010 13:09:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Nesa je, konacno, usao u fazu spavanja, ne budi se nocu, ili mu samo dam flasicu u krevetac pa zaspi. Mislim da je sad pravo vreme.
Mi smo sad u sobi koja ce ostati njegova, bas je velika, i krevet ostaje tu, ako treba da spavam pored njega. Samo da premestimo jedan mali sto, i soba je spremna. Nasa, mala, takodje. Malo mi je frka, ali valjda cu uspetiuser posted image


Bravoooooooo user posted image !
Kako li ce sad da uziva u veeeeeeeelikoj sobi...ima da pravi zurke a vi matorci da nemate pojma  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
1.3.2010 14:21:27   
Anoniman
Da, samo sam zaboravla da napisem da tu odluku jos nisam saopstila mmuser posted image user posted image user posted image
Al dobro, imam srece da on uglavnom postuje sve moje odluke u vezi sa NEsom, jako retko se usprotivi, posto mi maksimalno veruje...nadam se da ce tako biti i ovaj putuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
2.3.2010 22:00:16   
bajka12
mislim da beba treba da spava u sobi sa mamom i tatom, ipak je to prirodno

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
2.3.2010 22:14:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bajka12

mislim da beba treba da spava u sobi sa mamom i tatom, ipak je to prirodno



Zato se postavlja pitanje "kada je prebaciti u vlastitu sobu?" jer do nekog vremena je sa nama, a kada ide u svoju sobu?

(odgovor članu bajka12)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
2.3.2010 22:15:15   
indy_25
Moja bebica cim se rodi ide odma sama u svoju sobu. Nasa soba j odma do njene imacemo i babyphone ali mislim da cemo je cuti i bez njega.

(odgovor članu bajka12)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
2.3.2010 23:27:38   
choopa choops
Da je mene neko ovo pitao prije nego sto cu se poroditi rekla bih sto ranije.
Ali kasnije sam promijenila plocu user posted image Prvo mi smo dojili svaka tri sata, pa nisam mogla da je nosim tamo vamo, onda je dosla zima pa je njena sobica skroz pocrnila od vlage i nisam zeljela da bude tu. Onda je doslo ljeto, pa mi je onda kao bilo zao da je odvojim jer je vec bila velika i shvatala je neke stvari. I onda opet zima i vlaga. Eto. karakter sam nema sta user posted image . Ali nadam se da cemo sad jos malo bar pokusati, a za ovu zimu se spremamo uvesti centralno pa nam vlaga valjda nece vise biti problem.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
5.3.2010 8:05:01   
Anoniman
Sredili smo sobu, i kaze mm sinoc da spavamo tamo. Ja se uspanicila, kao da ga ostavljam samog u stanu, ostavila sirom otvorena vrata, alarm pored glave, jedva sam oka sklopila. Eto njega, oko 2 ujutru se javlja, zove me, ja dosla kod njega, legla sa njim u krevet i ostala tamo, zaspala. Makar se mm odmoriouser posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
5.3.2010 8:09:25   
NadaR
Nedjo,trebala si ga ponovo uspavati i otici nazad u svoj krevet!
Samo ga nemoj vracati nazad vama , onda ce se i on mis mali pogubiti u tim promjenama... sad tamo,sad ovamo!

Kod nas je sad ok, jedino je bio problem kad su ga zekili zubici pa ga mm vratio nama .. jedva se navikao opet sam!

Sad oko 8-pola 9 vice u alarm > Maaaaammmmaaaa dodjiiii user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
5.3.2010 8:13:47   
Anoniman
Uspavala sam ga, ali cim sam krenula da ga vracam u krevetac, probudio se, i tako par puta...ne znam sto sam se i ponadala, kad on inace spava sa nama, trebace vremena za to...on se svaki noci probudi, ja ga samo spustim kod nas i nastavi da spava, ne postoji mogucnost da ga vratim u krevetac...videcemo kad mu ukinem to drugo spavanje preko dana, ako i to uspemuser posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
5.3.2010 8:19:06   
NadaR
Milos spava jednom ,otprilike od 12 do pola 3... onda pravi haos do 20 kad je tusiranje i krevet! Tada je vec toliko umoran da mislim da i nema pojma gdje se nalazi... da bi spavao i na drvetu

user posted image



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
5.3.2010 8:21:11   
Anoniman
nesa ustaje u 7, pa spava od 10 do 11 i 30, pa od 4 do 5, i do 8 uvece je vec zaspao...mora da regulisem touser posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
5.3.2010 8:53:28   
eugenija
IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

Tada je vec toliko umoran da mislim da i nema pojma gdje se nalazi... da bi spavao i na drvetu

user posted image




user posted image user posted image user posted image


Nedjo, kako to regulisati? Imaš li neki plan ili neku proverenu ideju?


< Poruku je uredio eugenija -- 5.3.2010 8:54:02 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
5.3.2010 9:39:54   
Anitaaa
Mi nemamo uslova da mali ima svoju sobu dok god ovde živimo user posted image
Kad završimo našu kuću imaće svoju sobu a do tada će morati da nas trpi


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here