|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skidamo pelenu II deo
12.5.2015 20:48:43   
Rosita
Hvala mod :) al malko sam se rano poradovala, cim je zivnuo i nema T zanima de drugim stvarima i izbegava sedenje maksimalno :/. Bice jos treninga, a eto prodje mesec dana. Mozda nije bilo vreme, al pre imam problem sa temperamentom, necu fazom, svim i svacim. Samomotivacija slaba jer ocas posla skine stvari kad mu zasmeta i ide dalje. On se meni izvinjava kad ima nezgodu, prica sve ono sto i ja njemu i to me ponekad izludjuje jer me nervira sto se ne ponasa u skladu sa tim.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Skidamo pelenu II deo
2.6.2015 11:13:24   
Rosita
D je sve savladao za mesec i koji dan. Delovalo je beskrajno, ali nije ni lose. Ostala nam je pelena za spavanje. Ujutro je suv kad ima dobru noc, al ako je bolestan i budi se- sto je cesto, na zalost- onda piski u peleni pri tim budjenjima. Al ajd , i to cemo tokom leta .

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Skidamo pelenu II deo
2.6.2015 11:40:51   
Ana RR
Rosita user posted image ma svima na početku deluje kao nemoguća misija, ja sam to mislila i za dudu i za pelene a ispostavilo se da je oboje ostavio u istom periodu bez ikakvih problema. To mi mame malo dramimo user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Skidamo pelenu II deo
2.6.2015 11:45:39   
mama krava
E, uze mi Ana reči iz tastature.... user posted image

Ali videću ja još sa ovim malim seronjom kako će da nam ide. Noša mi je SF totalni...a i njemu...kad ga stavim radi čučnjeve nad njom i kezi se sve vukući onaj njegov visuljak....user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Skidamo pelenu II deo
2.6.2015 11:56:09   
Rosita
Ni nama nosa nije isla bas zato sto je pre skidanja pelene sedeo i gledao crtani, pa nikad nista skoro da nije ni radio. Ali steper i adapter je za kratko vreme prihvatio. Sad mi kaze da zatvorim vrata dok kaki :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Skidamo pelenu II deo
2.6.2015 11:56:59   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Skidamo pelenu II deo
2.6.2015 14:47:37   
bojana92
mame moj sin za 16 dana puni 2 godine. user posted image Htela sam ovih dana da probam da mu preko dana skinem pelenu.e,sad,dsa li je greska da mu stavim pelenu kad mu bude proslava rodjendana.Jer ako se upiski,bojim se da ce ga neko zezati,i da ce ga biti sramota.user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Skidamo pelenu II deo
2.6.2015 15:58:14   
Rosita
Ja bih to posle rodjendana, ako ce vam biti guzve tih dana. Ako ipak skines, ja bih stavila na dan rodjendana , a nudila bih ga kao da je u gacama.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Skidamo pelenu II deo
2.6.2015 16:26:34   
ivaMark
bojana, slazem se sa Rositom od reci do reci user posted image

J je pocela upoznavanje sa nosom sa nekih desetak meseci. Prvo se samo igrala, pa je sedela obucena...onda skapiram da kaki stalno oko pola 10 ujutru i pocnem da je stavljam. Kakanje je savladala sa 14-15meseci a pikanje ne... Znaci godinu dana ona ne kaki u nosu.
Par noci za redom mi je bila suva skroz (desavalo se i ranije, ali dve tri noci pa ponovo bude mokra) i odlucim ja da probam da skinemo pelenu. Proslo je od tada nesto vise od dve nedelje i za sada smo ok, imala je tri, cetiri nezgode i to je to. Noci su i dalje suve, isla je i van kuce bez pelene, nudim je vise nego sto trazi i tako...
Videcemo dalje user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Skidamo pelenu II deo
2.6.2015 18:08:45   
bojana92
Ja ne znam kad ce moj veliki beban da kaki,tj,njemu se nikad ne zna.Nudila sam ga pre negosto je napunio godinu dana nosu,i stalno je plakao,kad bi je video.Pre mozda mesec dana,poceo je sam da sedi na nju.Uglavnom obucen,nekad hoce i go da sedne.Svako vece kad krenem da ga tusiram,on malo piski,i tapse sebi..user posted image

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Skidamo pelenu II deo
3.6.2015 7:53:29   
tekilica
Bojana, pa to je dobar prvi korak. Navikao se na nju cim hoce da sedne, a zna i cemu sluzi. Ne brini, samo ga podsecaj na to da moze i da kaki. Sam ce on reci,kad bude spreman.

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Skidamo pelenu II deo
3.6.2015 14:59:35   
bojana92
Hvala na savetima.On jos ne prica puno.Mislim sve me razume,samo nece puno da prica.

(odgovor članu tekilica)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.6.2015 0:12:37   
bojana92
Mame,danas sam skinula malom pelenu,na par sati.Kad god bih ga pitala jel mu se piski,i kad bi on rekao da,kad bi krenulu do vc-a,plac.Nije mu smetalo sto je upisan..Cak je i kakio par puta,ni to mu uopste nije smetalo.Jel takav pocetak bio i kod vase dece?

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.6.2015 13:33:28   
Rosita
D mozda prvi dan nije smetalo. Posle jeste ali bi se odmah skinuo i nastavio da se igra, kao da nista nije bilo. Onda sam mu vratila bodi da bi mu bilo teze da se skine i dok se mucio zvocala da si trazio ne bi bio mokar i td. I to je trajalo par dana. Kakio je u gace i tepih boga mi 10 ak dana sigurno. Najpre ga nisam grdila al pred kraj treninga ostrija sam bila , znala sam i da pidviknem- gde se piski, kaki? Stavim ga u kadu a on se umazao i kazem izvoli, operi se. Pa mu i tu malo nelagodno. Dok nije konacno kvrcnuo ali sa wc soljom, adapterom i steperom. Nisam pri kraju bila cile mile, al sve vreme sam vodila racuna da ne predjem meru i da ne primetim neka druga ponasanja koja bi ukazivala da je utucen, frustriran i sl. Znaci kod nas je trajalo malo vise os mesec dana i recimo da sam 20ak dana bila blaga i tolerantna, a 10 ak sam zahtevala da se ide na wc i odlucnije to trazila. U pocetku svakako treba sve istolerisati i pratitu dete da vidis je l to moze. Kad je D dokazao da moze, odlucno sam trazila da to i mora.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.6.2015 15:32:11   
mati
Kod nas ce ovo tesko da ide. Bezi od nose kao da je babaroga, ali zato po ceo dan ide do solje i vise "pis", ali ne zato da bi piskio , vec da pokaze da zna cemu sluzi. Letnji period nam super dodje, ali nam je saradnja na nuli...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Skidamo pelenu II deo
9.6.2015 9:53:00   
Modessty
Već treći dan bez pelene!!! user posted image Malo piškimo u nošu malo po podu i u gaće ali dobro je za sada. Kakawe ga iznenadilo juče. Iskakio se na podu i sav u čudu me zove :"Mama! Mama!" I pokazuje prstom. user posted image Prošlo sve kroz pantalonice a da nije umazana ni noga ni pantalone user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Skidamo pelenu II deo
2.7.2015 15:43:17   
ivannna
pre par dana smo prvi put piskili u nošu,tacno na dan kad je napunila 2,5 god i mm i ja smo poceli da skacemo od srece i vicemo jeeeeee da je dete bilo iznenadjeno ali je shvatila to kao neku lepu stvar koja usrecuje mamu i tatu,pa je vikala mama srecna,tata srecna ,dali smo joj galetu koju jako voli kao nagradu,od tada je samo 1 pisnula u gacice

na pocetku smo mislili da taj dan nikada nece doci i da cemo zbog toga morati da odlozimo kretanje u vrtic ( rekli su nam u vrticu da mora da ih skine) jer je na sa pomen noše plakala i bezala,onda malo po malo na moru smo joj davali da sedne na nosu dok gleda pepu,par puta se upiskila u gacice,videla svog drugara da piski u nošu sto mislim da je bilo jako bitno i odjednom je sama dosla i piskila,mada stojeci kao i on ali je dobro naciljala user posted image posle je pocela sama da trazi,evo moji mi kazu da je pocela i da kaki u nošu,jako smo srecni eto za nedelju dana drugo dete

ne brinite,imajte strpljenja ,svako dete kad tad skine pelene

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.7.2015 23:22:40   
bojana92
Skinula sam danilu pelenu preko dana,malo j episkio napolju,malo unutra.Kad se upiskio unutra na pod,dodje do mene zme me za ruku,i odvede me do mesta gde je piskio,i pokaze mi prstom.Jos mi i pomogne da obrisemo.Taman kad nam je malo krenulo,uhvatio ga je stomacni virus,cim ga prodje skidamo pelenu ponovo,i da je ostavimo ovo leto.user posted image

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.7.2015 23:28:39   
Sanjica26 RR
Kod nas prvi dan da su gacice suve. Kad joj se piski hvata tuniku i odmah zajedno potrcimo. Sad je naucila kako se piski i nema problema. Danas nije kakila, pa cemo da vidimo kako i to ide. Mada juce je htela da kaki na nosu, ali je mm nije stavio nego je kakila u pelenu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.7.2015 23:41:22   
bojana92
danilo sedne par sekundi na nosu,onda ustane po briska za pod i vrati se na nosu,isto par sekundi,ali nece ni da piski ni da kaki na njoj.a vec duze vreme kad treba uvece da se kupa piski u kadi,ali moram ja da sednem na vc solju.user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Skidamo pelenu II deo
8.7.2015 0:19:32   
aleksandrici
I kod nas je bio isti slucaj,prodje kroz pantalonice a da ne znamo kako?

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Skidamo pelenu II deo
8.7.2015 7:51:56   
mama micki
Posle dve nedelje odvikavanja od pelena (stavljali ih samo kad idemo negde i uveče), jutos pelena sasvim suva. Sara sama ustala i piškila u noši tako da sam je u vrtić poslala bez pelene, samo gaćice.
Nije išla u vrtić pa mi je bilo lako, nadam se samo da mi vaspitačice neće pokvariti trud!

_____________________________

Mladost imamo da činimo gluposti, a starost da za tim glupostima žalimo...

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Skidamo pelenu II deo
8.7.2015 9:00:33   
World
e bravo za vas user posted image
i mi cemo jednog dana tako user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Skidamo pelenu II deo
16.7.2015 10:12:11   
Modessty
E pa da se pohvalim! Pelenu ne nosi već mesec dana, a noćnu pelenu smo definitvno izbacili pre nedelju dana!!!
Kakanje je bilo problem. Prvo nije hteo da sedne ni na nošu ni na šolju. Kakio je u kadi! user posted image Onda je sad krenuo da traži da sedne na šolju, na adapter. Nekad se desi da hoće i na nošu (ali retko).
Meni je bitno da pampers više ne kupujem. user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Skidamo pelenu II deo
16.7.2015 15:45:52   
dijana1*
Mod svaka castuser posted image
Ja se dvoumim da li da pokusamo sada ili da cekam sledece leto. Ali to mi nesto daleko.
Koliko dugo ste vezbali? Na koji nacin si ga naucila?
Vuk je imaodve godine kada smo skidali pelenu i njemu sam kupila gace i pelene bacila. Za 10-tak dana je naucio da piski.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here