|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 17 [18] 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
5.3.2019 11:33:10   
dunja RR
Rekla mi je dermatolog profesor dr Gorana Isailovic da je dovedem ovih dana.Ovo izgleda tako da se cas malo povuce ali tada ga ima, cas bukne, npr kada dojim, i onda stvarno strasno izgleda.
Hvala Peace, pisem i pitam! Praticu je.. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
5.3.2019 11:33:43   
mirana1
Cestitam .
da sve je lakse kad si kod svoje kuce, a ti ces vec videti sta bebici odgovara.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
5.3.2019 11:59:51   
Maraj
Dunja ja se nisam do sad isplakala, kao sa S sada u porodilistu. Bice to sve ok. Cim stignete kuci bice ti lakse
I meni se S letos osipala. Valjda su ove nase devojcice osetljivije od decaka. Kupi mustelu i sa njom je malo kupaj

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
5.3.2019 12:41:21   
Sanidej
Dunja, verovatno cete dobiti Aerius oralni rastvor ukoliko urtikarija nastavi da se siri, iako je u pitanju sasvim mala beba (primenjuje se nekad u ovakvim situacijama). Za kupanje voda, bebi sapunom samo pelensku regiju.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
5.3.2019 12:46:27   
veselicaa
Draga nemoj da brines,hoce bebe da budu crvene i osute i od njihove posteljine.Kada budete kuci sve ce se povuci,bice lakse i tebi i bebi.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
5.3.2019 13:07:06   
Rosita
Upravo ovo što kaže vesi. Dunja, meni je N bio i crven i oljušten, šake, stopala sve oljušteno, osipa koliko oćeš. Rekli suva koža, uljana kupka. Ali patronažna mi je rekla ništa ne dirajte, proćiće sigurno. I prošlo samo sve tokođ 1. Meseca. Ne znači da je isto i vama, ali kažem ti, isto. Posle uopšte nije zahtevao poseban tretman kože. Normalno sve

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
5.3.2019 13:49:00   
vonavoj
O dunjci,ne placi. Boze,sve placemo u porodilistu,kakvi su to hormoni.Ja bi za pocetak kupala samo u vodi,polako,to je sve prilagodjavanje. Secas se kako je S bilo tesko da se prilagodi,ona mozda tako reaguje.Smiri se,bice lakse kod kuce.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
5.3.2019 14:00:16   
IvanaSK RR
Suzi,ljubim te mnogo. Sigurno ce se to brzo rešiti,nemoj da brines❤️

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
5.3.2019 14:20:20   
pari
Mislimo na tebe 😘

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
6.3.2019 20:40:46   
mati
Suzi draga, prvo da ti CESTITAM i grlnem teuser posted image . To su te "slatke muke" nas majki i roditelja. Sto kaze moja sestra " svako vreme nosi svoje breme". Imas dva andjela pored sebe i uzivajte, sve prodje. Da li si pre par god i pomislila da ces biti tako srecna sa svojim srecicama? Borila si se i izborila!!!

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
7.3.2019 22:54:07   
dejana007
Cestitke!!! Nek je ziva i zdrava!! user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
8.3.2019 13:18:11   
dunja RR
Hvala drage moje user posted image


Uhodavamo se polako, sinoć je super spavala, definitivno je prešla kod mene u krevet, u krevetac kada je stavimo odmah vriska pa smo odustali.
U 23 noćas je zaspala, u 2 sam je presvukla, podojila, ona u snu vuče jako, obe dojke joj dajem noću uglavnom. Pa sam je probudila u 5, navila sam sat za podoj, pa se ona sama probudila u 6.30, tražila sisu i do 9 spavala. Obe smo se naspavale super, a i ostali ukućani user posted image za raziku od prethodne 2 noći, kada je prevrištala svako stavljanje u krevetac, od ponoći do 5 ujutru. Super bi bilo da uhvatimo taj tempo noću. Ja sam čak malo i radila noćas i odgledala moju seriju na RTS posle ponoći.

Bila jutros patronažna, kaže sve super, grudi su mi školske, mekane, pune mleka, ima ranica na bradavicama, ali se povlače. Mažem multimam, i masiram često grudi, posebno pre podoja.


Ona koprivnjača se povukla po telu M, ima još malo po licu, odnosno iskoči tokom dojenja, kontaktno. Ali manje nego u porodilištu, znači ipak je do njihovih posteljina i odeće kako su i rekle uglavnom sve pedijatrice tamo (osim jedne koja reče atopijski dermatitis, ali eto, grdno je omanula). Nismo ništa mazali, prali samo vodom. Sada smo uzeli sebamed sapun.

Ona je jedan smeško, stalno se smeje user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 8.3.2019 13:24:53 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
8.3.2019 13:19:32   
dunja RR
E da, patronažna je dala zeleno svetlo da spava sa mnom u bračnom, kada je videla kako uživa, kaže samo napred (iako one baš ne podržavaju spavanje sa mamom). I reče i patronažna, na leđima se preporučuje sada spavanje.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
8.3.2019 13:19:59   
Sanidej
Uzivajte sa svojom lepoticom  :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
8.3.2019 13:39:44   
jance
Svaka cast zeno! Ti si pobednik!

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
8.3.2019 13:43:28   
Filadendronka
Dunja, cak i sebamed sapun isusuje kozu, kao i preterano kupanje. Mom prvom detetu se koza preporodila kako sam presla na uljanu kupku i cim sam izbacila svakodnevno kupanje. Kad je leto onda ok brzinsko tusiranje, ali generalno oset_ljivoj kozi ne odgovara cesto kvasenje.


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
11.3.2019 14:40:13   
Peace*
ali generalno oset__ljivoj kozi ne odgovara cesto kvasenje.


mislim da je to individualno.
Ja sam probala sina da ne kupam svaki dan, probala da kupam svaki dan, dok nismo zalečili rane (duga priča koju neću ponavljati, ko zna - zna, nije ni bitno; a posle nastavili sa uljanim kupkama, nije se smirilo.

Dunja, Maki je dugo spavao sa mnom, tako smo svi bili naspavani. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
11.3.2019 14:50:44   
dunja RR
Nama je patronažna rekla sebameb za kosicu sapun, i za dole, za pelensku regiju. Jel mislite da je to ok? Rekla jednom dnevno pranje dole sapunom. Kosica i celo telo jednom u nekoliko dana.
Nikako da pohvatam kada da krenemo sa uljanim kupkama mislim da je reklakada potrošimo sapun, i da li da uopšte krećemo, dolazi nam sutra opet patronažna, pa ću pitati.

Elem, M se dosta povuklo ono crvenilo, definitivno je bila neka reakcija na porodilište, mada čak sumnjam da nije dodatno i na plazmu, jer sam je krkala u bolnici (ali doneli su mi je sa tim crvenilom i pre početka dojenja, pa plazma def nije početni uzrok). Jel beše plazma ima nekih orašastih tragova u sebi? Juče pojedoh malo kući. i po nogicama joj iskočilo par ali blagih crvenih tačkica, nije ni blizu kako je bilo.

< Poruku je uredio dunja RR -- 11.3.2019 14:51:29 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
11.3.2019 15:05:48   
Sanidej
Mi smo prali guzu sapunom kad kakimo, obicnim lilly mama&baby, kao i kosicu. Za mazanje smo koristili Baby skin od Meilab.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
11.3.2019 15:07:33   
Sanidej
Moguce je prisustvo lesnika u plazmi, ali mislim da je malo verovatna reakcija na to. Vise je u domenu teorije..

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
11.3.2019 15:26:33   
dunja RR
A jel ste prali guzu svaki put posle kakenja u ovim prvim danima?
Nama je prvi dan po izlasku iz bolnice došla jedna patronažna sestra, menjala je koleginicu, pa je posle par dana, došla sestra za naš rejon.
E sad ona prva je rekla da ne kvasimo 8zbog urtikarije), a ova druga rekla pranje dole jednom dnevno, + dodatno ako se baš nekad puno ukaki. M često kaki ali pomalo, ništa ona ne uprlja, sve ostane površinksi na pavlovićevoj, ja to očistim sa mokrom vaticom (moram danas da konačno pošaljem mm po neke pamučne maramice iz DM, to mi reče patron.sestra da uzmem). I uveče je operemo.

Inače, juče nam je otpao pupak, stavili smo gazicu, pa do sutra dok patronažna ne pogleda pupak, da li je sve ok. Pa bih je sutra okupala celu.

< Poruku je uredio dunja RR -- 11.3.2019 15:39:40 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
11.3.2019 15:34:12   
dunja RR
Znači da se opustim, nisam jedina :)user posted image

U principu, nije loš spavač za sada, od kako je prešla kod mene. Preksinoć, iznad nas pravii neku žurku, tu se budila na pola sata-sat do nekih 3 8dokle je žurka i trajala) a posle lepo spavala, ali mislim da je reagovala na to lupanje odozgore.
A sinoć, okupali je u pola 10, pa dok smo sredili pupak, otpao, sikila i zaspala u 22. probudila se u 1.00, presvukla je sikila, zaspala. Probudila se u 4.15, sikila.
Pa se probudila u 7.35 sikila, zaspala, pa u 10.15. sikila i Zaspala. Tj ona odmah na sisi zaspi. Onda sam ja otišla do bolnice, zvao me dr da mi izvadi konce, da dođem u 12, i u 12.50 sam bila kući, taman se tada probudila za sikenje.
Ja se naspavah, iako ovako na prekide. Još u 6 ispratila svekrvu, vratila se za Bosnu.


IZVORNA PORUKA: Peace*

Dunja, Maki je dugo spavao sa mnom, tako smo svi bili naspavani. user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
11.3.2019 15:39:07   
Sanidej
Prala sam kad se ukaki u toku dana, nocu cistila vlaznom maramicom. Nije to neka kolicina sapuna koja bi izazvala iritaciju. Dodala bih jos da smo mi rodjeni letos, pa je to ujedno bio i nacin da se malo rashladimo i ne uparimo pod pelenom.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
11.3.2019 15:40:46   
dunja RR
Ja ne bih da koristim vlažne, pa ću te pamučne iz DM, da kvasim i sa njima da čistim kada je frka.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Porodila se naša draga Dunja RR drugi put
11.3.2019 15:42:47   
Sanjica26 RR
Mi nismo koristili vlazne maramice za kod kuce. Prali smo ih posle svakog kakenja.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 17 [18] 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 17 [18] 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here