|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Palacinke
26.9.2014 5:57:20   
Misha i Ljisha
ja uglavnom pojedem 3 palacinke. Retko vise. Danas obavezno za veceru moram da pravim palacinke stize mi Heather a ona obozava palacinke sa eurokremom. Stize veceras u 7 i taman na veceru.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Palacinke
26.9.2014 7:56:45   
branki*
filozofija oko palacinkiuser posted image
ja umutim 2 jajeta,malo soli,vanilin secer,malo ulja,pola vode,ploa mleka,da bude oko litar tecnosti i brasna otprilike....bitan je tiganj i temperatura..teflonsko dno,a temp je na 8(skala 1-9).dodam i prasak za pecivo.svaki put nauljim toganj,mrvu ulja samo.pokrivam krpom pecene.budu super.
mogu da pojedem dosta.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Palacinke
26.9.2014 11:38:08   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ja ako nemam vanilin šećer u kući i ne počinjem da ih pravim. Palačinke koje ne mirišu na vanilin šećer nisu palačinke user posted image


Inače pravim po nekom receptu koji sam ja modifikovala tj smanjila sam količinu jaja:

2 jaja (originalno ide 4 jaja, meni je to mnogo)
400 gr.brašna
4 dcl.mleka
4 dcl. kisele vode
4 kašike ulja (ako me ne mrzi, istopim puter umesto ulja, lepše je)
malo soli, malo šećera
2 kesice vanilin šećera

Smesu ostavim sat vremena u frižideru pre pečenja.

Pečene palačinke slažem jednu na drugu i obavezno ih pokrijem poklopcem ili velikim tanjirom.




Isto, bez njega mi smrde na zejtin, i ne budu rupicaste.

ME, nema veze, bitno da sam vas na jedno navukla, i da zainteresovanost za njega ne opada, svakoga dana ih neko sa rr pravi, nisam videla temu sa onoliko slika, a rec je o receptuuser posted image

Branki jos nisam cula za praska za pecivo u palcinkama, moracu da probam....

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Palacinke
26.9.2014 12:58:14   
Misha i Ljisha
Ameri redovno prave palacinke sa praskom za pecivo, ali to su one njihove debele palacinke. Meni se to nikako ne svidja.

Nego ja ne mogu da verujem da ste ispisale recepte sa sve merama za palacinke.Ja to sve odokativnom metodom, dva jaja, malo kisele vode, malo mleka, malo ulja, brasno, secer, so, i onda umutim i uzmem posluzaonicu i zajtim user posted image malko da procenim gustinu i to je to. Nekad kad se bas foliram za neke goste narendam malo limunove kore ili vanil secer. Al retko.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Palacinke
26.9.2014 12:59:40   
Anoniman
MLJ ja kad god sam pre pravila odokativno ili su zilave, ili se cepaju, ovaj recept je super, mrzim odokativne recepte, nikad mi ne ispadne kako trebauser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Palacinke
26.9.2014 13:02:54   
Anoniman
i ja pravim odokativno, vanilu stavljam, a mineralnu vodu ako imam. zapravo godinama nisam pravila palacinke, ali sad mi se dete navuklo na pravljenje palacinki pa ispecem citavih 5 komada, bas smo juce pravile.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Palacinke
26.9.2014 19:12:16   
branki*
sto se tice peciva,ja sam umislila da mi je lepse testo sa njim,pa ga redovno stavljam,sta znam,mozda nisam u pravu,ali ja takouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Palacinke
26.9.2014 23:03:19   
wivern

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ameri redovno prave palacinke sa praskom za pecivo, ali to su one njihove debele palacinke. Meni se to nikako ne svidja.


Jaoo ja sam se navukla na te njihove sa javorovim sirupom. E te su mi fenomenalne.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Palacinke
26.9.2014 23:06:38   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: wivern

Jaoo ja sam se navukla na te njihove sa javorovim sirupom. E te su mi fenomenalne.



jel mi verujes da vec dve godine imam u kuci javorov sirup i nisam ga potrosilauser posted image

inace napravila sam palacinke a nema gostiju. Ohladile se jadne. Pih a kakve su hladne palacinke...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Palacinke
26.9.2014 23:10:18   
Mala Elena
Ja i mogu jesti hladne ali mm nikako! Zato kad pecem - ne napecem !user posted image tj pecem -rolam -dajem user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Palacinke
26.9.2014 23:11:28   
wivern

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

jel mi verujes da vec dve godine imam u kuci javorov sirup i nisam ga potrosilauser posted image


Kakvo bahato ophodjenje prema takvom blagu user posted image
E ali na vrucu palacinku stavis puter i prelijes sirupom. Ijaooo pakleno dobro

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Palacinke
26.9.2014 23:18:04   
Misha i Ljisha
wiv ti si bas sladokusacuser posted image . Meni to dodje kao med preslatko

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Palacinke
26.9.2014 23:19:53   
17 joka
Wiv, gde kupis javorov sirup? ja sam ga vidjala negde ali nikako da se setim

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Palacinke
26.9.2014 23:22:49   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: branki RR

filozofija oko palacinkiuser posted image
ja umutim 2 jajeta,malo soli,vanilin secer,malo ulja,pola vode,ploa mleka,da bude oko litar tecnosti i brasna otprilike....bitan je tiganj i temperatura..teflonsko dno,a temp je na 8(skala 1-9).dodam i prasak za pecivo.svaki put nauljim toganj,mrvu ulja samo.pokrivam krpom pecene.budu super.
mogu da pojedem dosta.




Ahahaha , posle kazes debela si... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Palacinke
26.9.2014 23:28:15   
wivern
Joko nigde. Pitaj MiLJ vidi sa ona barata sa javorom. Ja sam jela te palacinke u nekom restoranu brze hrane, fazon je onih americkih restorana zato i imaju te njihove palacinke.
MiLJ nije toliko sladak, blazi mi je od meda ali ima neki cudan ukus. Sad rekoh mm da mora da me vodi cim dobije platu user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Palacinke
26.9.2014 23:30:10   
Ana RR
Ja sam nedelju dana u Kanadi i navukla sam se na palačinke sa maple sirupom i mlevenim lešnicima, odlična kombinacija. Doduše, ovi naši ne jedu američke palačinke već naše domaće a ja volim i američke, pa sa borovnicama, mm mmm mmmmmm!

I ja nekad stavim prašak za pecivo, budu lepo vazdušaste.

Ovako izgleda Maple syrup koji ovde koriste

user posted image

A kod nas sam viđala u Maxiju u TC Delta city, i tako malo boljim radnjama (mada, kažu da nije nešto taj što se kupi kod nas).

< Poruku je uredio Ana RR -- 26.9.2014 23:36:39 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Palacinke
26.9.2014 23:30:55   
17 joka
ja bih se zaklela da sam to negde u BG videla a sad neznam

Ljišo, otkrivaj nam tajnuuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Palacinke
26.9.2014 23:33:26   
dunja RR
Nisam nikada probala debele, ali mi ne zvuče privlačno. A javorov sirup mi zvuči privlačno user posted image (volim da probam sve i svašta, strane kuhinje) ali nisam imala prilike da ga probam.

IZVORNA PORUKA: wivern


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Ameri redovno prave palacinke sa praskom za pecivo, ali to su one njihove debele palacinke. Meni se to nikako ne svidja.


Jaoo ja sam se navukla na te njihove sa javorovim sirupom. E te su mi fenomenalne.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Palacinke
26.9.2014 23:39:21   
Dada81

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ja sam nedelju dana u Kanadi i navukla sam se na palačinke sa maple sirupom i mlevenim lešnicima, odlična kombinacija. Doduše, ovi naši ne jedu američke palačinke već naše domaće a ja volim i američke, pa sa borovnicama, mm mmm mmmmmm!

I ja nekad stavim prašak za pecivo, budu lepo vazdušaste.


Anaauser posted image nisam stigla da budem u toku i sem sto ove palacinke ''zvuce''lepo ,malo je ot,ali moram pitati je li vama lepo?
Jeste rano i tek je razvoj situacije znam,ali pratila sam da ides.
Mmmm,sad mi se jedu palacinci i probala bih te debele,ali samo u Americi,bas da je izvorno.Mislim,moze i u Kanadi,tu je touser posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Palacinke
26.9.2014 23:50:23   
Ana RR
Dado, za sada je sve ok, lepo vreme pa skitamo, ja povremeno čuvam jednu bebicu pa zaradim i neki dolar, dok ne krene nešto za stalno. Upravo popunjavam neku aplikaciju za advokata pa malo virkam na rr dok ste još budne user posted image

Ono na šta nismo navikli je potpuno razbacivanje hranom, frižider pun do vrha a samo se kupuje, kupuje... sve je dostupno, svega ima (mada nema puno evropskih proizvoda, sve više amerikanci preplavljuju tržište).



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Palacinke
26.9.2014 23:59:35   
Dada81
Super Ana,samo da ste vi zadovoljni i da tako ostane.
Joj,ja i sa polu prazim friziderom imam visak kg user posted image
Ja jednom htela kupiti javorov sirup,ali odustanem i ja mislim da je presladak,mada i kada bih dozirala ,opet,ovaj nas klasicni tanki palacinak sa javorom mi nema smisla,kazem,radije probati original.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Palacinke
27.9.2014 0:11:38   
mati
Anci, super... A sa cim bi mogla uporediti taj sirup, mislim sa necim nasim?user posted image
Ja obozava palacinke sa dzemom od sipka. Pronasla sam u spajzu neki sto sveki pravila a na koji smo zaboravili...

< Poruku je uredio mati -- 27.9.2014 0:12:16 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Palacinke
27.9.2014 0:20:08   
Ana RR
Pa nemam pojma... liči na tečni med ali ukus je drugačiji i nije toliko slatko (ja ne volim med). Baš ne znam sa čime bih uporedila user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Palacinke
27.9.2014 0:23:07   
mati
Ih kad rece med... Moja nana na selu mi je mazala palacinke medom i mlevenim orasima. Pih. Bas lep ukus iz detinjstva.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Palacinke
27.9.2014 0:24:55   
Ana RR
Ja palačinke najviše volim sa džemom od višanja ili kajsija. Pa tek onda sa nutelom i ostalim dodacima.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pita sa mesom
Ringerajin kuvar: lelaigor
Ružice sa sirom
Ringerajin kuvar: minnica



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here