|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skidamo pelenu II deo
3.7.2014 21:52:45   
Misha i Ljisha
Mi evo danas nijednu nezgodu ustvari kad razmislim danima vec nemamo nezgode ali eto kad idemo negde i ja stavim pelenu, sta ja znam sigurnije mi je tako jer nece ona da cucne u travu treba da poradimo na tome. Ne znam ni kako da je obrlatim da to obavi u travi.user posted image

E sad jel se to racuna da smo skinuli pelenu ahhahah...Ja cekam jedno dve nedelje bez nekih nezgoda pa da kazem da smo skinuli pelenu. Ako se bude budila kao i jutros sa suvom pelenom tj ako tako nastavi skinucu i nocnu. Da se vise ratosiljamo pelena.Dosta mi ih je iskrenouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Skidamo pelenu II deo
3.7.2014 22:00:58   
little_one
Nama ce u ponedjeljak biti tacno 4 nedjelje bez pelena, i doooooosta dugo bez nezgoda. Gdje god idemo, idemo bez pelena, vjerujem joj da ce me obavijestiti a ako ne, boze moj, neka se upiski, skapirace i sama da trazi.

Imali smo 2 situacije. Jedna je da smo bili kod nekih prijatelja i da se ona uzvrtila da ide u wc a da bi dosli do auta moramo da prodjemo citavu kucu i da izadjemo na prednji izlaz i da dodjemo do auta do tute i ja je odvedem direkt na wc solju bez adaptera i dijete najnormalnije piskilo, jedino sto sam je ja morala drzati da ne upadne u solju user posted image


Druga situacija je bila tooooooliko simpaticna da se ne sjecam kad smo se toliko smijali nekoj njenoj provali. Doselili do nas porodica sa dva djecaka, jedan 4.5 godine a mladji 2.5 godine i dosli oni kod nas prosli vikend na kupanje u bazencicu. I super sve bilo dok se mladji nije sjetio da treba da piski, i izletio iz bazena uz obavezno hocu da piskim i stao onako stojecki i uz ogradu obavio posao a za njim i stariji brat na istom mjestu...Andrea je to sve vrijeme posmatrala (jos uvijek se cudimo kako nije pitala za visuljke sta je to jer su bili golisavi) i kad su oni obavili prisla i ona tom mjestu i stojecki obavila posao user posted image eto joj model za piskenje user posted image srecom nije se ponovilo

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Skidamo pelenu II deo
3.7.2014 22:19:15   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: little_one

Nama ce u ponedjeljak biti tacno 4 nedjelje bez pelena, i doooooosta dugo bez nezgoda. Gdje god idemo, idemo bez pelena, vjerujem joj da ce me obavijestiti a ako ne, boze moj, neka se upiski, skapirace i sama da trazi.


eto joj model za piskenje user posted image srecom nije se ponovilo

user posted image user posted image user posted image 4 nedelje svaka vam cast user posted image . Jao znas LO tvoja vise prica od moje hehehe jeste da kaze noni i kaki ali ja nesto sumnjam da smo tako negde da bi me na vreme obavestila upravo to da dodjemo do kola i td, pa sam joj zato stavljala pelenu. No bitno mi je da je skapirala iako je obavila u pelenu trazila mi je prethodno nosu.

A za model za piskenje ehhehe nemam reci. D se uvek zatrcava kad vidi Teodora da piski stojecki i ja jurim za njom sve se brinem da ce da ga uhvati za pisu hahaah a ona ustvari posto on skine gace hoce da ga golica po butinama i govori gi gi gi (gili gili)user posted image a to sam skapirala tek prosli put jer je dosla do njega pre mene i rukom ga po butini gi gi hhahahahah...

Mene malo mm sabotira u svemu tome iskreno. On stalno govori obuci joj pelenu obuci joj pelenu njoj je hladno bez pelene user posted image a nas dve se opustencija upustile u setnju do komsija, piskila je pre nego sto je krenula i zadrzali smo se jedno sat i po i piskila kad se vratila. Sve proslo u najboljem redu. Ja vidim da nema potrebe vise da nosi pelenu ali kazem mm me sabotira odnosno nju stalno. No sveki mi je tu ovih dana a ona meni uvek drzi stranu pa ce ona mm malo da kritikuje hahahaahuser posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Skidamo pelenu II deo
4.7.2014 1:00:45   
Azra_
Mi smo prošlog petka zaokružili mesec dana bez pelena. Super sam zadovoljna kako smo to preguraliuser posted image , očekivala sam mnogo gore! I ohrabrenje za sve mame-i sama sam mislila da nikada neću napisati ništa pohvalno u ovoj temi, i eto, dešava se!

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Skidamo pelenu II deo
4.7.2014 7:37:57   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Azra_

Mi smo prošlog petka zaokružili mesec dana bez pelena.



hahah a kad se setim da si rekla valjda necete docekati temu Skidamo pelenu III deo user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Skidamo pelenu II deo
4.7.2014 8:47:47   
little_one

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: Azra_

Mi smo prošlog petka zaokružili mesec dana bez pelena.



hahah a kad se setim da si rekla valjda necete docekati temu Skidamo pelenu III deo user posted image


Bravo Azra user posted image
Ma djeca su pametnice male, treba im ponuditi a oni ce da prihvate ako su spremni, sve ima svoj ritam i vrijeme pa tako i nasa djecica user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Skidamo pelenu II deo
4.7.2014 21:10:58   
little_one
Evo jos jedna anegdota privikavanja na zivot sa djetetom bez pelene user posted image


Andrea i mm su popodne otisli u tc u nabavku i dijete je nasred ogromnog marketa pocelo da vice kaaaaaaaa, kaaaaaaaaa (univerzalna rijec za piskenje i kakenje, usvojeno i ne popusta) i sta ce mm ostavi puna kolica nasred marketa i u najblizi toalet, jest javni al uleti u wc za invalide, nekako je uspio da je drzi nad soljom i dijete se fino popiskilo....malo cemo da nabijamo kondiciju u potrazi za najblizim toaletom al bitno je da ona prijavljuje sad vec redovno i da moze da istrpi do zeljene destinacije user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Skidamo pelenu II deo
4.7.2014 21:22:25   
tijatija
LO user posted image mi jos nismo imali takve izlete . Pelene smo ostavili ima mesec a bez nezgode smo tacno dvije nedelje user posted image . Sutra idemo na planinu ( sat i po voznje) neznam kako cu ako trazi usput... sve razmisljam da stavim jednu tutu u auto da imam pa da mu ponudim jos nece da piski stojecki user posted image Inace N kad mu se piski-kaki kaze GO GOOOuser posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Skidamo pelenu II deo
4.7.2014 21:28:11   
little_one
Tijatija bravo za malisu! user posted image Vjerujem da cete super proci i da necete imati nezgoda!

I mi imamo tutu u autu za svaki slucaj. Mi smo bas dugo vec bez nezgode al je ja redovno pratim da se ne zaboravi, i kad idemo napolje ili u grad obavezno je stavim pa ako hoce da piski ona piski a ako ne onda ne....uglavnom obavi i mirni smo i napolju...znas kako, ja sam se pomirila u startu sa tim, pa sta i ako se upiski, nije minus 15 napolju pa da brinem, a sve se opere...na AS smo stavili podmetac, nepropusni pa je i to zasticeno. Ono sto sam shvatila da sto si opusteniji to lakse ide, po pitanju svega, pa tako i ovoga, ma oni bolje nego mi prihvataju promjene. user posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Skidamo pelenu II deo
4.7.2014 22:02:41   
Biserce

IZVORNA PORUKA: tijatija

LO user posted image mi jos nismo imali takve izlete . Pelene smo ostavili ima mesec a bez nezgode smo tacno dvije nedelje user posted image . Sutra idemo na planinu ( sat i po voznje) neznam kako cu ako trazi usput... sve razmisljam da stavim jednu tutu u auto da imam pa da mu ponudim jos nece da piski stojecki user posted image Inace N kad mu se piski-kaki kaze GO GOOOuser posted image

Tijatija, mi smo pelenu skinuli u novembru (1god8mes) a tek je pre mes dana(2god4mes) naucio da piski stojeci. Pre toga nije hteo nikako, skinemo se i stoji i nece, a cim sedne na nosu on piski. Samo polako.

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Skidamo pelenu II deo
5.7.2014 1:16:58   
Azra_
Eto, ne dočekah ˝Skidamo pelenu III˝!!!user posted image

Moj dečak nije hteo da piški stojeći prvih 10ak dana. Mi pokušavali i odustali. Jednom je sam, iz čista mira potražio da tako piški. Sada kombinujemo. Meni je lakše da piški dok sedi, mada, nekad izrazi sam želju kako hoće da piški. Bitno da je savladao. A u početku nije hteo da piški van kuće, po travi i sl.ali i na to se navikao nakon 10ak-15 dana.

Inače, o spremnosti deteta, ja sam na isti način pokušala pre manje od godinu dana, ma nije bilo ni prineti ovom sada. On jeste tada bio razuman, pričao je, ali je bio sav isprpadan jadničak. Kakio jednom u nošu, video to, i posle nije na nošu hteo uopšte da sedne. malo bzvz, ali mame koje imaju nameru da krenu sa odvikavanjem, a deca su im gadljiva, slobodno im pokažite pelenu kada se ukake, neka vide, da se posle ne prepadaju. Moj je opsednut sada svojom guzom. Stalno se zagleda, pokušava da vidi svoju guzu i stalno pita ˝da li sada unutra ima govance?˝user posted image . Njima je to novo, nisu baš svesni fizioloških procesa koji se odvijaju kod čoveka.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Skidamo pelenu II deo
5.7.2014 12:43:10   
Misha i Ljisha
Sad malo gledam tikere i vidim da je moja ipak najmladja u pokusaju ostavljanja pelenauser posted image . Ja eto imam osecaj da je spremna jer zna da trazi i nutkam je i danas ceo dan i nismo imali nezgode ali me cudi kad eto imamo punu kucu ja moram da je nutkam stalno nijednom nije ona zatrazila. A kad smo same opusteno trazi skoro svaki put, bez greske ehhehe...doduse to bez greske desilo se jednom da je lupala na vrata od kupatila (tamo stoji nosa) i vice kaki kaki i ja brzo kad ona sela i samo se isprduckala ahahahah... a valjda i nas nekad osecaj prevari a ne njih ahahha...No videcemo ja sve mislim da cemo se ratosiljati pelena vrlo brzo. Samo da ona meni pocne redovno da trazi u svim situacijama i onda smo na konju a ovako to nutkanje ne znam. nisam pametna. Nekad pomislim mozda sam i dosadna. Vidim da mm izludjujem sa pitanjem hoce li D na nosu (naravno uz pokazivanje znaka).

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Skidamo pelenu II deo
5.7.2014 23:08:53   
Sesilija 83
Mi smo vec svecano vise od mesec dana bez pelene danju,noci=u stavljamo ali uvek je suva jer oko2zove da je stavimo na nosu... odmah je pocela da piski na solju sa adapterom,sama se popne na step i sedne obavi posao potrosi rolnu t.papira isprica se sa ogledalom,i zove da '''MAMA JEEPO BICE GUZU", Nocu nosa pored kreveta i cas obavi i vraca se da spava.... brzo je savladala ai u vrticu ih stalno nude i to nam je pomoglo dosta...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Skidamo pelenu II deo
6.7.2014 0:05:41   
Azra_
Super Sesi! Dugo te nisam viđala ovde!

M&Lj, nije ništa strašno ako je ponudiš kada su tako neke situacije, tipa da imate goste, da se zaigrala, da joj okruženje nije baš poznato.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.7.2014 9:25:27   
tijatija
Morala sam da se pohvalimo danas smo dva puta piskili stojecki u tutu i jednom u wc , ja presrecna cak smo u nedelju kakili u travu na planiniuser posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.7.2014 13:26:30   
Azra_
user posted image user posted image za dečaka!!!

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.7.2014 13:59:34   
Misha i Ljisha
sto bi se reklo mi smo back in the saddleuser posted image tj nas dve solo, nosa i gace bez sveki i mm. Kad je oni cuvaju nece nosu i stalno im se upiski u gace, ali nece pa nece a kad sam ja tu hoceuser posted image . Ja im uvek kazem nemojte je siliti, pitajte je ako hoce hoce ako nece nece nek se upiski. Uglavnom hoce ako joj se piski i iskreno ja i ona prosto imamo drugaciji odnos i kod mene ona ne smatra da je to obaveza vec zabava. user posted image i sto kaze LO kod nas je to vreme i za mazenje i svasta. Mada sad da je vidite sedne piski i hopa ustaje.Skapirala je da je to bas brzo govotouser posted image

Probacu jednu noc da je ostavim bez pelene sad za par dana ako ne bude nezgoda preko dana jer evo i jutros je ustala suve pelene. Pa nek ide zivot.user posted image

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 7.7.2014 14:01:37 >

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Skidamo pelenu II deo
11.7.2014 13:01:52   
pocahontas
mi od utorka bez pelene, prvi dan se jednom upiskila, drugi dva puta (bila je kod moje mame pa se izgleda nisu snasle), juce je prvi put pokazala da joj se piski, nije se ni jednom upiskila, danas je, za sada, sve kako treba user posted image stavljam joj pelenu uvece (jos uvek bude mokra pelena kad se ujutru probudi) i preko dana kad spava (tad se uglavnom probudi suva).
potpisujem da nema nista teze nego imati bebu koja na dva i po sata sisa 20min. i bebu kojoj skidas pelenu user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Skidamo pelenu II deo
11.7.2014 13:25:55   
little_one

IZVORNA PORUKA: pocahontas

potpisujem da nema nista teze nego imati bebu koja na dva i po sata sisa 20min. i bebu kojoj skidas pelenu user posted image


Al je izvodljivo zar ne? user posted image Bravo za nasu ljepoticu i veliku sestricu! user posted image


Vidim ja Poc da smo mi po mnogo cemu slicne, a izgleda da obe najbolje funkcionisemo pod pritiskom, sto manje vremena i opcija mi bolje radimo user posted image

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Skidamo pelenu II deo
11.7.2014 21:48:25   
Torbica
O da, veselo, ali leto je stvarno dusu dalo za skidanje!
Moj momak povremeno trazi, a kad mu skinem pelenu nakon nekog vremena vice peena, peena, i pokazuje da mu vratim user posted image To nisam imala sa ovo dvoje user posted image Al inace, kad god ga skinem i kazem piski, uvek piski. Ne pritiskam mnogo, pratim, pa cu vec u hodu videti sta i kako. Svakako se nadam da cemo se do septembra resiti.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Skidamo pelenu II deo
12.7.2014 0:48:17   
Azra_
Jeste leto idealno, ali ne mora. Ja sam iskoristila nedelju dana u maju kada je bilo jako hladno, mi smo se grejali. Kiša, hladno... Dakle, može se porediti sa nekim oktobrom. Nigde ne izlazimo, radijatori topli za sušenje stvarčica, meni je stvarno super ispalo, iako sam imala u planu da čekam neke toplije letnje dane.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Skidamo pelenu II deo
13.7.2014 11:13:10   
Torbica
Pa da, cerka mi je ostavila u julu, a sin u martu. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Skidamo pelenu II deo
13.7.2014 11:19:55   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: little_one


IZVORNA PORUKA: pocahontas

potpisujem da nema nista teze nego imati bebu koja na dva i po sata sisa 20min. i bebu kojoj skidas pelenu user posted image


Al je izvodljivo zar ne? user posted image Bravo za nasu ljepoticu i veliku sestricu! user posted image


Vidim ja Poc da smo mi po mnogo cemu slicne, a izgleda da obe najbolje funkcionisemo pod pritiskom, sto manje vremena i opcija mi bolje radimo user posted image


user posted image


(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Skidamo pelenu II deo
14.7.2014 6:16:06   
Misha i Ljisha
Mi smo jos sa pelenom, sabotaže na sve straneuser posted image . Plus juce smo bili na velikom rucku u restoranu, opet nisam nosila nosu niti bi se ona setila da ide na nosu a niti bi htela da ide u wc u restoran pa je imala pelenu. I to juce ceo dan gace nije ni videla. Cak je kakila u pelenu pa ju je to nerviralo i sve je vukla pelenu da skineuser posted image

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Skidamo pelenu II deo
14.7.2014 13:57:23   
pocahontas
da li, kad se beba probudi sa suvom pelenom, tu pelenu bacite pa sledece spavanje stavite novu ili stavite tu staru bar jos jednom?
mi stavljamo pelenu i za popodnevno spavanje, tad se uglavnom probudi suva, pa tu pelenu stavim i uvece..sad razmisljam da li je to higijenski i da li bi trebalo svaki put da stavim novu....

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image
Click Here