|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test II deo
12.11.2020 0:08:57   
Ena321
Zene radila sam dva puta dabl. Prvi put u 12 +2 nedelji iako su oni na dablu napisali da je radjen u 13+0, rezultat je : Free Bhcg 4.45 Mom

Pappa 0.83 MoMNT 1.3mm ( CRL 64.2mm) Rizik down 1:401 sto ovdje pise da je nizak rizikStarosni 1:638Edw.Patau. 1:100000Godine imam 28 ovdje pise Godine majke na dan termina 29 ( par dana prije termina mi je rodjendan)
Drugi test radjen u 13+0 nedelji  u skroz drugoj klinici rezultat je:Free Bhcg 3.78Pappa 0.92NT 1.10 (CRL 72.4mm)Doble test ( pretpostavljam da je to Rizik Down) 1:142Age risk 1:789Trisomy 1:100000Ovaj Double je about cut of. Bas sam isprepadana trebam Nifty da radim nadam se da cu ovih dana ici. Moze li neko da prokomentarise 🙁

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Double test II deo
12.11.2020 6:30:31   
Maslacak15
dobro jutro. ja mislim da ti samo bacas pare na nifty. ozbiljna sam
sve je u najboljem redu. nesto veci rizik je izazvala povisena beta HCG koja jeniznad 1 cor Mom. to se cesto desava i kod drugih potpuno zdravih trudnoca. sta vise druga dva parametra, nuhalni nabor i pappA su potpuno u redu i ne ukazuju da postoji problem.
znam da dzaba pricam i da ces zapaliti tih 500 evra da bi dobila crno na belo ovo sto ja sad pricam ali bar se smiri dok to radis :))).
najgore na ovom topiku je sto nadrame zene kastrofa, bez ikakve prave indikacije.
puno te pozdravljam !!!!  


(odgovor članu Ena321)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Double test II deo
14.11.2020 13:32:21   
Ena321
Maslacak15

Hvala ti na odgovoru. Znaci mi mnogo. Smirenija sam. Ma uradicu. Trosim na gluposti neke pa moram i za ovo odvojiti jeste da nije malo novca u pitanju, ali eto. Sve za miran san, ipak moje mentalno stanje utice na bebca 😊

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Double test II deo
14.11.2020 14:21:42   
Maslacak15
user posted image

znam ja i razumem zato i kazem zao mi je. Krivi su doktori koji vas dovedu u takvo stanje anksioznosi jer umesto da vam objasne koliki je realni rizik u pojedinacnom slucaju maltene ispadne da je sve ispod 1:1000 visok rizik. Na osnovu tvojih rezultata nema indikacija bas nikakvih da bebi bilo sta fali. Test sluzi za to da identifikuje grupu "sumnjivih trudnoca" i ti tu ne spadas.

Ali znam ja da ja dzaba pricam. Ali je je stvarno tako. Treba neko ovaj blog da zalista stranicu za stranicom zene popod tebe.... Tu i tamo pojavi se neka sa stvarno losijim rezultatom ali i to se bicno ispostavi u redu jel su hromozapije realno retke.

Srecno i uzivaj u trudnoci !!!

(odgovor članu Ena321)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Double test II deo
2.12.2020 0:52:19   
Ena321
Uredaaaan nalaaaaz! Kao sto si i reklaaaa. Zdrav dječačić 😊🍀🥳 🐣


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Double test II deo
2.12.2020 11:05:45   
lesli
Bravo!Cestitam 😊

(odgovor članu Ena321)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Double test II deo
5.1.2021 23:52:39   
Zabrinuta_


user posted image
Drage zene,da li mi iko moze da kaze koliko je los moj nalaz duble testa. Doktor mi jednom kaze da je nalaz dobar jednom da nije,kao da se ne moze odluciti. Na kraju mi je rekao mi preporucuje am ili prenatalni test.Odlucili smo se za prenatalni test iako je skup ali ovaj nemir mi ne dozvoljava da disem.Ipak tek u ponedeljak idem da vadim krv te ce nalazi biti za 7-10 radnih dana, sto je mnogo vremena da budem u "mraku. Ako iko moze da mi pomogne,bila bih neizmjerno zahvalna

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Double test II deo
5.1.2021 23:54:50   
Lilly5
Nizak ti je rizik za sve sindrome. Ne znam zbog cega te doktor salje da radis jos testova.


(odgovor članu Zabrinuta_)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Double test II deo
6.1.2021 0:32:41   
lesli
Valjda ce maslacak videti pitanje. Ona je najkompetentnija.
Meni se ovo cini ok. Ukupni rizici su niski. Rizik spram godina, takodje.NT je mogao biti malo manji, ali i on je u granicama normale. Mislim da je ok do 3mm, a tebi je 2.5.
Da li je vidjena nosna kost? I sta se vec jos gleda na tom uz od tih markera koji ukazuju na hromozomske anomalije?

(odgovor članu Lilly5)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Double test II deo
6.1.2021 5:53:42   
Zabrinuta_
On kada je radio taj ultrazvuk rekao je da beba ima sve sto treba,tako da mislim da se to odnosi i na nosnu kost. Problem je navodno u tom rezultatu gdje je on kvakice stavio 🤔 oni meni svasta kazu a nista ne kazu,i onda ja ostanem u "mraku"


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Double test II deo
6.1.2021 9:21:05   
Maslacak15
dobro jutro. Ne vidim sto je problem uu tom rezultatu ?.... U trudnocama gde je prisutan Downov sindrom bHCG je uvecana a ne snizena. Da je tu corr mom bio 1 rizik bi bio veci.... jos jedan primer onoga o cemu pricam kao papagaj. sasvim u redu test, rizik nizak za sve sindrome a doktor sludjuje trudnicu. Meni je to sikaniranje i smatram neprofesionalnim ponasanjem. Potpuno ukida smisao testa. Po toj logici test uopste ne treba raditi jel je test nebitan nnego raditi direktno NIPT ili amniocentezu.
sa bebom je skoro sigurno sve ok, ali ti si siromasnija za gomilu zivaca i 500 evra ili koliko vec kosta. Puno pozdrava i zahvali se doktoru na tome user posted image

(odgovor članu Zabrinuta_)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Double test II deo
6.1.2021 10:55:31   
lesli


IZVORNA PORUKA: Zabrinuta_

On kada je radio taj ultrazvuk rekao je da beba ima sve sto treba,tako da mislim da se to odnosi i na nosnu kost. Problem je navodno u tom rezultatu gdje je on kvakice stavio 🤔 oni meni svasta kazu a nista ne kazu,i onda ja ostanem u "mraku"






Znaci uz je ok. Mislim da je to i najbitnije.Evo vidis i sta maslacak kaze.A lekara, promeni.

(odgovor članu Zabrinuta_)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Double test II deo
6.1.2021 14:24:21   
Zabrinuta_
Mnogo vam hvala svim ☺️ lakse se dise kad cujem od nekoga ko se razumije da je u redu,ne mogu vam opisati koliko sam zahvalana.A vidim i ja da je to izgleda sve u pravcu da se uzmu neke pare,al njiima na dusu.Nama je najbitnije da sa bebom sve u redu bude,a sad smo za ubuduce pametniji.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Double test II deo
10.1.2021 15:51:39   
Duškić
Zabrinuta, ovde ima puno divnih i iskusnih mama, koje ce uvek pomoci.

(odgovor članu Zabrinuta_)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Double test II deo
10.1.2021 16:03:52   
Lilly5
Zabrinuta budi malo manje zabrinuta 😀 Misljenja lekara se razlikuju, ne znaci da ih zbog toga treba menjati svaki cas.


(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Double test II deo
10.1.2021 20:09:04   
lesli
Lekara koji trudnu zenu istraumira itekako treba zameniti!Ili nema pojma ili ima, ali mu zinulo du.... da je posalje na NIPT i dobije svoj procenat od njega.
Sutra ce da vidi nesto bezveze na UZ i da je naplasi ili da ne vidi nesto sto je ozbiljno.

(odgovor članu Lilly5)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Double test II deo
10.1.2021 20:24:45   
Lilly5
Koliko znam prenatalni test nije obavezan.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Double test II deo
10.1.2021 20:28:01   
Duškić
Pa kad te naplase, gledas da radis sve moguce druge testove.

(odgovor članu Lilly5)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Double test II deo
10.1.2021 20:33:38   
Maslacak15
nije ali ako joj lekar kaze da je double "los" koja ce trudnica da kaze ne...takvih je jako malo. meni je najzalije zbog zivaca. ko ima vremena nek cita unazad. ima ih bar 30 trudnica ovde sto su pisale istraumirane i naplasene zbog takvih doktora. i uvek je sve ok na kraju. za to postoje granice i refetentne vrednosti. double se smatra losim ako je kumulativni rizik veci od 1:300 i to razumem da savetuju dalju dijanostiku. meni je double bio 1:217 i meni je dr rekao ja sam obavezan da izdam preporuku a vi odlucite da li ce te da radite ili ne. i to je korektno ponasanje.        ali da kao na ovom primeru sa 1:800 sire dramu a ni jedan parametar nije zapravo problematican je neodgovorno .... i ja mislim da imaju svi svog dilera testova i ganjaju biznis.




(odgovor članu Lilly5)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Double test II deo
10.1.2021 20:38:21   
Lilly5
Moje misljenje je i da se lekari tako ogradjuju. Ako nije baaaas mali rizik za sve (manji od 1:10000 recimo) preporuce dalje testiranje pa ti vidi sta ces 🙄


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Double test II deo
10.1.2021 20:59:10   
Maslacak15
to je skroz besmisleno. znaci oni imaju neku svoju intetpretaciju testa. jel iskreno i sa 1:10 000 test moze da omasi ako cemo tako da gledamo. i najvise beba sa downovom sindromom se radja kod majki mladjih od 30 godina verovatno bas zbog takvih lekara koji se vode nekakvim svojim glupim metodama. pa onda sikaniraju neku od 32 godine a kod neke od 23 nema veze. kod njih je i age risk jako mali pa i da bi racunica bila losa mora da bude spektakl los rezultat.

ja i dalje ne vidim opravdanje. ti koji tako misle onda treba skroz da preskoce double i da savetuju svakoj pacijentkinji prenatalni test.

(odgovor članu Lilly5)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Double test II deo
10.1.2021 21:02:06   
Maslacak15
to verovatno malo zena zna ali tako je. rizik je kod starijih majki neuporedivo veci ali zato bar 80 odsto beba sa sindromom se rodi kod mladih majki. prvo njih je vise ( prosek.prvorotke u srbiji 28 godinak  i drugo bas ovo sto sam rekla.... javasluk. kod neke od 20 niko ni ne razmislja o sindromima. a mogu da se dese i desavaju se. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Double test II deo
19.1.2021 19:02:27   
Djurdjaa
Zanima me da li neko ima iskustva sa ovakvim nalazom da li imam razloga za brigu? Rezultati su sledeci: FreeBhCG: 3,29MoMPAAP-A: 2.56MoMNT:1,1mm (CRL 56mm) 0,74MoM
Age risik: 1:886T-21: 1:4278T-18-13: 1:100000Doktorka kaze da je na uz sve savrseno al da je bhcg malo povisen i da idem u genetsko na savetovaliste imam 22 godine. Molim za pomoc hvala :)

(odgovor članu Zabrinuta_)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Double test II deo
19.1.2021 20:32:29   
branki*
ja mislim da je sve okk kod tebe i da sacekas.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Djurdjaa)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Double test II deo
19.1.2021 21:17:29   
Djurdjaa
I doktorka u euromediku sam radila kaze kunem se sve je okej na uz a doktorka iz dz kaze ma nije ovo nista nemoj da panicis sigurno nosis devojcicu al ipak da idem u gentsko savetovaliste i onda ziva nisam ;(

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here