|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
15.3.2011 13:22:51   
Olga75
jednamama , mislim da preterujes ali ako mislis da treba ( doduse nije mi jasno zasto iz tvojih postova ) ti je lepo odvedi kod decijeg psihologa pa ce ti ona reci da li je tvoje dete u granicama ili da li je potrebno da sa njom radi specijalista
nemoj da se ljutis , ali meni stvarno nije jasno sta mislis kako dete od godinu i po treba da se ponasa i reaguje user posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 15.3.2011 13:29:52 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jednamama)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
15.3.2011 13:24:44   
lanajelena
Jednamama pre svega dobro dosla...verovatno nije nista zabrinjavajuce ali da bi ti bila mirnija odvedi je kod decijeg psihologa oni su stvarno divni meni su pomogli vise puta i uvek sam za tu opcijuuser posted image

(odgovor članu jednamama)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
15.3.2011 13:33:33   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Olga RR

jednamama , mislim da preterujes ali ako mislis da treba ( doduse nije mi jasno zasto iz tvojih postova ) ti je lepo odvedi kod decijeg psihologa pa ce ti ona reci da li je tvoje dete u granicama ili da li je potrebno da sa njom radi specijalista
nemoj da se ljutis , ali meni stvarno nije jasno sta mislis kako dete od godinu i po treba da se ponasa i reaguje user posted image


Slažem se, posebno sa poslednjom rečenicom.

Jednamama, mislim da vi želite da dete zavisi samo od VAS, da vam smeta što je ona nekako samostalna (koliko to beba može da bude). Ovo ne kažem sa namerom da vas uvredim, daleko od toga. Mislim da ste vi očekivali da će ona tražiti samo vas, stalno vas pratiti pogledom, plakati za vama... Nisu sva deca ista.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
15.3.2011 13:34:56   
lanajelena
Olga mozda zena ne preteruje ona je ceo dan sa njom pa primecuje takve stvari...ali da napisem ja moj trip kad je Lana imala oko dve godine ja sam plakala danima zato sto se ona meni nikad nije radovala onako kako sam ja zelela a kad vidi mm ona vristi od srece ali to je sve bilo zbog toga sto je po ceo dan samnom,evo sad i Dusan isto radi cak hoce da spava samo sa tatom sto i nije tako lose jer se budi cele noci user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
15.3.2011 13:42:59   
Olga75
Lj , zvercica je svaki put oberucke prihvatila da ode od kuce , nije se okrenula sa cetiri meseca , nije prohodala kad sam ja mislila da ce , da ne pricam o progovaranju
normalno je brinuti
ali treba da se razgranici kada neko preteruje
najbolje ce biti da Jednamama odvede dete kod psihologa


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
15.3.2011 16:39:46   
vukosava
Ja razumem njenu brigu, sin moje sestre je bio u znatno goroj fazi, nije konstatovao totalno nista oko sebe u mnogo starijem uzrastu... Mislim da svako ima pravo da se tripuje na bilo sta, pun je forum tema sa znatno smesnijim tripovima... Mislim da je vaznije obracati paznju na bebu na ovaj nacin nego samo koliko pelena menjamo dnevno i sl... Mi smo tu da jedne druge utesimo valjda user posted image , razuverimo i pomognemo...

olga, njemu se situacija zakomplikovala, isao je i kod psihologa, usnog, cele skalamerije lekara i opet nista na kraju nisu definisali, tek oko 4. godine je neko nesto rekao i dalje je sve neko nagadjanje... sad ima pet i pomaci su minimalni... bez uvrede, al ja mislim da ni psiholozi nisu svemoguci i sta pa mogu reci na osnovu poset_e od 15 min pola sata... majka je sa bebom ceo dan i najbolje zna zasto ima neki osecaj... ne moze se sve iskazati sa dva posta na forumu


< Poruku je uredio vukosava -- 15.3.2011 16:48:59 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
15.3.2011 17:07:53   
Olga75
ponovo sam iscitala njene postove i izvinjavam se sto nisam zapamtila da je dete 13 meseci a ne 1,5 godina
ona reaguje na podrazaje , koliko sam shvatila kaze mama , tata , zna da doda ono sto se od nje trazi a to sto ne pravi ovacije kad neko udje ili hoce da je uzme , mozda je takvo dete
Vukosava zao mi je sto dete tvoje sestre ima disharmonican razvoj i naravno nisu psiholozi i defektolozi cudotvorci,
Jedino sto mogu da kazem da razvojne mape sigurno nisu iste za svako dete , postoje faze u razvoju koje idu redom a postoje i neke koje mogu da se preskoce
Jednamama , svakako odvedi cerkicu u razvojno savetovalista a oni cete uputiti sta i kako dalje ali ja sam sigurna da je ona jedno normalno zdravo i zadovoljno dete


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
15.3.2011 17:24:46   
red sonia
jednamama i moja cerkica je otprilike taj uzrast i slicno se ponasa kao tvoja cerka,meni tu nije nista cudnouser posted image

< Poruku je uredio red sonia -- 15.3.2011 17:38:38 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
15.3.2011 18:24:10   
Lu
IZVORNA PORUKA: Olga RR

jednamama , mislim da preterujes ali ako mislis da treba ( doduse nije mi jasno zasto iz tvojih postova ) ti je lepo odvedi kod decijeg psihologa pa ce ti ona reci da li je tvoje dete u granicama ili da li je potrebno da sa njom radi specijalista
nemoj da se ljutis , ali meni stvarno nije jasno sta mislis kako dete od godinu i po treba da se ponasa i reaguje user posted image

Slazem se, da je to moje dijete ne bi mi palo na pamet da ga vodim psihologu, ustvari i moje dijete se tako ponašalouser posted image
Stvarno se trudim da vidim u čemu je problem ali ga ne nalazimuser posted image
Ali nebitno je skroz šta mi mislimo, ako si ti jednamama odlučila da tako treba, pa ti odvedi dijete stručnjaku, nadam se da će vas poslati kući i reći da uzivate sa svojom bebicomuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
16.3.2011 3:41:11   
jednamama
Svi mi kazu isto kao i svi vi, da jako preterujem, ja to isto sebi kazem kad sam ok, ali kad se uplasim zbog neke reakcije onda doletim na forum, jer od straha nemam sa kim da podelim.


IZVORNA PORUKA: lanajelena

da napisem ja moj trip kad je Lana imala oko dve godine ja sam plakala danima zato sto se ona meni nikad nije radovala onako kako sam ja zelela a kad vidi mm ona vristi od srece ali to je sve bilo zbog toga sto je po ceo dan samnom,evo sad i Dusan isto radi cak hoce da spava samo sa tatom sto i nije tako lose jer se budi cele noci user posted image


Isto. Drugacije reaguje na mene, a drugacije na njega.
Pomazu mi vase grdnje i saveti, upravo to sam i htela da cujem, a svakako je vodim kod pedijatra, pa cu sve lepo pitati.
Veliko hvala svima


(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
16.3.2011 3:58:06   
Verus
vukosava, da li sina tvoje sestre smatraju autisticnim? Znam da se zvanicna dijagnoza ne daje pre 3 godine, iako sam citala da se prvi znaci vide vec oko 9og meseca zivota.  Kazu, lako uocljiv je onaj gde beba ne pravi direktan kontakt ocima, mada, sin nasih poznanika to nije radio kao manji, a sad sa skro 3 godine je sasvim normalan....ko sto neko rece, ne moze se tako nesto znati tek tako olako...pa ni psiholozi

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
16.3.2011 5:30:43   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Verus RR

vukosava, da li sina tvoje sestre smatraju autisticnim? Znam da se zvanicna dijagnoza ne daje pre 3 godine, iako sam citala da se prvi znaci vide vec oko 9og meseca zivota.  Kazu, lako uocljiv je onaj gde beba ne pravi direktan kontakt ocima, mada, sin nasih poznanika to nije radio kao manji, a sad sa skro 3 godine je sasvim normalan....ko sto neko rece, ne moze se tako nesto znati tek tako olako...pa ni psiholozi


ne smatraju... nisu dali nikakvu konacnu dijagnozu samo na kraju alergiju na gluten...
u americi svako takvo ipole ponasanje odma kazu autizam , al na balkanu ce uvek ona zlatna " svaka beba je drugacija, nikad se ne zna.." ima sad 5 godina i prosle godine je poceo da prica kad su mu promenili rezim ishrane

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
16.3.2011 8:53:07   
lanajelena
Jednamama malo se opusti i pridruzi nam se na forumu,bice ti prijatno user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
16.3.2011 16:08:34   
anajid
Jednamama,moj sin je bas tog uzrasta.Sve sam uporedila sto si napisala.Odmah da ti kazem da se i moj sin ne odaziva uvek na ime,nekad me "iskulira".Sto se tice drugih stvari,svako je dete za sebe.Andrija npr.mene jaaaaaaako puno uzurpira,stalno me trazi u igri,retko se zaigra sam,ali to pripisujem i tome sto me se pozeli,jer sam pre mesec dana pocela da radim.Cak i kad pricam sa nekim preko skype,on se namece ispred mene,da privuce moju paznjuuser posted image .Sto se tice nekih drugih stvari koje si navela,ja tu ne vidim nista neobicno,ali opet kazem ja nisam strucnjak.
user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
6.5.2011 10:48:56   
LillyT
Da kopiram

IZVORNA PORUKA: LillyT

Do kada je normalno da dete nauči da ubacuje oblike u za njih predviđene otvore (ala objasnih). Zante ono, ima mogućnost da ubaci kocku, loptu, zvezdu i sl. u baš taj oblik? 


Ana, hvala ti za link


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
6.5.2011 10:53:06   
Olga75
na kutiji u kojoj je bilo spakovano , onaj resetkasti cilindar sa dva poklopca i oblicima ( trougao , krug , cvet i sta ja zna sta jos ) pise od 12 meseci a kad je zvercica pocela da ubacuje ne secam se user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
6.5.2011 10:53:09   
*Alexx*
Ja ti odgovorila u finoj motorici user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
21.6.2012 12:54:38   
JAmy
Cure;kada su vase bebe pocele da prate pogledom predmete koji se krecu?
Moja beba je stara svega 22 dana,vjerovatno je rano za to,ali kad pomjeram prst ispred njenih ociju ona zuri u neku udaljenu tacku i uopste ne reaguje na te pokrete.
Pomalo me to brine,i ako ona uredno reaguje na svjetlost,oci normalno pomjera,ponekad fokusira pogled,sto znaci da vidi.Samo me brine sto jos uvijek ne prati...user posted image

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
21.6.2012 13:05:04   
vukosava

IZVORNA PORUKA: JAmy

Cure;kada su vase bebe pocele da prate pogledom predmete koji se krecu?
Moja beba je stara svega 22 dana,vjerovatno je rano za to,ali kad pomjeram prst ispred njenih ociju ona zuri u neku udaljenu tacku i uopste ne reaguje na te pokrete.
Pomalo me to brine,i ako ona uredno reaguje na svjetlost,oci normalno pomjera,ponekad fokusira pogled,sto znaci da vidi.Samo me brine sto jos uvijek ne prati...user posted image


U peridou od 8 do 12 nedelja. klikni

Google translate klikni

Новорођенче

На рођењу, бебина визија је прилично нејасна, иако она може да разазна светло, облике и кретања Ваша беба ће окренути очи према прозору или другог извора светлости. Она ће трептати као одговор на изненадне јако светло Можда ћете приметити да ваше очи новорођенчета лутања, јер она још није научила да може да поправи оба ока на објекат.

Током првог месеца бебине, она може да се фокусира само око 20цм на 30цм удаљености. То је само довољно далеко да је јасно да се лице особе која је држи. Ако држите јој близу, она ће се наћи ваше лице и изрази фасцинантнима.

Један месец

Ваша беба не може да види далеко али то није битно, јер твоје лице је ионако најинтересантнија ствар за њу. А, велике су шансе да ћете бити борави близу ње током првих неколико недеља. Када мази јој се контакт очима и дати јој времена да проучи своје карактеристике.

До времена када ваша беба је један месец или два месеца она ће стари научили да се фокусирају оба ока. То значи да она може да прати напредак у кретању објекта Ако прође звечку испред њеног лица ће јој дирнути. Или можете играти очи-на-очи померањем врло близу њеног лица и полако креће главу од стране на страну. Ваше бебе очи ће закључати на твој.

Ваша беба може да види боју, али она не може рећи разлику између сличних тонова као што су црвене и наранџасте Имају изглед за црно-беле или у боји високог контраста играчака за снимање њену пажњу .


***********************

Newborns can only focus about eight to twelve inches from their face, and they see only black, white and gray. As early as the first week, your baby begins to respond to movement and to focus on your face. Soon your baby will smile when you come close.

Over the next ten to twelve weeks, you will notice your baby following moving objects and recognizing things, especially toys and mobiles with bold, geometric patterns. As color vision begins to develop, babies will see red first—they will see the full spectrum of colors by the time they reach three months of age. When about eight-month old babies can see just as well as you.

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
21.6.2012 13:07:35   
vukosava

IZVORNA PORUKA: vukosava


IZVORNA PORUKA: Verus RR

vukosava, da li sina tvoje sestre smatraju autisticnim? Znam da se zvanicna dijagnoza ne daje pre 3 godine, iako sam citala da se prvi znaci vide vec oko 9og meseca zivota.  Kazu, lako uocljiv je onaj gde beba ne pravi direktan kontakt ocima, mada, sin nasih poznanika to nije radio kao manji, a sad sa skro 3 godine je sasvim normalan....ko sto neko rece, ne moze se tako nesto znati tek tako olako...pa ni psiholozi


ne smatraju... nisu dali nikakvu konacnu dijagnozu samo na kraju alergiju na gluten...
u americi svako takvo ipole ponasanje odma kazu autizam , al na balkanu ce uvek ona zlatna " svaka beba je drugacija, nikad se ne zna.." ima sad 5 godina i prosle godine je poceo da prica kad su mu promenili rezim ishrane


Pred polazak u skolu skontali su da je ovo Aspergerov sindrom

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
21.6.2012 13:09:43   
Snelle
Jamy, premalena je i prerano je za to. Na nekoj od tema postoje slike kako bebe vide kad su tek rodjene, kako sa mesec, tri, šest (na žalost ne sećam se koja je to tema), ali kad bi videla sliku kako tvoja beba sad vidi uopšte ti ne bi bilo čudno što tvoj prst ne prati pogledom. Njima je slika sada jako zamućena.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
21.6.2012 14:11:57   
JAmy
Snelle,Vukosava...user posted image
Nadam se da je sve ok i da jos ta sposobnost nije razvijena.
Nekako mi djeluje nezainteresovano,vise to nego da ima neki problem sa percepcijom....
Praticu je,trebalo bi da se stanje poboljsa kada bude imala dva mjeseca,znam mnogo beba iz okoline koje prate vec poslije prvog...

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
21.6.2012 14:15:02   
minna
Jamy evo tema pa vidi sliku o kojoj Snelle pise KLIK

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
21.6.2012 20:02:37   
JAmy
Hvala minnauser posted image
Ako moja beba sada vidi ovako,onda nije ni cudo sto ne pratiuser posted image

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Razvoj perceptivnih sposobnosti od 0-7 god
21.6.2012 20:33:08   
Verus
Volela bih da se jednamama javi, da nam kaze kako joj je cerkica sada? Da li se sve promenilo,ili je i dalje vise u svom svetu? Bas sam se pitala kako je...

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here