|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jagodina: Nezaposlenim trudnicama 10.000 dina...
28.1.2009 15:35:41   
Anoniman
Odbornici Skupštine grada danas su doneli odluku da se nezaposlenim trudnicama i porodiljama koje imaju prebivalište na teritoriji Jagodine, isplaćuje mesečno finansijska pomoć u iznosu 10. 000 dinara iz gradskog budžeta.

Isplata finansijske pomoći, počeće 1. februara a vršiće se isključivo u cilju povećanja nataliteta i zbog nastale ekonomske krize kao vid socijalne zaštite u 2009. godini, navedeno je u odluci koju je potpisao predsednik Gradske skupštine Ratko Stevanović. Pravo na pomoć ostvaruju nezaposlene trudnice i porodilje, "ako je trudnoća konstatovana u 2009. godini, nakon trećeg meseca, od strane nadležne državne ustanove Dom zdravlja ili Opšta bolnica u Jagodini i da se porodilja porodila u 2009. godini ili da je trudnoća konstatovana u 2009. godini a porođaj obavljen u 2010. godini", navedeno je u odluci.
Pravo na finansijsku pomoć trudnice i porodilje koriste do isteka porodiljskog odsustva, koje, po Zakonu o radu, traje tri meseca od porođaja.
Trudnice koje pretendiaju na tu pomoć, "treba da imaju prebivalište na teritoriji Jagodine najmanje godinu dana pre početka trudnoće ili porođaja, i da se vode na evidenciji Nacionalne službe za zapošljavanje u Jagodini, najmanje godinu dana pre trunoće ili porođaja", navedeno je u odluci.
Ako u toku korišćenja pomoći nastupe promene (preseljenje iz Jagodine, gubitak ploda) trudnica-porodilja je "obavezna da nastalu promenu prijavi odmah, a najkasnije sedam dana Odeljenju za društvene delatnosti grada, koje donosi rešenje o utvrđivanju prava na finansijsku pomoć".
Odluka o pomoći trudnicama i porodiljama doneta je na inicijativu gradonačelnika Jagodine Dragana Markovića - Palme, a sredstva su obezbeđena na osnovu Odluke o dopunskom budžetu za 2009. godinu, koju su, takođe, danas doneli odbornici Gradske skupštine.
Tom odlukom planirana sredstva u budžetu Jagodine biće povećana za 40 miliona dinara. Prema predlogu Gradskog veća ona će biti obezbeđena od naknade za uređenje građevinskog zemljišta, jer je veći broj investitora najavio izgradnju poslovnih obekata u blizini Akva parka i Gradskog stadiona.
Izvor: Blic.rs
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Jagodina: Nezaposlenim trudnicama 10.000 ...
28.1.2009 15:42:08   
sonja999s
bravo za gradonacelnika Jagodineuser posted image oni kao da zive u drugoj drzaviuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Jagodina: Nezaposlenim trudnicama 10.000 ...
28.1.2009 15:47:12   
Anoniman
Majke mi... user posted image

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Jagodina: Nezaposlenim trudnicama 10.000 ...
28.1.2009 15:53:58   
gina
A svi kazu, Palma je budala.... ma neka je, pomaze trudnicama, deci... napravio im je Aqua park, zooloski vrt... Citala sam u novinama da ce za cetvrto i svako naredno dete opstina davati 200eur mesecno do punoletstva....

Svaka cast user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   [Obrisana poruka]
28.1.2009 16:18:29   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu gina)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Jagodina: Nezaposlenim trudnicama 10.000 ...
28.1.2009 16:54:19   
Jeca*
Selimo se sve u Jagodinu!!! user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 6
   [Obrisana poruka]
28.1.2009 16:54:48   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Jagodina: Nezaposlenim trudnicama 10.000 ...
28.1.2009 17:46:59   
gogy37
Palma daje po 200 evra cini mi se jos od prosle godine , svakom novorodjenom i svakom 4-om do punoletstva

evo i zvanicne prezentacije grada da vidite sta se radi.....stvarno kao da je druga drzava (drzava u drzavi)

http://www.sojagodina.org/

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Jagodina: Nezaposlenim trudnicama 10.000 ...
28.1.2009 18:20:35   
jelana9
Stvarno razmisljam o preseljenju u Jagodinu...
Dali ste gledale za novu godinu,na Tv Palma,porodilje koje su se porodile-dobile su dukat i 200 evra.I to posebno od pomoci,koje ce dobiti po izlasku iz porodilista i mesecnu nadoknadu do detetove 18 godine.Osetila sam se,kao poslednji otpadak naseg drustva!!!user posted image
A nas niski gradonacelnik,jednoj jedinoj porodilji-veoma smuseno-polozio kovertu.
Neznam sta da mislim,cak imaju i program,koji zaposljavaju muskarca koji se ozenio,to jest-pomazu bracne parove.Sva sam se zbunila...
Kod nas je drugacije,ja sam se zaposlila u jedan hotel kao sobarica,a kada su moje drage kolegenice posumnjale da sam trudna,odmah su me prebacili u kuhinju pored sudopere.Dali je to slucajnost ili ne,to oni znaju.
Sebi nisam smela da dozvolim vrelu vodu-dala sam otkaz.
Posle petnaestak dana-i suprug je ostao bez posla,kao visak...

(odgovor članu gogy37)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Jagodina: Nezaposlenim trudnicama 10.000 ...
28.1.2009 18:30:39   
gogy37
Pa tebi ostaje jedino da se stvarno preselis.....
to za brak procitaj na stranici koju sam postavila gore....cim se vencas u roku od 15 dana jedan od supruznika dobija posao....imam prijatelje tamo i znam sigurno da je tacno
svaki prvak dobija odredjenu sumu novca za skolu, pa deca 4-og, 8-og razreda i cetvrte godine gimnazije idu  besplatno na more 10 dana.....odlicna stvar za decu.....stari i deca ne placaju prevoz.....i puno toga ima da ne nabrajam, mozes procitati i sama na sajtu
A i ovo je dobar potez sto je uradio da daje po 10,000 mesecno trudnicama od 1.februara....svaka cast nemam reci

(odgovor članu jelana9)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Jagodina: Nezaposlenim trudnicama 10.000 ...
28.1.2009 21:19:17   
MERYEN
Bravo za Palmuuser posted image

Znate ono Jagodinci nebi videli majmuna da nije bilo Palme.user posted image user posted image

(odgovor članu gogy37)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Jagodina: Nezaposlenim trudnicama 10.000 ...
28.1.2009 21:34:00   
gogy37
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Jagodina: Nezaposlenim trudnicama 10.000 ...
17.6.2009 10:13:01   
Anoniman
Menjaju adresu da bi dobili pomoć za bebu (KLIK OVDE)

(odgovor članu gogy37)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Jagodina: Nezaposlenim trudnicama 10.000 ...
6.7.2010 0:06:37   
Mivica
Ja sam danas predala svu dokumentaciju i prvih 10.000 očekujem 1. avgusta.
Nije za bacanje kada već nemam platu. user posted image


_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Jagodina: Nezaposlenim trudnicama 10.000 ...
6.7.2010 0:07:45   
Anoniman
palma za preCednikauser posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mivica)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Jagodina: Nezaposlenim trudnicama 10.000 ...
6.7.2010 0:10:53   
Mivica
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Jagodina: Nezaposlenim trudnicama 10.000 ...
2.9.2010 14:43:37   
Mivica
IZVORNA PORUKA: Mivica

Ja sam danas predala svu dokumentaciju i prvih 10.000 očekujem 1. avgusta.
Nije za bacanje kada već nemam platu. user posted image



Rekoh 1. avgusta, ali pošto se kasni sa isplatom, juče sam dobila prvu ratu (za jul).
Ovaj prvi iznos je 8.710 dinara jer mi je rešenje urađeno 5. jula, pa mi nisu obračunali ta 4 dana.
Ali, od sledećeg meseca-celih 10.000! Jeee! user posted image


_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Jagodina: Nezaposlenim trudnicama 10.000 ...
2.9.2010 14:46:53   
Mivica
IZVORNA PORUKA: Anoniman


Pravo na finansijsku pomoć trudnice i porodilje koriste do isteka porodiljskog odsustva, koje, po Zakonu o radu, traje tri meseca od porođaja.



Ne znam da li je greška u tekstu ili je došlo do naknadne izmene, ali pomoć se isplaćuje godinu dana nakon porođaja.


_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Jagodina: Nezaposlenim trudnicama 10.000 ...
4.10.2010 23:19:11   
Mivica
Stigla druga rata-za avgust. user posted image

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Mivica)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Jagodina: Nezaposlenim trudnicama 10.000 ...
31.1.2011 19:14:13   
tijana86
Pa pravo da vam kazem ja vec skoro 4 godine zivim u Jagodini ! Kada smo se vencali dobili smo one papire da nas zaposli ali nismo to iskoristili ! Kada se rodio Vule dobili smo 16000 dinara. E sad za ove trudnice i porodilje nisam sigurna ali kazu od 3 meseca trudnoce pa sve dok dete ne napuni godinu dana dobijaju se po 10000 . Isto tako kazu da daje do punoletstva cetvrtom i svakom sledecem detetu po 200 e ! NIje to lose ! Vodi na more ne zaposljene parove, organizovao je i nozu godinu za nezapposljene parove . Za par koji ima vise od 38 godine , pravi bsplatnu svadbu i jos daje 300evra. Dug je spsak sta radi ! Puno uzima ali mnogo vise i daje !

_____________________________

Vukasin i Bogdan moj zivot , moja sreca , moj razlog da se ujutru probudim !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here