|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RAzvoj fine motorike od 0-7 god
6.5.2011 11:57:01   
Anoniman
Miša jaše puža kao divljak- samo čekam da se preturi na glavu user posted image  user posted image  user posted image
A kockaline su No1 za njih, on stalno nešto slaže, ima ih više veličina, pa u nekoliko boja... Milina user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: RAzvoj fine motorike od 0-7 god
13.5.2011 23:29:45   
gagana83
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Nešto kontam - kako da Andrej pravi kulu od tri kocke, kad nema kocke? Možda nema materijal za rad? Ima Lego kocke, ali njih ne možeš samo nanizati. Možda da mu kupim drvene kocke (već vidim kako lete po sobi, qq meni)?


Moje dete uopste nije zainteresovano za kocke. Ali zato pravi kulu od nekoliko rolni toalet papira, od sveca, od paklica cigara....user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: RAzvoj fine motorike od 0-7 god
30.11.2011 13:47:59   
Lilly*
user posted image
Koliko mi onda imamo godina user posted image Naša kula ima 9 kocki i to je birala isključivo ljubičaste, i da ih je više bilo, bila bi višlja. Obožava da slaže kocke user posted image

< Poruku je uredio Lilly RR -- 30.11.2011 13:48:24 >


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: RAzvoj fine motorike od 0-7 god
1.9.2012 22:25:59   
Lu
Moje dijete nema veze sa crtanjem, to ne voli i neće da radi, recimo više ga zanima čitanje i pisanje od nekih 4 godine.
To je sam tražio da mu pomognemo, tako da ja mislim da svako dijete već u početnom razvoju pokazuje odosno ne pokazuje  interes za nešto.
E sad imamo neke "razvoj fine motorike" šta bi trebalo u kom uzrastu da zna, mada to meni puno ne služi, da li će da složi 3 kocke sa 15 mjeseci ili 5 sa 18 mjeseciuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: RAzvoj fine motorike od 0-7 god
1.9.2012 22:28:12   
Lu
Lilly bravo za curicuuser posted image
Vi ste već izašli iz svih okvirauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: RAzvoj fine motorike od 0-7 god
2.9.2012 10:39:55   
cockic
moje dete uopste se ne igra kockama barem ne kuci za vrtic ne znam,mm ga video u petak da vozi autice sa drugarima a kuci autic ni da pipne.on uglavnom voli samo da se igra sa loptom tj. sve moguce sportove je probao kuci.kad bude vreme da se odlucimo necemo znati za koji,sutiranje,bacanje i to me je bas iznenadio on je jako rano krenuo da je sutira a sad kad baca baca napred deca dugo ne znaju da bace napred loptu nego sve unazad.
a on zna i u vis i da udara kao da igra odbojku ma bas sve uzasno ga zanima lopta.pa nije ni cudo na mamu sigurno nije tata mu je trenirao fudbal 25 godinauser posted image ipak je to tatin sin.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Razvoj fine motorike od 0-7 god
17.10.2012 15:17:35   
Anck Su Nmaun
T ima 29 meseci, ali sto se kule tice ona bi je nizala dok god ima kockica , znaci preko 10-15
Plastelin odavno pravi kobasice i puzeve.
Makaze sam joj tek pre neki dan dala da secka papir, ja sam nesto seckala pa je zainteresovalo.
Viljusku i kasiku takodje odavno koristi.

Onda vidim za 4-5 god samo pere lice i ruke user posted image to mi nesto kasno, T sve to sad sama radi, i sama ide u wc.
Sto se tice ovih oblika u ram, ,provalila je celu igracku od 6 oblika za manje od pola sata user posted image
eto po ovome ona je genije user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Razvoj fine motorike od 0-7 god
17.10.2012 15:23:49   
Anck Su Nmaun
A da ovo sa kolutovima na stapic, nijednu to nije interesovalo, il je sluzilo za zvakanje ili kao prstenje user posted image user posted image


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Razvoj fine motorike od 0-7 god
29.11.2012 20:49:52   
MajaMV
Ovde dugo nema postova, a bas me zanima ovo npr da li I devojcice I decaci po istom sablonu se ocenjuju? Meni se uvek cinilo da mi je kci naprednija od sina, u smislu prihvatanja I usvajanja svega pa I motorike.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Razvoj fine motorike od 0-7 god
30.11.2012 10:38:33   
Lu
Nije bitan spol, kod nekog je sin napredniji od ćerkeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu MajaMV)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Razvoj fine motorike od 0-7 god
30.11.2012 11:31:31   
MajaMV
Imam I kcer I sina kao I moja sveki I uvek mi se cinilo da su devojcice naprednije, pogotovu do tri godine tu sam videla bas veliku razliku.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Razvoj fine motorike od 0-7 god
19.9.2013 10:45:33   
big mum
Evo par ideja kako sa jeftinim igračkama poboljšati djetetovu motoriku KLIK

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu MajaMV)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Razvoj fine motorike od 0-7 god
19.9.2013 10:46:29   
big mum
Pardon evo KLIK

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Razvoj fine motorike od 0-7 god
3.11.2013 17:43:26   
MTS064
Razvijamo finu motoriku sa tatinom kutijom punom srafofa, onih obicnih i onih sa navrtanjem...ne znam ni kako se to zove, uglavnom, uvek se lepo izigraju sa tim. Naravno uz moj stalan nadzor.

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Razvoj fine motorike od 0-7 god
21.11.2013 8:30:45   
tanjak
Meni su curice uvek bistrije od prvog dana gledaju ci moje i decu mojih prijatelja i rodjaka
nekako i sin iako je napredniji sto se itce motorike u istom periodu kad i cerka ipak sam pogled,govor i razumevanje mi se cini da je kod curica jasniji...
mozda gresim...to je cisto zapazanje...
curica ce sad 5 u februaru a momak je napunio 7 meseci

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Razvoj fine motorike od 0-7 god
21.11.2013 9:08:21   
Peace*

IZVORNA PORUKA: MTS064

Razvijamo finu motoriku sa tatinom kutijom punom srafofa, onih obicnih i onih sa navrtanjem...ne znam ni kako se to zove, uglavnom, uvek se lepo izigraju sa tim. Naravno uz moj stalan nadzor.


Oooodlična ideja! user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu MTS064)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Razvoj fine motorike od 0-7 god
21.11.2013 9:11:31   
serpica
Zavisno od uzrasta deteta mozete da mu date da na strunu nize makarone one suplje,dete ce lepo da se zabavi a moze i pre toga da ih oboji pa da napravi recimo oglicu ili narukvicu za mamuuser posted image
ovo mi je bio zadatak na jednom aktivu dok sam studirala a kasnije sam ga primenjivala u praksi kad sam pocinjala da radim.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Razvoj fine motorike od 0-7 god
5.3.2016 18:32:39   
Sanjalicaaa
user posted image

Bockali smo jeza. Bas se lepo zabavio.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Razvoj fine motorike od 0-7 god
6.3.2016 0:31:00   
vikiveki
Sanjalice user posted image baš mi se svideo vaš jež

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Razvoj fine motorike od 0-7 god
6.3.2016 6:18:20   
Sanjalicaaa
Hvala Viki. Svašta mi nešto pravimo i igramo se. Kačiću slike ovih dana pa možda nekome bude interesantno.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Razvoj fine motorike od 0-7 god
6.3.2016 7:12:35   
nikiteki
Sanjice prelep jez bravo

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Razvoj fine motorike od 0-7 god
6.3.2016 7:49:55   
IvanaSK RR
Sladak je ježic, skroz.

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Razvoj fine motorike od 0-7 god
13.3.2016 15:51:38   
Sanjalicaaa
user posted image
Bila sam vredna user posted image
Imamo neki deblji kanap pa onda provlacimo makaronice. Mogu i na cevku da se redjaju.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 13.3.2016 15:53:44 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Razvoj fine motorike od 0-7 god
13.3.2016 16:28:11   
dunja RR
Sanjalice, ne mogu dobro sa fotke da vidim, napiši mi kako i šta radite. Tnx user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Razvoj fine motorike od 0-7 god
13.3.2016 16:43:22   
Ana RR
Imate ovde super ideje klik

< Poruku je uredio Ana RR -- 13.3.2016 16:44:00 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here