|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
2.11.2014 14:15:51   
Torbica
Mm i ja smo ostavili dobrim delom i zbog nasih roditelja, upravo.
Za sada koliko mi znamo ni sa moje ni sa njegove strane nema naznaka nikakvih oboljenja vezanih za hereditet. Ali ja sam takav lik, volim da preduzmem sve moguce preventivne mere, sa idejom da nam najverovatnije nece trebati, ne direktno. Postoji cak i opcija poklanjanja, sto je predivno. Bilo kome od poznanika ili sire familije kada bi zatrebalo bez razmisljanja bih dala.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
4.11.2014 21:42:45   
milicicak
Mene poznanici i prijatelji cesto pitaju za misljenje o ostavljajnju maticnih celija... Moj odgovor je da ako imaju viska novca i pozitivnu porodicnu istoriju leukemija onda mogu da razmisle o tome pod uslovom da imaju na umu da se trenutno uspesno lece samo leukemije i dijabetes. Nauka svakodnevno napreduje i lecenje maticnim celijama je definitivno hit u medicinskim istrazivanjima ali uporedo sa istrazivanjem primena istrazuju se i novi nacini dobijanja maticnih celija, pa je moje misljenje da ce ostavljanje maticnih celija iz pupcane vrpce u privatnim bankama postati nepotrebno.
Moj licni problem sa privatnim bankama maticnih celija je sto oni nude samo mozda...niko vam nece eksplicitno reci da je za lecenje leukemije potrebno bar dva uzorka maticnih celija iz pupcane vrpce, odnosno da ono sto ste sacuvali najverovatnije nece biti dovoljno da pomognete nekom ko je bolestan... Nece vam reci da najveci evropski konzorcijum privatnih banaka maticnih celija ima preko 100000 deponovanih uzoraka a upotrebljenih manje od 30... Nece vam reci da je prakticna primena jos u zacetku iako se lista bolesti za koje se vrse klinicka ispitivanja prosiruje... Moj licni utisak je da agresivnim reklamnim kampanjama stvaraju osecaj lazne sigurnosti, da imate backup varijantu ako nesto krene po zlu i da su maticne celije maltene svelek koji ce da resi sve probleme... Mozda gresim, ali eto imam takav utisak...
S druge strane, da postoji opcija ostavila bih maticne celije iz pupcane vrpce u drzavnoj banci maticnih celija... I iskreno se nadam da ce se jedna takva banka uskoro poceti sa radom kod nas

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
4.11.2014 21:50:26   
serpica
Meni je jedan dr u razgovoru o maticnim celijama rekao,da maticne celije iz pupcane vrpce novorodjenceta mogu da budu kompatabilne svega 2% u slucaju da zatrebaju nekom od roditelja ili braci i sestrama. Jedino je sigurna podudarnost za samo dete cije su mat.celije.
Tih 2% kaze taj dr je isto kao i kad bi se testirao bilo ko drugi iz nase okoline,tolike su sanse da odgovaraju...user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
8.12.2014 14:23:41   
choopa choops
Da li je neko ostavljao kod Bio save? Danas mi dr donijela letak, da vidim, čujem se i raspitam...Ima još mogućnost u Cryo Save, ali je komplikovaanija procedura (U smislu nemaju kurirsku službu ako sam shvatila dobro). Nisam se još detaljno raspitala, ali sve sam bliža odluci da ostavljamo ovaj put. Zlu ne trebalo.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
1.1.2015 22:50:02   
dddaca
Da li neko moze da mi napise razliku izmedju cuvanja celokupne krvi (kao sto rade nemacke banke) i cuvanja izdvojenih maticnih celija. Svaka banka ima svoju teoriju. Oni koji cuvaju kompletnu krv kazu da je tako bolje jer se ne zna koliko ce napredovati medicina i da li ce mozda postojati mogucnost da se iskoriste jos neki sastojci krvi, dok ovi drugi sto cuvaju izdvojene maticne celije tvrde da je njihov postupak savremeniji i bolji.

Maslacak15 i milicicak, mislim da se vi najbolje razumete u ovo

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
2.1.2015 0:28:48   
choopa choops
Mi definitivno ostavljamo, samo još treba da se odlučim da li u Biosave-Vita34 ii cryosave. Najvjerovatnije kod Biosave. Koliko vidim i dosta su povoljniji a iz nekog neobjašnjivog razloga mi djeluju "ozbiljniji" user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
2.1.2015 13:36:40   
dddaca
Meni bas ne deluju dosta povoljnije, a mislim i da u ovom slucaju ne treba cena da nam bude najvaznija. Inace i na mene je Vita34 (ako posmatramo ove dve banke) ostavila bolji utisak, ali sa druge strane ne znam da li je bolje da se cuva celokupna krv ili samo izdvojene maticne celije.
Razmisljam jos i o Seracell i Future Health

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
3.1.2015 0:41:48   
choopa choops
daco,ne znam meni se tako nekako učinilo, mada kažem nisam još baš sve to pogledala. Ali naravno da novac nije najvažniji. Iskreno, mene brine da li će cijela procedura biti izvedena kako treba, i da li će da "valja" uzorak, s obzirom da mi je ovov poslednja trudnoća, i prilika da iste sačuvvam. A pogotovo jer se prošle godine porodici javio slučaj sa ALL, a poslije su samo isplivali sa onformacijama da je bilo još slučajeva ALL, kancera u muževoj familiji, a ni sa moje strane nije baš sve najsjanije user posted image

Ne mogu nigdje da nadjem mišljenja zašto je bolje jedno, nego drugo (izdvajanje ćelij ili cjelokupna krv). Jedino ove zvanične informacije od banki, ali to je ona : Svaki Ciga svoga konja hvali...user posted image

Pogledaj na ovom sajtu možeš da uporediš banke i da pročitaš mnogo toga. Kod nas imaju samo dvije, a ti vidi koje su u Srbiji pa bar tako uporedi...

KLIK

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
3.1.2015 12:51:52   
dddaca

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ne mogu nigdje da nadjem mišljenja zašto je bolje jedno, nego drugo (izdvajanje ćelij ili cjelokupna krv). Jedino ove zvanične informacije od banki, ali to je ona : Svaki Ciga svoga konja hvali...user posted image


KLIK


O tome i ja pricam. Ne znam, ne razumem se, a svako ce hvaliti svoju tehnologiju i truditi se da proda svoju uslugu. Ipak, ako logicno razmisljamo, medicina svakodnevno napreduje i razvija se i pitanje je sta ce sve jos moci da se izdvoji iz te krvi u buducnosti. Mozda ne odmah, ali za 10-15 godina. A ako je sad redukuju, ostaju samo maticne celije, a ostalo ode u nepovrat.
Hvala za link. Sad cu da pogledam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
3.1.2015 16:23:33   
Valerie
mi o cuvanju maticnih nismo ozbiljno razmisljali.
pored mene u porodilistu je bila zenica koja je sacuvala. ne svidja mi se sto joj je uzorak stajao pored kreveta u sok sobi dva dana dok kurir nije dosao, jer je vikend. meni je to jako neozbiljno... znam da ima unutra nesto cime se cuva idealna temperatura, ali opet za te pare bi trebalo u bilo koje doba neko da dodje, makar u BG. nisam sasvim sigurna koja je firma u pitanju.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
3.1.2015 16:30:38   
dunja RR
Meni nešto u glavi da ne sme da od trenutka uzimanja uzorka do trenutka skladištenja da prođe više od 48 sati, ili tako nešto ... Cryo Save šalje uzorke DHLom, i dolazi odmah nakon porođaja po uzorka, znam kurire jer sarađujemo pa sam često bila u kolima baš kada im tata javi da se dete rodilo i oni odmah odlaze po uzorak i šalju DHLom.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
3.1.2015 16:39:50   
Valerie
ma da, sigurno da je vazno. mislim da treba pitati - a sta ako se porodim u subotu u 6 ujutru, kao ova zena koju sam pominjala.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
4.1.2015 0:03:42   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Valerie

pored mene u porodilistu je bila zenica koja je sacuvala. ne svidja mi se sto joj je uzorak stajao pored kreveta u sok sobi dva dana dok kurir nije dosao, jer je vikend. meni je to jako neozbiljno... znam da ima unutra nesto cime se cuva idealna temperatura, ali opet za te pare bi trebalo u bilo koje doba neko da dodje, makar u BG. nisam sasvim sigurna koja je firma u pitanju.


Šteta što ne znaš koja je firma u pitanju user posted image To je jaaaaako neozbiljno s njihove strane.

Kod nas za Bisave stoji:08-kontakt-po-porodjaju.pngPo porođaju nas kontaktirate

Kontaktirate nas na broj 067/ 25 22 53 koji je za Vas dostupan 365 dana u godini, 24 sata dnevno.
09-krv-se-salje-za-nemacku.pngMatične ćelije se šalju za Njemačku

Za što veći broj ćelija, ali i što bolji kvalitet potrebno je da matične ćelije u što kraćem roku stigne od porodilišta do banke. Bio Save vrši transport matičnih ćelija 365 dana u godini putem Der Kurier-a (specijalizovane službe za transport medicinskog materijala) i DHL-a.


A za Cryosave Neposredno nakon porođaja

Uzorak će preuzeti ovlašćena međunarodna kurirska služba i dopremiti do naših najsavremenijih jedinica za obradu. U ovoj fazi mi sprovodimo nešto što se naziva analiza majčine serologije, što je dio zakonskih propisa i što je u saglasnosti sa određenim akreditacionim tijelima kao što su AABB i FACT.

Krv majke se prikuplja na dan porođaja putem standardnog postupka i zajedno sa uzorkom krvi/tkiva pupčanika doprema do Cryo-Save banke tkiva u Zutfenu. Vrši se obavezno testiranje krvi na HIV-1 i HIV-2, Hepatitis B, Hepatitis C, HTLV-I i sifilis.

Sprovođenjem ovog testiranja postiže se viši nivo zaštite ljudskog zdravlja. Prevencija i moguće prenošenje bolesti sa majke na dijete se može lakše detektovati i na taj način smanjiti rizik ukoliko je bolest prisutna.




_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
4.1.2015 0:11:13   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Valerie
ali opet za te pare bi trebalo u bilo koje doba neko da dodje

E da, zaboravih, Cryo Save dežura uvek i vikendom, ne samo za BG, idu i po celoj Srbiji.
Pretpostavljam da bi i ostali trebali tako, ali meni nekako Cryo Save deluje najozbiljnije. Možda zato što sarađujemo, pa sam takav utisak stekla, ali mislim da i brojke uzoraka govore, ipak su najveći u Evropi čini mi se, po broju sačuvanih uzoraka.
Ja nisam ostavila matične ćelije iz nekih svojih razloga, ali da jesam, sigurno bi to bio Cryo Save.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
4.1.2015 0:14:02   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: choopa choops
Ima još mogućnost u Cryo Save, ali je komplikovaanija procedura (U smislu nemaju kurirsku službu ako sam shvatila dobro).

Hm Choopa ako želiš mogu proveriti ovu info jer radim sa njima, ali ne bih rekla da nemaju kurirsku službu (mislim na CG, u Srbiji imaju kurire koji odmah voze uzorke do DHL-a).
U stvari, odmah ću im poslati mail, pa ti javim.


< Poruku je uredio dunja RR -- 4.1.2015 0:15:33 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
4.1.2015 0:32:01   
choopa choops
Dunja, ne znam nisam još kontaktirala ni jedne ni druge, ali tako mi nešto ostalo u glavi da ja moram to da šaljem za PG, a da oni odatle imaju kurirsku službu. Nemam pojma, svakako ću ih ja kontaktirati i jedne i druge dok ne odlučim. Čekam da prođu ovi praznici, pa da krenem u potragu za informacijama od njih samih...

Koliko sam ja uspjela da nađem je Cryosave najveći po broju sačuvanih uzoraka, ali ne po broju aplikacija?user posted image Neka me neko ispravi ako griješim...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
4.1.2015 0:55:06   
dunja RR
Čupo, nije mi baš jasno to uzorci-aplikacije?

Gledam sada na sajtu Cryo Save piše sda su vodeća evropska banka i među prvih 5 u svetu, to je sigurno tako, ne bi napisali da nije.
Pretpostavljam da su ostale velike banke u Americi, Aziji ..
Ali nisam te razumela ovo za aplikacije?

Mislim ako drugi imaju više prijava, a Cryo Save najviše sačuva, opet je Cryo Save u prednosti tj. ukazuje da znaju kako i šta treba raditi, ali lupam, kaže nisam razumela taj deo oko aplikacija ..

< Poruku je uredio dunja RR -- 4.1.2015 0:56:29 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
4.1.2015 0:55:39   
Azra_
I ja se sećam da jedna kompanija nije imala obezbeđen transport vikendom, nego se to kao čuva nekako dok oni ne dođu. Meni je to bzvz. Samo ne mogu da se setim koja je firma u pitanju.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
4.1.2015 1:03:44   
choopa choops
dunja, mislila sam na iskustvo u primjeni. Ovo sam našla:
Biosave
Number of family cord blood collections released for all transplants: 26
Number of family cord blood collections released for autologous therapy: 17
Number of family cord blood collections released for allogeneic therapy: 9

vs.
Cryosave
8 samples have been released & transfused for therapies
4 released for various diagnostic testing
3 were released but the patient died before treatment


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
4.1.2015 1:07:05   
choopa choops
Azra užas user posted image Ja sigurno ne bih dozvolila tako nešto, haos bi im napravila da to urade. To je usluga koja se plaća i oni moraju da je ispoštuju ukoliko to stoji u ugovoru.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
4.1.2015 1:08:48   
dunja RR
Aha choopa, kapiram na šta misliš, zamoliću ih baš da i to pojasne, pa javim.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
4.1.2015 1:28:55   
Azra_
Choopa, oni su odmah rekli kako stoje stvari i koji su njihovi uslovi. Dakle, nisu prikrivali da su vikendom neobezbeđeni po pitanju transporta, pa sad, kome se sviđa-sviđa...Uveravaju da je sve bezbedo do trenutka preuzimanja i transporta. Mada, naravno, svi pobegnu kad to čuju. Logično.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
5.1.2015 0:33:37   
dddaca
Sto vise citam sve manje znam za sta da se odlucim user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
5.1.2015 10:12:38   
Brand new mama
Mozda sam u nekoj slicnoj temi pisala, ali da napisem jos jednom. Mi smo razmatrali deponovanje maticnih celija,ali sa I. sam se ranije porodila te nisam stigla -nisam ni znala u kom gradu cu se poroditi.Ali, moja doktorka mi je rekla isto sto pise i maslacak- veliko je pitanje da li bi se maticne celije mogle iskoristiti u slucaju bolesti u porodici.A Osim Toga, po novijim istrazivanjima se isto i ne preporucuje,bas zbog togaa sto je potencijalno,zbog podudarnosti, uvek postoji sansa ponovog pojavljivanja bolesti,bas zato sto je vec "zapisana" u DNK. Od M. smo donirali jer sam se raspitivala i cula da je veca sansa da pomognemo nekom . Ja sam se prijavila kao donator kostane srzi,ali kada su mi poslali da trebam da uradim detaljnije analize podudarnosti sa jednom osobom, bili smo pred preseljenjem i nisam mogla u Tom trenutku jos i to da preuzmem na ledja. I dan- danas mi je zao jer mi je ostao strah da sam mogla nekom da spasim zivot,a ja sebicno nisam. Posto to bas nije totalno jednostavna procedura i nisam mogla da se odlucim da provedem par dana u bolnici u tom trenutku...Ja sam onda pre za doniranje maticnih(kada bude postojala sansa u Srbiji) nego za samo deponovanje...Nadam se da nikom nece trebati, ni deponovane ni bilo Koje druge..

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Matične ćelije-vaše mišljenje i iskustva
5.1.2015 11:43:35   
dddaca
Zato i kazem da sto vise citam, ne znam sta da radim. Vidim da u vecini slucajeva pomazu drugima, a ne vlasniku ali ne znam koliko ce medicina napredovati u narednom periodu. Vidim i da postoje i razlozi za separaciju celija, a ne skladistenje cele krvi zbog kasnijih reakcija na tako primljenu krv. A Vita34 mi je delovala kao najbolje resenje pre nego sto sam pocela da istrazujem po internetu i dosla do ovih saznanja.
I ja se nadam da nikome nece trebati i da nece ni biti potrebe da se koriste, ali opet savest mi ne da mira. Ovo je jedinstvena prilika za to i ne bih da se posle kajem kako sam nesto mogla da uradim a nisam. Da kod nas postoji javna banka verovatno bi vecina marketinskih aktivnosti bila usmerena na doniranje celija i verovatno bi i svest o tome bila razvijenija, ali za sad propagiraju donacije. Moguce da su zbog toga koliko vidim na stranim sajtovima ljudi su vise za donaciju, nego za deponovanje. Verovatno je vise razvijena svest i aktuelnija tema tamo nego kod nas.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here