|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
7.12.2013 23:19:26   
doktorkakristal
radi se po pravilu tri puta u toku trudnoce,s tim sto se radi samo vaginalni,cervikalni samo u slucaju sumnje da postoji infekcija grlica jer se ne preporucuje cackanje grlica bez preke potrebe

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 951
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
8.12.2013 11:29:23   
New Mom

IZVORNA PORUKA: mimahana

NM Kod kog dr ides?

Kod dr Bjelajca.

To oko brisa pred porodjaj bi trebalo da je standardno, ali svejedno dobijes pred kraj preventivno da stavljas vaginalete (npr. moj dr daje Macmiror 8 dana pred termin svako vece), tako da se to sterilise za prolazak bebe.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 952
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
8.12.2013 11:44:34   
Olga75
evo ja moram , u trudnoci nijednu vaginaletu nisam dobila niti stavila ( cak ni popularni utrogestan )
bris mi je radjen na utvrdjivanju trudnoce i posle kad sam pocela da se otvaram ( negde u sestom mesecu ) i tad je nadjen enterokokus za koji nisam dobila nista , moja dr rece da je to domaca zivotinja
on je cak nadjen i u brisu lohija posle revizije
a vaginalno sam pregledana svake dve nedelje jer na toliko me je dr zakazivala

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 953
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
8.12.2013 14:34:16   
unique
Da li je neko imao iskustvo u borbi sa streptokokama u vaginalnom i cervikalnom brisu? Vec drugi mesec pokusavam da ih se resim bez uspeha,a bez urednog nalaza ne mogu da odradim histeroskopiju :( malo je reci da sam ocajna....

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 954
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
20.12.2013 22:47:38   
ANDJEELA
danas mi javili iz labolatorije da je nalaz u redu,a ustvari ovako pise na nalazu-predato u sredu da se radi..
VB- Streptococcus viridans( alfa hemoliticni streptokok)
Staphylococcus epidermidis- normalna bakterijska flora
CB- zasejane podloge ostale su sterilne.
Molim ako neko zna da mi protumaci VB jer u ponedeljak radim AC
Hvala unapred

(odgovor članu unique)
Direktna veza do poruke: 955
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
20.12.2013 22:53:47   
ANDJEELA
uh ja malo promasila temu,otisla na zatrudnjivanje,ali se nadam da ce mi neko napisati odgovor..

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 956
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
21.12.2013 0:33:11   
degu
Andjela mislim da je nalaz ok, čim piše normalna vaginalna flora.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 957
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
3.2.2014 11:02:11   
Snekile7
Devojke, evo neki recepti prirodni koji nadam se da mogu da pomognu, vredi porbati, i ja muku mucim sa cas eserihijom cas sa enterokokama...
Znam za pola l vina i 7 glavica luka, luk se malo zgnjeci, skuva se to zajedno i stoji 15 tak min da kuva na laganoj vatri, ne otklapati. Procediti i piti tri puta dnevn po supenu kasiku.
Zatim... izmesati 2 glavice luka( zgnjeciti sa onom spravom za beli luk), 9 kapi propolisa i kasicica jogurta probiotskog. Time dobro natopiti tampon, obmotati gazom i staviti dole( ostaviti da viri malo gaze, da mozete da izvucete tampon). Staviti uvece, vaditi ujutru i tako jedno 5 noci. Znam i za caj od koprive, a treba i raditi na imunitetu. To je to sto ja znam. Srecno, pa da se resimo svi tih napasti.

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 958
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
22.5.2014 18:30:54   
Njica
Cao devojke,ako moze pomoc i ako neko ko je radio cervikalni i vaginalni bris u Frontu da mi odgovori gde i u koliko sati mogu da se podignu rezultati?Toliko je bila guzva sad u ponedeljak,kao i obicno u Frontu samo jos troduplo i samo mi je sestra u Savetovalistu rekla TRI DANA a ja glupaca nisam pitala od koliko do koliko sati. Ako znate slucajno,znacilo bi mi jer nisam blizu Fr a na telefon mi se ne javise ni juce ni danasuser posted image HVALA!

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 959
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
22.5.2014 19:10:02   
nata11
Njica ja nisam iz BG ali ja uvek rezultate uzimam kod mog dr. koji mi je dao uput.

_____________________________





(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 960
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
22.5.2014 19:24:23   
Njica
Hvala ti,nato,ja isto oduvek tako preuzimam rezultate,nego je bila stravicna guz va a moja nije tu sutra.Nacrtacu se tamo kao i svi u pola 8 i to je to,hvala ti jos jednom:)

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 961
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
4.6.2014 13:17:55   
balkanka
Pomoc.... radila briseve urea I mikrop., hlanidiju I kandidu koji su negativni ali u vaginalnom brisu ima dosta pmn-le, epitelne celije bacili I koke. Moja doktorka nije mogla da me primi samo mi je rekla da koristim macmiror vag. Tako da je nisam pitala sta to uopste znaci user posted image

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 962
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
4.6.2014 20:29:36   
nata11
Te vaginalete su super iskoristi pa ponovi briseve. I ja sam imala isti rezultat. Ukoliko se ponovo jave mozda ce ti prepisati neke lekove pored vaginaleta.

_____________________________





(odgovor članu balkanka)
Direktna veza do poruke: 963
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.11.2014 14:15:53   
matok
Zdravo,
ja sam ovde nova i zbunjena.Radila sam cervikalni bris u NF na hlamidiju,mikoplazmu,ureaplazmu i na gonoreju.
Rezultati koje sam dobila su sledeci:Lactobacillus spp., gljivice iz roda Candida nisu izolovane.DMP:Epitelne celije;Laktobacili;retki PML
Nigde u rezultatima nema odgovora na trazene nalaze(hlamidiju,mikoplazmu,ureaplazmu i na gonoreju).Pitam se da li su oni u redu ako nije naznaceno nista o njima?
Da li je ostatak nalaza u redu?
Otisla sam u NF u sredu 12.11. (tad sam dobila mecu) i sestra mi je bez da je pogledala nalaze zakazala HSG u sredu 18. 11. 2014.
Molim Vas da mi neko ko se razume i ko je radio,a vidim ima Vas puno,sve ovo objasni o cemu se radi.
Hvala svima unapred,
Matok
user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 964
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.11.2014 20:49:52   
branki*
ostatak nalaza cervikalnog brisa je u redu.sto se tice hlamidije,miko i ureo plazme,rade se posebno brisevi samo za njih,ne moze iz jednog.znaci ide 1 cervikalni bris,to je ono sto ti imas.jedan bris na hlamidiju i jos 1 bris na miko i ureoplazmu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu matok)
Direktna veza do poruke: 965
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.11.2014 21:38:08   
jess021
Slazem se sa Branki da je to samo nalaz cervikalnog brisa, a ovo ostalo ide posebno. Mozda da odes opet do laboratorije da proveris sta se desilo sa tim nalazima, trebalo bi da ih imas pre HSG-a.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 966
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
15.11.2014 10:50:50   
matok
Hvala vam puno.Odoh u ponedeljak da vidim sta se desilo.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 967
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
15.11.2014 11:03:30   
nata11
Ja mislim da su brisevi na bakterije dovoljni za HSG da nema potrebe da ti rade dodatne briseve i vade krv. E sad ako zelis da proveris to je druga stvar.

_____________________________





(odgovor članu matok)
Direktna veza do poruke: 968
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
15.11.2014 20:10:19   
matok
Oni su meni uzeli sve briseve,ali su mi dali samo ovaj izvestaj koji sam gore navela.Svakako cu otici u ponedeljak da vidim o cemu se radi.user posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 969
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
16.12.2014 10:56:27   
matok

IZVORNA PORUKA: matok

Oni su meni uzeli sve briseve,ali su mi dali samo ovaj izvestaj koji sam gore navela.Svakako cu otici u ponedeljak da vidim o cemu se radi.user posted image


Cao devojke,

evo mene opet.Uradila HSG,malo krvarila posle (2-3 dana),malkice me bolelo kao da me zateze.Sve je u redu.
Medjutim kasni mi vec 10 dana.Decko kaze da nije bilo greske bas iz razloga sto nam doktor rekao da ne radimo na bebi ovaj mesec.
I sad ne znam sta da radim.Da li je neko bio u slicnoj situaciji.

Hvala unapreduser posted image

(odgovor članu matok)
Direktna veza do poruke: 970
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
17.12.2014 12:34:33   
njanja52
Devoke, spremam se za inseminaciju i radila sam briseve. Nalaz kaze ovako: malim slovima napisano: U direktnom preparatu bakterijska vaginoza, velikim slovima: Patogene bakterije nisu izolovane. Isto je i za vaginalni i za cervikalni. Dr je rekla da je ovo u redu, ali ne znam da li je videla ovo napisano malim slovima, posto prvo nisam ni ja, pitacu je u petak... E, sad, da li vi znate nesto o tome?

_____________________________

Zapamti: snovi postaju stvarnost, samo trebaš verovati.

(odgovor članu matok)
Direktna veza do poruke: 971
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
22.12.2014 21:31:15   
Maraj
njanja verujem da je dr videla i to napisano malim slovima. Vazno da patogene bakterije nisu izolovane

(odgovor članu njanja52)
Direktna veza do poruke: 972
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
22.12.2014 22:05:41   
njanja52
Dr je rekla da je sve to u redu i da nije nista strasno :)
Hvala Maraj

_____________________________

Zapamti: snovi postaju stvarnost, samo trebaš verovati.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 973
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
7.2.2015 11:55:08   
iva80
Drage moje samo mi recite da li se za recept : pola litra vina i 7-8 čena belig luka, misli na BELO DOMAĆE VINO ili??
Vec treci mesec se vrtim u krug : eserihija pa enterokok, pa sada opet eserihija...inseminaciju nikako da docekam zbog toga...lepo ću se koknuti!!! Ne zeim vise antibiotike i vaginalete.
Naravno, dajte još neki predlog!!
Hvala

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu njanja52)
Direktna veza do poruke: 974
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
7.2.2015 11:58:30   
branki*
misli se na belo vino,ne znam da li mora biti domace.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here