|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
4.10.2010 17:07:21   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 176
   RE: Dohrana
4.10.2010 18:00:41   
LillyT
Kod većine tih AD mleka je 2 od 6 meseci i ne treba se zezati s tim jer 2 ima više minerala! Neko je ovde negde napisao da ako beba popije 120ml da joj se sledeći put da 150ml. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Dohrana
4.10.2010 18:28:57   
Mishica 77
Ja to pisala jednom. Rekao mi je gastro pedijatar.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Dohrana
4.10.2010 18:48:28   
Dora
Ja evo svo troje. Nan je meni super,tj. njima. Jedinica je do pola godine. Evo pise na kutiji: 2. mesec 150 ml 5 puta dnevno. Mada bebe cesto piju cesce po manje.
IZVORNA PORUKA: Tash


Kumina ćerka ima 2 meseca i koji dan. Ne sisa, na Nan1 mleku je, i mala je gladna svaka dva sata, a trebala bi jesti na 4 sata (valjda) po onome što piše na kutiji. Kuma razmišlja da pređe na Nan2, ali ne zna od koliko meseci sme? Jel hrani neko bebu Nan ad mlekom?


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Dohrana
4.10.2010 23:07:55   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Ja to pisala jednom. Rekao mi je gastro pedijatar.



I mislila sam da si ti, ali nisam bila sigurna, pa reko da ne lažem narod ovde user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Dohrana
7.10.2010 14:41:39   
Jeca*
vrlo koristan tekst:

Bebe koje majke doje same sebi ograničavaju unos mleka jer moraju poprilično da se namuče da dođu do njega. S druge strane, deca koja se hrane preko flašice samo se udobno smeste i gutaju veštačko mleko čak i kada više nisu gladna.

izvor: blic.rs

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Dohrana
7.10.2010 14:50:46   
Mishica 77
Mislim da to uopšte nije pravilo. Mi smo na AD mleku. Moje dete, a i mnoga deca koju znam, kada više neće pljune cuclu i nema Boga da je vratim. Stisne usta i kraj. Od samog početka je tako bilo.
A u poslednje vreme je, koliko primećujem, mnogo više "debelih" beba koje sisaju nego onih koje su na AD mleku. Pogledajte i ovde na forumu. Neke bebe koje sisaju su sa tri meseca imale po 8kg, što ja mislim da nije baš zdravo.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Dohrana
7.10.2010 15:07:56   
LillyT
Lara kada sisa, sisa, kada neće, izbaci je i završi priču ili zaspi. Takođe i kod vibrona, kada završi koliko je naumila, ona jednostavno prestane da vuče, nego ili izbaci napolje ili se češe. Znam da jedno dete ne čini pravilo, ali, to je moje iskustvo

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Dohrana
7.10.2010 15:16:00   
Verus
Cula sam za ovo sto je Jeca postavila.  Mislim da deca koja jedu na flasicu to vise rade dok su jos jako mali: tada sve "probleme" resavaju tako sto jedu vise.  Mada, primetila sam, da je postao neki trend da beba bude sto veca....kao da se svi takmice cije ce dete vise teziti ili vise pojesti,  ne razumemuser posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Dohrana
7.10.2010 15:29:42   
indy_25
IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Mislim da to uopšte nije pravilo. Mi smo na AD mleku. Moje dete, a i mnoga deca koju znam, kada više neće pljune cuclu i nema Boga da je vratim. Stisne usta i kraj. Od samog početka je tako bilo.
A u poslednje vreme je, koliko primećujem, mnogo više "debelih" beba koje sisaju nego onih koje su na AD mleku. Pogledajte i ovde na forumu. Neke bebe koje sisaju su sa tri meseca imale po 8kg, što ja mislim da nije baš zdravo.



U pravu si dok sam dojila saru napredovala je previse kako doktori kazu. ovdje strasno vode racuna o kilazi djeteta kako vecih u skoli tako i za bebe. imala je znaci vise nego sto treba i doktorica mi je rekla da joj dajem da sisa svaka 4 sata a navece samo vodu. kad je presla na ad pila je samo po 120 ml i nece vise da je ubijes a trebala je tada piti po 180. tek je nedavno kad smo poceli da mjenjamo obroke mlijeka za obroke cvrste hrane pocela da pije 180. ove sedmice je bila na kontroli i dr je rekla da je sada ok sa kilazom a sada ima 8, 300 kg.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Dohrana
7.10.2010 15:33:34   
Mishica 77
Verka i meni je ovo neverovatno. Pa zna se da je debela beba=debeo čovek. Masne ćelije koje se jednom stvore kasnije ne iščezavaju nego se samo isprazne i dete je samo prividno mršavo, a kasnije se sa godinama i nepravilnom ishranom te ćelije opet napune i eto gojaznog čoveka.
I užasno me nerviraju lekari.... kad je beba koja sisa debela kao prase to je ok, a kad beba koja je na AD mleku ima pola kg više qq majci... pa kakva je to majka.... podhitna restrikcija. Pih! Budalaština!!!!

< Poruku je uredio Mishica 77 -- 7.10.2010 15:34:42 >


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Dohrana
7.10.2010 15:49:27   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Mislim da to uopšte nije pravilo. Mi smo na AD mleku. Moje dete, a i mnoga deca koju znam, kada više neće pljune cuclu i nema Boga da je vratim. Stisne usta i kraj. Od samog početka je tako bilo.
A u poslednje vreme je, koliko primećujem, mnogo više "debelih" beba koje sisaju nego onih koje su na AD mleku. Pogledajte i ovde na forumu. Neke bebe koje sisaju su sa tri meseca imale po 8kg, što ja mislim da nije baš zdravo.



Isto tako je i kod nas
Vuk je jedno vreme pio po 180 ml a tada je trebalo da pije 220 (po kutiji)
Sada pije oko 130 ml i nece vise
Zna koliko mu je dosta i to je to, nema sanse da ga nateram da pije vise niti se trudim, ne zelim da bude beba buca

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Dohrana
7.10.2010 16:24:03   
Verus
Slazem se.  Mnogi ljudi ne shvataju da ne valja kada je beba debela....Ne znam, ja sam uvek cula da su bebe koje doje puno sitnije....bar je tako slucaj sa nama, mada, kaze mi dr. da sada stvaraju tabelu za dojene bebe da bude odvojena od ove koje su samo na ad mleku, jer su dojene inace, sitnije, pa ispadne po tabeli da bas ne napreduju lepo...otkud znam, bitno je da su zdravi!
IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Verka i meni je ovo neverovatno. Pa zna se da je debela beba=debeo čovek. Masne ćelije koje se jednom stvore kasnije ne iščezavaju nego se samo isprazne i dete je samo prividno mršavo, a kasnije se sa godinama i nepravilnom ishranom te ćelije opet napune i eto gojaznog čoveka.
I užasno me nerviraju lekari.... kad je beba koja sisa debela kao prase to je ok, a kad beba koja je na AD mleku ima pola kg više qq majci... pa kakva je to majka.... podhitna restrikcija. Pih! Budalaština!!!!

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Dohrana
8.10.2010 11:39:28   
LillyT
Žene, imam kod kuće Aptamil bez laktoze, nov novcat, ali ga ne koristim. Da li ga pije nečija beba? Dajem ga, bezveze da mi stoji ovde, ako znate nekoga ko to koristi, javite mi se, da pošaljem. Neotvoren je, kupljen u Aksi. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Dohrana
18.10.2010 9:36:56   
kerber
mi smo poceli sa humanom al od nje teze kakila pa smo sad na impamilu i super je vise se njoj svidja i nema problema


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Dohrana
23.10.2010 13:17:23   
Anoniman
U cemu je razlika izmedju NAN 1 i NAN HA 1user posted image

(odgovor članu kerber)
  Direktna veza do poruke: 191
   RE: Dohrana
23.10.2010 14:04:05   
red sonia
ja mislim da je HA hipoalergen

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Dohrana
23.10.2010 16:51:13   
Anoniman
Hvalauser posted image

(odgovor članu red sonia)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: Dohrana
11.11.2010 15:17:03   
Bebidzon
IZVORNA PORUKA: Sandrami

Ja bih da pitam da li NAN Nestle koji pominjete isto sto i Nestle Nativa 1?user posted image


ja sam zvala Nestle call centar i pitala, razlika je sto Nativa nema  omega3 i omega 2 masne kiseline i neke belancevine inece je sve isto, s tim da mi nije zao da dam malo vise para i da kupim NAN jer opet te masne kiseline su za razvijanje mozga i trebaju bebi, pa kad budemo uveli ribu u ishranu onda cemo i da koristimo Nativu 2, Jer ja sam ipak sve za prirodno...

(odgovor članu Sandrami)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:12:59   
Anoniman
Ja ću sad da postavim pitanje , al' da se zakunete da mi se nećete smejati user posted image

Kako se priprema to adaptirano mleko ? Provalila sam po vašim porukama da se uzima prokuvana voda i onda se mućka sa formulom . Verovatno ima neka merica na kutiji , je l' ? user posted image Sorry , znam da zvučim kao blesa , ali kad nisam nikad imala kontakta s tim ... user posted image

(odgovor članu Bebidzon)
  Direktna veza do poruke: 195
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:17:10   
Sanjica26 RR
Bubo, ima jos neznalica oko toga. Nisi jedinauser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:19:02   
ivaj
Jednostavno je-sipas 30 ml prokuvane vode u flasicu i dodas onu jednu mericu iz kutije adaptiranog i to je sve! To ti je jedna mera,ako pravis 90 ml onda dodas tri merice,promuckas i spremno.
Bebe na pocetku piju jako malo,najvise do 60 ml posle podoja.To mislim na prve dane.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:19:25   
Jeca*
imate mericu koja je, ako se dobro secam 4,3g kad je ravna napunjena
i pise na kutiji u odnosu na kilazu i uzrast deteta koliko ide tih merica
jedna kasika je na 30ml vode
znaci puna velika cucla je 210ml vode plus 7 kasika novalaca npr i to je za uzrast pa od godinu dana...mislim..sve se brzo zaboravlja
vama ce trebati, ako ne daj Boze treba, jedna mala cucla i 30ml vode i jedna kasika za pocetak

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:19:47   
Anoniman
Sad će nama ove super - mame sve to da objasne user posted image

Čoveče , ja se ponekad pitam šta bih ja bez RR , ne bih ništa znala ni o trudnoći , ni o bebi , ijuuu , ne smem ni da zamislim . user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 199
   RE: Dohrana
22.11.2010 12:21:05   
Vučko.ba.
Bubo sve će samo da ti se kaže
ima kašikica kao neka mjerica koja dođe uz mlijeko u prahu i npr sad lupam (davno to bješe) jedna kašičica u flašicu pa dodaš 30 ml vode i promućkaš i to ti je cijela mudrost

najvažnije od svega da provjeriš da nije pretoplo

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here