|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Izostala menga, test negativan
14.4.2009 1:18:29   
_anima
Nisam nikada imala upalu... Pa mi je zato strasno... U apoteci su mi rekli da isperem mlakom vodom i sodom bikarbonom....
To sam uradila al slabo da mi je djelovalo....

Kupla sam neke "Vagitorije s kantarionovim uljem" i cini mi se ok..

Poceli su mi ovi bijeli komadi otpadati i nekako promijenio mi se kvalitet unutra... Cini mi se da je bilo sve nekako "kiselo" boli me kada hodam jer mi se cešu male usne i to me je isto boljelo... Sada kada ove vaginalete stavim bolej mi je jer mi smanji trenje...
Nasla sam isto na internetu da pijem LGG jogurt...

Ujutro imam ispit i jako sam nervozna... Mozda preuvelicavam, ali me stvarno pece pa mi je to najgore...

Hvala puno




< Poruku je uredio Lenka RR -- 14.4.2009 1:37:43 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Izostala menga, test negativan
14.4.2009 1:38:25   
Verus
da ja mislim da je to kandida.  Cesto se tokom seksa  promeni pH vagine od trenja, i eto ti zla.  Ne brini, slobodno stavljaj jogurt "dole" olaksace ti bol, kupi sutra kansen (tako se zove), kremu i mazi od spolja, a uzmi i vaginalete.  Ako ti bude puno bolje, odi u petak kod dr. vec kad imas zakazano, nece skoditi.  Kada se operes mlakom vodom, dobro se osusi dole.  dobro je i da uzmes fen za kosu i da lepo rasiris noge(jednu na kadu) i da na mlakom izdaleka osusis dole ulazak u vaginu i male usne, kandida voli vlagu....probaj sve ovo, jer mi zvuci kao ta upala.  Srecno, javi jel to bilo u pitanju!user posted image

(odgovor članu _anima)
Direktna veza do poruke: 27
   ODg na ono moje cudo
16.4.2009 2:12:49   
_anima
Ovako, jogurt je pravo cudo... Kada sam ga stavila kao da sam poletjela, jer mi smiri peckanje...

Trenutno sam zadvoljna napretkom, sklanja mi se taj bijeli sirasti sekret, ustvari ja ga sklanjam pri ispiranju s mlakom vodom, lagano ogledalo i tuš....
JEdino mi se jos niej vratio otok s malih usana...
Jos sam primjetila da cesce idem piskiti, to je valjda malo otislo i na mjehur, tako da cu sutra pojacati s brusnicom, uvom...
Sto se tice one kreme Kasen nema je kupiti u Sarajevu... Pitala sam da li postoji neka krema tipa "labelo" da mi samo smiri suhocu kaze nema...

Puno hvala Verus.....

Mislila sam da nikada se nece poboljsati....user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: ODg na ono moje cudo
16.4.2009 4:26:58   
Verus
anima moja tako mi je drago...reci cu ti i zasto sam mislila da je kandida (gljivicna infekcija).  Ja sam to prvi put u zivotu imala sa nekih 23 god....ja sam isto imala te bele komadice, kao ljusture i po vagini i po kozi oko vagine, cak sam i uzela ogledalceuser posted image razmaknula da vidim...to me  je toliko svrbelo kada sam se brisala posle wc, da sam se cesala wc papirom, pa kada sam videla to belo, ja mislila jadna meni se wc papir zalepio!user posted image smejte se slobodno, i ja sam posle.  Bila sam u muci jako velikoj,  a i moj muz je dobio od mene.  Na kraju smo otisli kod ginekologa i rekla je daaa gljivice i to takva infekcija poodmakla da nije mogla da veruje....Moguce da se kansen proizvodi u merimi ili nekoj fabrici u srbiji, ali to ce ti biti na bazi mikonazola, slobodno pitaj u apoteci sta imaju za vaginalne gljivicne, bice nekakve vaginalete sigurno...  Evo sta jos kazu da moze da se radi: ako imas tampon, umoci ga dobro u jogurt, i gurni, onako plitko da ne ode skroz do grlica i tako prenoci, a i mazi od spolja.  Ne zaboravi da uvek budes dole suva posle kupanja, i sto vise idi bez gacica, sa gacicama i tim iscedkom sto imas, ostaje dole toplo i vlazno a to poboljsava rast gljivica.  Bice sve OK, samo ces morati odraditi neku "pravu" terapiju jer je poodmakla infekcija, kao meni prvi put.  Moj muz se isto morao leciti, mazao se istom kremom kao i ja, i stavljala sam vaginalete.  OBavezno i pij jogur, probiotski po mogucstvu ako imate u Srajevu.  Drago mi je da ti je boljeuser posted image javi sta kaze lekarka.
kiss

(odgovor članu _anima)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: ODg na ono moje cudo
16.4.2009 4:40:39   
Verus
anima sad sam nasla vidi u apoteci nesto na bazi klomtrimazola (clotrimazol-to je Canesten a mozda se tu drugcije zove), ili ako imaju Diflucan sto je mozda skupo....pitaj apotekarke znace vec....ali odi do ginekologa obavezno.user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: ODg na ono moje cudo
16.4.2009 22:14:29   
medica
Hej cao anima,,,eh citam tvoje probleme,,,i vidim da ti verus zeli pomoci i ja zelim da potvrdim da CANESTEN je u pitanju!
Nekada davno sam imala taj isti slucaj i koristila sam canesten i bilo ga je tada kupiti a ima ga i sada jer mi je seka moja slala iz bosne,,,tako je dobar,mucila sam se sa svim mazama al canesten mi je bas pomogao,,,
A to za sodu i vodu mi je doktor preporucio poslije svakog piskenja,,,pranje i susenje pa mazanje kremom i ozdravice ti maca brzo.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: ODg na ono moje cudo
26.4.2009 2:25:01   
_anima
Eee ja kako sam se izvukla zaboravila da javim za stanje. Imala sam infekciju s kandidom...

Mazala sam s canesten i odlicno mi prolazi. ginekologinja je bila tako nervozna da sam zamrzila javno zdravstvo, tako da necu otici na kontrolni pregled kod nje. idem privatnom ljekaru jer ovu nisam smjela nista pitati...

uglavnom, oporavila sam se, mazem ja opet svaki dan ovu kremu, s vana i unutra. cekam sada prvu menstruaciju nakon toga, nadam se da nece utjecati infekcija i na to. ako sve bude po planu, idem u srijedu kod nove ginekolognije da vidim je li to uredu sada, mene nista ne pece niti boli. jedino me sekira da mi je unutar grlica "izjeden" epitel, nekako, koliko mogu da opipam izgleda nagrizeno, ima puno procjepa... nisam se prije sekirala oko toga tako da nisam sigurna kako je prije bilo, al cini mi se da je bilo glatkije...

sve u svemu hvala sto ste bile uz mene, to mi je bio jedan od najgorih trenutaka u posljedju godinu... ljetos su me pojeli komarci, ali je bilo blaze no ovo...

javim vam sta mi je rekla nova dr...

(odgovor članu medica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: ODg na ono moje cudo
26.4.2009 8:44:13   
mihi
E Verus umesto jogurta ima Lactogyn vaginalete koje su kao Liobif za crevnu floru tako su i Lactogyn vaginalete za vaginalnu floru. SUPER su pogotovo kad postoji infekcija Candidomuser posted image .

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: ODg na ono moje cudo
26.4.2009 11:47:08   
Sneža
Drage moje,posle candide i ostalih štetočina,kad završite sa terapijom preporučujem da stavljate par večeri vaginalete od kantariona,ima da vam maca bude kao nova i spolja i iznutra!user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Izostala menga, test negativan
24.5.2009 21:32:44   
_anima
Ovako, ja sam sada vec postala ocajna... Opet mi se vratila candida, ustvari, nije me bolilo toliko, samo me malo peckalo, ja otisla kod drugog ginekologa jer mi je ova rekla da je uredu, kaze unutra je horor. I popila neku tabletu, samo jedna, zove se nesto Funizol ili tako nesto, i koristila vaginalete, Neo Penotran. Prestala ih koristiti i rekla mi dr kad mi prodje jedna menst da dodjem da vidi da li mi je proslo, i da uradim papa test, i ja evo pred mest sam opet imala ta peckanja i ta sranja, da oprostite. Mnogo me to muci, unistava mi bas raspolozenje...
Na svoju ruku sam smanjila unos secera i masnoca.... Ali ono pecka li pecka...
Da li je neko ima candidu duze od 2 mjeseca i kako je se rijesiti... Imam osjecaj da mi je ovo pocelo unistavati zivot, toliko mi smeta... Poludjela sam vise noseci neke pamucne uloske svaki dan jer to pomalo curka stalno...
Moje pitanje je: Da li je neko imao dugo problem s tim i da li zna sta da uradim da mi prestane... da li postoji neki narodni lijek, trazila sam po internetu i uglavnom su savjeti da se stavi bijeli luk unutra preko noci, nisam probala, ako je neko molim da podijeli iskustvo...
Da dodam, prvi put mi je da imam candidu, nije od decka, 100% jer on nema nikakve simptome niti ih je kad imao, imam odnose samo s njim i on samo samnom.. Od kako sam bolesna nemamo ih user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 24.5.2009 23:07:44 >


_____________________________

Modestia virtutum fundamentum-Skromnost je osnovna vrlina

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Izostala menga, test negativan
27.5.2009 10:06:37   
safy
pozz svima,i prvi put vam pisem............

u braku sam godinu dana,a bebace jos nema...14.05 uputila sam se ginekologu,da se pregledam prvi put,i kaze imam elasticnu vaginu u spekulama,i pjenast sekret,i propisala mi je NEO_PENOTRAN,a trebala sam dobiti 16.05...uzimala sam terapiju 7 dana,i nije bilo mens,i dobila sam mens 23.05,pa ne znam sta je to moglo biti,jel iko od vas imao ovako iskustvo??????

(odgovor članu Rebecca86)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Izostala menga, test negativan
27.5.2009 10:08:27   
Anoniman
dobro došla Safy.... nadam se da ce ti neko moci pomoci 

(odgovor članu safy)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Izostala menga, test negativan
27.5.2009 10:09:35   
Anastazija
IZVORNA PORUKA: _anima

da li postoji neki narodni lijek


Draga, ja sam ranije imala cesto problema sa tim, a i u poslednjih godinu dana mi se desavalo cesto.. probala sam da se ispiram jogurtom.. i pomagalo je.. Ipak, meni je i Neopenotran bas pomagao... user posted image

(odgovor članu _anima)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Izostala menga, test negativan
27.5.2009 10:10:44   
Anastazija
IZVORNA PORUKA: safy

pozz svima,i prvi put vam pisem............

u braku sam godinu dana,a bebace jos nema...14.05 uputila sam se ginekologu,da se pregledam prvi put,i kaze imam elasticnu vaginu u spekulama,i pjenast sekret,i propisala mi je NEO_PENOTRAN,a trebala sam dobiti 16.05...uzimala sam terapiju 7 dana,i nije bilo mens,i dobila sam mens 23.05,pa ne znam sta je to moglo biti,jel iko od vas imao ovako iskustvo??????


Safy, odgovorila sam ti u crticama.. Zaista mislim da ti m nij kasnila zbog vaginaleta... user posted image  Da li si uradila briseve? kakvi su rezultati? moze svasta da bude...

(odgovor članu safy)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Izostala menga, test negativan
15.4.2011 13:21:14   
milenatea
uvek su mi menstruacije bile na 30dana, a od pocetka godine mi se nesto desava... januara sam bila na ultrazvuk sve je bilo ok... oktobra prosle god, bila na kolp i papa to je posebna prica, sada sam trebala 21. opet na kolp i papa ali ako dobijem necu moci. ciklus mi je u haosu. januara sam imala 29., februara uopste, marta 9. i evo jos nisam dobila. znaci po tome kako su mi bile na 30 dana menstruacije kasni mi 8 dana. moj doktor ne radi danas, idem sada u dz da napravim haos i neko mora da me primi jer mi je uz zakazao tek za 23.05. a preko tel sam mu rekla sta mi se desava. kaze prvi slobodan termin 23.05 ili da odem privatno... idem evo sada u dz neko me mora primiti i odraditi mi sve analize... test jutros negativan.
sada sam bila u domu zdravlja, primila me neka doktorka bez kartona, jer moj doktor nije tu i bez uradjenog uz, bez icega samo me je saslusala sta sam imala da kazem i dala mi tablete za izazivanje men. kakva kretenusa, nemam nameru da ih pijem, sacekacu 19. i otici kod mog doktora. nase zdravstvo je u takvom haosu svi su neodgovorni i nezainteresovani, ovo je katastrofa

< Poruku je uredio milenatea -- 15.4.2011 13:32:01 >

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Izostala menga, test negativan
15.4.2011 22:04:02   
lidija 011
I meni zvuci jako neodgovorno da ti prepisuje tbl. za izazivanje bez prethodnog ultrazvuka, pa cak i da nije trudnoca, morala je pogledati u kakvom je stanju endometrijum (da li je dovoljno zadebljao za izazivanje ciklusa)... Sacekaj 19.04- i nije tako dalekouser posted image ...Moja ti je preporuka da ne pijes te tabletice i da uradis jos jedan testic za par danauser posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Izostala menga, test negativan
15.4.2011 22:05:41   
jelena038
i moja! nece user posted image nigde, veruj user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Izostala menga, test negativan
15.4.2011 22:08:48   
Ivanka 75
Ja sam pretposlednji ciklus pre trudnoce imala takav, kasniko 18 dana a uvek mi ciklusi bili tacni u dan, na 26 dana. Dr nije htela da mi da te tablete za izazivanje ciklusa niti da radim hormonske analize. Kaze mozda je nesto trenutno. I tako je i bilo. Sledeci ciklus 17 dana nakon tog neredovnog, tj tacno onda kada je i trebao da bude da je sve bilo redovno i sledeci nisam ni dobila, ostala user posted image
Vidite da je sve moguce drage moje, nemojte panicitiuser posted image

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Izostala menga, test negativan
15.4.2011 22:10:04   
lidija 011
Ja sam moju pustila da kasni 4 mjeseca( a vec sam pila tbl za izazivanje ranije- imam problem sa PCOS), i eto nje iznenada, u punom mlazuuser posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Izostala menga, test negativan
15.4.2011 22:15:02   
Brana
IZVORNA PORUKA: lidija 011

Ja sam moju pustila da kasni 4 mjeseca( a vec sam pila tbl za izazivanje ranije- imam problem sa PCOS), i eto nje iznenada, u punom mlazuuser posted image

user posted image user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Izostala menga, test negativan
15.4.2011 22:17:51   
Ivanka 75
Lidija user posted image

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Izostala menga, test negativan
15.4.2011 22:36:16   
lidija 011
IZVORNA PORUKA: Brana

IZVORNA PORUKA: lidija 011

Ja sam moju pustila da kasni 4 mjeseca( a vec sam pila tbl za izazivanje ranije- imam problem sa PCOS), i eto nje iznenada, u punom mlazuuser posted image

user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image Nemoj da si tuzna draga, kad sam je ugledala radovala sam se kao da sam vidjelauser posted image ... Pijem neki lijek za moje probleme i on mi djelujeuser posted image ( o tome pisem u temi oggt i insulin)
A vec sam bila zaboravila kako se koriste ulosciuser posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Izostala menga, test negativan
15.4.2011 22:37:32   
lidija 011
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Lidija user posted image

Evo tebi 3 puta user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Izostala menga, test negativan
15.4.2011 23:53:07   
milenatea
necu da pijem lekove, cekam 19., blizu je... jedino sto me nervira sto kada sam zakazivala kolposkopiju i papa za 21.04. nisam racunala da ce da mi kasni a sada opet da cekam ko zna za koliko ce da mi zakaze... ako dobijem sutra, prekosutra nece mi proci do 21. sve mi se zivo skupilooooooooooo, grrrrrrrrr. a vec sam pisala da mi je samo bitno da mi je kolp i papa ok, jer sam imala cin1, strah me da se ne vrati nesto slicno... januara uz mi je bio perfektan,dr je bas pohvalio, videla su se valjda folikuli spremni za pucanje, endometrijum savsene velicine i debljine i jajnici takodje, bez cista i sl... da ne trazim sada medju svim nalazima gde je... i sada me sve buni i nervira jer mi nikada nije kasnila... a opet ponavljam janura sam imala 29., februara ne, marta 9. i evo jos nisam dobila.. cure bez vase podrske bih stvarno pukla, sestra mi kaze da previse dramim, ali ovo je stvarno za mene sok... hvala vam user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Izostala menga, test negativan
16.4.2011 0:05:42   
lidija 011
Znam kako ti je draga...user posted image user posted image ...Dok sve to cekas, pokusaj da radis stvari koje volis, koje ce ti odvuci paznju, makar i na tren...Citala sam o tvojim problemima( bjese brisevi nisu ok ili se varam)... Ako je to-rjesava se lekicima... Zelim ti strpljenja( svima nam je potrebno) i nemoj se nervirati molim te, sve ce doci na svoje mjesto-vidjecesuser posted image user posted image
Ako ce ti biti lakse evo ti moj primjer: ja sam produvavanje jajovoda zakazivala 3 puta, radila briseve i krvnu sliku svaki put i konacno ga odradila- a sve to zato sto mi je kasnilauser posted image ... I na kraju je dosla i odradila sam ga iz 4-og pokusaja


< Poruku je uredio lidija 011 -- 16.4.2011 0:10:27 >


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Kada je pravo vreme da uradite test za tru...
Da li da sačekate da vam izostane ciklus ili da ga uradite odmah? Evo nekoliko smernica koje mogu da vam pomognu.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here