|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 9:14:26   
Olga75
jutros cim je ustala kaze : mama , prebili su me u vrticu user posted image
joj tugo moja
napisala sam na papir sta cu traziti da se uradi a sad cu da napisem i deo govora koji mislim da odrzim

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 9:15:49   
vonavoj
user posted image user posted image mukica,ima traumu!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 9:24:10   
anita
user posted image jaoj srce maleno. Istraumirana jeuser posted image

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 9:24:14   
branki*
jooj,boze dragi..kad god udjem ovde,tako mi odmah neki bes skoci!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 9:27:12   
Olga75
ne znam da l sam vam rekla ali odmah juce sam je upisala na aikido i danas ide na prvi trening
ako nista vratice joj samopouzdanje

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 9:36:21   
bubulence
sinoc sam bas dosta razmisljala o ovom. i shvatila sam da od njihovog kaznjavanja nema nista. prvo zakon nije tako uredjen da ce kazniti roditelje, a sama ih ne mozes kazniti. a drugo, ako su oni vec dozvolili da im se deca tako ponasaju sigurno nece shvatiti i priznati krivicu.
i onda jedino resenje je da uzmes motku i prebijes ih. eto, to bih ja uradila. ali bi zavrsila u novinama kao monstrum.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 9:50:07   
Olga75
ma za pocetak zelim da se svi izjasne kakva je tolerancija prema nasilju i to ne samo deklarativno i da se imenom i prezimenom objaave nasilnici i da lepo budu ako nista prokazani
kazem vam , nek se izvine i roditelji i oni
i za pocetak mi je dosta
a dalje , pa postoje i vaninstitucijalne metode

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 10:03:47   
big mum

IZVORNA PORUKA: Olga RR

jutros cim je ustala kaze : mama , prebili su me u vrticu user posted image
joj tugo moja




Sad sam tek pročitala o čemu se radi user posted image user posted image Jadno dijete šta preživi
Ne mogu da vjerujem da su uradila djeca predškolskog uzrasta,ma strašnouser posted image
Nisam stručnjak ali mislim da se radi o zanemarenoj djeci ili o djeci iz porodica gdje je nasilje u porodici normalna poijava.Tako ni da ti roditelji neće poduzeti ništa značajno u prevaspitavanju svoje djece.

Nego ti to sve fino prijavi i kao što si već uradila nauči svoje djete da se brani od takvih nasilnika.

Juče sam prisustvovala sceni vršnjčkog nasilja.U jednom privatnom vrtiću dosšao je dječak od 8-9god i kao igrao se sa manjom djecom.Da bi kad su trčali povukao dječaka od 5god i bacio ga na zemlju.user posted image I viče nisam ja on je sam pao.I normalno umješam se i kažem da ne laže jer sam ga vidjela šta je uradio.A kasnije čujem da je djete koje živi samo sa majkom koja se rastala zbog nasilja u porodiciuser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 10:22:36   
Cakana84
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Olga user posted image
Ovakve stvari me mnogo ljute.
Moje misljenje je da su i vaspitacice krive
1. deca ne smeju biti bez nadzora na igralistu
2. ukoliko se desi nesto odmah pozvati roditelje svih ucesnika
3. lagace svi, i vaspitacice i nasilnici, njima se ne moze verovati, samo Marija govori istinu


Olga, žene su sve rekle. Nadam se da će Marija brzo da zaboravi sve.
Moja mama je davnih godina radila u vrtiću u koji i sam i ja išla. Radila je kao rukovodilac. Kada sam ja u igri u dvorištu pala i slomila nos, one je nisu pozvale, a izgovor je bio da su se plašile da joj kažu. Da su glupače odmah reagovale, sprečila bi se devijacija, ali kada je mama došla po mene i tada su ćutale, dok sama nije pitala šta se desilo. Nije htela da pravi frku u kolektivu, greška. Hoću da kažem da često (ne uvek i svugde) vaspitačice se drže kao neki lekari koji naprave fatalnu grešku u lečenju ili na operaciji. Vrlo su solidarne kada dođe do problema.

Najveći je problem što one nisu reagovale, zvale tebe i roditelje tih dečaka. Ne, one ćute i prave se lude. Svaka čast izuzecima, ali su retki. Razumem da je njihov posao težak i odgovoran, ali rade sa decom, nije ih dovoljno samo nahraniti.

Vaspitačice zaobići, pravac kod više instance, žene iz struke će reći na koja vrata da pokucaš. U vaspitanje tih dečaka mora da se uključi socijalna služba, al ovo je imitacija države,tako da...



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 10:26:34   
branki*
nazalost,ali u potpunosti se slazem...

p.s......ovo je imitacija drzave....uzecu ovo kao opstevazecu poslovicu!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 10:48:53   
minnica

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Olga user posted image
Ovakve stvari me mnogo ljute.
Moje misljenje je da su i vaspitacice krive
1. deca ne smeju biti bez nadzora na igralistu
2. ukoliko se desi nesto odmah pozvati roditelje svih ucesnika
3. lagace svi, i vaspitacice i nasilnici, njima se ne moze verovati, samo Marija govori istinu
4,. Olga, ne odustaj, trazi odgovornost


Naravno da su one najodgovornije za ovo što se desilo i odmah su morali biti pozvani roditelji svih učesnika. Ovo se nikako ne sme ni na koji način zanemariti i dopustiti da se ponovo desi. Olga, obavezno zahtevaj roditeljski sastanak i to na nivou vrtića, uz obavezno uključivanje svih mogućih službi. Roditelji te dece bi svakao trebalo da budu kažnjeni.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 11:01:32   
Sanjica26 RR
Vaspitacice su trebalo odmah nakon dogadjaja da zovu roditelje. Po meni tu decu treba prebaciti u drugi vrtic. Sankcionisati vaspitacice, jer su dozvolile tako nesto.
Olga,grli puno Mariju. Nadam se da ce ubrzo da prevazidje strah. I super sto si je upisala na aikodo.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 11:07:34   
Klarita
Je l' ja negde pisah kako vezbam sa K da se brani? Pisala sam, pisala i vezbacu jos vise. Aikido nemamo u gradu, ni bilo koji sport te vrste, ali cu je uciti da ko god je takne, vrati pesnicom u zube, pa nek dodje neko kod mene posle.user posted image
Oldzi, sad sam jos besnija majke mi. Celo jutro mi se mota po glavi scena i njen uplaseni nezni lik user posted image
Sve sto skupim informacije, javljam ti user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 11:49:00   
Sanchy
Htedoh juce da napisem ali ne stigoh,M.ce sigurno od cetvrte godine ici na aikido jer je to prvenstveno vestina samoodbrane,a koliko vidim trebace mu

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 13:45:02   
Bibilib

IZVORNA PORUKA: Olga RR

jutros cim je ustala kaze : mama , prebili su me u vrticu user posted image
joj tugo moja
napisala sam na papir sta cu traziti da se uradi a sad cu da napisem i deo govora koji mislim da odrzim


Jadno se dete istraumiralo....user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 15:01:08   
dijana1*
Ja bih otisla prvo kod nekog dobrog advokata, posavetovala se sa njim i zajedno onda otisli u vrtic. Da moje dete ima traumu zbog nekog imbecila a da za to dobijem samo izvini pa da sutra napadne neko drugo dete... to ne bi tako moglouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 15:04:06   
Anoniman
Istog sam misljenja kao Dijana, sinoc mi je i tuzba padala na pamet, jedno je kad se potuku, izgrebu , izujedaju deca od 2-3 godine, vise je to nesvesno, ne shvataju posledice, ali deca od 5-6 godina da tuku svoje drugare tako nasilnicki, ma to je strasnouser posted image

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 15:08:32   
dijana1*
Ma samo advokat, on razmislja hladne glave a roditelji emocijama.Ne daj Boze da se mom detetu to desilo, u momentu bi se posvadjala, izvredjala, iznervirala i sta onda???? E ovako advokat uzme stvari u svoje ruke pa da vidimo da li ce nasilje da se siriuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 15:15:00   
Mala Elena
IZVORNA PORUKA: Cakana84 RR

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Olga user posted image
Ovakve stvari me mnogo ljute.
Moje misljenje je da su i vaspitacice krive
1. deca ne smeju biti bez nadzora na igralistu
2. ukoliko se desi nesto odmah pozvati roditelje svih ucesnika
3. lagace svi, i vaspitacice i nasilnici, njima se ne moze verovati, samo Marija govori istinu



Najveći je problem što one nisu reagovale, zvale tebe i roditelje tih dečaka. Ne, one ćute i prave se lude. Svaka čast izuzecima, ali su retki. Razumem da je njihov posao težak i odgovoran, ali rade sa decom, nije ih dovoljno samo nahraniti.

Vaspitačice zaobići, pravac kod više instance, žene iz struke će reći na koja vrata da pokucaš. U vaspitanje tih dečaka mora da se uključi socijalna služba, al ovo je imitacija države,tako da...




Slazem se, mislim da su postupile neodgovorno, verujem da su se uplasile za posao pa su mislile da ce se zataskati...ali Marija ima traume, ne moze to da zaboravi i precuti. Porazgovaraj sa roditeljima, nicije dete nije bezbedno dok su ti klinci tamo. A i mislim da nece biti kaznjeni nego samo upozoreni a kazna je najbolji primer i drugima. Olga , jel to privatni vrtic?





(odgovor članu Cakana84)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 15:46:19   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Klarita

Je l' ja negde pisah kako vezbam sa K da se brani? Pisala sam, pisala i vezbacu jos vise. Aikido nemamo u gradu, ni bilo koji sport te vrste, ali cu je uciti da ko god je takne, vrati pesnicom u zube, pa nek dodje neko kod mene posle.user posted image
Oldzi, sad sam jos besnija majke mi. Celo jutro mi se mota po glavi scena i njen uplaseni nezni lik user posted image
Sve sto skupim informacije, javljam ti user posted image


Ja Ivu učim kako da odgurne od sebe one koji nju diraju, a bogami nema ni laku ruku, uzvraća udarac. To najbolje zna moje sestrić, dosadjivao joj letos, čačkao, dirao, ona trpela pa kad ga je pukla user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 16:06:18   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Klarita

Je l' ja negde pisah kako vezbam sa K da se brani? Pisala sam, pisala i vezbacu jos vise. Aikido nemamo u gradu, ni bilo koji sport te vrste, ali cu je uciti da ko god je takne, vrati pesnicom u zube, pa nek dodje neko kod mene posle.user posted image
Oldzi, sad sam jos besnija majke mi. Celo jutro mi se mota po glavi scena i njen uplaseni nezni lik user posted image
Sve sto skupim informacije, javljam ti user posted image


Klarita duso jesam ovo ja pisala ili ti ??? i ja ucim Emu da se brani, i to da bude bolno ali je ucim i da nikada ne sme nikoga prva da dira

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 22:05:47   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ne znam da l sam vam rekla ali odmah juce sam je upisala na aikido i danas ide na prvi trening
ako nista vratice joj samopouzdanje

Ovo je moja prica, od 2-og osnovne, karate, pisala sam, sitna devojcica bez tate ili brata, ugnjetavali su me. Par puta sam se tako lepo odbranila da niko nije smeo da me pipne. Majstor karatea u 8-om razredu, pa onda aikido Ljube Vracarevica, braon pojas pa dosla deeeca. user posted image
Samo nemoj tradicionalni aikido, nego ovaj realni, prava je stvar, a pokazacu joj i ja malko kad se vidimo! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: vrsnjacko nasilje
13.9.2014 23:27:10   
17 joka
Olga, mackica mala kako se istraumirala, mislim da je aikido super, i za nju i za vas da budete mirniji i nadam se da ce brzo to zaboraviti

Dijana je dobro rekla i ja bih tako uradilauser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: vrsnjacko nasilje
14.9.2014 7:42:36   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Torbica

Samo nemoj tradicionalni aikido, nego ovaj realni, prava je stvar, a pokazacu joj i ja malko kad se vidimo! user posted image

Molim te da ne širiš netačn informacijd i da ne vređaš. Mogla bi i ja da napisem štošta o tom "aikidou" Ljube Vračarevića, ali ovo nije tema za to a i mislim da jd ružno pljuvati po drugima.

Olga trening bilo koje borilačke veštine će joj sigurno puno značiti i za samopouzdanje a naučiće i da se brani. Aikido vam je super izbor!

Što se tiče vrtića, Ivanka je u pravu. Vaspitačic su morale da vas odmah pozovu, a ne da kriju i prave se lude. Ako ne reaguješ ti klinci će i dalje maltretirati zverčicu. Ona ideja o advokatu možda uopšte nije loša. Podićiće sve na viši nivo

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: vrsnjacko nasilje
14.9.2014 12:13:47   
Klarita
IZVORNA PORUKA: bubulence


IZVORNA PORUKA: Klarita

Je l'' ja negde pisah kako vezbam sa K da se brani? Pisala sam, pisala i vezbacu jos vise. Aikido nemamo u gradu, ni bilo koji sport te vrste, ali cu je uciti da ko god je takne, vrati pesnicom u zube, pa nek dodje neko kod mene posle.user posted image
Oldzi, sad sam jos besnija majke mi. Celo jutro mi se mota po glavi scena i njen uplaseni nezni lik user posted image
Sve sto skupim informacije, javljam ti user posted image


Klarita duso jesam ovo ja pisala ili ti ??? i ja ucim Emu da se brani, i to da bude bolno ali je ucim i da nikada ne sme nikoga prva da dira


Pa to se podrazumeva, Bubice moja, jesam ovde taj detalj izostavila, ali pise ''''vrati'''' nikako prva da udariuser posted image ucim je da bude damauser posted image

Elem, Olga, cula sam se sa tetkom koja je 25 godina vaspitac i vrlo svestrana i stroga zena koju sve koleginice bas ne vole jer radi svoj posao 100% i maksimalno ulaze sebe, a roditelji se ''''bore'''' da im bas ona bude vaspitac deci, bar oni koji zele i shvataju sta znaci nauciti dete na rad, red i disciplinu, dobru edukativnu igru i sta znam...no, ispricala sam joj sta se desilo detetu moje drugarice i njeno prvo pitanje je bilo gde su bile vaspitacice za to vreme, a sledece odmah iza prvog koliko je to dugo trajalo. Njen savet je da trezvene glave pokusas da razgovaras sa vaspitacicama i vidis njihovu reakciju, ako ti u bilo kom momentu zazvuci da lazu, ili pokusavaju samo sebe da opravdaju, odmah trazis i razgovor kod direktora i pedagoga. Sve dalje zavisi od direktora ustanove, postoje direktori koji ce na svaki nacin pokusati da zastite svoje radnike, ali i oni koji ce odmah kazniti vaspitacice (koje ako su zaista krive 100%, bice kaznjene). I treba da budu. Dalje, da se u taj isti razgovor ukljuci pedagog, koji opet i on moze reagovati ovako i onako. Sve u svemu, smatra da ce Marija brzo zaboraviti i prevazici sve, ali da ne popustas i das joj do znajnja da je stitis i hoces i i da naucis da mora sama sebe da zastiti ponekad. Sreca u nesreci je da se sve dodgodilo u petak, pa si mogla da malo razbistris glavu, koliko toliko, ali kako te nisu zvale odmah i pokusale da slazu, imas osnova i za tuzbu i tuzis naravno.
Vrlo bitnu stavku ispustih, ima nas svakakvih, pa ce mozda pokusati da se na neki nacin dodvore roditeljima, da li tebi ili roditeljima tih siledzija, povedi racuna i o tome ako ukljuce u razgovor i roditelje te dece i posmatraj stalno reakciju i vaspitaca i direktora i pedagoga i roditelja siledzija
user posted image

< Poruku je uredio Klarita -- 14.9.2014 12:16:55 >

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here