|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Osiguranje u vrtićima
14.10.2009 12:05:55   
Anoniman
SVI mališani u 16 beogradskih predškolskih ustanova osigurani su od posledica nesrećnog slučaja. Grad je odredio iznos koji će izdvojiti na ime premije osiguranja, u zavisnosti od stepena povreda. Na ime obeštećenja dece u vrtićima u toku 2005. godine isplaćeno je oko pola miliona dinara, a najveći broj od 50 prijavljenih slučajeva u tom periodu odnosi se na razne vrste lakših povreda.
Izvor: Većernje novosti

Danas je stigao račun za vrtić, i usput mi nude i to osiguranje... nije puno 360din, dete osigurano 24h narednih godinu dana, mesečna rata se iz meseca u mesec smanjuje...
Jel plaćate to mamike?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Osiguranje u vrtićima
14.10.2009 12:18:26   
Jeca*
nisam znala za to. Hajde bas da sacekam sledeci racun pa cu se javiti

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Osiguranje u vrtićima
14.10.2009 12:52:46   
Anoniman
To nije obavezno. Možeš i ne moraš.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Osiguranje u vrtićima
14.10.2009 12:56:42   
mamanp
Ovde u skoli traze deci 200 din za osiguranje...godinama se placa, al' ne poznajem nikog ko je uspeo to da naplati od skole.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Osiguranje u vrtićima
14.10.2009 13:19:34   
Anoniman
Pa, o tome i razmišljam, a i da ti budem iskrena, evo o čemu razmišljam.

Da mi dete slomi ruku, uzela bih zdravstvenu knjižicu, odvela ga lekaru, stavili bi mu ruku u gips, a moja jedina želja bi bila da dete bude dobro što pre. Ne znam da li bih imala satisfakciju u tome da mi osiguranje da, lupiću, 30 000din zbog toga što je on slomio ruku. Mislim, ne bih se zbog toga osećala bolje.

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Osiguranje u vrtićima
14.10.2009 13:49:14   
Lu
Ja mislila "osiguranje" kao securityuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Osiguranje u vrtićima
15.10.2009 11:04:57   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Pa, o tome i razmišljam, a i da ti budem iskrena, evo o čemu razmišljam.

Da mi dete slomi ruku, uzela bih zdravstvenu knjižicu, odvela ga lekaru, stavili bi mu ruku u gips, a moja jedina želja bi bila da dete bude dobro što pre. Ne znam da li bih imala satisfakciju u tome da mi osiguranje da, lupiću, 30 000din zbog toga što je on slomio ruku. Mislim, ne bih se zbog toga osećala bolje.


To sto sam ja platila tih 200,00 din ne znaci da cu (ne daj Boze) to osiguranje naplatiti. To ti niko ne garantuje. U pravu si da bi mi naplata osiguranja bila poslednja misao u svoj toj muci oko deteta. Razmisljala bi o toj naplati samo iz inata sto je neko dopustio da se dete povredi iako taj neko mozda i nije kriv za to sto se desilo. Ono sto kazu ide vise i za neke bezveznije stvari pa nek ide i za to. 200 ili 300 dinara godisnje i nije nesto, a moze da ucini mnogo.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Osiguranje u vrtićima
15.10.2009 12:05:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamanp

200 ili 300 dinara godisnje i nije nesto, a moze da ucini mnogo.


E tu sam ja zapela. Nisam ja bila po dete već dadilja. I ona kaže "360din je osiguranje za dete za godinu dana, 24 sata dnevno. S tim da će svaka naredna rata biti sve manja" user posted image Pa jel 360 din godišnje, ili je 360din mesečno? I kako 24 sata? Slomi ruku kod kuće kada sam ja sa njim i ja naplatim osiguranje?

Jel tih 200-300 što ti plaćaš godišnje ili mesečno?

Da se razumeo, 99% ću platiti i da je mesečno, to je moje 3 kutije cigara, sram me bilo ako ne platim, samo bih volela da razumem.

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Osiguranje u vrtićima
15.10.2009 12:08:54   
Maya21
Nije mesečno, mislim polugodišnje, nisam sigurna a sad nemam kod sebe račune da proverim... Možda je čak i tih 360din za celu godinu...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Osiguranje u vrtićima
15.10.2009 12:11:11   
Anoniman
Bog zna šta je onda dadilja razumela. user posted image

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Osiguranje u vrtićima
15.10.2009 12:12:41   
mamanp
Ne, ne mesecno. Godisnje se placa 200 dinara. On je sad cetvrti razred, svake godine smo placali po 200 dinara. Tako je u skoli, pretpostavljam da ni u vrticu nije nista drugacije.


_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Osiguranje u vrtićima
15.10.2009 12:15:40   
Anoniman
Hvala vam user posted image

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Osiguranje u vrtićima
15.10.2009 12:40:39   
Dora
ja prvi put čujemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Osiguranje u vrtićima
15.10.2009 12:41:37   
Anoniman
user posted image Pogledaj na septembarskoj uplatnici ako još nisi platila. 

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Osiguranje u vrtićima
15.10.2009 12:55:19   
Maya21
user posted image Dora user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Osiguranje u vrtićima
25.10.2012 11:00:26   
New Mom
Kako ovo funkcioniše? Je l' se to odnosi samo na povrede koje se dese tokom boravka u vrtiću?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Osiguranje u vrtićima
25.10.2012 11:03:43   
tanjicak79
Mi zasad nikad nismo plaćali za osiguranje u vrtiću. Možda to važi samo za novosadske vrtiće.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Osiguranje u vrtićima
25.10.2012 11:05:58   
New Mom
Nama na septembarskoj uplatnici (i prošle godine i ove) ima dodato 500 din. za osiguranje.
Nego me interesuje da li isplata ide samo ako se povreda desila u vrtiću, dok je dete bilo tamo ili je uopšteno osigurano?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Osiguranje u vrtićima
25.10.2012 11:28:51   
lesica
NM,ono sto ja znam za nas vrtic po pitanju osiguranja to je da su klinci u okviru cene vrtica osigurani od povreda tokom boravka u vrticu. Ovo o cemu ti pricas moze da bude celodnevno godisnje osiguranje koje se uplacuje kod dunav,ddor n.sad,ili nekog drugog osiguranja i kao takvo pokriva decu 24h bilo gde. Raspitaj se u vrticu jer u tom slucaju mozete da dobijete naknadu za Kacinu povredu. Prosle godine je mala sestra mm-a polomila ruku na ulici,a bila je osigurana preko skole i dobila je nadoknadu od oko 40 hiljada.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Osiguranje u vrtićima
25.10.2012 11:49:59   
New Mom
Bem li ga, stoji samo "godišnje osiguranje deteta".

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Osiguranje u vrtićima
25.10.2012 11:53:19   
lesica
Proveri ti ipak. Mi smo samostalno osigurali L tim godisnjim celodnevnim osiguranjem,posto vrtic i savet roditelja nisu hteli da se sloze sa tim da se na dobrovoljnoj bazi i to uvede u vrtic i da se odradi na grupnom nivou.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Osiguranje u vrtićima
25.10.2012 12:58:37   
Modessty
I mi smo platili to godišnje osiguranje a da uopšte neznam da li se odnosi samo na vreme provedeno u vrtiću. Čini mi se da sam i ja platila oko 500din

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Osiguranje u vrtićima
25.10.2012 13:01:34   
Modessty
evo kolega mi kaže da misli da je osiguranje za celu godinu 24h dnevno, a ne samo za vreme u vrtiću

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Osiguranje u vrtićima
25.10.2012 13:46:25   
bojanica7
da, to je bila polemika i na roditeljskom. i neki roditelji su tvrdili da je za 24 sata dnevno. naravno, nije obavezno osiguranje, mozes i da izbacis 500 kinti i platis samo vrtic, a ond auplatis koje zelis osiguranje, jer je ovo malo retardirano. pricala je mama koja je bila na savetu roditelja da je mala jena pala u dvoristu i povredila vilicu nesto, imala je neke kopce uglavnom, i osiguranje nije to pokrivalo jer LEPO PISE da se sto se vilice i zuba tice, osigurani samo prednji (mislim jedinice i dvojke) zubi, sto je retardirano! tako da imaju tako neke glupe fazone. pa treba proveriti. al mi smo svakako uplatili. nekako mi 500 dinara za godinu dana bas povoljno, sta god da pokriva.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Osiguranje u vrtićima
25.10.2012 13:49:19   
minna
Ja uopste nisam videla to dodatno za osiguranje uz uplatnicu. Bas cu da potrazim, jel to samo na septembarskoj ili ima uvekuser posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...
Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here