|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cena vrtića
12.1.2013 9:23:08   
Shishica
Znaci niko ne zna formulu po kojoj bi racunala..

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Cena vrtića
12.1.2013 9:24:15   
Olga75
pa u svakoj opstini su drugacije cene , pitaj nekoga ko ima dete u vrticu u Zrenjaninu , nema druge
ili jos bolje nazovi PU pa ce ti oni sve reci

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Cena vrtića
12.1.2013 9:48:15   
Shishica
U Zrenjaninu su najnepovoljnije koliko sam obavestena. Drzava refundira valjda kod nas 50 ili 55% dok u drugim gradovima taj procenat ide oko 80% !!

Racuna se po primanjima roditelja, ali to sad ne znam kako..ali dobro uskoro cemo znati i onako. Trazila sam po internetu pa nisam nasla..

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Cena vrtića
1.3.2013 12:38:48   
Modessty
U Nišu od danas poskupljuje vrtić. Puna cena je 15.526,00 din.
Treće i četvrto dete u porodici, dupli blizanci, deca ratnih vojnih invalida i deca sa smetnjama u razvoju imaće potpuno regresirane troškove u “Pčelici”, što znači da njihovi roditelji neće odvajati novac za ove usluge.
Porodice koje su ostvarile pravo na dečiji dodatak delimično će plaćati troškove za vrtiće. To je oko 2300 din

Svi ostali plaćaju 26% od pune cene, što iznosi 4.036,00 din.
Meni je to povećanje od oko 1500din! Kažu da će poboljšati uslove. Baš se pitam kada i kako?!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Cena vrtića
11.3.2013 13:21:37   
elenica4ever
To je super, bas su korektni, u manjim gradovima nije tako, mada je kod nas prednost sto je cena vrtica 4000 din.
IZVORNA PORUKA: Jeca*

Mi placamo punu cene tj 7400 din mesecno. Samo sto na kraju svakog meseca vaspitacica preracuna koliko je dete bilo tog meseca prisutno pa su zaista korektni i odbijaju novac za svako odsustvo.


(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Cena vrtića
14.3.2013 12:43:52   
Anhelito
Mi smo danas upisani u vrtic i placamo punu cenu, koja je 9700 din.

(odgovor članu elenica4ever)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Cena vrtića
14.3.2013 23:46:48   
Odri Hepbern
Bas sam sad gledala ovu skalu i mi cemo po njoj placati punu cenu, znaci 9700din. user posted image Iako smo podstanari nemamo ugovor tako da nemamo prava ni na popust od 10%.

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Cena vrtića
15.3.2013 4:22:18   
Modessty
ne mogu da zamislim da plaćam vrtić 9000!!! Meni i ovih 4000 mnogo.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Cena vrtića
15.3.2013 9:10:56   
bea83
Ni ja nisam mogla da zamislim pa sad plaćam,i plaćamuser posted image  Znači mi kao tročlano domaćinstvo sa prihodima od 50 i nešto hiljada plaćamo vrtić skoro 10 hiljada a inače smo podstanari pa i stan plaćamo 25 hiljada, bolje ne računajte sa kojim parama živimo...Inače umanjenje za podstanare je 10% a mora da se kao dokaz preda ugovor o zakupu overen u sudu tako da samim tim gazda mora da plaća porez koji ispadne veći od tih 10%, fenomenalnoooo

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Cena vrtića
15.3.2013 12:56:19   
Anhelito
Ja sam znala odmah da cemo placati punu cenu tako da sam se psihicki pripremila koliko toliko user posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Cena vrtića
11.6.2013 21:54:20   
Jecatwins
Joooj koliko je kod vas u Beogradu skup vrtic,ja sam iz Raznja,i kod nas je puna cena 3.300dinarauser posted image

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Cena vrtića
11.6.2013 22:08:50   
maja_esm
mi već godinu dana ostvarujemo tih 10%,napišem izjavu da živimo u stanu tog i tog na toj adresi kao podstanari,gazda mi potpiše i treba još kopija nekog računa da potvrdi adresu.tako su mi rekli u 27.marta. pa obavezno iskoristi.

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Cena vrtića
25.9.2013 12:30:45   
Sandricak
U Sremskoj Kamenici je cena vrtica 1938 dinara, islo dete ili ne islo, plus svaki dan koji boravi u vrticu (a za koji niko ne znqa koliko kosta)... u proseku izadje oko 4000-4500 mesecno...

(odgovor članu maja_esm)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Cena vrtića
25.9.2013 12:56:18   
cockic
ja sam stalno kukala na cenu vrtica,i sad imamo i regresiranje (po detetu je na nase prihode 8040din )i umanjenje 20% jer idu oba deteta.tako da dva ne bi trebala placati vise od 12.900 din user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Cena vrtića
25.9.2013 13:01:16   
cockic
bea vidim da si napisala(doduse pre pola godine hahah) da sa prihodima malo preko 50.000din placate punu cenu.ja sad pogleda na skali za regresiranje da je od 44 do 60 hiljada za troclano domacinstvo isto kao i nama 8040din.e jedino ako prelazite 60.000din onda je puna cena.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Cena vrtića
25.9.2013 13:02:44   
bea83
Cockić priznali su nam naknadno pravo na regresiranje i dostavili nam novo rešenje tako da platamo 8000 i nešto

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Cena vrtića
25.9.2013 13:06:13   
Didy
Meni je puno i 10 hiljada za oboje koliko se ovde plaća, ne znam šta bih da moram za jedno toliko da izdvojim.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Cena vrtića
25.9.2013 14:35:51   
bea83
Meni je ovih 8000 baš mnogo al ko me pita, drugu opciju, nemam user posted image  A plaćamo i obezbedjenje nekih 300 dindži

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Cena vrtića
25.9.2013 15:18:39   
marince1
JA placam oko 4800 za 1 dete,a koliko ce biti za 2 neznam,cujem da ima poposta za 2. dete.
Prosek sam dala kad sam sina upisivala i zato placam minimalnu cenu,u medjuvremenu su se primanja povecala,ali oni to neznaju user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Cena vrtića
25.9.2013 21:12:46   
Didy
Kod nas nema popusta za 2. dete.user posted image I ne zavisi cena od visine primanja, svi plaćaju istu cenu. Mislim da je za 3. dete besplatan vrtić i da socijalni slučajevi imaju neke olakšice, ali se nisam raspitivala detaljnije pošto ne spadamo ni u jednu kategoriju koja ima povlastice...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Cena vrtića
26.9.2013 9:41:05   
cockic
e ok bea,ma i to je mnogo slazem se.ja nekako sad kad znam da cu za dvoje placati 13000din,sto je bolje nego 20.000 ili 16.000din.mada mi je i to mnogo,jer placamo i mi stan.

ja nisam znala da kad dvoje dece ide u vrtic ima jos dodatno umanjenje 20%.tako da nam je to umanjilo jos cenu vrtica.inace bi placali 16.000din.a cula sam da se jos umanjuje ko ima stanbeni kredit,ni to nisam znala.a ne znam koliko je umanjenje.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Cena vrtića
26.9.2013 10:03:57   
Didy
Mi imamo dva kredita - stambeni i još jedan što smo podigli za građevinski materijal, ali to opet ništa ne menja. Ako imaš da platiš, plati, ako nemaš, deca ti ne idu u vrtić i to je to.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Cena vrtića
26.9.2013 10:29:44   
lesica
Članak koji se tiče regresiranja vrtića u Beogradu, i umanjenja po različitim osnovima KLIK


Odatle bi značilo da pored regresiranja na osnovu prihoda, ta cena se još dodatno umanjuje u zavisnosti da li se ispunjava neki od sledećih uslova!


- Deca samohranih roditelja ( predvidjen iznos iz regresne skale se umanjuje za 50 % po detetu )

- Deca sa smetnjama u psihofizičkom razvoju kao i deca bez roditeljskog staranja ( predvidjen iznos iz regresne skale se umanjuje za 50 % po detetu)

- Korisnik usluga koji putem stambenog kredita kupuje prvi stan i podstanarima, mesečna cena koju bi trebalo da plati prema regresnoj skali, umanjuje se za 10% po detetu. Svoj status dokazuje rešenjem nadležne Poreske uprave o oslobađanju od plaćanja poreza na promet nepokretnosti.

- Podstanari, svoj status dokazuju kopijom ugovora zaključenog sa stanodavcem, overenog kod nadležnog suda, iznos iz regresne skale se umanjuje za 10%.

- Korisnik usluga, za dete obolelo od endokrine bolesti, bolesti ishrane i metabolizma i bolesti digestivnog sistema, mesečna cena koju bi trebalo da plati prema skali regresnoj skali, umanjuje se za 10% po detetu.

- Porodice sa detetom obolelim od teških bolesti kao što su: kongenitalne malformacije, deformiteta i hromozomskih abnormalnosti, bolesti mišićno-koštanog sistema i vezivnog tkiva, duševni poremećaji i poremećaji ponašanja, bolesti nervnog sistema, bolesti cirkulatornog sistema, neoplazme i drugo, pre utvrđivanja prava na regresiranje troškova, prihodi od uticaja za odlučivanje o pravu umanjuju se za 20%, nezavisno od toga da li to dete koristi usluge predškolske ustanove.

- Pravo na regresiranje svih troškova boravka u predškolskoj ustanovi ima dete ratnog vojnog invalidai civilnog invalida rata I do IV grupe, iz oružanih akcija posle 17. avgusta 1990. godine.

- Pravo na regresiranje svih troškova boravka u predškolskoj ustanovi ima dete korisnika prava na materijalno obezbeđenje porodice, ostvareno po propisima o socijalnoj zaštiti.

- Pravo na regresiranje svih troškova boravka ima dete koje boravi u Sigurnoj kući, kada koristi usluge predškolske ustanove.

- Korisnik usluga koji ispunjava uslove za priznavanje prava na regresiranje troškova, za treće i četvrto dete u porodici, kao i za trojke, četvorke i duple blizance, mesečna cena koju bi trebalo da plati prema regresnoj skali, umanjuje se za 50% po detetu.

- Kada dvoje i više dece koristi usluge predškolske ustanove, korisniku usluga koji ispunjava uslove za priznavanje prava na regresiranje troškova, mesečna cena koju bi trebalo da plati za prvo i drugo dete prema regresnoj skali, umanjuje se za 20% po detetu



< Poruku je uredio lesica RR -- 26.9.2013 10:30:39 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Cena vrtića
26.9.2013 11:15:22   
cockic
da za umanjenje od 20% kad koristi dvoje dece usluge vrtica treba samo odneti izvode dece im maticne knjige rodjenih na uvid,ja sam sad nosila za regresiranje,pa sam ujedno naglasila i da oboje idu u tu u vrtic,i to je sve.za to ne treba more papira kao za regresiranje.mada kazu da za regresiranje kad se prvi put vadi treba dosta papirologije,posle kad se obnavlja ne.mi smo sad prvi put pa zato,najvise se ceka ovo iz poreske uprave.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Cena vrtića
26.9.2013 11:27:02   
lesica
Cockic, ukoliko imate i ugovor o zakupu stana, i to možete da predate, pa je to još dodatnih 10% umanjenja na cenu koju plaćate.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...
Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here