|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beta HCG - 2 deo
12.11.2021 13:25:31   
Alexx97
Nije biohemijska sigurno zato sto beta opada u takvoj trudnoci...uradi ponovo betu za dva tri dana trebalo bi da se poveca...ako se poveca trudna si...ja sad imam problem sto idalje ne znam da li sam trudna...beta mi u subotu bila manja od 0.20,u utorak uradim trakicu pozitivna,u sredu beta tacno 0.20 znaci da se povecala i juce plocicu uradim ona negativna...doktorka mi kaze da je bilo slucajeva trudnoce tako i u ponedeljak ponovo da ponovim betu...za prvog sina prosle godine mi je beta bila 0.1,sutradan uradim test pozitivan i prekosutra ponovim betu ona vec 615...tako da mozda je rana trudnoca bas ...samo prati betu na 3 dana ...ako ti se poveca drugi put uradi ponovo na 3 dana da budes sigurna

(odgovor članu gardenia)
Direktna veza do poruke: 1076
   RE: Beta HCG - 2 deo
27.1.2022 18:27:30   
Jednamamaa
Drage žene nova sam u grupi i želim da sa vama podelim moje iskustvo... Ovako odnos sam imala 27 decembra u plodnim danima,sad u januaru mi je kasnilo 6 dana i kupim test međutim ja dobijem..cim je mens prošla ja uradim test i ono dve crte druga se malo vidi ali tu jee... međutim posle par dana meni počne da se pojavljuje braon pri mokrenju i uhvati me vikend gde ne mogu doći do doktora a u pon nije radio druga doktor me nije hteo primiti... kad sam osla doktoru mom on me pregleda i ne vidi ništa,pošalje me da uradim betu i ja uradim i prva beta mi je bila 142, a onda ponovim posle dva dana i ona je pala na 74... e sad mene brine da li da je ponovim jos jednom ili od trudnoće nema nista????  DA NAPOMENEM dao mi je da koristim vaginalete POVIDON JOD jednu uveče pre nego što sam počela beta je bila oke,dva dana sam to stavljala i onda se beta smanjila  da li je možda to uticalo na betu??????

(odgovor članu Alexx97)
Direktna veza do poruke: 1077
   RE: Beta HCG - 2 deo
27.1.2022 22:55:38   
lesli
Nije moglo da utice. Imala si biohemijsku trudnocu.Zao mi je.

(odgovor članu Jednamamaa)
Direktna veza do poruke: 1078
   RE: Beta HCG - 2 deo
28.7.2022 15:04:35   
Teaema
Zdravo, jako sam zbunjena i uplašena. Pre 15-ak dana sam utadila test na trudnocu koji je bio pozitivan, nakon 3-4 dana sam oset_ila jak bol u donjem delu stomaka sutradan uradila test koji je opet bio pozitivan. Preksinoc je krenulo krvarenje prvo braonkaste boje a onda je bilo i sveze krvi sa primesama koji su izgledali kao ugrusci krvi. Uradila sam bHCG koji je 58,63...bila na pregledu na kom mi je receno da se nset_o vidi u materici ali da ne mogu da mi sa sigurnoscu kazu da je trudnoca. Sada mi curka pomalo kao da je kraj menstruacije. Poslednja menstracija je bila16.06. Sta da radim? Inace je ovo druga trudnoca, prva je protkla u najboljem redu. 

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1079
   RE: Beta HCG - 2 deo
28.7.2022 15:13:54   
Nora332
Ponovi betu, radis npr danas pa ponovo za tacno 48h.  Ako se duplira to je to.  Ako pada, nazalost moze biti biohemijska. Krvarenje je cesto u ranoj trudnoci iz x razloga ali ne bi trebalo biti ugrusaka krvi. Ja bih i pregled ponovila za par dana, do sada bi trebalo da se vidi lepo. Srecno i javi 🙂

(odgovor članu Teaema)
Direktna veza do poruke: 1080
   RE: Beta HCG - 2 deo
28.7.2022 16:17:32   
Teaema
Ok...hvala puno na odgovoru. Javicu sta se desava🤞🤞🤞

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1081
   RE: Beta HCG - 2 deo
28.7.2022 17:01:34   
Nora332
Nema na cemu i drzim palceve da bude sve ok, ja sam imala npr hematom na posteljici u 9.nedelji i krvarila pune 3 nedelje od toga dok se sam nije povukao pocetkom 13.nedelje. Mnogo je bitno da pitas doktora koji je razlog, naravno - nakon sto se trudnoca utvrdi. Javi obavezno 🤞

(odgovor članu Teaema)
Direktna veza do poruke: 1082
   RE: Beta HCG - 2 deo
29.7.2022 2:17:25   
lesli
Ako je beta samo tih 60, tacnije 58 to je jako niska beta za tu fazu trudnoce (6 nedelja).
Ako je test jos pre 2 nedelje bio pozitivan, sada bi se vec trebao videti gestacijski mesak sa embrionom i zumancanom kesom. I vrlo verovatno i srcana radnja (na vaginalnom uz).
Beta bi trebala biti 8-10.000, ako ne i vise.

Nije mi jasno zasto lekari ulivaju nadu tamo gde je nema.
I meni su to uradili pre vise od 7 godina iako sam potencirala da je beba premala spram onoga sto ocekujem. Kada sam 3 nedelje kasnije otisla na sledeci uz usledio je hladan tus - bebi ne kuca srce. Posledicno - kiretaza i to u najgorem mogucem trenutku…

Zao mi je stvarno!
Ali ako nije greska u labu, verovatno je u pitanju biohemijska trudnoca. Bice bolje sledeci put!






< Poruku je uredio lesli -- 29.7.2022 2:21:52 >

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1083
   RE: Beta HCG - 2 deo
29.7.2022 9:08:07   
Nora332
Lesli 💞 a kod kasnijih ovulacija? Tada verovatno moze biti niza, nisam sigurna. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1084
   RE: Beta HCG - 2 deo
30.7.2022 13:51:40   
lesli
Nora…Ne moze biti kasnija ovulacija ako je beta bila pozitivna pre vise od 2 nedelje.  A jeste, dok je test bio pozitivan tada… Ako je test bio pozitivan proslo je bar 10-12 dana od ovulacije. A kako je test radjen pre 15tak dana po njenim recima to je blizu 4 nedelje nakon ovulacije. Oko 4 nedelje nakon O je vreme kada se na vaginalnom uz moze detektovati srcana radnja.
Poredjenja radi moje bete posle transfera su bile trocifrene (to je kao ovde 15 dana nakon od ovulacije). Na poslednjem transferu test je bio pozitivan negde 12 dana nakon ovulacije i tada sam izvadila i beta koja je bila 40. 3 dana kasnije beta je bila 250+. Znaci 18 dana od ovulacije.Beta jaaaako brzo raste u tim pocetnim fazama.Ovde je proslo oko 25 dana od ovulacije, a verovatno i vise. Beta od 40-50-60 je preniska za toliko vremena.Slika na uz isto ide u prilog tome da nije ok. 😔



(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1085
   RE: Beta HCG - 2 deo
2.8.2022 16:01:08   
Teaema
Ćao....javljam se uradila sam betu koja danas iznosi 7,5.  Nažalost😪 Hvala vam na odgovorima i rečima podrške.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1086
   RE: Beta HCG - 2 deo
4.8.2022 18:49:18   
lesli
Jako mi je zao. Stvarno. Ali bilo je izvesno da ce biti takav ishod. 😥Znam kako boli… drzi se 🤗 Takve stvari se na zalost desavaju. Imas dete i urednu trudnocu iza sebe… nema razloga da vec sledeci put ne bude ok!Nemoj mnogo da cekas na sledecoj trudnoci, samo ako je zelis. Moje iskustvo kaze da samo nova trudnoca leci taj bol…

(odgovor članu Teaema)
Direktna veza do poruke: 1087
   RE: Beta HCG - 2 deo
18.8.2022 15:59:15   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Teaema

Ćao....javljam se uradila sam betu koja danas iznosi 7,5.  Nažalost😪 Hvala vam na odgovorima i rečima podrške.

Baš mi je žao.Drži se i da nam uskoro javiš lepe vesti.Želim ti svu sreću.❤


(odgovor članu Teaema)
Direktna veza do poruke: 1088
   RE: Beta HCG - 2 deo
19.8.2022 16:31:14   
Arnoldinja
Drage zene,
Potrebna mi je pomoc. Od kraja marta 2022 pijem inofem radi uspostavljanja redovnih menstruacija i ovulacija, od tada sam dobijala menstruaciju na 28-30 dana, poslednju menstruaciju sam imala 11-og jula.  Bila sam kod ginekologa 9-og jula, na vaginalnom pregledu mi je rekla da sam napeta i da cu dobiti, buduci da sam imala predmenstrualne bolove a nisam jos uvek dobila, danas sam uradila  Betu hcg koja iznosi <0,20, negativna je. Iskreno, veoma sam se razocarala u rezultate iste. Da li mozda neko od vas moze da mi pomogne sta moze da bude razlog izostanka menstruacije, buduci da sam redovno dobijala u poslednjih par meseci i jos uvek pijem redovno Inofem? 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1089
   RE: Beta HCG - 2 deo
21.8.2022 20:39:36   
Anoniman
Drage žene, potrebna mi je pomoć.Naime, imala sam dva pobačaja u predhodnih godinu dana i evo sada sam trudna 3.put 🙏🏻 I pomalo uplašena. Trenutno sam 7.nedelja trudnoće.Uradila sam betu pre 7 dana i tada je bila 10 500, a danas (7 dana kasnije) je 44 600. Ukoliko je tačno da beta treba da raste duplo svakih 72 h onda bi danas trebalo da bude preko 80 000 a ne 44 600. Ili grešim ? Hvala vam svima ❤️

(odgovor članu Arnoldinja)
  Direktna veza do poruke: 1090
   RE: Beta HCG - 2 deo
22.8.2022 13:48:37   
lesli
Beta se dok su nize vrednosti duplira na 48h, kasnije se taj period povecava na 72, 96h itd.Na tolikoj beti ne treba gledati da li se duplira, vec da li ima srcane radnje. To je jedini pravi indikator vitalne trudnoce.A srcana radnja bi trebala da se vidi na beti preko 10.000 ako se ne varam.
Nego mi je bolje pitanje da li su te nakon 2 pobacaja poslali da ispitas trombofilije, hormoni i antitela stitne zlezde, insulinska rezistencija itd.?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1091
   RE: Beta HCG - 2 deo
22.8.2022 13:49:32   
lesli
Umesto beta hcg ja bih na tvom mestu odmah uradila d-dimer, kks i crp.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1092
   RE: Beta HCG - 2 deo
22.8.2022 19:44:29   
KristinaB
Hvala puno na odgovoru ! 🫶🏻Imam zakazan ultrazvuk za sutra a nisam mogla da dočekam informacije.Sve sam proverila, nije u pitanju trombofilija ali svakako treba na svake dve nedelje da kontrolišem d dimer ( za sada je u granicama ). Proverila sam i inulinsku, kao i hromozome..Cekam sutra i nadam se da će biti srčanog rada 🙏🏻

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1093
   RE: Beta HCG - 2 deo
22.8.2022 21:18:18   
flamingos
KristinaB,srećno i javi se sutra kad završiš.Biće sve to ok.Čuvaj se.❤

(odgovor članu KristinaB)
Direktna veza do poruke: 1094
   RE: Beta HCG - 2 deo
22.8.2022 22:07:32   
dunja RR
Kristina srećno na UZ, i javi nam lepe vesti! user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu KristinaB)
Direktna veza do poruke: 1095
   RE: Beta HCG - 2 deo
23.8.2022 0:19:09   
lesli


IZVORNA PORUKA: KristinaB

Hvala puno na odgovoru ! 🫶🏻Imam zakazan ultrazvuk za sutra a nisam mogla da dočekam informacije.Sve sam proverila, nije u pitanju trombofilija ali svakako treba na svake dve nedelje da kontrolišem d dimer ( za sada je u granicama ). Proverila sam i inulinsku, kao i hromozome..Cekam sutra i nadam se da će biti srčanog rada 🙏🏻



Dobro je da su te uputili na analize.Mozda se samo tako zalomilo…Drzim palceve da ovaj put sve bude ok! 🤗

(odgovor članu KristinaB)
Direktna veza do poruke: 1096
   RE: Beta HCG - 2 deo
23.8.2022 7:46:21   
dddaca
I ja se iskreno nadam da ce sve biti ok. Htela sam da predlozim da proveris trombofilije, ali vidim daje to ok.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1097
   RE: Beta HCG - 2 deo
23.8.2022 8:25:05   
flamingos
KristinaB,mislim na tebe i čekam da nam javiš lepe vesti.❤

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1098
   RE: Beta HCG - 2 deo
23.8.2022 19:56:42   
KristinaB
Drage dame, hvala puno na podršci 🙏🏻Bila sam na pregledu i za sada je sve u najboljem redu! 🙌🏻 ❤️Nadam se da će tako i ostati 😍

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 1099
   RE: Beta HCG - 2 deo
23.8.2022 20:08:30   
dunja RR
Bravo Kristina, divne vesti! Uživaj u trudnoći i čekamo na mnogobrojnim trudničkim temama na forumu user posted image user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu KristinaB)
Direktna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here