|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vozačka dozvola
2.1.2012 19:28:54   
dunja RR

Molim da mi neko da link na sigurne online testove, da krenem da se pripremam na vreme:)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Vozačka dozvola
2.1.2012 21:46:28   
isidora88
i ja bih link za testoveuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Vozačka dozvola
4.1.2012 12:42:43   
Anoniman
Mislim da nema testova online user posted image Uzmite testove na diskovima u auto skoli gde cete voziti . Imate dovoljno vremena da naucite do polaganja , cini mi se da prvo vozite casove pa tek kad zavrsite to onda polazete testove , sto znaci da imate minimum mesec dana za to user posted image

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 203
   RE: Vozačka dozvola
4.1.2012 12:46:07   
NadaR
Kod nas prvo polozis testove i prvu pomoc pa onda tek mozes na casove voznje. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Vozačka dozvola
4.1.2012 12:48:15   
dunja RR

Ja odvozala časove odavnooo, uzeću 20-ak dodatnih, pa reko da se malo pripremim:)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Vozačka dozvola
4.1.2012 12:48:41   
Anoniman
Ne znam kako je sad , mozda su nesto promenili , ovako je bilo nekad
Dunja , nisam pratila user posted image A zasto ti nisu dali testove na disku ?


< Poruku je uredio ribizla -- 4.1.2012 12:49:50 >

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 206
   RE: Vozačka dozvola
4.1.2012 13:25:45   
isidora88
i ja sam odvozala casove jos pre 5 godina i tad nisam izasla na polaganje i sad treba na testove da izadjem a nemam odakle da ucimuser posted image
ne znam koliko ce mi dodatnih casova trebati,skroz sam zaboravila kako se vozi,jos sam na skrnavom jugu ucilauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Vozačka dozvola
4.1.2012 13:29:01   
madre
isidora, ko je na jugu ucio taj i avion zna da voziuser posted image i ja sam isto...
obozavam da vozimuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Vozačka dozvola
4.1.2012 13:29:59   
lanajelena
Zna li neko mozda istekla mi je dozvola pre tri godine da li treba ponovo da polazem user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Vozačka dozvola
4.1.2012 13:37:01   
minavb
Ja sam položila pre 5 godina, i nikad nisam vozila. NE znam ni gde mi je dozvola. Sad hoću da uzmem časove da se podsetim, pa da mi mužić kupi kola ali nemam vremena.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Vozačka dozvola
4.1.2012 13:43:55   
liliana
IZVORNA PORUKA: lanajelena

Zna li neko mozda istekla mi je dozvola pre tri godine da li treba ponovo da polazem user posted image

Mislim da treba.  Koliko se sećam, ne sme da  bude istekla više od 6 meseci kako se ne bi ponovo polagalo. Pitaj u SUP-u, a mogu da ti se raspitam i ja ako hoćeš-


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Vozačka dozvola
4.1.2012 14:47:48   
isidora88
LJ moraces ponovo da polazesuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Vozačka dozvola
4.1.2012 15:27:41   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: isidora88

i ja sam odvozala casove jos pre 5 godina i tad nisam izasla na polaganje i sad treba na testove da izadjem a nemam odakle da ucimuser posted image
ne znam koliko ce mi dodatnih casova trebati,skroz sam zaboravila kako se vozi,jos sam na skrnavom jugu ucilauser posted image


I kod mene isto, samo sam ja odvozala pre 10 godina.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Vozačka dozvola
4.1.2012 16:52:20   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: isidora88

LJ moraces ponovo da polazesuser posted image


user posted image  joj kako sam neozbiljna user posted image ...Liliana raspitaj se ako imas nekog u supu user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Vozačka dozvola
4.1.2012 18:41:27   
Snelle
Dunjice, jedan od OVIH testova se dobija na ispitu.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Vozačka dozvola
4.1.2012 18:52:01   
MarijaBg
Meni je dozvola istekla u novembru, a to sam tek pre neki dan primetila user posted image Vozim svaki dan user posted image Doduse, nisu me zaustavili nekih 2 godine sigurno user posted image MM redovno zaustavljaju...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Vozačka dozvola
4.1.2012 18:58:51   
LillyT
Ja sam vozila pola godine (odnosno oko 5.5 meseci) sa dozvolom koja je istekla, a pri tome sam i promenila prebivalište. Nije za pohvalu, ali tako je bilo... 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Vozačka dozvola
30.1.2012 10:50:20   
Anoniman
Na novoj saobraćajnoj vidim tri datuma.
Jedan stoji pod slovom "B", stoji mi neki datum iz 2010. MM kaže da je to prva registracija auta.
Jedan stoji pod slovom "I", datum iz 2011. MM kaže da je to poslednja registracija.
Naravno, volela bih da mi neko to potvrdi, nije da mi je muž idiot, ali, imala sam već frku da mi je istekla saobraćna, i sad sam stalno u frci sa tim datumima. Bilo bi mi lakše da mi neko kaže čega su skraćenice "B" i "I"?
Takođe, sa druge str mi stoji nešto pod slovom "H" sa datumom u 2018. god, šta je to?

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 218
   RE: Vozačka dozvola
30.1.2012 10:53:05   
minna
Ja mislim da ti dozvola vazi do 2018. a ova dva ne znam sta su, mada sad nemam kod sebe saobracajnu pa ne mogu ni da proverim

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Vozačka dozvola
30.1.2012 10:56:23   
Anoniman
Pa zar saobraćana ne važi godinu dana? Pričam o SAOBRAĆAJNOJ, ne o vozačkoj dozvoli. 

(odgovor članu minna)
  Direktna veza do poruke: 220
   RE: Vozačka dozvola
30.1.2012 11:03:27   
*Alexx*
Tash, gledala sam moju saobraćajnu, i datumi se poklapaju sa tim što je tm rekao (za B i I). Onaj datum sa 2018. godinom je datum isteka dozvole. Posle toga moraš da vadiš novu. Dakle, svake godine produžavaš saobraćajnu, a 2018. godine vadiš nov dokument.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Vozačka dozvola
30.1.2012 11:07:27   
Zell
Evo iz pravilnika sve sta sta znaci:

Члан 15. Саобраћајна дозвола садржи следеће податке видљиве оком и то: 1) на предњој страни, у левом, мањем делу, на врху, садржи међународну ознаку Републике Србије „SRB” исписану латиничним писмом беле боје на правоуганом пољу плаве боје, испод које се налази чип, на чијој левој страни се налази словна и бројчана ознака и стрелица у виду једнакостраничног троугла, која означава правац убацивања у читач, испод кога је графички симбол који представља управљач возила, испод кога се налазе речи: „Ова исправа мора се показати на захтев сваког овлашћеног лица”, a у десном, већем делу, на врху речи: „РЕПУБЛИКА СРБИЈА“ исписане на српском језику, ћириличким писмом, испод којих је исписан превод тих речи на енглеском језику, испод кога су исписане речи: „САОБРАЋАЈНА ДОЗВОЛА“ на српском језику, ћириличким писмом, испод којих је исписан превод тих речи на енглеском језику, а десно од наведених речи Мали грб Републике Србије. Испод наведеног текста исписује се назив органа надлежног за регистрацију возила, а испод се  налазе кодирани подаци и то редом на доле са ознаком: A – под којом се уписује регистарска ознака  возила, B – под којом се уписује датум прве регистрације,   I – под којом се уписује датум издавања саобраћајне дозволе, C1.1 – под којом се уписује презиме власника (фирма односно назив за правна лица), C.1.2 – под којом се уписује име власника, C.1.3 – под којом се уписује пребивалиште (седиште)  и адреса власника возила, C.3.1 – под којом се уписује презиме  корисника возила ( фирма односно назив за правна лица),  C.3.2 – под којом се уписује  име корисника возила, C.3.3 – под којом се уписује пребивалиште (седиште) и адреса корисника возила, испод број под којим је возило уписано у регистар и у доњем десном углу  серијски број саобраћајне дозволе. У позадини се налази шара комплексне структуре са мотивом вотивних колица.             2) На полеђини се налазе кодирани подаци и то редом на доле:  D.1 – под којом се уписује марка, D.2 – под којом се уписује тип, D.3 – под којом се уписује  комерцијална ознака (модел), E – под којом се уписује  број шасије, F.1 – под којом се уписује највећа дозвољена маса, G – под којом се уписује маса, H – под којом се уписује важење регистрације (уписује се датум када се замењују регистарске таблице), K – под којом се уписује  хомологацијска ознака, P.1 – под којом се уписује радна запремина мотора, P.2 – под којом се уписује  снага мотора у кW, P.3 – под којом се уписује врста горива или погона, Q – под којом се уписује однос снага/маса у  kg/kW (само за мотоцикле), S.1 – под којом се уписује број места за седење укључујући и место возача, S.2 – под којом се уписује број места за стајање.             У чип саобраћајне дозволе, поред видљивих података из саобраћајне дозволе, уписују се и следећи кодирани подаци: (Ј) – врста возила, (P5) – број мотора, (L) – број осовина, (R) – боја возила, година производње,  забрана отуђења возила до (датум), као и ЈМБГ, односно матични број власника возила и ЈМБГ, односно матични број корисника возила и носивост возила. У позадини се налази шара комплексне структуре и грб Републике Србије. Алфанумерички подаци, који се односе на кодиране податке у видљивом делу саобраћајне дозволе и у невидљивом делу чипа уносе се латиничним писмом и арапским бројевима. Подаци о власнику и кориснику возила уписују се на начин како су уписани у исправи која је приложена као доказ о њиховом идентитету.
Pozzzz

< Poruku je uredio Zell -- 30.1.2012 11:08:05 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Vozačka dozvola
30.1.2012 11:08:25   
Anoniman
A gde se upisuje da sam je produžila? 

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 223
   RE: Vozačka dozvola
30.1.2012 11:12:15   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: Tash

A gde se upisuje da sam je produžila? 


U čip.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Vozačka dozvola
30.1.2012 11:12:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zell

B – под којом се уписује датум прве регистрације, 
I – под којом се уписује датум издавања саобраћајне дозволе
,



OK meni stoji:
B - 23.02.2010.
I - 23.02.2011.

To znači da treba da ga registrujem do 23.02.2012., jel?

< Poruku je uredio Tash -- 30.1.2012 11:13:39 >

(odgovor članu Zell)
  Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here