|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
5.3.2010 9:45:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

Tada je vec toliko umoran da mislim da i nema pojma gdje se nalazi... da bi spavao i na drvetu

user posted image




user posted image user posted image user posted image


Nedjo, kako to regulisati? Imaš li neki plan ili neku proverenu ideju?



Nit plana, nit idejeuser posted image Probacu, jednostavno, da mu ne dam da spava, on kad se zaigra moze da ne spava popodne, ali onda mu se spava vec u 7 sati, pa tu moram da mu odlozim do 8, pola devet, i da istrajem u tome par dana dok se ne navikne. Desava mu se, sve cesce, da se kao avet probudi u pola sest, sest, pa da crknem. I zato se bojim da ga ostavi9m samog u sobi, da u tom umoru necu cuti alarmuser posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
5.3.2010 11:09:38   
Anoniman
NEMA TEORIJE da ne čuješ alarm! I ja sam se tripovala oko toga, a onda sam shvatila da ga čujem i tek kako, jer ga ugasim i nastavim da spavam! user posted image Poenta je da alarm staviš dovoljno daleko da ga iz kreveta ne dohvatiš, nego da moraš makar na laktove da se digneš i istegliš da bi ga dohvatila. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
5.3.2010 13:01:55   
Anoniman
Znaaaaam, evo, nocas me probudio alarm i pre nego sto je Nesa ista rekao, probudilo me njegovo saputanjeuser posted image Probacemo opet nocas, pa opet...treba vremena da se priviknemo sviuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
5.3.2010 13:07:45   
Anoniman
Najviše TI! Ja se i dalje nisam navikla, i najradije bih ga renela u moj krevet kada krenem na spavanje. Nekako lepše spavam. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
5.3.2010 13:13:06   
Anoniman
Mm je sinoc pop**** od mene...a ja kukam li kukam...siroce moje, on tamo sam, a mi ovde zajedno, sta ako se probudi i pomisli da smo ga ostavili....gluposti, desavalo se sto puta da gledamo film u dnevnoj sobi, a on se probudi u spavacoj...znam, dramim....al bas sam se grozno osecala, i tako sam se obradovala kad se probudio, legla pored njega i ususkala se s njim, mm me jutros pita da li sam ga namerno probudilauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
5.3.2010 13:15:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

mm me jutros pita da li sam ga namerno probudilauser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
5.3.2010 13:33:45   
Lu
IZVORNA PORUKA: Nedja

Znaaaaam, evo, nocas me probudio alarm i pre nego sto je Nesa ista rekao, probudilo me njegovo saputanjeuser posted image Probacemo opet nocas, pa opet...treba vremena da se priviknemo sviuser posted image

Eeee pa kažu,plašim se da ga neću čutiuser posted image
Ja svog čujem u drugoj sobi i bez alarma(alarm sad palim samo po danu),a u noći otvorim vrata od njegove i naše sobe,čujem ga svaki put kad se okrene ili lupi nogom,glavom u drvouser posted image
Ja ne bi mogla da zaspim pored njega,mada dođe nekad u naš krevet ali ga ja opet vratim nazad...tata ga je ulopoviouser posted image
Od kad se rodio plašila sam se da zaspim pored njega da ga ne ugušim,ne udarim itd...nikad nije spavao samnom.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
18.5.2010 0:57:39   
AtenA
kada sam rodila Nives,bili smo podeljeni zenske u decijoj sobici a muski u spavacoj.A sada posto Nives spava vec mesec dana uvece od 21h do 7h ujutru,Vukasina sam vratila u njegov krevet,a ja kod muza u spavacu sobuuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
26.7.2010 12:02:46   
New Mom
OK, šta da radimo?
Mi imamo dodatnu sobu koju smo namenili bebani, tu su ormar, komoda, a krevetić je privremeno u našoj spavaćoj sobi, jer od rođenja ova dva i po meseca spava u njoj.
Uvek je bilo u planu da se vrati u sobu, jednostavno je bilo lakše da se noću ustaje kad je tu.
Plan je bio da oko trećeg meseca je prebacimo u svoje. Pogotovo što se ne budi više do 4h, a nekad ni do 6 sati.
Privatno nas obilaze dve dr, jedna je apsolutno protiv toga dok dete ne napuni godinu dana ("suviše je mala da bi bila sama"), a druga je apsolutno za to i preporučuje da što pre navikavamo bebu da spava sama (po njoj, imaće kvalitetniji san, a i lakše je kad je mlađa da se navikava).
Ne moram naglašavati da su nam matorci potpuno protiv i da nas proglašavaju neodgovornim roditeljima.

Je l' grešimo/brzamo sa tom odlukom?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
26.7.2010 12:08:00   
Anoniman
Iskreno,ja ne bih tako malu bebu jos prebacivala...to je moje misljenje.Mi nemamo mogucnosti da ga prebacimo u drugu sobu,jos uvek,ali i on mi je mali za to...Koliko puta se nocu probudi samo ako mu zafali duda ili je zedan ili bi eto samo malo da se mazi i ponovo zaspi...ne znam,eto ja mislim da je jaaaaaaako rano.user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
26.7.2010 13:30:10   
Nena81
NM ne znam sta pametno reci, ja iskrenone mogu da zamsilim da moji malci nisu meni tu pred ocima, samo otvorim jedno oko nocu pogledam jesu li pokriveni i nastavim da spavam.
Na stranu to dok jos siki pa moras da ustanes obuces bade mantil odes u drugu sobu da je nahranis presvices razbudis se ..to mi se ne svidja.
Ona sad mozda spava duze al ne znaci da nece poceti da se budi da ponovo uvodi sikenje moji su to oboje radili.
Cisto iz prakticnih razloga,mada opet jeste lakse sigurno dok je mala navakivati je ..
joj nisam pametna sta i kako.


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
26.7.2010 14:34:51   
*Alexx*
Ja sam izgleda jedina ovde koja smatra da beba treba da bude što ranije u svojoj sobi user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
26.7.2010 14:41:04   
buhla
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ja sam izgleda jedina ovde koja smatra da beba treba da bude što ranije u svojoj sobi user posted image


ja sam isto ZA, kad naravno ima za to uslova. mi imamo veliku sobu koju sam ormanima podelila na dva dela, pa je on u jednom a ja u drugom delu. user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
26.7.2010 14:45:40   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ja sam izgleda jedina ovde koja smatra da beba treba da bude što ranije u svojoj sobi user posted image


Da imam sobu, Anu bi odavno prebacila - razlog
Spava mi celu noć, a ujutru se probudi u 6-30 jer muž tad ustaje za posao. Par dana nije radio i tih dana je spavala do 8!
Dakle ja bih je prebacila, ali nemamo sobu user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
26.7.2010 14:48:51   
*Alexx*
Trco, isti problem imam user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
26.7.2010 14:55:36   
New Mom
Treba napraviti izgleda anketu "za/protiv", svako suprotno.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
26.7.2010 14:58:59   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Nena81

NM ne znam sta pametno reci, ja iskrenone mogu da zamsilim da moji malci nisu meni tu pred ocima, samo otvorim jedno oko nocu pogledam jesu li pokriveni i nastavim da spavam.
Na stranu to dok jos siki pa moras da ustanes obuces bade mantil odes u drugu sobu da je nahranis presvices razbudis se ..to mi se ne svidja.
Ona sad mozda spava duze al ne znaci da nece poceti da se budi da ponovo uvodi sikenje moji su to oboje radili.
Cisto iz prakticnih razloga,mada opet jeste lakse sigurno dok je mala navakivati je ..
joj nisam pametna sta i kako.


ja ne mogu da zamislim da mi Luka spava negde tamo u nekoj sobi, a ja u nekoj drugoj, sto ti kazes ustam vidim da li je pokriven, ako nesto zastenje skocim da vidim sta je, da li mu nesto treba, da li je zedan. I ako ima 1,5 godinu jos uvek se budi ponekad nocu, mozda bi ga prebacila u drugu sobu ali bi i ja presla user posted image

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
26.7.2010 14:59:24   
*Alexx*
Ja mislim da tu nema pravila. Kako se roditelj oseća, tako treba da uradi. user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
26.7.2010 15:03:11   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ja mislim da tu nema pravila. Kako se roditelj oseća, tako treba da uradi. user posted image

I ja isto mislim, Luka kad se probudi odmah pocne da skace, a veliki je sta da nisam u sobi da se probudi i ispadne iz kreveca eto mene sa crnim mislima odmah user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
26.7.2010 17:40:53   
pepeljuga
vuk od prvog dana spava u svojoj sobici koja je vrata do vrata od nase, cujem ga odlicno i u tri koraka sam kod kreveca tako da je za sada to ok varijanta user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
29.9.2010 12:34:42   
New Mom
Evo, prešli smo u zasebnu sobu (znači sa nekih 4 meseca i par dana). Već 5 dana tako spava i za sada smo svi OK (bilo me prvo veče malo frka - šta ako je ne čujem, ali ČuLa sam. user posted image ).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
29.9.2010 12:37:31   
Anoniman
Bravoooo user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
20.7.2011 23:25:03   
Anck Su Nmaun
Evo malo da podignemo temu.....
Mi evo tek sad presli u stan gde imamo deciju sobicu,a do sad smo spavali u jednoj sobi a ona u svom kreveticu,sad bi da je prebacimo u njenu sobu  ali....

Sad dolazi beba, pa sam prvo  htela da Taca i tajo pavaju u toj decijoj dok se ona ne navikne samaa , pa da predje tajo onda u spavacu ( a tu smo onda ja , mm i beba a Taca tamo sama pa mi zao) a onda smo mislili da on ostane u spavacoj sa Tacom a ja da odem sa bebom u deciju... nisam pametna kako to da preguramo sad user posted image user posted image
To je soba do sobe...al neznam kako bi je sad navikavala.Ona spava celu noc, ali cesto se desi da se probudi pa je uzmemo i prebacimo kod nas.  E sad zamislite ona sama u decijoj sobi i zaplace, a ja u spavacoj sa bebom, pa da je onako umorna i ne ispavana onda umirujem ili donosim u nas bracni...

Ako me iko razumeo ...al sam ga zakukuljiila zamumuuuljila user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 20.7.2011 23:26:26 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
20.7.2011 23:33:19   
Anoniman
Ja sam te razumela 100%.

Evo mog stava!
Nov stan - nova "pravila". Nov stan - nova soba. Prebaci je SAD! Nemoj je navikavati na vašu spavaću.

Kad se beba rodi...
Prvih mesec dana sam spavala sa Lukom i Markom u spavaćoj sobi. MM je punih 8 meseci spavao u dnevnoj sobi, o tome ne bih više ništa pisala. user posted image Posle mesec dana sam Luku pitala "Sine, što se ti mučiš sa mamom u krevetu kad te ova bezvezna beba budi svakih 3 sata, a imaš svoju sobu i tamo možeš lepo mirno da spavaš celu noć?" Ok, Luka je stariji od Tace. Ali, možda će ona shvatiti da joj je lepše u njenom krevetiću, iako je dosta mlađa od Luke. Ne znam dal me razumeš.
Posle nekog vremena, Luka kad se probudi, on ode kod tate u dnevnu sobu. Najveći problem je nastao kada je tata odlučio da se vrati u spavaću sobu, a Luka ga tražio u dnevnoj! Duša moja!
Sada više ne traži nikoga, mirno spava u svojoj sobi, ali ako dođe i ako poželi da bude kod nas u sobi, uvek napravim mesta za njega. Ne jednom se desilo da svo 4oro spavamo u bračnom krevetu! user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kada bebu prebaciti u vlastitu sobu?
22.7.2011 23:36:47   
Anck Su Nmaun
Tnx Tash user posted image

Tara kako kad, kakvog je raspolozenja, nekad prespava celu noc bez i jednom da se probudi, a nekad po 3 puta se probudi i trazi da spava sa nama. Kako je stavim izmedju nas sklopi oci.

Zbog toga se bojim da bi se mozda plasila sad sama odjednom u sobi user posted image
U stanu smo vec mesec dana, pa sam htela da navikne na novi stan da se ne boji i ostade u nasoj sobi ( doduse u svom krevetu al opet).

bas neznam sta bih....mada bih i ja sto pre da je prebacim.... imam jos malo da razmislim dok se vratimo sa godisnjeg , onda planiram da bas sredim sobu za bebaca ( jer trenutno nam je tu haos jer  je slabo koristimo user posted image ) pa cemo probati polako

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here