|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sor
3.7.2010 21:01:44   
Nena81
probaj na netu da nadjes slike 

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Sor
3.7.2010 21:02:34   
Anoniman
Probala sam, pa mi se posle par slika zgadio život i nisam mogla daljeuser posted image

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Sor
14.7.2010 22:15:06   
Nensi*
Vuku je beo jezik,jel to sor? Sutra cu uzeti daktanol obavezno...A kad pravim rastvor sode bikarbone,koliko sode da stavim na koliko vode?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Sor
14.7.2010 22:16:51   
minavb
Na 200ml vode, stavis pola kafene kasicice sode, prokuvas, ohladis i cistis jezik gazom. Jedan potez, jedna gaza.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Sor
14.7.2010 22:19:20   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: minavb

Na 200ml vode, stavis pola kafene kasicice sode, prokuvas, ohladis i cistis jezik gazom. Jedan potez, jedna gaza.

Hvala user posted image
A koliko puta dnevno i pre ili posle podoja?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Sor
14.7.2010 22:22:54   
minavb
Ja sam cistila tri puta dnevno, izmedju obroka. Nismo imali puno, jako malo. Sad vise nemamo sor, ali nam je receno da stavljam daktanol dva puta dnevno.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Sor
14.7.2010 22:25:21   
choopa choops
Malo cu off topic, ali ne znam gdje bi drugo pitala...
Nedjo jeste bili kod doktora? Sta kaze?

Pitam zato jer su se meni na jeziku pojavili ima par dana neki bijeli krugovi, ali nije unutra smedje, nego samo kao da mi je neko crtao bijele krugove po jeziku user posted image Izgleda fuj user posted image I sumnjam na gljivice, ali ne znam sta da radim. Koga da da pitam za to s obzirom da sam sad trudna? Ginekolga? Doktora opste prakse? user posted image Uzas sta me snaslouser posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Sor
14.7.2010 22:30:27   
Nensi*
Pa najbolje da odes kod dr opste prakse,on ce te uputiti gde dalje da ides..

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Sor
14.7.2010 22:34:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Malo cu off topic, ali ne znam gdje bi drugo pitala...
Nedjo jeste bili kod doktora? Sta kaze?

Pitam zato jer su se meni na jeziku pojavili ima par dana neki bijeli krugovi, ali nije unutra smedje, nego samo kao da mi je neko crtao bijele krugove po jeziku user posted image Izgleda fuj user posted image I sumnjam na gljivice, ali ne znam sta da radim. Koga da da pitam za to s obzirom da sam sad trudna? Ginekolga? Doktora opste prakse? user posted image Uzas sta me snaslouser posted image



Ja to imam. Ali ja imam takav jezik. Oduvek. Ali kao da je intenzivnije u trudnoći.
Mislim da to možeš pitati ORL, uzeti bris.

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Sor
14.7.2010 22:39:43   
choopa choops
E jos samo ovo i necu vise off topic...
Tashke a jesi li uzimala nekad nesto protiv toga? Ja sam imala nesto slicno jos u srednjoj skoli, ali to je bilo tako davno user posted image pa se ni  ne sjecam sta su mi dali.
A cini mi se da mi se povecalo jer mi je pao imunitet, imala sam stomacni virus ovih dana user posted image
Da, morala bih kod doktora zbog ovoga, ali me nervira sad po ovim vrucinama da cekam red tamo user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Sor
14.7.2010 22:41:26   
Anoniman
Nisam nikada ništa uzimala. Možda bih mogla. Sledeće nedelje idem kod zubara i kod ginekologa pa ću pitati. A ovih dana odoh da vadim krv i dam urin, pa ću pitati u laboratoriji. Javljam ti. Valjda neću zaboraviti. 

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Sor
14.7.2010 22:41:52   
Anoniman
Bili smo. Neša se ujeo, ili ogrebao po jeziku (što nije čudno, jer trpa sve u usta), i to je bilo na ivici da se inficira. Ti pupoljci na jeyiku su se nadražili, i natekli, bili su tog dana skroz beli, kao dve velike bele fleke. Sreća je bila što sam otkrila jaaaako rano, tj na vreme, pa smo samo čistili pantenol rastvorom, ili kako se već to zove, i stavljali daktanol. Dva dana, i kao da nikad nije postojalo.

< Poruku je uredio Nedja -- 14.7.2010 22:42:57 >

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Sor
14.7.2010 22:42:12   
Anoniman
Mislim da bi daktanol to trebao rešiti, a jel se sme u trudnoći? Verovatno sme, čim sme novorođenče. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Sor
14.7.2010 22:51:46   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tashke

Nisam nikada ništa uzimala. Možda bih mogla. Sledeće nedelje idem kod zubara i kod ginekologa pa ću pitati. A ovih dana odoh da vadim krv i dam urin, pa ću pitati u laboratoriji. Javljam ti. Valjda neću zaboraviti. 

Vazi user posted image Ja idem na kontrolu kod gina, pa bih mogla i ja njega da pitam.(I isto se nadam da necu zaboraviti, jer kad dodjem tamo pola stvari zaboravim da pitam user posted image )

Nedjo drago mi je da je ipak sve OK user posted image




_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Sor
15.7.2010 22:49:39   
Nensi*
Joj,sad citam uputstvo Daktanola i plasim se da mu dam...Pise da ako gel zatvori grlo kod beba moze doci do gusenja user posted image

< Poruku je uredio nensi27 -- 15.7.2010 22:50:24 >


_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Sor
15.7.2010 23:51:31   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: nensi27

Joj,sad citam uputstvo Daktanola i plasim se da mu dam...Pise da ako gel zatvori grlo kod beba moze doci do gusenja user posted image

Ma ne brini se, davas mu malo po malo ...oni to progutaju...I uopste nije los ukus, ja probala svojevremeno user posted image
P.S. sad kad ovo citam...imas pp u vezi pitanja sa ragadama...


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Sor
4.1.2011 10:44:46   
zoća

IZVORNA PORUKA: minavb

Na 200ml vode, stavis pola kafene kasicice sode, prokuvas, ohladis i cistis jezik gazom. Jedan potez, jedna gaza.

voda kada prokuva skloniti sa ringle i onda dodati sodubikarbonu

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Sor
4.1.2011 14:25:46   
Shishica
Juce sam pocela sa daktanolom. Bolje je vec!
Ali i ako prodje ipak da nedelju dana ili dve mazem?
I onda preventivno jednom nedeljno ili da je ne navikavam na to?

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Sor
4.1.2011 14:40:08   
Olga75
Shishice , mazi jos pet dana nakon sto se povuce ali onda samo ujutru i uvece
jesi li bila kod dr zbog slepog creva? - izvinjavam se na ot user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Sor
4.1.2011 14:53:41   
Shishica
Nisam sada..bila sam ono pre dva-tri meseca... ali nije sumnjala na njega, a dalje nisam isla da me pregledaju..

Ali vidim da me manje boli kad odmorim, a vise kad nosim malu ili se umorim ovako... ali boli i kad MM pipne tu stranu iznutra user posted image .... ipak mislim da je misic.. ili ovulacija (ako od ovulacije moze bol da se prenese na tako visoko..)... ali mislim 99% da je nesto tu zeznuto u trudnoci jer sam i onda osetila malo tu bol kad pipnem.. i eto sad.. ma ne znam..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Sor
11.1.2011 13:50:14   
Anoniman
Probala sam da bebi saniram sor sa rastvorom sode bikarbone , ali nam ne ide , ili sam ja retardinjo . Napravila sam rastvor kako je Minavb gore napisala , ali čim bebi ubacim prst sa gazom u usta ona lujkača počne da sisa tu gazu , i ja je odmah izvadim jer me strah da beba guta taj rastvor user posted image Posisala je nabrzaka malo gazu , progutala i počela da plače , a ja poludela što je progutala sodu user posted image .

Inače , bar 2 puta dnevno joj na cuclu stavljam daktanol , ali nisam baš primetila da se sor smanjuje .

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Sor
11.1.2011 13:51:24   
Jeca*
nateraj je da zine, namami je da refleksno zine kao da nesto polize i brzo obrisi

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Sor
11.1.2011 13:53:37   
Diabla
Nista Daktanol ne valja. Mi smo ga koristili, zamiri se 2 nedelje, pa opet krene. Onama su pomogle Nistatin kapi. Ali D. je sa god dana imao sor zbog kandide u ustima(trpao je sve i svasta u usta, lizao podove, ograde, trpao zemlju, kamenje). Posavjetuj se sa dr ako i dalje nastavi.

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Probala sam da bebi saniram sor sa rastvorom sode bikarbone , ali nam ne ide , ili sam ja retardinjo . Napravila sam rastvor kako je Minavb gore napisala , ali čim bebi ubacim prst sa gazom u usta ona lujkača počne da sisa tu gazu , i ja je odmah izvadim jer me strah da beba guta taj rastvor user posted image Posisala je nabrzaka malo gazu , progutala i počela da plače , a ja poludela što je progutala sodu user posted image .

Inače , bar 2 puta dnevno joj na cuclu stavljam daktanol , ali nisam baš primetila da se sor smanjuje .


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Sor
21.2.2011 12:55:14   
vukosava
a mislila sam da znam skoro svaku rec na maternjem ... znate li mozda kako se to jos zove ili kako se zove na engleskom?

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Sor
19.5.2011 20:12:13   
Capa
Ljudi, a kako se ponaša beba koja ima sor ?
Nama se Katarina čudno ponaša. Neće da spava skoro celo popodne ( a inače je spavala između podoja bez problema ).
Sisa i jako se unervozi na trenutke ( u toku sisanja ), što mi je čudno jer joj se to ranije nije dešavalo, ona je ranije sisala i kada završi ona zaspi,eventualno se nekada unervozi ako meni mleko krene da "šiklja" onako baš, pa da ne može da stigne sve da proguta. Ali, danas joj se dešavalo i to učestalo da se unervozi nevezano za to, krene da pomera glavu, da ispušta bradavicu i da je ponovo uzima, plezi se i mršti (kao da hoće nešto iz usta da izbaci) i sl.
Šta mislite, jel bi to mogli da budu simptomi za nešto, ili je samo takav dan, a ja se malo zabrinula bezrazložno?
P.S. Zaboravih da kažem, mi smo još mala beba- u subotu punimo mesec dana.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here